Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: ΑΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ;ΠΩΣ ΑΙΤΟΥΜΑΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ;

  1. #16
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kaps Προβολή μηνύματος
    Mόλις τώρα μίλησα με την εταιρεια του και θα στείλει γιατρό για να μας εξετασει . Η δήλωση του υπαίτιου είναι θετική καθώς και στην κατάθεση στην Τροχαία . Τώρα αυτό με τις σωματικές βλάβες επειδή λίγο πολύ το έθεσα , μου απάντησαν πως θα εκιμηθούν μαζί με όλα τα άλλα .....δηλαδή......τι τραυματισμούς έχω και τι η σύζυγος , τι έξοδα κάναμε σε φάρμακα νοσήλεια κ.λ.π . Εδω με χαλάει κάπως και αν δω πως τα ποσά έιναι για σουβλάκια τότε θα κινηθώ προς δικηγόρο .Εν τω μεταξύ η μηχανή θέλει μπροστινό τιμονόπλακες στεφάνι κέντρα ακτίνες τιμόνι χούφτες (αυτές πραγματικά με σώσανε από τα χειρότερα στα χέρια διότι πήραν όλο το μπαμ της πτώσης και της τριβής στην άσφαλτο ,δεν φορούσα γάντια και όμως ούτε νυχάκι ) πλαστικά τεπόζιτο .Η δαπάνη μόνο για ανταλλακτικά 2200 και εργασία ;Οπότε του είπε αν δεν βρεις μεταχειρισμένα τότε ολική 1500 - 1700 και θα μου μείνει η μηχανή για να τη πουλήσω ανταλλακτικά . Με λίγα λόγια θα πληρώσω κιόλας . Θα δω τι κοστούμι βγαίνει ξαι θα αποφασίσω πως θα κινηθώ μελλοντικά .

    Αυτή τη στιγμή στο CAR υπάρχουν 423 μηχανές με μέση τιμή 3000€ γιατί με ολική να πάρεις 1500-1700 ??

    Αυτές είναι μαλακίες των ασφαλιστών...

    Του λες ότι σου δίνουν 3χιλιάρικα για ολική ή τους πας τα τιμολόγια επισκευής και όσο βγει...


    Συμβουλέψου κάποιους που ξερουν δυο πράγματα...
    YAMAHA | Revs your heart!!!

  2. #17
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.090
    Το τι υπάρχει στο car.gr από το τι πωλείται, απέχουν μερικά έτη φωτός.

    Παρ'όλα αυτά, μη φοβηθείς να είσαι αμείλικτος μαζί τους ή/και να παζαρέψεις.
    Life begins at 45°.

  3. #18
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Παρ'όλα αυτά, μη φοβηθείς να είσαι αμείλικτος μαζί τους ή/και να παζαρέψεις.
    Για να γίνει αυτό πρέπει να δηλώσει οτι εχει τραυματιστεί και θέλει την ποινική δίωξη, αλλιώς δεν μπορεί να παζαρέψει τίποτα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #19
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kaps Προβολή μηνύματος
    Τέλος είπαμε να μην προβούμε σε ποινική του δίωξη . Η μηχανή από την πλευρά του μηχανικού μου μάλλον βγαίνει ολική αντικατάσταση αλλά με το θέμα της αποζημίωσης για τις σωματικές βλάβες , ψυχική οδύνη κ.λ.π πως κινούμαι δεν γνωρίζω .Εχετε καμιά συμβουλή να μου δώσετε;
    Το ποινικό μόνο ως πίεση εναντίον του "δράστη" λειτουργεί. Και να τον καταδικάσεις από εκεί δεν παίρνεις λεφτά. Οπότε ως προς αυτός κάνεις ό,τι θες.

    Για την αποζημίωση, αν δεν τα βρεις -που δεν βλέπω να τα βρίσκεις- πρέπει να κάνεις αγωγή. Αλλιώς μην περιμένεις θαύματα.
    Ποια ασφαλιστική έχει;

  5. #20
    Ρίξε μία ματιά και εδώ, καπς.

    http://www.eaee.gr/cms/basic-page/77...mesis-pliromis


    Άρθρα 10, 11 και κάτω. Καλύτερα να το διαβάσεις όλο (ή τουλάχιστον το πρώτο κομμάτι που αφορά σχέση ασφαλισμένων-ασφαλιστικής για να δεις τι δικαιώματα έχεις από τον φιλικό και να κρινεις αν θα μείνεις εντός ή θα κινηθεις δικαστικά.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    652
    Κωλοσημειο αυτή η διασταύρωση στα Φιλαδέλφεια, πολλοί την κάνουν έτσι.Οσοι μένουν κοντά το ξέρουν ,οι υπόλοιποι πολλοί προσοχή
    Καλά ξεμπερδέματα. .....πάρτους όσα περισσότερα μπορείς

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ρίξε μία ματιά και εδώ, καπς.

    http://www.eaee.gr/cms/basic-page/77...mesis-pliromis


    Άρθρα 10, 11 και κάτω. Καλύτερα να το διαβάσεις όλο (ή τουλάχιστον το πρώτο κομμάτι που αφορά σχέση ασφαλισμένων-ασφαλιστικής για να δεις τι δικαιώματα έχεις από τον φιλικό και να κρινεις αν θα μείνεις εντός ή θα κινηθεις δικαστικά.
    Ευχαριστώ . Η εταιρεία του δεν είναι στο φιλικό .

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strong(er) Προβολή μηνύματος
    Κωλοσημειο αυτή η διασταύρωση στα Φιλαδέλφεια, πολλοί την κάνουν έτσι.Οσοι μένουν κοντά το ξέρουν ,οι υπόλοιποι πολλοί προσοχή
    Καλά ξεμπερδέματα. .....πάρτους όσα περισσότερα μπορείς
    Θα προσπαθήσω με τόλμη να πάρω αυτά που δικαιούμαι τόσο για εμένα την σύζυγό μου αλλά και την μηχανή μου που την φρόντιζα για να μην την πατήσω από αμέλεια μου και τελικά να μου την στραπατσάρει ο άλλος .

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ρίξε μία ματιά και εδώ, καπς.

    http://www.eaee.gr/cms/basic-page/77...mesis-pliromis


    Άρθρα 10, 11 και κάτω. Καλύτερα να το διαβάσεις όλο (ή τουλάχιστον το πρώτο κομμάτι που αφορά σχέση ασφαλισμένων-ασφαλιστικής για να δεις τι δικαιώματα έχεις από τον φιλικό και να κρινεις αν θα μείνεις εντός ή θα κινηθεις δικαστικά.
    Αυτά τα άρθρα που είναι ; αλλά δεν είναι στο φιλικό διακανονισμό η ασφαλιστική του υπαίτιου.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το τι υπάρχει στο car.gr από το τι πωλείται, απέχουν μερικά έτη φωτός.

    Παρ'όλα αυτά, μη φοβηθείς να είσαι αμείλικτος μαζί τους ή/και να παζαρέψεις.
    Εγώ την μηχανή την αγόρασα καινούργια , τώρα γιατί να πρέπει να βάλω μεταχειρισμένα και που ξέρω τι φθορά έχει το μεταχειρισμένο ανταλλακτικό . Δεν φοβάμαι θα το παλέψω .

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Πωσ Καταλαβαινεισ Καποιον Πλουσιο;;;;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 10:32
  2. Μα Πωσ Γινεται;
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2004, 01:21
  3. Πωσ Κανει.....
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2004, 10:37
  4. Πωσ Ανεβαζω Φοτο???????
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2004, 23:52
  5. Πωσ Λεγεται...
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 23:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF