Σελίδα 11 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 1285

Θέμα: Γενικο chat cbf600

  1. #151
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Πράγματι γιατρέ μου ωραίο είναι , κ εμένα μου αρέσει ετσι περισσότερο, αν σκεφτείς οτι ήθελα να αγοράσω το γυμνό , αλλά δεν πολυκυκλοφόρησε πολύ εδώ κ βρήκα μόνο ένα κ σε χρώμα που δεν ήθελα.

    Οχι ευχαριστώ, δεν θα δώσω 60-70 για γρανάζι, εδώ κοιτάω να δώσω κάτω απο 50, βέβαια θα μου πείς οτι ΄... οτι πληρώνεις παίρνεις κ για το φθηνό το κρέας κ έτσι, αλλά αυτά που έχει επάνω τώρα είναι τα μαμά κ ζήσανε 30000χλμ, ας βγαλουν αυτα που θα βάλω άλλα τόσα κ όταν με το καλό θα έχει ερθει η ανάπτυξη βλέπουμε .

    Είναι σε κλειστό πάρκιγκ κ δεν κρυώνει, άλλωστε (ελπίζω) να το δέσω μέσα στον Απρίλη.

    Δεν μου είπατε όμως , τι αλυσίδα να χρησιμοποιήσω ? Kαθότι ο Σαρακάκης θέλει : CHAIN KIT, DRIVE (525-16&42T)
    Τιμή: 227,15 €(χωρίς ΦΠΑ 24%) δλδ κάπου 282 ευροπούλια για το σετ, αλυσίδα, κρικο κ γρανάζια.
    Για σκέτη αλυσίδα δεν ξέρω επειδη δεν δίνει κωδικό.

    Ομως επειδή οπως εγραψα πιο πάνω το κόστος για το πίσω 41,84 € κ 23,75 € το εμπρός, αυτό σημαίνει οτι αν υπήρχα κωδικός η αλυσίδα θα κοστιζε 227-(41+24)=162 πολύ δεν είναι?
    Αρα με μια αλυσίδα στο κατοστάρικο θα πρέπει να είμαι πολύ ευχαριστημένος , εκτός κ αν είναι πιο ακριβές

  2. #152
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Πράγματι γιατρέ μου ωραίο είναι , κ εμένα μου αρέσει ετσι περισσότερο, αν σκεφτείς οτι ήθελα να αγοράσω το γυμνό , αλλά δεν πολυκυκλοφόρησε πολύ εδώ κ βρήκα μόνο ένα κ σε χρώμα που δεν ήθελα.

    Οχι ευχαριστώ, δεν θα δώσω 60-70 για γρανάζι, εδώ κοιτάω να δώσω κάτω απο 50, βέβαια θα μου πείς οτι ΄... οτι πληρώνεις παίρνεις κ για το φθηνό το κρέας κ έτσι, αλλά αυτά που έχει επάνω τώρα είναι τα μαμά κ ζήσανε 30000χλμ, ας βγαλουν αυτα που θα βάλω άλλα τόσα κ όταν με το καλό θα έχει ερθει η ανάπτυξη βλέπουμε .

    Είναι σε κλειστό πάρκιγκ κ δεν κρυώνει, άλλωστε (ελπίζω) να το δέσω μέσα στον Απρίλη.

    Δεν μου είπατε όμως , τι αλυσίδα να χρησιμοποιήσω ? Kαθότι ο Σαρακάκης θέλει : CHAIN KIT, DRIVE (525-16&42T)
    Τιμή: 227,15 €(χωρίς ΦΠΑ 24%) δλδ κάπου 282 ευροπούλια για το σετ, αλυσίδα, κρικο κ γρανάζια.
    Για σκέτη αλυσίδα δεν ξέρω επειδη δεν δίνει κωδικό.

    Ομως επειδή οπως εγραψα πιο πάνω το κόστος για το πίσω 41,84 € κ 23,75 € το εμπρός, αυτό σημαίνει οτι αν υπήρχα κωδικός η αλυσίδα θα κοστιζε 227-(41+24)=162 πολύ δεν είναι?
    Αρα με μια αλυσίδα στο κατοστάρικο θα πρέπει να είμαι πολύ ευχαριστημένος , εκτός κ αν είναι πιο ακριβές
    Πάρε μια DID απλή,ένα γρανάζι Jt πίσω και ένα μαμά μπροστά. 125-130 max και το γραναζι απο honda

  3. #153
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis_d Προβολή μηνύματος
    Πάρε μια DID απλή,ένα γρανάζι Jt πίσω και ένα μαμά μπροστά. 125-130 max και το γραναζι απο honda
    Aυτή είναι η πιο φθηνή λύση που έχω σκεφτεί. Λεω να τα πάρω απο emoto.gr , εχεις κάποιο αλλο κατάστημα που να γνωρίζεις?

    Αυτό που με τσατίζει είναι που δίνουν τα σετ πολύ φθηνα κ αν ζητησεις κομμάτι σε τσακιζουν στις τιμές. Τελικά μερικοι δεν καταλαβαίνουν απο κρίση.

  4. #154
    Ειναι θέμα πολιτικής που έχουν.
    Οι τιμές πια είναι σε πολλά πράγματα σχεδόν ίδιες με έξω.
    Κάνε μία έρευνα πριν την παραγγελία σου.

  5. #155
    Καλημερα ε ολους.θα ηθελα να ρωτησω τι ειδος αλυσιδασ εχουμε και πωσ την καθαριζεται ωστε να γινεται λαμπικο και μετα τι τις βαζεται για λυπανση

  6. #156
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Αυτό που με τσατίζει είναι που δίνουν τα σετ πολύ φθηνα κ αν ζητησεις κομμάτι σε τσακιζουν στις τιμές.
    Δεν ισχύει αυτό. Τουλάχιστον όχι παντού.

    Φυσικά δε θα δώσεις 280€ για αλυσιδογράναζα. Με 150€ περίπου παίρνεις ποιοτικότατο σετ, με χρυσή αλυσίδα.
    Life begins at 45°.

  7. #157
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Aυτή είναι η πιο φθηνή λύση που έχω σκεφτεί. Λεω να τα πάρω απο emoto.gr , εχεις κάποιο αλλο κατάστημα που να γνωρίζεις?

    Αυτό που με τσατίζει είναι που δίνουν τα σετ πολύ φθηνα κ αν ζητησεις κομμάτι σε τσακιζουν στις τιμές. Τελικά μερικοι δεν καταλαβαίνουν απο κρίση.
    Και γιατί να παρεις ενα κομμάτι χωριατά?
    Για να παρεις το μαμα γρανάζι με το λαστιχο? Σιγα τι πράγμα, μετα απο λίγο τον ξεχνάς τον ήχο του.
    Απο εδω εχω παρει και στο παρελθόν και τον συστήνω:
    http://www.dkmotorcycles.com/shop/ch...et_551cc750cc/

    Γυρω στα 130 Ευρω + μεταφορικά για DID VX και γραναζια JT και καθαρίζεις.
    Παλιότερα έβρισκα παρόμοιες τιμές και στον Πίσσαρη και έπαιρνα απο κει, αλλά τώρα για καποιον λόγο τις έχει πανακριβες.
    Αν κάποπιος έχει βρεί παρόμοιες τιμές στην Ελλάδα ενημερώνει!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #158
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    @ BLiTzER, Φυσικά κ δεν θα δώσω τόσα λ7 για αλυσιδογράναζα, ομως ο κύβος ερρίφθη, σημερα το πρωί αγόρασα απο Σαρακάκη τα δύο γρανάζια πρός 83 ευρω .

    @ sapila racing είσαι κ Στρογγυλοφάναρος? το μαμα εμπρός γρανάζι δεν το αλλάζω με τπτ. Το πίσω ναι .

    Δεν μου λέτε 16 εμπρός κ 42 πίσω είναι τα δόντια ? δεν πιστεύω να εκανε λάθος ο πωλητής αφού του εδωσα την αδεια κυκλοφορίας .
    Ρώτησα κ για τιμή σετ, 203 όλα μαζί , δεν συμφέρει.

    Αρα πάμε για αλυσίδα , εχετε υπ όψιν σας ποιά να διαλέξω κ με τι κόστος εστω στο περίπου? χρυσή, ασημενια , με ορινγ , με χριγκ κλπ κλπ

    Kαι κάτι ακόμα, βρήκα τις εμπρός λάμπες σε Osram night breaker unlimited στα 15 ευρώ την μια , είναι καλή τιμή?

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    @ BLiTzER, Φυσικά κ δεν θα δώσω τόσα λ7 για αλυσιδογράναζα, ομως ο κύβος ερρίφθη, σημερα το πρωί αγόρασα απο Σαρακάκη τα δύο γρανάζια πρός 83 ευρω .

    @ sapila racing είσαι κ Στρογγυλοφάναρος? το μαμα εμπρός γρανάζι δεν το αλλάζω με τπτ. Το πίσω ναι .

    Δεν μου λέτε 16 εμπρός κ 42 πίσω είναι τα δόντια ? δεν πιστεύω να εκανε λάθος ο πωλητής αφού του εδωσα την αδεια κυκλοφορίας .
    Ρώτησα κ για τιμή σετ, 203 όλα μαζί , δεν συμφέρει.

    Αρα πάμε για αλυσίδα , εχετε υπ όψιν σας ποιά να διαλέξω κ με τι κόστος εστω στο περίπου? χρυσή, ασημενια , με ορινγ , με χριγκ κλπ κλπ

    Kαι κάτι ακόμα, βρήκα τις εμπρός λάμπες σε Osram night breaker unlimited στα 15 ευρώ την μια , είναι καλή τιμή?
    Εγώ από εδώ https://www.powerbulbs.com/product/n...r-unlimited-h7 αγοραζω, πάντα λαμπες. Σε μία εβδομάδα θα τις έχεις.Με τη έκπτωση υπολόγισε γύρω στα 20 ευρώ και οι δύο.

  10. #160
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Εγώ από εδώ https://www.powerbulbs.com/product/n...r-unlimited-h7 αγοραζω, πάντα λαμπες. Σε μία εβδομάδα θα τις έχεις.Με τη έκπτωση υπολόγισε γύρω στα 20 ευρώ και οι δύο.
    Δλδ 20 λύρες είναι 23 ευρώ. Πολύ καλή τιμή, έχει κ δωρεάν αποστολή, έχει κ Paypal τι άλλο θες ?

    Ευχαριστώ.

    ΥΓ: Δεν μπορώ να καταλάβω , εδώ τις βρήκα απο 30 εως 44 ευρώ, κ πρέπει να πας κ απο εκεί, + τις βενζίνες σου δλδ.
    Μετά λένε να προτιμάμε την δική μας αγορά.
    Τελευταία τροποποίηση από ΝικόλαςXL; 18/03/2017 στις 09:11.

  11. #161
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Δλδ 20 λύρες είναι 23 ευρώ. Πολύ καλή τιμή, έχει κ δωρεάν αποστολή, έχει κ Paypal τι άλλο θες ?

    Ευχαριστώ.

    ΥΓ: Δεν μπορώ να καταλάβω , εδώ τις βρήκα απο 30 εως 44 ευρώ, κ πρέπει να πας κ απο εκεί, + τις βενζίνες σου δλδ.
    Μετά λένε να προτιμάμε την δική μας αγορά.
    Υπάρχει έκπτωση 20% στην τιμή. Με τον κωδικό PAT20. Μιλάμε για τιμή 16 Λίρες. Περίπου 18 με 19 Ευρώ. Εγώ αυτές έχω. Είναι εξαιρετικές.

  12. #162
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    sapila racing είναι καλή αυτή η DID VX? . Από μια ματιά βρισκω την did 525 zvm-x gold κοντα στα 100 ευρά κ την μαυρη στα 75, αξιζει τα λ7 η χρυσή? κερδίζω δλδ τπτ ?

    Τελικά όταν αγοράζεις μεταχειρισμένο βρίσκεις πολλές εκπλήξεις . Εβγαλα τα πίσω τακάκια κ είναι κάτι Daytona 15E15, εγω ηξερα οτι ετσι λέγανε κατι παπιά.
    Αν είναι τα ίδια κ μπροστά θα ........ .
    Να τα αφήσω η να τα αλλάξω με οργανικά EBC? η πρέπει να βαλω γνήσια λόγω ABS?

    Λόγω του ότι οδηγώ ήρεμα δεν είχα ποτέ θέμα με τα οργανικά κ στο προηγούμενο μηχανάκι.

  13. #163
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Στην προσπάθεια να καθαρίσω την αλυσίδα άνοιξα το πλαστικο που καλύπτει το εμπρός γρανάζι και έπαθα σοκ. Τεράστιες ποσότητες γρασου οι οποίες είχαν σχεδόν πετρώσει ανακατεμένες με κάθε λογής υλικό ( πετραδάκια, φύλλα, κλπ). Μου πήρε 3 ώρες να καθαρίσω αυτό το χάλι. Μιλάμε για πολύ γράσο, ο οποίος είχε πάει σχεδον παντού εκεί τριγύρω. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω, πως λυπαινε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης την αλυσίδα, με γράσο ;
    Το μόνο καλό είναι ότι η αλυσίδα μετά από 37.000 χλμ είναι σε πολύ καλή κατάσταση . Ούτε τέντωμα δεν χρειάζεται, ούτε έχει τεντωθεί ποτε.
    Αλήθεια, τόσα πολλά χλμ κρατάνε οι αλυσίδες;
    Εγώ πάντως τη λαδωνω συχνά και την καθαρίζω, επίσης, συχνά.

  14. #164
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Οπως όλα είναι κ πώς της φέρεσαι.

    Θα ηθελα μια βοήθεια, επειδή το μηχανάκι εχει 32000 χλμ κ η αλυσίδα εκτός απο μερικά ελαφριά σκαλώματα είναι κ τεντωμένη μέχρι το κόκκινο.
    Πόση αποσταση εχει το αυτοκόλητο που δείχνει πόσο έχουμε τεντώσει την αλυσίδα στα αριστερα του ψαλιδιου απο το τέλος του ψαλιδιου ? οχι απο την πλάκα της κοντρας , απο το τέλος του ψαλιδιού.

    Υποψιάζομαι οτι κάποιος το εβγαλε κ το ξανακόλησε σε λάθος σημείο.

    Δεν είμαι κ σίγουρος βέβαια , αφού ίσως αυτη η αλυσίδα να είναι κ αυτή που φορούσε εξ αρχής το μηχανάκι.

  15. #165
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Οπως όλα είναι κ πώς της φέρεσαι.

    Θα ηθελα μια βοήθεια, επειδή το μηχανάκι εχει 32000 χλμ κ η αλυσίδα εκτός απο μερικά ελαφριά σκαλώματα είναι κ τεντωμένη μέχρι το κόκκινο.
    Πόση αποσταση εχει το αυτοκόλητο που δείχνει πόσο έχουμε τεντώσει την αλυσίδα στα αριστερα του ψαλιδιου απο το τέλος του ψαλιδιου ? οχι απο την πλάκα της κοντρας , απο το τέλος του ψαλιδιού.

    Υποψιάζομαι οτι κάποιος το εβγαλε κ το ξανακόλησε σε λάθος σημείο.

    Δεν είμαι κ σίγουρος βέβαια , αφού ίσως αυτη η αλυσίδα να είναι κ αυτή που φορούσε εξ αρχής το μηχανάκι.
    Από εκεί που ξεκινάει, περίπου, το διπλό βέλος η αλυσίδα θέλει αλλαγή.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170326_140513_475.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	57,7 KB 
ID:	380341
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170326_140538 (1)_474.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	59,2 KB 
ID:	380340

Σελίδα 11 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112131415162161 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικό chat για CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1068
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2022, 12:43
  2. Γενικό Chat
    από Ζεύκας στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2018, 08:58
  3. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 09:48
  4. chat
    από Todi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF