Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 65 από 65

Θέμα: Τροχαίο ατύχημα με 2 αρνητικές

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    η φιλική δήλωση, αν συνταχθεί σωστα και αποδεχθεί ο άλλος την υπαιτιότητα, λύνει αρκετα προβλήματα, ακόμα και αυτο του να αλλάξει άποψη για το ατύχημα απο τον υπάιτιο

    Αμα δεν συνταχθεί και υπογραφεί επι τόπου, πρεπει να έρθει η τροχαία, χωρις η καταθεση της να λέει και πολλά στο δικαστήριο.

    σε προσωπικό ατυχημα, η τροχαία ήτανε ξεκαθαρη, αλλα μετα στα δικαστηρια, τις λαλακίες που άκουσ, δεν υπήρχανε. Γι΄αυτο καλό είναι σε κάθε ατυχημα που δε φταίτε, περα απο το 100, αμεσως να βρισκετε και επιτόπου μάρτυρες και να κρατάτε τα τηλέφωνά τους.

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    Foten ενα πραγματικο παραδειγμα:
    Ειχα ατυχημα με τυπα που βγηκε απο στοπ. Την βρηκα μπροστα αριστερα. Επικαλεστηκα τραυματισμο για να ρθει συντομα η τροχαια. Η τροχαια κατεγραψε και ενω ημουν παρων την "κατσαδιασε". Η τυπισσα αναγνωρισε το λαθος της και δηλωσε οτι φταιει σε 1ο χρονο.
    Στην ασφαλιστικη της εκανε αρνητικη με δικαιολογια οτι ετρεχα.
    Για πες μου λιγακι αν δεν υπηρχε το επισημο εγγραφο της τροχαιας που ελεγε οτι βγηκε απο στοπ, οτι ο ταδε και ο ταδε ηταν παροντες στο ατυχημα και επιβεβαιωνουν τα γεγονοτα, εγω πως θα αποδυκνεια στο αστικο εστω μερος οτι ΔΕΝ λεει παπαριες η "κυρια";
    Σου απαντησε ο φιλος duke200 με την πρωτη προταση στο ποστ του...

    Επισης να θυμαστε παντα και αυτο που εγραψε στην δευτερη φραση του..μην τα δεσετε κομπο οτι αφου το εγραψε η τροχαια οκ τους μαμησα ολους


    Υ.Γ. οταν λες επικαλεστηκα τραυματισμο για να ερθει γρηγορα εννοεις οτι τελικα εγινε κανονικη δικογραφια απο την τροχαια με καταθεσεις και σχεδιαγραμμα?
    γιατι τοτε το παραδειγμα σου ειναι ακυρο
    εγω ποτε δεν μιλησα για τροχαια με τραυματισμο
    Τελευταία τροποποίηση από FotisFz1; 25/09/2016 στις 11:23.

  3. #63
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foten21 Προβολή μηνύματος
    Σου απαντησε ο φιλος duke200 με την πρωτη προταση στο ποστ του...

    Επισης να θυμαστε παντα και αυτο που εγραψε στην δευτερη φραση του..μην τα δεσετε κομπο οτι αφου το εγραψε η τροχαια οκ τους μαμησα ολους


    Υ.Γ. οταν λες επικαλεστηκα τραυματισμο για να ερθει γρηγορα εννοεις οτι τελικα εγινε κανονικη δικογραφια απο την τροχαια με καταθεσεις και σχεδιαγραμμα?
    γιατι τοτε το παραδειγμα σου ειναι ακυρο
    εγω ποτε δεν μιλησα για τροχαια με τραυματισμο
    αυτο που μαλλον δεν καταλαβαινεις ειναι οτι η ασφαλιστικη ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ακυρωσει ακομα και φιλικη δηλωση με σκοπο να εξαντλησει αυτον που διεκδικει χρηματα τρεναροντας τη διαδικασια.
    παμε παρακατω.

    προφανως δεν το δενει κανεις κομπο. απλα εχει αλλη βαρυτητα οταν παμε στα δικαστηρια οποιοδηποτε επισημο δημοσιο εγγραφο. as simple as that.

    υ.γ. ναι. εγιναν ολα. αυτο δειχνει λοιπον οτι:
    1. σε περιπτωση με τραυματισμο, δικογραφιες, καταθεσεις μαρτυρων, προφανες σχεδιαγραμμα, εκθεσεις νοσοκομειων κλπ κλπ ΤΟ ΑΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ (ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΤΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΟΝΟ) δεν εκλεισσε παρα μετα παροδου 1,5 ετους εξωδικα βαζοντας λυτους και δεμενους για τα προφανη. οποτε αν δεν ειχα επικαλεστει τραυματισμο, δεν ειχε ερθει τοτα, δεν ειχαν γινει ολες οι διαδικασιες που με δικαιωναν και απλα πιστευα το ''φταιω θα σου κανω δηλωση'' της πρωτης στιγμης, ακομα θα τραυιομασταν.
    2. ποσο μαλλον αν δεν καλουσαμε και το δημοσιο λειτουργο που ονομαζεται τροχαια.
    3. εσυ (ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΑΣ) αν ποτε σου τυχει καμια στραβη μην καλεσεις κανεναν και καλη τυχη ευχομαι ολοψυχα!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #64
    βλεπεις λοιπον οτι αδικα γραφεις και αναφερεσαι σε μενα....
    εγω σε ολα το ποστ που εγραψα αναφερθηκα σε τροχαιο ΧΩΡΙΣ τραυματισμο
    αν εσυ δεν καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις και γραφεις ακυρα παραδειγματα δεν φταιω εγω
    καλη τυχη λοιπον σε σενα

  5. #65
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foten21 Προβολή μηνύματος
    βλεπεις λοιπον οτι αδικα γραφεις και αναφερεσαι σε μενα....
    εγω σε ολα το ποστ που εγραψα αναφερθηκα σε τροχαιο ΧΩΡΙΣ τραυματισμο
    αν εσυ δεν καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις και γραφεις ακυρα παραδειγματα δεν φταιω εγω
    καλη τυχη λοιπον σε σενα
    μαλλον δεν καταλαβες ποσο ενισχυεται απο το παραδειγμα που σου εδωσα οτι το να φωναζεις την τροχαια σε ενα ''μπαμ'' ΙΣΩΣ και να βοηθησει. δεν πειραζει. καλη καρδια

    παμε πισω στο θεμα ομως γιατι πολυ επεκταθηκαμε.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 161
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2015, 17:17
  2. ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ Κ6
    από tolispolo στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 14:58
  3. ΕΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ ΛΕΩΦ.ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΠΕΖΟ!!!!
    από Pokermon στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2005, 22:53
  4. προς οσους εχουν παθει ατυχημα με μηχανη
    από Rezeguet στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2005, 12:21
  5. ατυχημα με τρανσαλπ
    από kle250 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 08:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF