Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΡΑΓΕ TO ER-6 ???????????

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jinks
    Εγγραφή
    20/09/2005
    Μηνύματα
    208

    ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΡΑΓΕ TO ER-6 ???????????

    ποιος νομιζει οτι θα πετυχει εμπορικα το νεο ER-6?
    με ενδιαφερει κυριως το γιατι οχι!!!!!

    εγω πιστευω οτι δεν θα πετυχει, γιατι στην κατηγορια του το κοινο που αγοραζει μηχανες ειναι βαθια συντηρητικο και αγοραζει κυριως με βαση την αξιοπιστια και την αξια μεταπωλησης, που για μενα ειναι το χειροτερο κριτηριο αγορας που υπαρχει.(το θεμα ειναι να σου αρεσει και σ'αυτο δεν χωρανε συμβηβασμοι)

    στο δρομο βλεπεις μονο Ζ750 και vstrom.
    οχι οτι δεν ειναι σουπερ εργαλεια αλλα.........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	er6n2.jpg 
Προβολές:	384 
Μέγεθος:	71,0 KB 
ID:	28937
    ποσο κανει μαστορα????

    ..............ελα βρε τωρα, θα τα βρουμε!!!!!!!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jinks
    Εγγραφή
    20/09/2005
    Μηνύματα
    208
    συνεχιζω λεγοντας οτι σε ολα τα τεστ οι συντακτες εχουν παθει πλακα με κινητηρα, φρενα, τιμη, σχεδιασμο!!!
    τι αλλο να θελει καποιος?

    ααα ξερω!......αξια μεταπωλησης
    ποσο κανει μαστορα????

    ..............ελα βρε τωρα, θα τα βρουμε!!!!!!!!!

  3. #3
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Προσωπικα μου φαινεται ασχημο.
    Αν το επαιρνα, θα το επαιρνα για τα κρυμμενα που ισως εχει (αξιοπιστια, επιδοσεις, κινητηρα φρενα, κρατηματα, κλπ).
    Αλλα αμα το επαιρνα, θα αλλαζα το μπροστινο φαναρι, κ θα εκανα πιο επιθετικη την ουρα.



    Κ θα αλλαζα τα πλαστικα στο πλαι, που φαινονται σα να ειναι πρησμενο.

    Οποτε θα παρω Ζ να τελειωνω.
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  4. #4
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Τα καπάκια στα πλάγια τι τα θέλανε .

    Τι σόϊ naked είναι αυτό ; Όλο πλαστικούρα και κακό είναι οι κατασκευαστές . Λίγο να ακουμπήσεις κάπου και θα επισκευτείς τα ανταλακτικά για να αντικαταστήσεις τη πλαστικούρα.

    Τα ίδια έγιναν και με τα παπιά, αλλάζουμε κάθε χρόνο και από ένα πλαστικό. Έχουν οι άλλοι κάτι naked παλιά και το μόνο που τους βάζουν είναι λάδι και βενζίνη.

    Και μετά βγαίνει και ο Αλογοκλοτσοσκούφης και σου λέει ότι θα έχουμε τα επόμενα χρόνια αύξηση στα καύσιμα 20% . Ρε δεν πάτε να μαμηθείτε όλοι σας λέω εγώ.

    Naked και μηχάνημα που θα θέλει μόνο λάδι και βενζίνη είναι το μέλλον. Οι γκλαμουριές και τα εφετζίδικα για αυτούς που έχουν χοντρές, μεγάλες και κυρίως γεμάτες τσέπες ...

  5. #5

    Re: ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΑΡΑΓΕ TO ER-6 ???????????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jinks

    εγω πιστευω οτι δεν θα πετυχει, γιατι στην κατηγορια του το κοινο που αγοραζει μηχανες ειναι βαθια συντηρητικο και αγοραζει κυριως με βαση την αξιοπιστια και την αξια μεταπωλησης, που για μενα ειναι το χειροτερο κριτηριο αγορας που υπαρχει.(το θεμα ειναι να σου αρεσει και σ'αυτο δεν χωρανε συμβηβασμοι)
    Κακό κριτήριο η αξιοπιστία και η αξία μεταπώλησης;;;



    Και καλά, μπορεί να ανάβεις τα πούρα σου με 50ευρο και να μη σε απασχολούν τα συχνά service και η χαμηλή μεταπωλητική αξία, αλλά αν το μηχανάκι σε αφήσει στη μέση του πουθενά σε ταξίδι, τι θα κάνεις;

  6. #6
    Κοιτα να δεις μια απο τις πρωτες αναγκες που θελει να καλυψει ο ανθρωπος ειναι να νιωθεις ασφαλης, και το να νιωθεις ασφαλης με ενα μηχανακι που απο τη φυση του σαν οχημα ειναι ηδη ριψοκινδυνο και εισαι στα ορια, η αναγκη αυτη λοιπον ειναι απολυτα φυσιολογιοκη και αναμενομενη. Ολοι μας θελουμε να νωθουμε την ασφαλεια οτι το μηχανακι θα μαε παει οπου του ζητησουμε, δεν θα μας τρεχει στα συνεργεια καθε 3 κ λιγο και ουτε θα χρειαζεται να μαθω το μανουαλ καλυτερα και απο το μηχανικο μου. Και στο τελος οταν ερθει η ωρα της πωλησης να μου δοσει και κανα φραγκο πισω και να πουληθει γρηγορα.

    Στο θεμα μας λοιπον, το ER6 ειναι καυλα και ειμαι σιγουρος οτι θα πετυχει, ειναι απο τα πιο ξεχωριστα μηχανακια που εχω δει. Ολοι στην αρχη ξυνιζουν σαν το βλεπουν (παρομοιος και εγω) μολις το ειδα ομως απο κοντα ενθουσιαστικα. ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!

    Θα προτιμουσα βεβαια να το εχει βγαλει η Suzuki...
    "Apolayste sti zwi,
    tin kathe gamimeni tis stigmi..."

    "Got a $5 head? Get a $5 helmet.''

  7. #7
    Λοιπόν, μου κίνησες την περιέργεια και το είδα και εγώ απο κοντά. Εμένα μ' αρέσει πάντως και πιστεύω να πετύχει. Όταν ανοίξει ο καιρός θα ξεπετάγονται σαν τα μανιτάρια στο δρόμο. Εγώ δεν θα το αγόραζα πάντως σαν πρώτη-ενδιάμεση μηχανή κατα τ' άλλα αναλόγως τα λεφτά και τα γούστα του καθενός.

    Όσο για την αξιοπιστία που αναφέρθηκε, ρε παιδιά υπάρχουν πολλά δίτροχα επικίνδυνα να μας αφήσουν ξερούς στη μέση του πουθενά σήμερα; Δε νομίζω, αν το μηχάνημα δε σκίζεται τότε η αξιοπιστία έχει να κάνει με πιο light καταστάσεις.

  8. #8
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Ρε παιδες αμαν με αυτην την αξιοπιστια, για την kawasaki μιλαμε οχι για την Jawa ή την MZ.
    Εαν εχει καλη τιμη εγω πιστευω οτι θα πουλησει και ειδικα το F.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  9. #9
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Η αντιγραφή σχεδιαστικα του ΤΝΤ είναι μια φθηνή κατασκευή αδιάφορη οτικά μια και το είδα και ανέβηκα επάνω.
    Για πρώτο μηχανάκι και μικρές αποδράσεις πάντως δέν είναι κακό .

  10. #10
    Ε, όχι και αδιάφορο οπτικά...

    Από ποιότητα δεν ξέρω, αλλά το βλέμμα το τραβάει...

    Ούτε είναι και τόσο κατάλληλο για πρώτο μηχανάκι... Κάθε φορά που μπαίνει στο φόρουμ νέος οδηγός, στα 70+ άλογα τον κατευθύνουν οι "έμπειροι" του φόρουμ, ή σε κάτι CBF250 και Super4 και παρόμοια;

  11. #11
    Καλημερα...
    Εμενα οφειλω να ομολογησω δεν μου αρεσε στις φωτογραφιες... απο κοντα ειναι καλυτερο αλλα και παλι δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε!
    Η τιμη του ειναι καλη για αυτα που δινει θεωρω (αν θυμαμαι καλα θα κυμαινεται γυρω στα 6500?)...
    Επισης ακουσα απο καποιον που το εκανε test ride οτι και οδηγικα ειναι καλο... στριβει καλα, φρεναρει καλα, καλες και οι επιδοσεις του...
    Νομιζω οτι θα εχει καλες πωλησεις γιατι κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι μαλλον ενα entry level εργαλειο προς τα μεγαλα κυβικα σε καλη τιμη παρα ενα μηχανακι που θα εντυπωσιασει τον αναβατη με τις καταπληκτικες αποδοσεις του σε ολους τους τομεις. Και εχει και ενα μοντερνο και «διαφορετικο» design...
    Αυτα απο μενα.
    A gentleman would walk but never run...

  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Η αντιγραφή σχεδιαστικα του ΤΝΤ είναι μια φθηνή κατασκευή αδιάφορη οτικά μια και το είδα και ανέβηκα επάνω.
    Για πρώτο μηχανάκι και μικρές αποδράσεις πάντως δέν είναι κακό .
    ενω τα cbf Και τα αλλα στη κατηγορία του εχουν πολυ ενδιαφέρον σχεδιαστικά....

    ρε δε πατε καλα...

    ο ενας μιλαει για αξιοπιστία... (πειτε μου ενα μηχανάκι της kawa που βγηκε τα τελευταία 5 χρονια που εχει φημη "αναξιόπιστου"! σας προκαλώ!)

    ο άλλος για μεταπωληση (ΚΑΝΕΝΑΣ δε μπορει να ξερει τι μεταπώληση θα εχει ενα μοντελο καινούριο... η αγορα ειναι ανώμαλη!)

    ο τρίτος βγαζει «αδιαφορο» σχεδιαστικά το μηχανακι που ΟΛΟΙ λενε οτι ειναι πρωτότυπο.... αλλο να μη σε αρεσει (δεκτό) αλλα ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ!!!!

    στο ερώτημα μας... δεν εχω ιδεα αν θα πετύχει στην Ελλαδα (αλλωστε εμπορικότατα μηχανακια σαν το SV απέτυχαν στην Ελληνικη αγορα) αλλα σε αλλεσ αγορεσ ήδη ειναι best seller...

  13. #13
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    ER-6 F.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2440_1024.jpg 
Προβολές:	301 
Μέγεθος:	91,3 KB 
ID:	28981
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  14. #14
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Λοιπόν...

    Ζ750 & Vstrom650 έχουν μονοπωλήσει την αγορά στην κατηγορία τους διότι απλά είναι πολύ καλά μοντέλα (τα καλύτερα στην κατηγορία τους ίσως) και ταυτόχρονα με λογική τιμή. Για την ακρίβεια, απόλυτα ανταγωνιστική τιμή. Ειδικά ο λόγος τιμή/απόδοση (μετην γενική ένοια) είναι μακράν ο καλύτερος. Αν δεν υπήρχαν οι ιδιαίτερες απαιτήσεις του καθε ένα που δίνει άλλο βάρος σε επιμέρους χαρακτηριστικά, τότε θα είχαν το 100% της αγοράς της κατηγορίας τους.

    Τα πράγματα είναι απλά και όλοι έτσι ενεργούμε. Αν μας δώσεις κάτι καλό και δεν μας ξεπαραδιάσεις τότε θα το πάρουμε. Χαζοί είμαστε? Μεταπωλητική αξία πάλι το κάθε μοντέλο έχει και σε σχέση με το πόσο καλό είναι αλλά και το πόσο διαχρονικό είναι. Τα SS που αλάζουν κάθε χρόνο κάνοντας τεράστια βήματα μπροστά, χάνουν δραματικά σε αξία. Τα naked και τα On-Off πάλι παραμένουν σταθερά. Ποιος έδινε μεταπωλητική αξία στην kawa πριν το Ζ και στην Suzuki πριν το Vstrom?

    Έτσι λοιπόν λογικά εαν ισχύουν τα λεγόμενα στα τεστ το ER-6 θα έχει μια καλή πορεία. Εαν δεν ακούσουμε γνώμες από άτομα που το αγόρασαν δεν μπορούμε να πούμε τίποτα. Και το Fazer στην αρχή έδειχνε για τρελό μοντέλο αλλά τελικά όλοι σχεδόν προτιμούν το προηγούμενο. Νομίζω ότι ο ανταγωνισμός θα είναι σκληρός με το Honda CBF πάντως.

    Προσωπικά μου αρέσει ο σχεδιασμός. Επι μέρους αντιρήσεις θα υπάρχουν πάντα αφού δεν γίνεται να έχουμε όλοι τα ίδια γούστα. Όσο για αξιοπιστία, περιμένω να κυκλοφορήσει η δεύτερη γενιά για να κρίνω. Σε ΟΛΑ τα μοντέλα η 1η φουρνιά είχε μικροπροβληματάκια τα οποία αμεσα οι εταιρείες διόρθωναν στην επόμενη φουρνιά. Όσα τεστ και να κάνουν (ακόμη και οι μεγάλες αυτοκινητοβιομηχανίες) δεν μπορούν να καλύψουν την χρήση από τόσο διαφορετικούς αναβάτες.

    Αυτά...

  15. #15
    Μουλιάσαμε Το avatar του/της marine521
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    276
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    ER-6 F.
    Δεν είναι και τόσο άσχημο!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2008, 07:29
  2. θα αγοραζατε Er-6 για πρωτη μοτο??(πολυ πρωτη ομως)!!!
    από dimdil στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2008, 10:15
  3. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2007, 07:39
  4. τι λετε θα πετυχει??
    από GTZ750 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2006, 20:06
  5. Θα τα πούμε το βράδυ δέλεαρ...άραγε?
    από nimbus στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 15:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF