Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 87

Θέμα: Honda hornet 600 vs honda cb 1000r!

  1. #61
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ρε 'σεις...τι λέτε?
    Σε ποιά 150 και 3 πουλάκια πρεπει να πέσεις ψαράκι ??

    Ρε sapila, θα πηδήξω από κανένα παράθυρο ρε

    Ε οκ, εδώ μιλάμε για 200 για 40' με το Χόρνετ.

    Εγώ κάποτε με σφεντόνα πέτυχα κέντρο στα 3,5 μίλια. Με την πρώτη βολή.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ρε 'σεις...τι λέτε?
    Σε ποιά 150 και 3 πουλάκια πρεπει να πέσεις ψαράκι ??

    Ρε sapila, θα πηδήξω από κανένα παράθυρο ρε
    Πεστα βρε byron γιατί θα τρελαθουμε που οδηγαμε τοσα χρόνια γυμνο, αμα ο καθε ενας ειναι κουλος και δεν μπορει να οδηγησει ας πάρει καμια πολυθρόνα. Σαπιλα μαλλον εγω δεν το εγραψα καλα, ηθελα να του πω αυτο που εγραψε ο byron αλλα δεν εκφρασα σωστά
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  3. #63
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ε οκ, εδώ μιλάμε για 200 για 40' με το Χόρνετ.

    Εγώ κάποτε με σφεντόνα πέτυχα κέντρο στα 3,5 μίλια. Με την πρώτη βολή.
    Αυτο που ειπες που κολαει; εκτος αμα δεν ειχες κατι να πεις και λες ας γράψω κατι ε;
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  4. #64
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Αυτο που ειπες που κολαει; εκτος αμα δεν ειχες κατι να πεις και λες ας γράψω κατι ε;

    Οχι ΟΚ, κάποιοι είχαμε χόρνετ 600, είδαμε κοντέρ 200 στιγμιαία αλλά με 200 και χόρνετ 600 και 40' πρέπει η ευθεία σου να ήταν ατελείωτη... (Μην πεις ότι έστριβες και με 200 γιατί δεν θα μείνει κανένας κι απο το διπλανό χωριό).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #65
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ρε 'σεις...τι λέτε?
    Σε ποιά 150 και 3 πουλάκια πρεπει να πέσεις ψαράκι ??

    Ρε sapila, θα πηδήξω από κανένα παράθυρο ρε
    Δηλαδή θες να μου πεις ότι μπορείς να πας 160 χλμ για ώρα όρθιος πάνω στο Hornet

    Το ότι είμαι κουλός δε το έκρυψα ποτέ, όμως βασική εικόνα του τι εστί αεροδυναμική κλπ έχω, μη τρελαθούμε κιόλας

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Οχι ΟΚ, κάποιοι είχαμε χόρνετ 600, είδαμε κοντέρ 200 στιγμιαία αλλά με 200 και χόρνετ 600 και 40' πρέπει η ευθεία σου να ήταν ατελείωτη... (Μην πεις ότι έστριβες και με 200 γιατί δεν θα μείνει κανένας κι απο το διπλανό χωριό).
    Μην συγκρινεις καταρχήν φιλε sniper το παλιο χορνετ ποιας δεκαετίας ειχες με ενα χορνετ του2010 που εχω εγω που φοραει κινητήρα υποβαθμισμενο του cbr600rr μια χαρα τα πάει τα 200 εχω δει και 220 κοντέρ εκτος αμα κλεβει τοσα πολύ το κοντέρ του δειχνει παραπανω.
    Στην ευθεια της Τρίπολης την εθνική.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Πεστα βρε byron γιατί θα τρελαθουμε που οδηγαμε τοσα χρόνια γυμνο, αμα ο καθε ενας ειναι κουλος και δεν μπορει να οδηγησει ας πάρει καμια πολυθρόνα. Σαπιλα μαλλον εγω δεν το εγραψα καλα, ηθελα να του πω αυτο που εγραψε ο byron αλλα δεν εκφρασα σωστά
    Δεν θέλω να πω κάτι, για να την πω στον Αριστείδη. Απλά, μου φαίνονται ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ λίγα τα 150 για να γκρινιάζει κάποιος με γυμνό.
    Δλδ...ούτε με το srx που είναι σαν να καβαλάω σιδηροτροχιά δεν έχω πρόβλημα, όχι με Hornet 600.

    Μπιζουδάκια ρπμ...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #68
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Μην συγκρινεις καταρχήν φιλε sniper το παλιο χορνετ ποιας δεκαετίας ειχες με ενα χορνετ του2010 που εχω εγω που φοραει κινητήρα υποβαθμισμενο του cbr600rr μια χαρα τα πάει τα 200 εχω δει και 220 κοντέρ εκτος αμα κλεβει τοσα πολύ το κοντέρ του δειχνει παραπανω.
    Στην ευθεια της Τρίπολης την εθνική.
    Όλα τα Hornet "υποβαθμισμένο" μοτέρ CBR 600 είχαν. Μια χαρά έπιαναν τα 200 όλα τα χορνετάκια. Κατά πόσο είναι κάποιος ικανός να τα κρατήσει σταθερά για 40 λεπτά είναι υπό αμφισβήτηση.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δεν θέλω να πω κάτι, για να την πω στον Αριστείδη. Απλά, μου φαίνονται ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ λίγα τα 150 για να γκρινιάζει κάποιος με γυμνό.
    Δλδ...ούτε με το srx που είναι σαν να καβαλάω σιδηροτροχιά δεν έχω πρόβλημα, όχι με Hornet 600.

    Μπιζουδάκια ρπμ...
    Τρου. Με το DRZ πήγαινα 150 άνετα και τελείως όρθιος. Δεν είμαι 1.80 βέβαια.
    Life begins at 45°.

  9. #69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή θες να μου πεις ότι μπορείς να πας 160 χλμ για ώρα όρθιος πάνω στο Hornet

    Το ότι είμαι κουλός δε το έκρυψα ποτέ, όμως βασική εικόνα του τι εστί αεροδυναμική κλπ έχω, μη τρελαθούμε κιόλας
    Πολυ ευκολα και παραπάνω απο μια ωρα μπορω να παω, δεν εχω προβλημα. Εχω βαλει. Και ενα μασκακι της ermax, καλα. Οχι οτι κανει τρελη δουλειά αλλα. Κοβει εστω αυτο το. Λίγο κανει την διαφορα, εγω ειμαι 1,77 ύψος.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  10. #70
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Μην συγκρινεις καταρχήν φιλε sniper το παλιο χορνετ ποιας δεκαετίας ειχες με ενα χορνετ του2010 που εχω εγω που φοραει κινητήρα υποβαθμισμενο του cbr600rr μια χαρα τα πάει τα 200 εχω δει και 220 κοντέρ εκτος αμα κλεβει τοσα πολύ το κοντέρ του δειχνει παραπανω.
    Στην ευθεια της Τρίπολης την εθνική.

    Ναι του 99 είχα, σαφώς τα μετέπειτα είχαν καλυτερο κινητήρα. Τα 40' δεν κατάλαβα, εκτός αν εννοούσες 40".

    Άλλο τα 150, άλλο τα 170, άλλο τα 190 κι άλλο τα 200... Μέχρι ένα σημείο πας ακόμα κι άρχοντας όρθιος, μετά το ξύλο είναι πολύ. Κανένας δεν αντέχει με 200 επι 40' σε γυμνό χορνετ600, δεν ξέρω αν εχει καν την αυτονομία αυτή, και πρέπει να είσαι ο Hulk για να αντέξεις.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όλα τα Hornet "υποβαθμισμένο" μοτέρ CBR 600 είχαν. Μια χαρά έπιαναν τα 200 όλα τα χορνετάκια. Κατά πόσο είναι κάποιος ικανός να τα κρατήσει σταθερά για 40 λεπτά είναι υπό αμφισβήτηση.
    Κινητήρα απο cbr 600 f φοραγανε τα χορνετ απο το 2007 και μετα τα χορνετ φορανε κινητήρα απο cbr600rr μην μπερδευομαστε
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  12. #72
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή θες να μου πεις ότι μπορείς να πας 160 χλμ για ώρα όρθιος πάνω στο Hornet

    Το ότι είμαι κουλός δε το έκρυψα ποτέ, όμως βασική εικόνα του τι εστί αεροδυναμική κλπ έχω, μη τρελαθούμε κιόλας
    Αριστείδη, δεν έχει να κάνει με αεροδυναμική. Ψηλός είμαι και εγώ, αλλά δεν με απασχολεί καν ο αέρας σε αυτά τα χλμ. Ενα καλό κράνος χρειάζεται μόνο για να μην σου φύγει το κεφάλι.

    Και ναι, τέτοια χλμ τύπου 150-170 μπορώ να πάω σερί με το srx. Για το Tuono ή για τον sapila που έχουμε κάνει ταξιδάκια μαζί, δεν συζητάω γιατί θα πεταχτεί το χωριό του sniper.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ναι του 99 είχα, σαφώς τα μετέπειτα είχαν καλυτερο κινητήρα. Τα 40' δεν κατάλαβα, εκτός αν εννοούσες 40".

    Άλλο τα 150, άλλο τα 170, άλλο τα 190 κι άλλο τα 200... Μέχρι ένα σημείο πας ακόμα κι άρχοντας όρθιος, μετά το ξύλο είναι πολύ. Κανένας δεν αντέχει με 200 επι 40' σε γυμνό χορνετ600, δεν ξέρω αν εχει καν την αυτονομία αυτή, και πρέπει να είσαι ο Hulk για να αντέξεις.
    Παω γυμναστηριο και περνω αναβολικα γιαυτο αντέχω αχαχα. Τεσπα ενταξει ακρη δεν προκειτε να βγει ο καθενας ας πιστεύει τα δικα του. Εννοείται στα 200 δεν οδηγας σαν τσολιας, πέφτεις στο ντεποζιτο Αλλα οπως ειπα τεσπα
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  14. #74
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όλα τα Hornet "υποβαθμισμένο" μοτέρ CBR 600 είχαν. Μια χαρά έπιαναν τα 200 όλα τα χορνετάκια. Κατά πόσο είναι κάποιος ικανός να τα κρατήσει σταθερά για 40 λεπτά είναι υπό αμφισβήτηση.



    Τρου. Με το DRZ πήγαινα 150 άνετα και τελείως όρθιος. Δεν είμαι 1.80 βέβαια.
    Τώρα, δεν θα ανακαλύψουμε τον τροχό.

    Το χόρνετ ήταν ένα τίμιο μηχανάκι (μέχρι που έφεραν οι εξωγήινοι το Ζ750) και πήγαινε παντού αρκετά καλά... (φρένα δεν είχε ποτέ και δεν εχουν ακόμα και τα σημερινά - αλλά έχω πλεον συνηθίσει σε άλλα φρένα, άλλο πανηγύρι αυτό). Αν έκανες όμως τη μ@λακία να το πας σβέλτα και να στρίψεις, ένοιωθες συχνά το δοκάρι που λένε πλάισιο να στραβώνει... πρώτα έστριβε ο μπροστά και μετά ο πίσω... Τώρα, αν μπορείς το κάνεις αυτό με 200, με το καινουριο χόρνετ, δεν το ξέρω, αλλά δεν θέλω και να δοκιμάσω δλδ. Δεν υπάρχει και λόγος.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #75
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή θες να μου πεις ότι μπορείς να πας 160 χλμ για ώρα όρθιος πάνω στο Hornet

    Το ότι είμαι κουλός δε το έκρυψα ποτέ, όμως βασική εικόνα του τι εστί αεροδυναμική κλπ έχω, μη τρελαθούμε κιόλας
    Με 160 παω πολύ ανετα. Ποτέ μου δεν καθομαι καμαρωτός όμως πανω στις μοτοσυκλέτες.
    Παντα είμαι ελαφρώς σκυφτός.
    Για να παω μακριά με πολλά σκύβω και λίγο ακόμα. Τα 160 δεν ειναι πολλά όμως.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF