Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: V Strom Me Abs!!!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2005
    Μηνύματα
    6

    V Strom Me Abs!!!

    Άκουσα ότι με τα τον 3 μήνα του 2006(από τον χαβέλα, Λιοσίων συγκεκριμένα) θα έρθει το 650 με abs. Κατά πόσο είναι αλήθεια και αν είναι καλό να μπει abs στο 650 καθώς έχει πολύ καλά φρένα(το έχω κάνει 2 φορές test ride). Δεν ξέρω αλλά νομίζω περιμένω άδικα να έρθει με abs και μετά να το πάρω. Παρακαλώ θέλω γνώμες. Ευχαριστώ θερμά.

  2. #2
    Φίλε καταρχήν καλωσήρθες στο Forum.

    Είναι αναπόφευκτο να παρατηρήσει κάποιος την εμμονή των μηνυμάτων σου σχετικά με το ABS.

    Στο site της Suzuki έχουν ήδη ανακοινωθεί τα νέα V-Strom και δεν διευκρινίζονται κάποιες αλλαγές εκτός από νέα χρώματα.

    Η προσθήκη ABS αποτελεί προς το παρόν φήμη εφόσον δεν υπάρχει ακόμα επίσημη ανακοίνωση. Ασφαλώς δεν αποκλείεται να ανακοινωθεί κάτι σχετικό μέσα στο 2006 αλλά όχι προς το παρόν και όχι για τα πρώτα μοντέλα που θα εισαχθούν.

    Μην ξεχνάς εξάλλου και την σχετική επιβάρυνση που θα έχει το ABS εκτοξεύοντας την τιμή καταλόγου του V-Strom 650 πάνω από τα 9000 ευρό.

    Η απόφαση είναι δική σου…

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=14022

    http://www.suzukicycles.com/Products...6/Default.aspx
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/08/2005
    Μηνύματα
    6

    Επιτέλους υπάρχω...!!!

    Μετά από αλλεπάλληλα κείμενα... να ένας που μου δίνει αξία...
    Ευχαριστώ θερμά για το ενδιαφέρον σου, παρόλη την επιμονή μου.
    Όπως θα κατάλαβες έχω κολλήσει με το abs. Τι να κάνω αφού βλέπω την ’’ευρωπαϊκή’’ μας άσφαλτο και... χτενίζομαι. Αυτό σου δίνει τις απαντήσεις που χρειάζεσαι για την επιμονή μου με το abs. Έχω κάνει το 650 2 φορές test ride. Δεν χρειάζεται να σου πω κάτι... απλά υπέροχο. Ένας ακόμα λόγος για την επιμονή μου είναι και το γεγονός ότι είμαι νέος... αλλά συνειδητοποιημένος οδηγός. Έχοντας λοιπών το abs στην κατοχή μου θα ξαπλώνω άνετα μόνο στο κρεβάτι μου. Γι’ αυτό λοιπών ζητάω την γνώμη σας...φίλοι μου!!!
    Ευχαριστώ που μου απάντησες...!!! αν έχεις νέα, ξέρεις... χτύπα ένα μηνυματάκι!!! Θα πιάσει τόπο μη στεναχωριέσαι...!!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2005
    Μηνύματα
    157
    ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ABS ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ!ΜΑΘΕ ΑΡΧΙΚΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΣΟΥ ΦΡΕΝΑΡΩΝΤΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.ΜΕΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΣΕ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΧΩΡΙΣ ΚΙΝΗΣΗ ΠΧ ΓΥΡΟ ΠΑΡΝΗΘΑΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΠΧ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ Ο ΤΡΟΧΟΣ (ΜΠΡΟΣΤΑ) ΜΟΛΙΣ ΘΑ ΟΛΙΣΘΗΣΕΙ Η ΜΟΛΙΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΕΝΤΟ.ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ (ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟXΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ) ΘΑ ΑΠΟΚΤΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ABS.ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΤΟΣΕΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ABS?

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Το ABS είναι ένα + τουλάχιστον για μένα, αλλά η γνώμη μου είναι ότι
    1. το v-strom ΔΕΝ έχει τόσο δυνατά φρένα που να το χρειάζεται οπωσδήποτε,
    2. με τα σωληνάκια υψηλής τα φρένα γίνονται ΠΟΛΥ καλύτερα και με τόσο καλή αίσθηση-έλεγχο που είναι σχεδόν αδύνατο να μπλοκάρεις μπροστινό σε στεγνό....

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ - ΛΑΣΠΩΤΗΡΑΣ V-strom 650 Abs
    από PARKER97 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 108
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 17:08
  2. V-strom ΚΑΙ Abs
    από taz7 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2008, 08:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF