Σελίδα 19 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 914151617181920212223242969 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 1285

Θέμα: Γενικο chat cbf600

  1. #271
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Πάμε Νίκο ένα ένα τα ερωτήματα :

    1. Ναι, η βάση είναι η σωστή για το injection. Είναι ίδια με αυτήν που έχω και εγώ.

    2. Τα δύο διαφορετικά πιάτα της Givi υποθέτω ότι είναι το ένα για τις monolock και το άλλο για τις monokey. Εάν είναι έτσι και πιο είναι πιο δεν έχω ιδέα.

    3. Σειρά τοποθέτησης από κάτω προς τα επάνω : χερούλια ΟΕΜ -> αποστάτες (οι ασημένιοι που έχεις) -> βάση sw-motech. Δες την φώτο που έβαλα πιο πάνω.

    4. Οι βίδες που σε έδωσε είναι όλες άσχετες εκτός από τις δύο μαύρες μακρόστενες. Θα έπρεπε να είναι τέσσερις μαύρες μακρόστενες βίδες. Οι 4 μικρές μαύρες δεν έχω ιδέα από που είναι. Οι δύο ασημένιες, εάν έχουν την ίδια διάμετρο και βήμα με τις δύο μακριές μαύρες, βάλτες αλλά το οπτικό αποτέλεσμα δεν θα είναι ωραίο.

    Ροπή σύσφιξης για τις βίδες είναι 23 Nm. Μην βάλεις κόλλα σπειρωμάτων στις βίδες. Δεν χρειάζεται.

    Οδηγίες τοποθέτησης.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  2. #272
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    μέχρι στιγμής όλα καλά, ελπίζω δλδ, τι να προσέξω στην τοποθέτηση? χρειάζομαι μεγαλύτερες βίδες? Μαζί μου εδωσαν κ μερικές βίδες κ 4 αποστάτες

    Συνημμένο 383193

    χρειάζονται ?

    Η βάση βιδώνει πάνω στα χερούλια κ όχι απο κάτω , σωστά τα λέω?
    Το πιάτο που δείχνεις στην φωτογραφία είναι monolock. Το monokey έχει δύο άγκιστρα, αντί για δύο εγκοπες.
    Το πιάτο monokey παίρνει βαλίτσες αντίστοιχες οι οποίες έχουν ωφέλιμο βάρος 10 κιλά. Οι monolock βαλίτσες έχουν ωφέλιμο βάρος 3 κιλά και γενικά δεν έχουν τόσο καλή κατασκευή όσο οι monokey. Εγώ έχω εδώ και 3 χρόνια την givi v47 monokey την έχω φόρτωση απίστευτα, παίρνει άνετα 2 full face κράνη και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος. Στην συστήνω ανεπιφύλακτα.

  3. #273
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    1. Ναι, η βάση είναι η σωστή για το injection. Είναι ίδια με αυτήν που έχω και εγώ.
    Πάμε καλά λοιπόν

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    2. Τα δύο διαφορετικά πιάτα της Givi υποθέτω ότι είναι το ένα για τις monolock και το άλλο για τις monokey.
    Το ένα είναι το γνήσιο της SW-MOTECH που στερεώνεται με βίδες μισης στροφής , το αλλο γραφει monolock

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    3. Σειρά τοποθέτησης από κάτω προς τα επάνω : χερούλια ΟΕΜ -> αποστάτες (οι ασημένιοι που έχεις) -> βάση sw-motech. Δες την φώτο που έβαλα πιο πάνω.
    Mαλιστα , θέλει δλδ αποστάτες πάνω απο τα χερούλια κ η βαση δεν ακουμπάει στα χερούλια , καλό αυτό, αλλά οι αποστάτες δεν χαλάνε το χρώμα στα χερούλια ?
    Αρα θα θέλει κ βίδες με επιπλέον μήκος οσο είναι οι αποστάτες κ το λαμάκι που θα σφίξει.
    Οι γνήσιες βίδες είναι Μ8 κ σε μήκος 8X25 και 8X32 , θα αγορασω λοιπόν 4 ανοξείδωτες άλεν βιδες Μ8 με ροδελα σαν αυτήν

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7380 flange zink normal.jpg 
Προβολές:	145 
Μέγεθος:	65,2 KB 
ID:	383217

    από ότι βλέπω στην φωτό που πόσταρες πρέπει να είναι σαν αυτές ετσι?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    4. Οι βίδες που σε έδωσε είναι όλες άσχετες εκτός από τις δύο μαύρες μακρόστενες. Θα έπρεπε να είναι τέσσερις μαύρες μακρόστενες βίδες.
    μαύρες ? εσύ έχεις βάλει ασημί

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Ροπή σύσφιξης για τις βίδες είναι 23 Nm. Μην βάλεις κόλλα σπειρωμάτων στις βίδες. Δεν χρειάζεται.
    οκ

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    αυτό δεν ανοιγει ...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Το πιάτο που δείχνεις στην φωτογραφία είναι monolock.
    ναι σωστα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Το πιάτο monokey παίρνει βαλίτσες αντίστοιχες οι οποίες έχουν ωφέλιμο βάρος 10 κιλά. Οι monolock βαλίτσες έχουν ωφέλιμο βάρος 3 κιλά και γενικά δεν έχουν τόσο καλή κατασκευή όσο οι monokey.
    Αρα θέλω και πιάτο , έξοδα , εξοδα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω εδώ και 3 χρόνια την givi v47 monokey την έχω φόρτωση απίστευτα, παίρνει άνετα 2 full face κράνη και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος. Στην συστήνω ανεπιφύλακτα.
    47 αρα ? δεν είναι τέρας ? σε τι βαση την εχεις βάλει? Υπάρχει πιάτο για την v47 που να τοποθετείται στην sw-motech?

    Πάντως είναι πολύ όμορφη ειδικά η V47NNT

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xxxxxxxxxxxxxxxx.jpg 
Προβολές:	159 
Μέγεθος:	79,0 KB 
ID:	383218

    δίχως τα κόκκινα φώτα ? φωτα δεν είναι ? αφου πουλιέται κ κιτ με λεντ .

    Εξοδα βλέπω , 210-230 ευρω , αλλά ξερετε αν στην τιμή αυτη περιλαμβάνετται κ το πιάτο?

  4. #274
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Το ένα είναι το γνήσιο της SW-MOTECH που στερεώνεται με βίδες μισης στροφής , το αλλο γραφει monolock

    Οπότε αυτό της sw-motech είναι για τις monokey ;

    Mαλιστα , θέλει δλδ αποστάτες πάνω απο τα χερούλια

    Τα ασημένια κυλινδράκια που έχεις είναι οι αποστάτες που χρειάζεσαι. ΜΗΝ πάρεις άλλους.

    κ η βαση δεν ακουμπάει στα χερούλια , καλό αυτό, αλλά οι αποστάτες δεν χαλάνε το χρώμα στα χερούλια ?

    Όχι

    Αρα θα θέλει κ βίδες με επιπλέον μήκος οσο είναι οι αποστάτες κ το λαμάκι που θα σφίξει.
    Οι γνήσιες βίδες είναι Μ8 κ σε μήκος 8X25 και 8X32 , θα αγορασω λοιπόν 4 ανοξείδωτες άλεν βιδες Μ8 με ροδελα σαν αυτήν
    από ότι βλέπω στην φωτό που πόσταρες πρέπει να είναι σαν αυτές ετσι?

    Ναι. Οι μαύρες μακρόστενες που έχεις είναι ακριβώς αυτές που χρειάζεσαι. Στο έγραψα και πιο πάνω. Πάρε ακριβώς ίδιες με αυτές.

    μαύρες ? εσύ έχεις βάλει ασημί

    Εγώ έχω και το κιτ με τις πλαϊνές βαλίτσες. Αυτό είχε ασημένιες αντί για μαύρες. Καμιά διαφορά. Ίδιες βίδες είναι.

    αυτό δεν ανοιγει ...

    Δεν έχεις pdf viewer γι' αυτό δεν στο ανοίγει.

    Αρα θέλω και πιάτο , έξοδα , εξοδα

    Ίσως και να μην θες πιάτο, αν ένα από αυτά τα δύο που έχεις ταιριάζει.
    ...
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  5. #275
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Πάμε καλά λοιπόν


    Το ένα είναι το γνήσιο της SW-MOTECH που στερεώνεται με βίδες μισης στροφής , το αλλο γραφει monolock



    Mαλιστα , θέλει δλδ αποστάτες πάνω απο τα χερούλια κ η βαση δεν ακουμπάει στα χερούλια , καλό αυτό, αλλά οι αποστάτες δεν χαλάνε το χρώμα στα χερούλια ?
    Αρα θα θέλει κ βίδες με επιπλέον μήκος οσο είναι οι αποστάτες κ το λαμάκι που θα σφίξει.
    Οι γνήσιες βίδες είναι Μ8 κ σε μήκος 8X25 και 8X32 , θα αγορασω λοιπόν 4 ανοξείδωτες άλεν βιδες Μ8 με ροδελα σαν αυτήν

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7380 flange zink normal.jpg 
Προβολές:	145 
Μέγεθος:	65,2 KB 
ID:	383217

    από ότι βλέπω στην φωτό που πόσταρες πρέπει να είναι σαν αυτές ετσι?



    μαύρες ? εσύ έχεις βάλει ασημί



    οκ



    αυτό δεν ανοιγει ...




    ναι σωστα



    Αρα θέλω και πιάτο , έξοδα , εξοδα



    47 αρα ? δεν είναι τέρας ? σε τι βαση την εχεις βάλει? Υπάρχει πιάτο για την v47 που να τοποθετείται στην sw-motech?

    Πάντως είναι πολύ όμορφη ειδικά η V47NNT

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xxxxxxxxxxxxxxxx.jpg 
Προβολές:	159 
Μέγεθος:	79,0 KB 
ID:	383218

    δίχως τα κόκκινα φώτα ? φωτα δεν είναι ? αφου πουλιέται κ κιτ με λεντ .

    Εξοδα βλέπω , 210-230 ευρω , αλλά ξερετε αν στην τιμή αυτη περιλαμβάνετται κ το πιάτο?
    Αυτήν ακριβώς την βαλίτσα έχω, απλώς έχω αλλάξει το καπάκι σε λευκό. Την έχω από την εποχή που είχα το σκούτερ.
    Έχω επίσης και την εργοστασιακή 45 λιτρα ( την είχε το μηχανάκι όταν την πηρα). Έτσι βρέθηκα με 2 βαλίτσες.
    Βρήκα τα κάγκελα για το τριβαλιτσο της givi μεταχειρισμενα στην μισή τιμή και σκέφτηκα να τα πάρω για να βάλω την givi πάνω, η οποία έχει καλύτερο κλείσιμο και άνοιγμα από την Honda και ταιριάζει τέλεια με τις πλαινες, V35 που προμηθεύτηκα.
    http://www.accessorimotostore.com/in...oducts_id=7626
    Επειδή όταν έδωσα το σκούτερ δεν κράτησα το πιάτο πήρα ένα καινούργιο. Πήρα το M5 αν θυμάμαι καλά. Δεν κοστίζει πολύ. Γύρω στα 30 ευρώ. Και αυτό γιατί τα κάγκελα που είχα δεν ήρθαν με το πιάτο.
    http://www.accessorimotostore.com/in...ducts_id=12667
    Εδώ σημειώνω ότι οι βαλίτσες monolock πωλούνται μαζι με το πιάτο τους ενώ οι monokey οχι, αφού οι βάσεις τους ( καγλελα ) περιέχουν πιάτο, ενώ των monolock όχι, για τον ακριβως παραπάνω λόγο.
    Την βαλίτσα την έχω αγοράσει από Ιταλία από αυτό το μαγαζί
    http://www.accessorimotostore.com/in...ducts_id=17726
    Δεδομένου ότι κοστίζει αρκετά πιο φθηνά και έχει και μικρό κόστος μεταφορικών.
    Επίσης, έχω αγοράσει και τοποθετήσει το κιτ Led stop που δίνει μια ξεχωριστή εμφάνιση στην βαλιτσα. http://www.accessorimotostore.com/in...ducts_id=16502
    Το συγκεκριμένο μαγαζί στην Ιταλία έχει τις καλύτερες τιμές.

  6. #276
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Το pdf εγκατάστασης είναι αυτό.

    σελίδα 1:
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SW01.jpg‎  
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  7. #277
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    και η σελίδα 2:
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SW02.jpg‎  
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  8. #278
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Αν θέλεις να βάλεις την Givi V47 Mokokey αρκεί να τοποθετήσεις με τις βίδες της μισής στροφής το πιάτο που αγόρασε μαζί με τη βάση.
    Δηλαδή αρκεί να βγάλεις από τη βάση το πιάτο της givi monolock και να βάλεις αυτό ....
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SW03.jpg‎  
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  9. #279
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    όσο για το αν είναι τεράστια, πιστεύω ότι ταιριάζει ο όγκος της πάνω στη μηχανή.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 2017-01-09 (1).jpg‎  
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  10. #280
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Η Givi V47NNT που έχω αυτή τη στιγμή στο μηχανάκι.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170606_161629_797.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	105,3 KB 
ID:	383251
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170606_161728_803.jpg 
Προβολές:	128 
Μέγεθος:	103,0 KB 
ID:	383252
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170606_161734_804.jpg 
Προβολές:	129 
Μέγεθος:	105,5 KB 
ID:	383253

  11. #281
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Και Εργοστασιακή που είχα πριν και τώρα βρίσκεται στην Αποθήκη.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20160809_205140_221.jpg 
Προβολές:	151 
Μέγεθος:	92,4 KB 
ID:	383254
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20160809_205147_220.jpg 
Προβολές:	152 
Μέγεθος:	95,3 KB 
ID:	383255
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20160809_205153_223.jpg 
Προβολές:	152 
Μέγεθος:	95,5 KB 
ID:	383256

  12. #282
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Αν παρατηρήσεις η Givi έρχεται πιο κοντά στην σέλα, δεν εξέχει και τόσο πολύ. Επίσης η εργοστασιακή η οποία είναι 45 λίτρα (47 η Givi) είναι λίγο πιο μικρή στο πλάτος και αντίστοιχα πιο ψηλή από την Givi. H Givi επειδή είναι λίγο πιο πλατιά και πιο χαμηλή είναι πιο βολική στο καθημερινό φόρτωμα.
    Αυτός είναι ο βασικός λόγος που την έχω πάνω και η εργοστασιακή είναι στην αποθήκη.
    Εδώ και μια φωτογραφία και με τις πλαϊνές V35NT.
    Συνημμένο 383258
    Σε όλες τις βαλίτσες άλλαξα τα καπάκια με τα αντίστοιχα λευκά, λόγω του άσπρου χρώματος της μηχανής.
    Τελευταία τροποποίηση από doros74; 06/06/2017 στις 16:46.

  13. #283
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Σε όλες τις βαλίτσες άλλαξα τα καπάκια με τα αντίστοιχα λευκά, λόγω του άσπρου χρώματος της μηχανής.
    Για την Givi V47: Όταν λες άλλαξα το καπάκι με λευκά, (1) αγόρασες έτοιμο λευκό; ή (2) αγόρασες ανταλλακτικό μαύρο και τα έβαψες λευκό;
    Μπορείς να μου πεις τιμή του επάνω πλαστικού; και αν έχεις κωδικό και από το αγόρασες.

    Εμένα έπεσε στα χέρια μου ένα σπρέι της plasti dip σε λευκό και εκτός το πάνω καπάκι έβαψα και τη πλαϊνή φάσα αλλά σαν το βαμμένο με χρώμα ΔΕΝ είναι ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20150524_180840.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	101,5 KB 
ID:	383311
    Τελευταία τροποποίηση από painterakis; 07/06/2017 στις 08:47.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  14. #284
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από painterakis Προβολή μηνύματος
    Για την Givi V47: Όταν λες άλλαξα το καπάκι με λευκά, (1) αγόρασες έτοιμο λευκό; ή (2) αγόρασες ανταλλακτικό μαύρο και τα έβαψες λευκό;
    Μπορείς να μου πεις τιμή του επάνω πλαστικού; και αν έχεις κωδικό και από το αγόρασες.

    Εμένα έπεσε στα χέρια μου ένα σπρέι της plasti dip σε λευκό και εκτός το πάνω καπάκι έβαψα και τη πλαϊνή φάσα αλλά σαν το βαμμένο με χρώμα ΔΕΝ είναι ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20150524_180840.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	101,5 KB 
ID:	383311
    Δεν το έβαψα , το πήρα έτοιμο από Ιταλία στην τιμή των 36 ευρώ.
    http://www.accessorimotostore.com/in...ducts_id=16503
    Το χρώμα που πρέπει να διαλέξεις είναι λευκό μεταλλικό κωδικός Β912 (πρόσεχε όχι το απλό). Η απόχρωση του χρώματος είναι 99% ίδια με αυτή της μηχανής μας ( μόνο οι πέρλες λείπουν).
    Μπορείς όμως και να το βάψεις, όπως έκανα στα καπάκια των πλαϊνων βαλιτσών γιατί δεν είχα βρει ετοιμα βαμενα σε λευκό μεταλλικό, οπως στην πισω βαλιτσα. Το αποτέλεσμα εξαιρετικό. Δίνεις τον κωδικό χρώματος σε έναν καλό επαγγελματία και στο βάφει. Απλώς να του πεις να σου περάσει καλό βερνικι.

  15. #285
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Ευχαριστώ.
    7.5€ για μεταφορικά είναι καλά αν αναλογιστεί κανείς ότι το ελάχιστο είναι 5€ αποστολή στην Ελλάδα.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικό chat για CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1068
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2022, 12:43
  2. Γενικό Chat
    από Ζεύκας στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2018, 08:58
  3. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 09:48
  4. chat
    από Todi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF