Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 104

Θέμα: Γαλλία: Γάντια…δια νόμου!

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rockobok
    Εγγραφή
    19/06/2007
    Μηνύματα
    282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Το σπιτι μου απο το γραφειο εχει αποσταση 400 μετρων οδηγησης περιπου. ..............Αν θελω να παω περιπτερο π.χ. βαριεμαι να ντυνομαι και παιρνω καμια φορα το αμαξι της γυναικας μου...............
    Τον Αυγουστο μια μερα πριν φυγω για διακοπες ειχα το αμαξι του πατερα μου και παω 3 στενα πανω απο το σπιτι μου ..........
    Το συμπέρασμα είναι ότι πρέπει να αρχίσεις να περπατάς!!!

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Σε παρακολουθω στο γκρουπακι "παντα κρανος".
    Υπομονη,συντομα κοντα σας με το "Παντα Γαντια".

    Κατα τ αλλα,με καλυψε ο pipe_smoker.

  3. #63
    το κρανος μπουφαν γαντια και καποιο παπουτσι που προστατευει τον αστραγαλο ειναι βασικα αν οδηγας μοτο και ξερεις τα ρισκα...

    οκ το κρανος σορτς παραλια στις διακοπες ολλοι νομιζψ το εχουμε κανει αλλα δεν ειναι κατι που το συνηθηζουμε και δεν πας με την ταυτοτητα στο στομα...
    ORGIA!!!!!

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Κι ένα κινέζικο ρητό που λένε στο χωριό μου λέει "Μην το κάνουμε λύσσα γιατί μετά δεν τρώγεται".

    Κανείς δεν είπε "Βγάτε όξω ακράνωτοι, σουζάρετε, και η Παναγιά μαζί σας, όλα γραφτά είναι κι αν έχει έρθει η ώρα σου...." κλπ κλπ κλπ

    Από τη στιγμή που ζούμε κι αναπνέουμε ρισκάρουμε.
    Από τη στιγμή που καβαλάμε ρισκάρουμε πολύ περισσότερο.
    Για κάθε κομμάτι εξοπλισμού που μπορεί κάποιος να μη φοράει ρισκάρει όλο και περισσότερο.
    Και πάει λέγοντας.

    Μεγάλα παιδιά είμαστε όμως, και είναι επιλογή του καθενός αν θέλει να κυκλοφοράει όπως του φέξει.

    Από τη στιγμή που δεν το πλασάρει για σωστό και λέει απλά "εγώ έτσι κάνω κάποιες φορές", δεν υπάρχει λόγος να γίνεται όλη αυτή η κουβέντα.
    Άστοχο το Κινέζικο ρητό

  5. #65
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Άστοχο το Κινέζικο ρητό
    Θα ενημερώσω στο χωριό να το κόψουν.

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Μπορούμε να αρπάζουμε τον φουλ μοτο-εξοπλισμό των τουριστών με μοτό μόλις αυτή ορμήσουν στην θάλασσα για να δροσιστούν τοις ζεστές καλοκαιρινές μέρες. Αυτό θα τους μάθει να έχουν μέτρο στα υπερβολικά μέτρα. Και τα μηχανάκια μπορούμε να βουτάμε: Την δεκαετία του 80 μηχανάκια κλεμμένα από τουρίστες που ας πούμε ανέβηκαν να δούνε την Ακρόπολή έτρεχαν μέχρι και στους αγώνες ταχύτητας....
    Πρίν αρχίσετε να ουρλιάζετε για τα παραπάνω που είναι υπερβολές βέβαια να συνειδητοποιήσουμε ότι έχουμε ακόμα την αίσθηση του μέτρου-ή έτσι νομίζω- και τουλάχιστον. Εδώ δεν γίνεται να είμαστε με φουλ εξοπλισμό κατακαλόκαιρο ή μες στην Αθήνα με στάσεις ή για δουλειά. Τα βασικά είναι βέβαια κράνος μπουφάν γάντια σωστά παπούτσια αλλά όπως γράφουν και άλλοι υπάρχουν όρια στο τι φοράει κάποιος όχι από τους νόμους και τοις διατάξεις αλλά από την κοινή λογική.

  7. #67
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Από πότε τα γάντια θεωρούνται "φουλ εξοπλισμός"; Νόμιζα ότι ανήκουν στα απολύτως απαραίτητα, μαζί με κράνος και μπουφάν.
    Life begins at 45°.

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    *εξαιρειται η Μασσαλια, οπου ακομα και το κρανος ειναι σπάνιο... ατιμο ελληνικο παρελθον
    Η Μασσαλία μπορεί να ήταν κάποτε Ελληνική αποικία και μέχρι πριν από λίγες δεκαετίες να είχε έντονο το Ελληνικό στοιχείο της διασποράς, σήμερα όμως μάλλον πρέπει να κατατάσεται στοις ζώνες που ανήκουν στην Β.Αφρική αν και γεωγραφικά στην Ευρώπη.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Από πότε τα γάντια θεωρούνται "φουλ εξοπλισμός"; Νόμιζα ότι ανήκουν στα απολύτως απαραίτητα, μαζί με κράνος και μπουφάν.
    Όταν έρθει η κακιά ώρα(στατιστικά είναι θέμα χρόνου), τότε ίσως καταλάβουν τι σημαίνει να φοράει ο αναβάτης γάντια

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Θα ενημερώσω στο χωριό να το κόψουν.
    και πάνω απ'όλα τ'αλάτι

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Όταν έρθει η κακιά ώρα(στατιστικά είναι θέμα χρόνου), τότε ίσως καταλάβουν τι σημαίνει να φοράει ο αναβάτης γάντια
    Και παντελονι?

  12. #72
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Και παντελονι?
    Γιατι συγκεκριμένα παντελόνι?

    Και βασικά γιατί να φοράς κατι λιγότερο απο αυτα που φοράει ο Ροσσι οταν τρέχει στα τζιπιά, που στο φιναλε δεν εχει και κολωνες, νταλίκες, τρελούς να περνάνε στοπ και κόκκινα και παει λέγοντας?

    Μαλακας ειναι ο Ροσσι?

    Όποιον πετύχω στο δρόμο με κατι λιγότερο απο δερμάτινη ολόσωμη και κράνος του χιλιάρικου τον έχω κανει καταγγελία λέμε.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Και παντελονι?
    Αυτό δεν έχει αμφισβητηθεί..μέχρι τώρα,όρκο δεν παίρνω για αργότερα,Έλληνες είμαστε

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Γιατι συγκεκριμένα παντελόνι?

    Και βασικά γιατί να φοράς κατι λιγότερο απο αυτα που φοράει ο Ροσσι οταν τρέχει στα τζιπιά, που στο φιναλε δεν εχει και κολωνες, νταλίκες, τρελούς να περνάνε στοπ και κόκκινα και παει λέγοντας?

    Μαλακας ειναι ο Ροσσι?

    Όποιον πετύχω στο δρόμο με κατι λιγότερο απο δερμάτινη ολόσωμη και κράνος του χιλιάρικου τον έχω κανει καταγγελία λέμε.
    Τωρα που πιανουνε τα κρυα,περιμενω τον leo1964 λιαν συντομως για καφε.Αν δεν φοραει μεχρι και πιστοποιημενα κορδονια,θα σου στειλω φωτο να τον κανεις ρομπα.

    Ρε Λεωνιδα που το εχασες?
    ΚΑΝΕΝΑΣ δεν αμφισβητει τα θετικα του εξοπλισμου ασφαλειας.Απλα λεμε οτι δεν γινεται να παω να πιω το Κυριακατικο καφεδακι μου στην λιμνη και να ειμαι ντυμενος σαν αστακος.Αμα βγω παραεξω για βολτα θα φορεσω αυτα που πρεπει και αλλα τοσα.

  15. #75
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Μιλάμε ακόμα για τον νόμο της Γαλλίας και τα γάντια τελικά ή απλά περνάμε την ώρα μας; Τι "αστακοί" και Ρόσσι και παντελόνια; .

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μαλακά γάντια... Πώς;;;
    από jtoros στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2005, 10:42
  2. στριβειν δια του συμπλεκταρειν!!!!!
    από ktm640lc4 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 19:15
  3. πωλησεις μοτο στη Γαλλια
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 17:48
  4. Συνθηματα Με Γαλλια
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2004, 11:39
  5. Ερώτηση για γάντια!!
    από bikersonly στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 20:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF