Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 61

Θέμα: Εγγύηση Εργαλείων

  1. #16
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Και ποιος είναι υπεύθυνος να κρίνει αν έγινε σωστή χρήση; Πολλές φορές μας λένε ότι το εργαλείο πρέπει να σταλεί για αξιολόγηση πριν αντικατασταθεί.
    Sent from me using a computer.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Και ποιος είναι υπεύθυνος να κρίνει αν έγινε σωστή χρήση; Πολλές φορές μας λένε ότι το εργαλείο πρέπει να σταλεί για αξιολόγηση πριν αντικατασταθεί.
    Δεν ξερω αν μιλας για Facom η γενικα,αλλα μιας και εχω βρεθει ουκ ολιγες φορες στον Βραττη,δεν θυμαμαι να ειχε ποτε αντιρρηση να αλλαξει κατι και μαλιστα ουκ ολιγες φορες σε πελατες του με συνεργεια τους ελεγε πως παρολο π.χ. που το καρυδακι χειρος μπηκε σε αεροκλειδο και απο το σκισιμο φαινεται,θα σας το αλλαξω και παρακαλω μην το βαζετε στο αεεροκλειδο,η να σας δωσω σε αντικατασταση μαυρα(αερος) αν δεν εχετε...
    Απλουστατα δεν μπορει να ισχυριστει καποιος οτι ανοιξε ενα καρυδακι απο νουμερα φορτηγου με την καστανια χεριου...εκτος αν βαλεις και 3 μετρα προεκτασεις και χοροπηδας επανω τους.
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  3. #18
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Ο Ηλίας (και είναι προς τιμήν του) προσφέρθηκε να μου αλλάξει στραβωμένο άλεν τάφ παρόλο που αγοράστηκε από τον Πατρινό έμπορα και όχι από τον ίδιο μιας και ο Πατρινός μου είπε να το σπάσω πρώτα και μετά να το αλλάξει. Φαντάζομαι λοιπόν ότι παρ' όλες τις οδηγίες από την μαμά εταιρία είναι και στο χέρι του εκάστοτε εμπόρου στο πόσο θα ταλαιπωρήσει ή όχι τον πελάτη του.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #19
    Έχω και γω παρόμοια εμπειρία σε μαγαζί με Facom, το Καραΐσκο, που του πήγε ένας πελάτης μερικά καρυδάκια κρουστικά για αλλαγή και ο υπάλληλος το μόνο που ψέλλισε ήταν ότι το ένα ήταν άλλης μάρκας... Αν επέμενε ο πελάτης μπορεί να του το άλλαζε και αυτό! lol
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Ο Ηλίας (και είναι προς τιμήν του) προσφέρθηκε να μου αλλάξει στραβωμένο άλεν τάφ παρόλο που αγοράστηκε από τον Πατρινό έμπορα και όχι από τον ίδιο μιας και ο Πατρινός μου είπε να το σπάσω πρώτα και μετά να το αλλάξει. Φαντάζομαι λοιπόν ότι παρ' όλες τις οδηγίες από την μαμά εταιρία είναι και στο χέρι του εκάστοτε εμπόρου στο πόσο θα ταλαιπωρήσει ή όχι τον πελάτη του.
    Τα παντα εξαρτωνται απο τον ανθρωπο που ειναι πισω απο την καθε θεση-επιχειρηση και εννοειται οτι το μονο που κραταει ειναι συνολικα η σχεση με τον πελατη και αν τον βλεπεις σαν θυμα η επι ισοις οροις...
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  6. #21
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Φυσικά και δεν μιλάω για τον Βράττη ούτε για όσους κάνουν αυτό που λες. Μιλάω για τους υπόλοιπους που κάνουν και λένε ότι τους κατέβει στο κεφάλι. Ναι και φακομ και λίγο απ' όλες. Δεν έχει και πολύ σχέση η εταιρία πάντως, μάλλον ο αντιπρόσωπος είναι αυτός που λέει τις μαλακίες γιατί δίνει στοκ που πλήρωσε και περιμένει την εγγύηση. Και φυσικά άκρη δε βγάζεις, αν στείλεις μαιλ στα κεντρικά σου λένε να απευθυνθείς σε αντιπρόσωπο. Σαν τα windows ένα πράγμα.. " η επικοινωνία με το μοντεμ είναι αδύνατη, θέλετε να συνδεθείτε στο διαδίκτυο να βρείτε πιθανές λύσεις"?


    Φυσικά υπάρχει και η άλλη μεριά του νομίσματος με τους αγοραστές να προσπαθούν να πιάσουν τον άλλον μαλάκα για κάτι που βγάζει μάτι. Δε μπορώ να το αρνηθώ!
    Sent from me using a computer.

  7. #22
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Όμως ποιος είναι υπευθυνος να κρίνει αν το καρυδάκι μπήκε σε αερόκλειδο. Έχω καρυδάκια που δεν έχουν μπει σε αερόκλειδο και από πίσω είναι κακοποιημένα. Όχι δεν ειναι απ' την καστάνια, είναι απ' την σπαστή μανέλα που έχει μήκος μισό μέτρο (Την πουλάνε δε την πουλάνε? Δεν έβαλα σωλήνα!) Είναι και από τις προεκτάσεις 30 cm που πιέζουν τα τοιχώματα προς τα πλάγια.

    Όλα αυτά κάνουν το τετράγωνο να δείχνει ότι έχει μπει σε αερόκλειδο αλλά αερόκλειδο δεν έχω. Αν το σπάσω ποιος θα κρίνει αν μπήκε η όχι σε αερόκλειδο? Σε παρόμοια κατάσταση είναι και το εξάγωνο που μπαίνει η βίδα. Ναι τι να κάνουμε υπάρχουν βίδες με 17αρι κεφάλι που είναι Μ12 αντί για Μ10 και βιδώθηκαν πριν 20 χρόνια να μη την ξεβιδώσω? Οι περισσότεροι πωλητές ξέρουν πως μοιάζει ένα καρυδάκι που μπήκε σε αερόκλειδο αλλά δεν ξέρουν πως μοιάζει ένα καρυδάκι που χρησιμοποιείται επαγγελματικά και ξεβιδώει δεκάδες βίδες κάθε μέρα. Και δεν το επιστρέφω για φθορά αλλά γιατί επιτέλους έσπασε! Αν ήμουν επαγγελματίας δε θα με απασχολούσε και πολύ αλλά 1ον δεν είμαι αλλά έχω τέτοια εργαλεία και 2ον ποιός είσαι εσύ που θα κρίνεις αν το έβαλα σε αερόκλειδο? Σου έχουν κάνει σεμινάρια ή έχεις δουλέψει σε συνεργείο όταν ήσουν πιτσιρικάς? Ή έτυχε ρε παιδί μου έτσι απλά να ξέρεις? Να σου φέρω και μια τράπουλα να μου πεις και το μέλλον μου αν είναι! (Μιλαω σε 3ο πρόσωπο δεν απευθύνομαι σε σένα φυσικά).

    Και καλά τα καρυδάκια που λίγο πολύ ξεχωρίζουν.. (αν σπάσουν πρόωρα δεν ξεχωρίζουν απ' αυτά που έχω) τα υπόλοιπα εργαλεία πόσο πιο δύσκολο είναι να κρίνει κάποιος (ακόμα και αν ξέρει) αν έγινε σωστή χρήση ή όχι?

    Να σου πω κάτι? Μεταξύ μας!

    Ποτέ δε χαλάει ένα εργαλείο αν γίνεται σωστή χρήση. Ποτέ! Πιο συχνά λάθη είναι έκκεντρα χτυπήματα από την πρέσα κτλ.
    Αλλά ποτέ δε γίνεται σωστή χρήση. Είναι αδύνατον! (όπου σωστή χρήση βλέπε αυτή που περιγράφεται στους καταλόγους)

    Αντε πες στον μηχανικό να ασκεί τη δύναμη "ομαλά" στην καστάνια να δεις για πότε θα στη φέρει στο κεφάλι κύριε gedore και κυρία facom.

    Τα εργαλεία που δεν χρησιμοποιούνται σωστά πρέπει να φθείρονται μέχρι σε σημείο που να μην μπορούν να χρησιμοποιηθούν και όχι να σπάνε. Αυτά που σπάνε πρέπει να έχουν εμφανή σημάδια κατάχρησης που δεν μπορεί να τα αρνηθεί κανένας, διαφορετικά έχουν χρησιμοποιηθεί σωστά και πρέπει να αντικαθίστανται. Αν το εργαλείο δεν είναι κακοποιημένο η χρήση που του έχει γίνει δεν είναι λάθος. Γιατί η χρήση δεν είναι αυτή που περιγράφεται στο section "σωστή χρήση". Τα εργαλεία δεν ξεβιδώνουν μόνο καινούριες βίδες που βιδώθηκαν με δυναμόκλειδο!
    Επίσης οι βίδες συνήθως θέλουν τη σφαλιάρα τους και την σφαλιάρα θα την φάει η καστάνια. Το γερμανοπολύγωνο πονάει τα χέρια και επίσης δεν μπορώ να αλλάζω δυο εργαλεία για μια βίδα που δεν ειναι καν κολλημένη!
    Φυσικά και το εργαλείο χάλασε επειδή δεν ασκούσα τη δύναμη ομαλά όπως ακριβώς περιγράφεται στους καταλόγους. Αυτός που θα μου πει όμως ότι το χρησιμοποίησα λάθος με κοροϊδεύει. Θα έπρεπε η καστάνια να έχει φθαρεί σε σημείο που να με υποχρεώσει να αγοράσω καινούριο μηχανισμό διότι αστοχεί συνέχεια λόγο υπερβολικής φθοράς και όχι επειδή κούρεψε κανα 5αρι δόντια. Αυτός που θα μου πει ότι κούρεψε το καρέ επειδή δεν άσκησα τη δύναμη ομαλά δεν μπορεί να ισχυρίζεται ότι προσφέρει εγγύηση ούτε ότι φτιάχνει εργαλεία για μια ζωή.

    Και πόσο ξερόλες είναι τέλος πάντων οι κατά τόπους πωλητές για να κρίνουν αν χρησιμοποίησα σωστά το ασφαλειοτσίμπιδο?
    Οπότε ή όλα πρέπει να στέλνονται στον κατασκευαστή για αξιολόγηση ή πρέπει να αντικαθίστανται. Εξαιρούνται τα κακοποιημένα όπου κακοποιημένα βλέπε κομμένα, κολλημένα, τροχισμένα, στραβωμένα από σωλήνες, σπασμένα σε σημεία που δεν υπάρχει τρόπος να τα σπάσεις κτλ.

    Έχω ένα μετρητή γωνίας που κάποιος μαλάκας έκοψε το ευκαμπτο μέρος το οποίο έχει πυρήνα από ατσαλόσυρμα γιατί ήθελε το μαγνήτη (σοβαρά μιλάω!). Αν το πάω για εγγύηση κάποιος θα πρέπει να μου το φέρει στο κεφάλι να συνέλθω, δε χαλάει αυτό το πράγμα!

    Έχω και ένα πολύγωνο καστάνιας που έχει αποκτήσει ανοχές από την πολύ χρηση (όχι δεν ασκούσα τη ροπή ομαλά) και δουλεύει ακόμα αλλά μπορεί να κάνει και κανένα κραααακ που και που. (ο μηχανισμός έχει όλα τα δόντια)
    Έχω και άλλο που ο μηχανισμός έχει αλλάξει φορά και έχει κολλήσει. Δεν λειτουργεί, χαλάσε!
    Προφανώς το ένα δεν μπορώ να το αλλάξω, δεν έχω δικαιολογία ενώ το άλλο πρέπει να αλλαχθεί. Αυτός που θα του το παω και θα με ρωτήσει αν το ζόρισα (έχει γίνει) θέλει κλωτσιές. Πολύγωνο είναι ρε φίλε τι παει να πει αν το ζόρισα μπορώ να το βάλω σε μεγαλύτερη βίδα?

    Έχω αρκετά παραδείγματα που η αντικατάσταση ήταν άμεση και μερικά όπου ήταν ταλαιπωρία. Σε γενικές γραμμές εγώ είμαι ευχαριστημένος, ίσως επειδή δε ζητάω παράλογα πράγματα και προσπαθώ να καταλάβω πως δουλεύει η εγγύηση στα εργαλεία χωρίς να θέλω να εκμεταλλευτώ καταστάσεις. Όμως ούτε να με εκμεταλλεύεται ο κάθε έξυπνος μ' αρέσει την ίδια στιγμή που διαφημίζεται από αυτό που προσφέρει ένας άλλος. Και το εργαλείο δε θέλω να το πάω σε αυτόν που ξέρω ότι θα μου το αλλάξει αλλά σε αυτό που του το πλήρωσα (αν είναι δυνατόν).
    Sent from me using a computer.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    daz κραταω αυτο " Και το εργαλείο δε θέλω να το πάω σε αυτόν που ξέρω ότι θα μου το αλλάξει αλλά σε αυτό που του το πλήρωσα (αν είναι δυνατόν). "...
    Οχι οτι δεν εχεις δικιο στα υπολοιπα,απλα δεν επεσημανα ακριβως τι εννοουσα αρχικα γραφοντας "γινεται σε οποιο καταστημα πουλαει Facom και ακομα καλυτερα (απο ηθικη αποψη)σε αυτο που το αγορασες το εργαλειο,αμεσως".Το μεγαλυτερο προβλημα προεκυψε με τα καπιταλ κοντρολς που αλλαζει εργαλεια αγορασμενα απο αλλου και μαλιστα παντα ακριβοτερα συνηθως απο αλυσιδες καταστηματων και ετσι οταν ερθει ο "δικος του" πελατης δεν θα εχει λογω ελλειψης!Βεβαια δεν παει κανεις στις αλυσιδες να παλαιψει για τα δικαιωματα του,αλλα αφου ψωνισει εκει,παλευει με τους "μικρους".Και παλι δικαιωμα του,απλα το "αλλου τρως και πινεις ..."εδω ειναι ταμαμ!Και φυσικα εαν εισαι πελατης δηλαδη φιλος για τον Βραττη τουλαχιστον,θα σου αλλαξει και περα απο τα υποχρεωτικα,απλα θα επωμιστει αυτος το κοστος και ειναι επιλογη του.Περα παντως απο το να ξεμεινει απο στοκ καποιος που οπως λες εχει πληρωσει και να περιμενει νεο υλικο,εχει και γραφειοκρατικα και κοστος διαχειρησης αυτο το σκηνικο.Στην Facom τουλαχιστον και στον Βραττη που ξερω,το θεμα εγγυηση δεν ειναι μαρκετιστικο τρικ μεχρι να σου τα "παρει"...ειναι ζητημα ουσιας και το κρατανε ψηλα,με οποιο κοστος.
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alexandross
    Εγγραφή
    13/11/2015
    Μηνύματα
    155
    Σε παλιά κοφτακια facom που τα χερούλια μπαιξοβγαινουν θα τα πάρουν πίσω ή τσάμπα ο χρόνος και τα χιλιόμετρα να πάω στο μαγαζί ?

    Περίπτωση 2.
    Σε κοφτακι που τα χερούλια παίζουν ,και οι αιχμές είναι σήμαδεμένες από μεγάλης σκληρότητας σύρμα το αντίκαθιστούν ή όχι ?

  10. #25
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Δεν αναφέρθηκα ούτε στο ελάχιστον στον Βράττη. Δεν έχει χρειαστεί να πάω τίποτε για αλλαγή και πιθανότατα ούτε θα χρειαστεί, όμως πέρασα μια βόλτα πήρα κανα δυο πραγματάκια και τον γνώρισα. Αν ήταν όλοι οι επαγγελματίες έτσι σίγουρα θα έκαναν και πολλούς από εμάς καλύτερους αγοραστές. Με ότι σημαίνει αυτό!



    Όλο λέω να ποστάρω καμια φωτό στο αντίστοιχο section και ποτέ δε βρίσκω χρόνο.

    BTW, χάθηκες!
    Sent from me using a computer.

  11. #26
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexandross Προβολή μηνύματος
    Σε παλιά κοφτακια facom που τα χερούλια μπαιξοβγαινουν θα τα πάρουν πίσω ή τσάμπα ο χρόνος και τα χιλιόμετρα να πάω στο μαγαζί ?

    Περίπτωση 2.
    Σε κοφτακι που τα χερούλια παίζουν ,και οι αιχμές είναι σήμαδεμένες από μεγάλης σκληρότητας σύρμα το αντίκαθιστούν ή όχι ?
    Να σε πω εγώ ότι ξέρω?

    Τα χερούλια μπορούν να βγουν σε όλες τις πένσες ειδικά αυτά με την χοντρή μόνωση. Εποξιδική και καθάρισες (για μερικά χρονια). Δεν ξέρω αν καλύπτεται!

    Σημάδια στις αιχμές συνήθως δεν καλύπτονται γιατί κόβουν μέχρι ορισμένο πάχος σύρματος ειδικά οταν είναι μεγάλης σκληρότητας και εξαρτάται από το μέγεθος του κόφτη! Σε γενικές γραμμές θεωρείται φθορά και αν δεν είναι πρόωρη ή υπερβολική δεν καλύπτεται.

    Οι ανοχές στα χερούλια μπορεί να καλύπτονται μπορεί και όχι. Εξαρτάται αν είναι λειτουργικό το εργαλείο ή όχι. Μεγάλες ανοχές το κάνουν μη λειτουργικό γιατί οι αιχμές δεν κλείνουν ομοιόμορφα. Ειδικά σε κοφτάκι που δεν ειναι πένσα δεν υπάρχει λάθος τρόπος χειρισμού που να προκάλεσε κάτι τέτοιο οπότε αν δεν είναι λειτουργικό καλύπτεται. Ο χειρισμός δεν δικαιολογεί τέτοια φθορά και λάθος χειρισμός στο κοφτάκι δεν υπάρχει. Λάθος χειρισμός είναι να κόβεις πιο χοντρά σύρματα απ' ότι προβλέπεται για το μέγεθός τους. (και φυσικά να το χρησιμοποιείς σα σφυρί πράγμα που φαίνεται).
    Sent from me using a computer.

  12. #27
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexandross Προβολή μηνύματος
    Σε παλιά κοφτακια facom που τα χερούλια μπαιξοβγαινουν θα τα πάρουν πίσω ή τσάμπα ο χρόνος και τα χιλιόμετρα να πάω στο μαγαζί ?

    Περίπτωση 2.
    Σε κοφτακι που τα χερούλια παίζουν ,και οι αιχμές είναι σήμαδεμένες από μεγάλης σκληρότητας σύρμα το αντίκαθιστούν ή όχι ?
    για το πρώτο δεν ξέρω να σου πω αλλά για την περίπτωση του σημαδεμένου κόφτη από μεγάλης σκληρότητας σύρμα θα σου πω ότι είναι δικό σου λάθος οπότε και άτοπο να ζητάς να σου καλύψει η Χ εταιρία το λάθος σου να βάλεις το εργαλείο να κάνει άλλη δουλειά εκτός από αυτή για την οποία φτιάχτηκε.
    Σε παρόμοιο περιστατικό (όχι λάθους χρήσης) με τις σιαγόνες από πενσάκι να παίζουν σε σημείο που να μην κλείνουν σωστά και κατ' επέκταση να μασάνε αντί να κόβουν, τοπικός έμπορος της Knipex μου είπε να την κρατήσω για να κόβω τα νύχια μου. Είχα πάρει 2 μαζί, δούλευα με την μία και την άλλη την είχα βάλει στον εργαλειοφόρο που παίρνω μαζί μου έξω σε πελάτες. Όταν την χρειάστηκα διαπίστωσα το σφάλμα. Μεταξύ αστείου και σοβαρού ο έμπορος έκανε την πάπια δεν μου την άλλαξε αλλά άλλαξα εγώ έμπορο
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #28
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ακόμα και αν η λειτουργία είναι σφιχτή είναι λόγος επιστροφής. Φυσικά κάποιοι θα πουν ότι θα στρώσει αλλά 9 στις 10 δεν στρώνει! Στη γερμανία τις αλλάζουν σε χρόνο dt εδώ ο καθένας κάνει ότι θέλει!
    Sent from me using a computer.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Δεν αναφέρθηκα ούτε στο ελάχιστον στον Βράττη. Δεν έχει χρειαστεί να πάω τίποτε για αλλαγή και πιθανότατα ούτε θα χρειαστεί, όμως πέρασα μια βόλτα πήρα κανα δυο πραγματάκια και τον γνώρισα. Αν ήταν όλοι οι επαγγελματίες έτσι σίγουρα θα έκαναν και πολλούς από εμάς καλύτερους αγοραστές. Με ότι σημαίνει αυτό!

    Όλο λέω να ποστάρω καμια φωτό στο αντίστοιχο section και ποτέ δε βρίσκω χρόνο.

    BTW, χάθηκες!
    Ναι μην ανησυχεις δεν εχω αχιλλειο πτερνα στο κομματι Βραττης.Χαθηκα και θα ξαναχαθω οσονουπω για θεματα υγειας.Εκει δεν εχει ουτε η Facom εγγυηση.
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexandross Προβολή μηνύματος
    Σε παλιά κοφτακια facom που τα χερούλια μπαιξοβγαινουν θα τα πάρουν πίσω ή τσάμπα ο χρόνος και τα χιλιόμετρα να πάω στο μαγαζί ?

    Περίπτωση 2.
    Σε κοφτακι που τα χερούλια παίζουν ,και οι αιχμές είναι σήμαδεμένες από μεγάλης σκληρότητας σύρμα το αντίκαθιστούν ή όχι ?
    Αλεξανδρε λεπτομερειες δεν ξερω σε τετοιο βαθος η ακομα χειροτερα και να εχω τυχει σε τετοιο ζητημα δεν θυμαμαι.Ρωτησε τον ομως τηλεφωνικα,η ρωτα απο οποιον τα προμηθευτηκες η ψωνιζεις συνηθως.
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εγγύηση Bering
    από bonepeeler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 14:09
  2. Εγγύηση Παραεισαγωγης
    από MIKE_16V στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 21:42
  3. σετ εργαλείων
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 21:17
  4. Εγγυηση Μοτο
    από SAM46 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2004, 13:38
  5. Εγγυηση ΜεταΧειρισμενου Africa
    από gmak στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 01:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF