Σελίδα 32 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 22272829303132333435363742 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 466 έως 480 από 823

Θέμα: Πένσες-Κοφτάκια-Τανάλιες κ.α (γενική συζήτηση)

  1. #466
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Φίλε bulmont όλες αυτές οι ταναλιες από συνεργείο οικοδομων σιδεραδων ειναι;

  2. #467
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    192
    Έχει κανένας εμπειρία με εργαλεία της bosch ? Εγώ δεν τα είχα υπόψη, και αν είναι οκ, είναι και νορμάλ τιμή σαν σετ.

    https://www.praktiker.gr/p/penses-bo...emaxion-115494
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  3. #468
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wthanasis Προβολή μηνύματος
    Έχει κανένας εμπειρία με εργαλεία της bosch ? Εγώ δεν τα είχα υπόψη, και αν είναι οκ, είναι και νορμάλ τιμή σαν σετ.

    https://www.praktiker.gr/p/penses-bo...emaxion-115494
    Ναι τα έχω δοκιμάσει αλλά δε σου λέω... Αν επιμένεις μπορώ να σου πω βέβαια, αλλά δε ξέρω τι νόημα θα έχει, γιατί αυτά που έχω δοκιμάσει εγώ και έλεγαν επάνω bosch, ήταν εντελώς διαφορετικά από αυτά που έβαλες εσύ. Και δε λέω μόνο για τις λαβές.

    Το ίδιο θα γίνει και αν ρωτήσεις για οποιαδήποτε άλλη μάρκα που απλά κάνει τον μεταπωλητή και κλείνει συμφωνίες μια με τον έναν και μια με τον άλλον.


    Τώρα αν με ρωτήσεις, αν αυτό το σετ είναι καλό, θα σου πω οτι πιθανότατα είναι καλό γιατί δεν είναι φθηνό.

    Αν ρωτήσεις πως πιστευω οτι συγκρίνεται με ένα σετ ενός αναγνωρισμένου κατασκευαστή, θα σου πω ότι είναι καμιά 20αρια ευρώ χειρότερο.
    Ένα knipex με τα ίδια μεγέθη και με χρώμιο στα εργαλεία, όπως αυτό της bosch, θα έχει καμιά 60αριά ευρώ και σίγουρα θα είναι καλύτερο.
    Ένα knipex με τα ίδια μεγέθη αλλά χωρίς χρώμιο, θα έχει περίπου την ίδια τιμή αλλά δε μπορούμε να το συγκρίνουμε, γιατί έχει άλλα χαρακτηριστικά. Αν θέλεις με χρώμιο για να μη σκουριάζει, δε σε νοιάζει αν τα κνιπεξ είναι καλύτερα ή όχι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xlarge_20170523111345_knipex_set_ergaleion_3tmch_002011.jpeg 
Προβολές:	327 
Μέγεθος:	25,8 KB 
ID:	430886
    Sent from me using a computer.

  4. #469
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Κιεγω ψηφίζω knipex, ότι πήρα τα τελευταία χρόνια ήταν άψογο.

  5. #470
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Και εγώ προτείνω το παραπάνω στη φωτό, χωρίς χρώμιο, στην ίδια περίπου τιμή με τα bosch.

    Για τα χρωμιωμένα εργαλεία με κοπτικές ακμές, θα πω μόνο οτι πρέπει να αγοράζονται, μόνο αν η έξτρα προστασία που μας προσφέρει η επίστρωση χρωμίου, είναι απαραίτητη.
    Αν δεν είναι, τότε ένα γυαλισμένο ή μαυρισμένο εργαλείο είναι πάντα καλύτερο.

    Όταν το ζητούμενο είναι οι ανοχές και η ακρίβεια, οι κατασκευαστές αποφεύγουν να χρησιμοποιούν χρώμιο. Γιατί το χρώμιο είναι μια επίστρωση που έχει ένα ορισμένο πάχος. Επίσης αργά ή γρήγορα, θα φθαρεί και θα φύγει και θα αφήσει ένα κενό στις ανοχές του ... οτιδήποτε.
    Το χρώμιο από αιχμές και γωνίες φεύγει πολύ πιο εύκολα και γρήγορα απ' ότι σε ένα γερμανικό κλειδί ή ένα καρυδάκι. Το ίδιο θα γίνει και στις κοπτικές ακμές μια πένσας.

    Είναι η διαφορά αρκετή για να μας αποτρέψει από την αγορά μιας χρωμιωμένης πένσας? Αν το χρώμιο είναι απαραίτητο θα έλεγα όχι. Σε κάθε άλλη περίπτωση θα έλεγα οτι καλύτερη επιλογή είναι τα μη χρωμιωμένα εργαλεία.
    Sent from me using a computer.

  6. #471
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JNP Προβολή μηνύματος
    Κιεγω ψηφίζω knipex, ότι πήρα τα τελευταία χρόνια ήταν άψογο.
    Γιάννη δεν έχω βαρεθεί να λέω, πως είναι απ' τις καλύτερες παγκοσμίως, αλλά είναι δύσκολο να τους το αποδώσουμε γιατί τις βρίσκουμε μέχρι και σε χρωματοπωλεία ενώ παράλληλα έχουμε δει και 10αδες εργαλεία σε άθλια κατάσταση, στα οποία έχουν ασελγήσει σιδεροφάγοι με όλους τους λάθος τρόπους.
    Για πέσοειδή δεν προτείνω τίποτε άλλο, πέρα από μερικές πιο φθηνές επιλογές σε rebranded εργαλεία επώνυμων κατασκευαστών όπως nws. Και αυτό μόνο λόγο τιμής! Κατά τ' άλλα υπάρχουν κι άλλες, πολύ καλές μάρκες, που όλες τους είναι πολύ πιο δύσκολο να έρθουν στα χέρια μας, χωρίς να μας προσφέρουν κάτι παραπάνω απ' αυτές που μπορούμε να βρούμε κάτω απ' το σπίτι μας.
    Sent from me using a computer.

  7. #472
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2018
    Μηνύματα
    19
    αυτός εδώ κάνει τεστ στους κόφτες, η κνιπεξ πάει πολύ καλά (την έχω) αλλά πάει καλά και η irwin, και αν πάει καλά στους κόφτες είναι καλή και στις πένσες, όπως δείχνει άλλο βίντεο που έχει παρακάτω
    βέβαια η εργονομία παίζει σημαντικό ρόλο και η κνιπεξ είναι και εκεί νικητής
    πάντως πένσα ή κόφτη μπορεί να πάρω από αλλού, και όχι κνιπεξ (δύσκολα), γκαζοτανάλια όχι


  8. #473
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ναι τα έχω δοκιμάσει αλλά δε σου λέω... Αν επιμένεις μπορώ να σου πω βέβαια, αλλά δε ξέρω τι νόημα θα έχει, γιατί αυτά που έχω δοκιμάσει εγώ και έλεγαν επάνω bosch, ήταν εντελώς διαφορετικά από αυτά που έβαλες εσύ. Και δε λέω μόνο για τις λαβές.

    Το ίδιο θα γίνει και αν ρωτήσεις για οποιαδήποτε άλλη μάρκα που απλά κάνει τον μεταπωλητή και κλείνει συμφωνίες μια με τον έναν και μια με τον άλλον.


    Τώρα αν με ρωτήσεις, αν αυτό το σετ είναι καλό, θα σου πω οτι πιθανότατα είναι καλό γιατί δεν είναι φθηνό.

    Αν ρωτήσεις πως πιστευω οτι συγκρίνεται με ένα σετ ενός αναγνωρισμένου κατασκευαστή, θα σου πω ότι είναι καμιά 20αρια ευρώ χειρότερο.
    Ένα knipex με τα ίδια μεγέθη και με χρώμιο στα εργαλεία, όπως αυτό της bosch, θα έχει καμιά 60αριά ευρώ και σίγουρα θα είναι καλύτερο.
    Ένα knipex με τα ίδια μεγέθη αλλά χωρίς χρώμιο, θα έχει περίπου την ίδια τιμή αλλά δε μπορούμε να το συγκρίνουμε, γιατί έχει άλλα χαρακτηριστικά. Αν θέλεις με χρώμιο για να μη σκουριάζει, δε σε νοιάζει αν τα κνιπεξ είναι καλύτερα ή όχι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xlarge_20170523111345_knipex_set_ergaleion_3tmch_002011.jpeg 
Προβολές:	327 
Μέγεθος:	25,8 KB 
ID:	430886
    Κάτι έχω υπόψη μου από εργαλεία.
    Έχω φάει κάποιες εκατοντάδες ευρώ τα τελευταία χρόνια

    τα συγκεκριμένα δεν έτυχε να τα δουλέψω πότε για αυτό ρωτάω. Τα nws είναι ίσως τα καλύτερα που είχα ποτέ.
    Για knipex είμαι ουδέτερος. Δεν έχει τίποτα κακό, αλλά για εμένα, την πλειοψηφία των εργαλείων που έχω δοκιμάσει δεν θα έτρεχα να τα αγοράσω πάλι. Αυτό το σετ το έχω πχ και το μυτοτσίμπιδο είναι μόνο αξιόλογο.

    * Έτσι για την κουβέντα απλά αναφέρω ότι επειδή έπεσα θύμα κλοπής αρκετών εργαλείων πριν λίγες ημέρες μπήκα πάλι σε βιαστική αναζήτηση εργαλείων οπότε αφενός το σκέφτομαι να πάρω πάλι ακριβά, αφετέρου τα μέτρια είναι για πέταμα
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  9. #474
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mouziko Προβολή μηνύματος
    αυτός εδώ κάνει τεστ στους κόφτες, η κνιπεξ πάει πολύ καλά (την έχω) αλλά πάει καλά και η irwin, και αν πάει καλά στους κόφτες είναι καλή και στις πένσες, όπως δείχνει άλλο βίντεο που έχει παρακάτω
    βέβαια η εργονομία παίζει σημαντικό ρόλο και η κνιπεξ είναι και εκεί νικητής
    πάντως πένσα ή κόφτη μπορεί να πάρω από αλλού, και όχι κνιπεξ (δύσκολα), γκαζοτανάλια όχι
    Όσο μεγαλύτερη εμπειρία έχεις, τόσο περισσότερο θα θεωρείς όλα αυτά τα τεστ... χμ... τι λέξη να χρησιμοποιήσω? Γιατί είναι πολλές αυτές που μπορούν να τα περιγράψουν!

    Είναι τόσοι πολλοί οι τομείς που θα ξεχωρίσουν το καλό εργαλείο, που όλα αυτά τα τεστ, είναι το λιγότερο, "παραπλανητικά"! Ακόμα και αν δε το θέλουν.

    Ο καλύτερος τρόπος για να τα λάβεις υπόψη σου, είναι για να σου δώσουν κάποιες γενικές κατευθύνσεις.
    Για παράδειγμα η knipex δε χρειαζόταν πολύ δύναμη για να κόψει κάτι, αλλά κάποια μοντέλα την ξεπέρασαν πχ η πολύ καλή irwin. Και αυτή με τη σειρά της, τα ξεπέρασε στην αντοχή αφού αρνήθηκε να σπάσει.

    Δυο διαφορετικά άτομα, μπορούν να ερμηνεύσουν εντελώς διαφορετικά αυτά τα αποτελέσματα. Κάποιος μπορεί να πει οτι δεν πρόκειται να μπορέσει ποτέ να ασκήσει τόση δύναμη ώστε να σπάσει μια irwin, οπότε γιατί να μην επιλέξει αυτή, που χρειάζεται λιγοτερη δύναμη για να κόψει κάτι?
    Ενας δεύτερος ξέρει πως για να κοπεί κάτι με μεγαλύτερη ευκολία πρέπει ο άξονας να έιναι όσο το δυνατόν πιο κοντά στις κοπτικές αιχμές. Όσο μικρότερος ο άξονας, τόσο πιο κοντά στις αιχμές είναι το κέντρο του. Αλλά όσο πιο μικρός ο άξονας, τόσο πιο πιθανό είναι με τη χρήση να αποκτήσει μπόσικα που σταδιακά θα αυξήσει σημαντικά την δύναμη κοπής. Αυτό σε μια πένσα θα συμβεί ακόμα πιο εύκολα και γρήγορα γιατί ασκούμε και γωνιακές τάσεις στις λαβές.
    Οπότε στην πράξη, μετά από λίγη η πολύ χρήση, η εμπειρία με αυτά τα δύο εργαλεία, μπορεί να είναι εντελώς διαφορετική από τα αποτελέσματα στην δύναμη κοπής του τεστ.


    Ο πρώτος βλέπει πως η irwin έχει πολύ ανθεκτικές αιχμές (πράγματι έχει) αφού όταν έκοψε το τρυπάνι δεν χαλασε καθόλου. Η knipex έκανε ένα μικρό σημάδι όταν έκοψε το τρυπάνι, αλλά χρειάστηκε και περισσότερη δύναμη για να το κόψει, που μας πάει στην παραπάνω περίπτωση.

    Οι πολύ ανθεκτικές κοπτικές ακμές της irwin απ' ότι δείχνει το γεγονός ότι έσπασε, μας δείχνει οτι μάλλον έχει μεγαλύτερη συνολικά σκληρότητα στο σώμα. Στο τέλος η knipex άντεξε δυο φορές τη δύναμη που χρειάστηκε για να σπάσει η irwin, χωρίς να καταστραφούν οι αιχμές της, που σημαίνει οτι η knipex έχει πιο μαλακό σώμα με έξχτρα σκλήρηνση στις κοπτικές αιχμές (πράγματι έχει τέτοια θερμική κατεργασία).
    Αλλά αγοράζοντας εργαλεία δεν αγοράζουμε μόνο κοφτάκια. Με βάση το παραπάνω, το μυτοτσίμπιδο της irwin θα λυγίσει και θα παραμορφωθεί πολύ πιο εύκολα απ' ότι ένα knipex.

    Οπότε τα αποτελέσματα του τεστ δε μπορούν να φέρουν αντιμέτωπες ούτε αυτές τις δυο μάρκες, ούτε καμία γενικότερα. Και η χρησή απόδειξη είναι πως σύμφωνα με τα αποτελέσματα του τεστ, οι λαβές της knipex λύγισαν ενώ οι αιχμές της, με όλη αυτή τη δύναμη, έκαναν μόνο ένα μικρό σημαδάκι. Το ίδιο όμως ακριβώς μοντέλο, στα χέρια του αδελφού μου, απέκτησε κυματιστές κοπτικές αιχμές σαν πατατάκι ράφλες! Ναι έκοβε τρυπανόβιδες που προεξείχαν, αλλά κατέστρεψε τις αιχμές χωρίς να λυγίσει τις λαβές.

    Επίσης αυτό που δε μας λέει το τεστ είναι πόσες πένσες και κοφτάκια απ' το ράφι, θα έχουν τα ίδια μπόσικα από καινούρια και πόσο ίδια θα είναι η θερμική κατεργασία.

    Και τέλος. Ο τύπος λέει οτι η πιο ανθεκτική είναι η knipex αλλά η irwin είναι φθηνότερη ενώ χρειάζεται μικρότερη δύναμη. Το δευτερο μπορεί να μην είναι καθόλου έτσι μετά από λίγη χρήση ή σε πραγματικές συνθήκες (καθότι κάποιες λαβές συγκεντρώνουν τη δύναμη σε διαφορετικό σημείο), ενώ η τιμή των irwin στην Ελλάδα είναι σχεδόν ίδια.

    Πραγματικά, εγώ δε μπορώ να εμπιστευτώ κανένα απ' αυτά τα τεστ για ακόμα περισσότερους λόγους, αλλά δεν είναι κακό να παίρνεις μια ιδέα του πως συμπεριφέρεται το κάθε εργαλείο στις εκάστοτε συνθήκες του τεστ. Ειδικά αν έχεις και την εμπειρία να κρίνεις σωστά αυτό που βλέπεις, μπορείς να πάρεις πολλά!
    Sent from me using a computer.

  10. #475
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wthanasis Προβολή μηνύματος
    Για knipex είμαι ουδέτερος. Δεν έχει τίποτα κακό, αλλά για εμένα, την πλειοψηφία των εργαλείων που έχω δοκιμάσει δεν θα έτρεχα να τα αγοράσω πάλι. Αυτό το σετ το έχω πχ και το μυτοτσίμπιδο είναι μόνο αξιόλογο.
    Έτσι για την κουβέντα.

    Όλα αυτά τα εργαλεία είναι τόσο ίδια που πολλοί, δε βλέπουμε διαφορές ή δε τους δίνουμε τη σημασία που πρέπει. Αν είχαμε μόνο ένα δυο μοντέλα τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο εύκολα για να βγάλουμε συμπεράσματα αποφθεγματικά, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχει πολύ μεγάλη εξειδίκευση και σε αυτά τα εργαλεία, με αποτέλεσμα πολλές φορές να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

    Πχ η πένσα που έχει μέσα αυτό το σετ είναι το βασικό μοντέλο. Ο άξονας στο σημείο πίβοτ είναι στην μέση της κεφαλής. Αυτό, σε σχέση με μια πένσα μεγάλου υπομοχλίου (δλδ με τον άξονα κοντά στις κοπτικές αιχμές)την κάνει να χρειάζεται πολύ μεγαλύτερη δύναμη για να κόψει ή για να συγκρατήσει κάτι αποτελεσματικά. Της χαρίζει όμως πολύ μεγαλύτερο συνολικά άνοιγμα στις σιαγώνες και μικρότερο άνοιγμα των λαβών, για το ίδιο μέγεθος αντικειμένου συγκράτησης.

    Αντίστοιχα διαφορετική είναι και η σχεδίαση στα δόντια της πένσας, με αυτή που έχει μεγάλο υπομόχλιο να έχει μικρότερη συνολικά επιφάνεια και μικρότερα δόντια.

    Δεν χρειάζονται όλοι, το μεγάλο υπομόχλιο. Κάποιοι θα συγκρίνουν nws μεγάλου υπομοχλίου με ένα βασικό μοντέλο της knipex ή το αντίθετο! Κάποιοι δεν αντιλαμβάνονται ούτε τις διαφορές το μπορεί να επιφέρει ακόμα και λίγο διαφορετικό μέγεθος.

    Είναι αρκετοί οι τομείς στους οποίους θα αξιολογήσουμε λάθος ένα εργαλείο και έχω πέσει αρκετές φορές θύμα. Ειδικά με τους γωνιακούς κόφτες. Και αυτό, καθαρά λόγο έλλειψης εμπειρίας για το ποιο είναι το κατάλληλο εργαλείο γι' αυτό που θέλω να κάνω.

    Wthanasis, αν βρεις orbis, will, oribis-will χτύπα τα. Ψάξε για nws rebranded σαν crafwreck και μερικές 10αδες ακόμα μάρκες. Θα πάρεις "κομμένα" μοντέλα, με παλιότερες λαβές ή φθηνότερο φινίρισμα αλλά πολύ καλής ποιότητας για την τιμή τους. (μη τα πληρώσεις prime τιμές τα rebranded).
    Αν κοιτάξεις για knipex μπες στο σαιτ και βρες αυτό που νομίζεις οτι είναι κατάλληλο γι' αυτό που κάνεις. Ότι θέλεις ρώτα.
    Σε κανα μήνα, έχε υπόψη σου για τον καταλογο προσφορών της gedore. Είναι αρκετά καλές αν και ακριβές, αλλά μερικές φορές βγάζει καλές προσφορές. (όχι gedore red και μαλακίες).

    Το σετ της bosch με αυτό το ίδιο της knipex, απ' ότι μπορώ να δω, σχεδιαστικά τουλάχιστον, δεν έχουν διαφορές. Αν δε σε βόλεψε το knipex μη πάρεις το bosch. (Μπορεί να κάνω και λάθος).
    Sent from me using a computer.

  11. #476
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Sent from me using a computer.

  12. #477
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    630
    Μάλλον (και) την παρακάτω είχες στο μυαλό σου Απόστολε:
    https://protool.gr/index.php/catalog...nRhZ3MiOiIifV0
    Όπως και να έχει, πάλι θα ξεπαραδιαστούμε...

  13. #478
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Μάλλον (και) την παρακάτω είχες στο μυαλό σου Απόστολε:
    https://protool.gr/index.php/catalog...nRhZ3MiOiIifV0
    Όπως και να έχει, πάλι θα ξεπαραδιαστούμε...
    Είπα να τη βάλω και αυτή αλλά είναι καιρός που βγήκε και νομίζω την είχαμε αναφέρει πιο πίσω.

    H δική μου επιλογή πάντως είναι η knipex.

    Sent from me using a computer.

  14. #479
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lazarefa Προβολή μηνύματος
    Μάλλον (και) την παρακάτω είχες στο μυαλό σου Απόστολε:
    https://protool.gr/index.php/catalog...nRhZ3MiOiIifV0
    Όπως και να έχει, πάλι θα ξεπαραδιαστούμε...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	66987.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	55,5 KB 
ID:	431568
    Στα 25 ευρώ η knipex εχει πολύ καλή τιμή για αυτά που προσφέρει.
    Το 20αρι μήκος μου ταιριάζει στην παλάμη καλύτερα και προσφέρει και αυξημένη δύναμη συγκράτησης. Την χαλβαδιαζω καιρό τώρα....

  15. #480
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2017
    Μηνύματα
    1.947
    Δεν υπάρχει στο μαγαζί, διαβάζω 15-20 μέρες παράδοση...
    Σκεφτόμουν να περάσω να την δω από κοντά και να αποφασίσω επί τόπου.
    Μάλλον δεν υπαρχει καν στην Ελλάδα.
    Δείτε τις φώτο :
    https://www.knipex.de/el/%CE%A0%CF%8...ingrip/8201200
    Τελευταία τροποποίηση από JNP; 01/11/2021 στις 08:30.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 280
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2018, 15:01
  2. Γενικη συζητηση για τα V-Strom
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 10:44
  3. ΧΙΟΣ...Άνοιξη 2007 - Γενική συζήτηση
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 278
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2010, 20:06
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 22:37
  5. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF