Σελίδα 42 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 32373839404142434445464752 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 616 έως 630 από 1285

Θέμα: Γενικο chat cbf600

  1. #616
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Βάλε ένα αυτοκόλλητο κάρμπον λούκ να πάρεις και 5 αλόγατα !!!
    Ξέρεις μερικά ακόμα τέτοια κολπα; γιατί πολύ μου την βγαίνει ένας τδμας κάθε πρωί όταν πάω δουλειά

  2. #617
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις μερικά ακόμα τέτοια κολπα; γιατί πολύ μου την βγαίνει ένας τδμας κάθε πρωί όταν πάω δουλειά
    Ε μην πας πρωί στην δουλειά ρε κουμπάρε !!!!
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  3. #618
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Φιλε δεν ξερω ακριβος τι ειναι αυτο που ψαχνεις,αλλα για βελκρο σκληρο εχει η 3m αυτοκολλητο πολυ δυνατο.αρσενικο θυλικο. Διαφανο. Εγω ειχα παρει τετειο 2 ποντους φαρδος.επι τρεχων μετρο.μπορει να υπαρχει και ποιο φαρδοι.ρωτα 3m.

  4. #619
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Αυτό ακριβώς.
    Τωρα δεν θυμάμαι ακριβώς ,,, αλλά οταν το εκανα βίδες ... λες να θεωρησα τα κρατς πατεντα κ να τα έβγαλα?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω να μην τρέμουμε εμείς με την τιμή που θα σε πει ...
    Μπααααα, 1,42 + φπα κοστίζει το ένα , αντε δλδ ενα δεκάρικο να παρω κ ενα σετ εφεδρικό.
    Αλλά να πάω στην αντιπροσωπεία για βέλκρο , ε! δεν το περίμενα αυτό .

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Αυτά και τα δυο είναι σκληρά. Και τα δυο έχουνε γατζάκια και κουμπόνουνε πολύ δυνατά. Μόνο σε αεροπλάνα τα έχω δει και δεν περίμενα ότι θα τα έβρισκα σε μηχανή. Είναι τρελοί οι Χονταίοι ....
    Τωρα κατάλαβα πως είναι , και τα δύο γατζώνουν , δεν είναι σκληρό κ τριχωτό.

    Αντε τωρα να τρεχω μεσα στην ζέστη. Και είναι κ παραγγελιά εξωτερικου σίγουρα αφού δεν πιστεύω να τα έχει ετοιμοπαράδωτα , αρα μια παω παραγγελνω μια για παραλαβή, θα θέλουν κ κατι τις επιπλέον για να ερθουν σε μια βδομάδα κ οχι μήνα κ βάλε . Εμπλεξα.

  5. #620
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    @ΝικόλαςXL:Long shot που λένε και οι αμερικανοί αλλά δες λίγο και τις ενώσεις των καλωδίων που πάνε στα φλασάκια μήπως και ακουμπάνε στα πλαστικά και κάνουν τον θόρυβο. Και γενικά τις ''κλέμες'' ή πως λέγονται τελωσπάντων στα καλώδια της μούρης, μήπως χτυπάνε πουθενά.

    Αλλά τα βέλκρο εκεί χρειάζονται.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  6. #621
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Ναι τα βέλκρο θα τα παραγγείλω .

    Τα καλώδια των φλας είναι κάπως χύμα , αλλά δεν βλέπω κ να στερεώνονται κ σε κάποιο σημείο.
    Οταν με το καλό ερθουν τα βελκρο στα χερια μου κ βγάλω τα πλαστικά θα ρίξω μια ματιά.

    Tωρα έχω θέματα με το κράνος .
    Νολαν Ν85 , δεν πρέπει να έχει κλείσει 4 χρόνια κ αφού στον 1.5 χρόνο άλλαξα τα σφουγγαράκια στα μάγουλα επειδή ξέφτισαν απο το μούσι
    Τωρα αρχισε να χιονίζει, το αφρολέξ στο πάνω μερος ξεκόλησε απο το πανί, εγινε σαν σκόνη κ μου γεμιζει το κεφάλι.
    Ευτυχως το βρηκα 35 ευρώ.
    Θα πάω αυριο να το πάρω.

    Το ίδιο θέμα είχε κ ενα παλιότερο μοντέλο πάλι Νολαν, που καταστράφηκε αφού η επένδυση δεν άλλαζε.
    Μου αρέσει που γράφει επάνω οτι είναι κ πλενόμενο, τι να πλύνεις απο δαύτο? θα σκορπίσει.

    Τα ίδια προβλήματα έχουν όλα τα κράνη?

    Της γυναίκας μου εχω πάρει ενα KBC η κάπως ετσι εδώ κ 3 χρονια κ είναι σαν καινούργιο, ακόμα κ ενα Box τύπου Jet που της πήρα απο το Πράκτικερ είναι κ αυτό σε πολύ καλή κατάσταση.

  7. #622
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Έχω ένα Arai Quantum V που το φόραγα μέχρι πριν 2 χρόνια. Το πρόσεχα, δε το άφηνα οπουδήποτε, το έπλενα ανά 5μηνο και το έβαλα ελάχιστες φορές μετά την θάλασσα. Το εσωτερικό του είναι σαν καινούργιο. Δεν ξέφτισε πουθενά και τα μαξιλαράκια δεν κάτσανε. Καλή κατασκευή.

    Φίλος είχε το Shoei XR-1000 δεν το πολυπρόσεχε και το απέσυρε γιατί ξέφτιζε πολύ στα 5 χρόνια από την κατασκευή του.

    Πρόσφατα είδα ένα Uvex carbon και είναι σαν καινούργιο μέσα έξω και το έχει αρκετά χρόνια.

    Είναι πολλές οι μεταβλητές για το πόσο θα αντέξει ένα κράνος. Αλλά είμαι της γνώμης ότι ένα ακριβό κράνος έχει μεγαλύτερη αντοχή από ένα φτηνό.
    Τελευταία τροποποίηση από Grafton 505; 03/07/2018 στις 22:13.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  8. #623
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Kαι συνεχίζω να σας τα κάνω καμπάνες

    α) Εχει κάποιος ασχοληθεί με το θέμα ''καλλωπισμός τάπας τεπόζιτου'' ?
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180703_201424_1400.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	69,0 KB 
ID:	397376

    Το έχω βάλει εδώ και 3 μήνες.

  9. #624
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Αλλά είμαι της γνώμης ότι ένα ακριβό κράνος έχει μεγαλύτερη αντοχή από ένα φτηνό.
    Συμφωνώ , οτι πληρώσεις παίρνεις.

    Αλλά τι στο καλό? ο ιδρώτας μου έχει τπτ χημικά που διαλύουν το αφρολέξ?

    Αν κ πάντα χειμώνα καλοκαίρι φοράω αυτό το προστατευτικό σκουφάκι για τον ιδρώτα , γενικά φροντίζω το κράνος, δεν το κοπανάω, το αερίζω πάντα να στεγνώσει καλά κ μετα το αποθηκεύω.

    Αλλά όμως η ίδια αρρώστεια και στα δύο κράνη? ΑΙΣΧΟΣ! η εσωτερική επένδυση αποτελείται απο τα δύο πλαινά μαξιλαράκια κ την εσω-ανω επένδυση.
    Αυτη απο την κάτω μεριά που ακουμπάει το κεφάλι εχει ενα γκρι πανί κ πάνω στο πανί απο την μεριά τπυ κράνους εχουν κολήσει ενα αφρώδες 3-4 χιλιοστα πάχος.
    Δλδ δεν μπορούσαν σαν τα φθηνά κράνη να βαλουν ενα ποιοτικότερο αφρώδες κ να το ράψουν σαντουιτς με πανί πάνω κάτω?
    Αυτή είναι :

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Pr_18747_or.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	33,4 KB 
ID:	397446

    Αλλά πως εκτός απο πελάτες θα είμαστε κ αιμοδότες να πληρώνουμε ΚΑΙ αγορά ΚΑΙ συντήρηση?
    240 το κράνος , κ 70 τα μαξιλαράκια κ η επένδυση καλά πάμε.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180703_201424_1400.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	69,0 KB 
ID:	397376

    Το έχω βάλει εδώ και 3 μήνες.
    Εσύ όλο βάζεις , εμείς λ7 δεν έχουμε κ μας τρέχουν τα σάλια .

    Αντε πές τιμή τωρα που κάθομαι ...

  10. #625
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ , οτι πληρώσεις παίρνεις.

    Αλλά τι στο καλό? ο ιδρώτας μου έχει τπτ χημικά που διαλύουν το αφρολέξ?

    Αν κ πάντα χειμώνα καλοκαίρι φοράω αυτό το προστατευτικό σκουφάκι για τον ιδρώτα , γενικά φροντίζω το κράνος, δεν το κοπανάω, το αερίζω πάντα να στεγνώσει καλά κ μετα το αποθηκεύω.

    Αλλά όμως η ίδια αρρώστεια και στα δύο κράνη? ΑΙΣΧΟΣ! η εσωτερική επένδυση αποτελείται απο τα δύο πλαινά μαξιλαράκια κ την εσω-ανω επένδυση.
    Αυτη απο την κάτω μεριά που ακουμπάει το κεφάλι εχει ενα γκρι πανί κ πάνω στο πανί απο την μεριά τπυ κράνους εχουν κολήσει ενα αφρώδες 3-4 χιλιοστα πάχος.
    Δλδ δεν μπορούσαν σαν τα φθηνά κράνη να βαλουν ενα ποιοτικότερο αφρώδες κ να το ράψουν σαντουιτς με πανί πάνω κάτω?
    Αυτή είναι :

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Pr_18747_or.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	33,4 KB 
ID:	397446

    Αλλά πως εκτός απο πελάτες θα είμαστε κ αιμοδότες να πληρώνουμε ΚΑΙ αγορά ΚΑΙ συντήρηση?
    240 το κράνος , κ 70 τα μαξιλαράκια κ η επένδυση καλά πάμε.





    Εσύ όλο βάζεις , εμείς λ7 δεν έχουμε κ μας τρέχουν τα σάλια .

    Αντε πές τιμή τωρα που κάθομαι ...
    20 €. Δεν είναι ακριβό.

  11. #626
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    καλα τα φτιαχνουμε τα μοτορια, καμιά μαζωξουλα θα κάνουμε????

  12. #627
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    καλα τα φτιαχνουμε τα μοτορια, καμιά μαζωξουλα θα κάνουμε????
    Να βρούμε χρόνο και να κάνουμε. Αν και εγώ εδώ στο νησί είμαι λίγο απομονωμένος.

  13. #628
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Μαζί με την αλλαγή των αναρτήσεων έκανα και το μεγάλο service στα 43400 χλμ αντί στα 48.000 χλμ. Καταρχάς ρύθμιση βαλβίδων δεν είχε γίνει ποτέ, όπως μου ειπε και ο μηχανικός μου. Τις ρύθμισε και άλλαξε και 3 καπελωτα. Αλλαχθηκε το παραφλου, το οποίο επίσης δεν είχε αλλαχθεί ποτέ. Μπήκαν νέα μπούζί ιριδιου αλλαχθηκαν λάδια φίλτρο λαδιού, τα τακάκια τα είχα αλλάξει μόνος μου μαζί με τα υγρά πριν 3 μήνες.
    Με την ρύθμιση των βαλβίδων ο κινητήρας σαν να ανταποκρίνεται καλύτερα. Επισης ακουγεται και λιγο διαφορετικα. Δεν ξέρω μπορεί και η ιδέα μου.
    Το παραφλου, ήταν χάλια. Απο μπλε ειχαν γινει εντελως αχρωμα σαν το νερο. Ίσως για το λόγο αυτό μου άνοιγε συνέχεια το βεντιλαντερ. Τώρα το βεντιλαντερ δεν ανοίγει τόσο ευκολα. Θα ελεγα ανοιγει πολύ μα πολύ πιο δυσκολα. Η θερμοκρασία του κινητήρα έχει πέσει αναμφισβήτητα.
    Παραφλου έβαλα Honda.
    Τελικα μονο βαλβιδες δεν ειχαν ρυθμιστει και αλλαγη παραφλου, οπως έγραφε στο service book.
    Γενικά το μηχανάκι μηχανολογικά είναι σαν καινούργιο και φοράει μόνο εργοστασιακά ανταλλακτικά, με εξαίρεση τα aftermarket αξεσουάρ.
    Το service το έκανα λίγο νωρίτερα γιατί δεν ήμουν σίγουρος αν είχαν γίνει οι απαραίτητες εργασίες στην ώρα τους, όπως έγραφε το service book και δεν είχα άδικο.

  14. #629
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    20 €. Δεν είναι ακριβό.
    Πάλι καλά, αντε να το βάλω στα προσεχώς , ψάχνω ευκαιρεία να περάσω απο τον χρωμιατζή να ακούσω την γνώμη του κ τι τιμή θα πεί φυσικά.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    καλα τα φτιαχνουμε τα μοτορια, καμιά μαζωξουλα θα κάνουμε????
    Μακάρι, τώρα που ζέστανε ο καιρός παίζει ανετα. Μάλιστα μια απογευματο/βραδυνή με την δροσούλα όχι μόνο λέει αλλά επιβάλλεται.
    Το κακό είναι οτι δύο συμφορουμίτες που γραφουν εδώ ανελλιπως είναι .... ολίγον μακρινοί.
    Εγώ βρίσκομαι Ελευσίνα , αλλά να ξέρετε οτι κυκλοφορώ πάντα διπλός

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Το παραφλου, ήταν χάλια. Απο μπλε ειχαν γινει εντελως αχρωμα σαν το νερο. .
    Eτσι γίνονται τα prohonda αν έβαλες αυτά. Απο μπλού γινονται διάφανα .
    Οχι ακριβώς διάφανα, σαν ζαχαρόνερο.
    Τα αλλάζω κάθε δύο χρόνια, κ δεν είχα ποτέ πρόβλημα , ούτε με θερμοκρασίες, ουτε με την τρόμπα νερού.

  15. #630
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Πάλι καλά, αντε να το βάλω στα προσεχώς , ψάχνω ευκαιρεία να περάσω απο τον χρωμιατζή να ακούσω την γνώμη του κ τι τιμή θα πεί φυσικά.
    Τι να ασχολείσαι με βαφεια, βαλε το αυτοκολλητο να τελειώνεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Eτσι γίνονται τα prohonda αν έβαλες αυτά. Απο μπλού γινονται διάφανα .
    Οχι ακριβώς διάφανα, σαν ζαχαρόνερο.
    Τα αλλάζω κάθε δύο χρόνια, κ δεν είχα ποτέ πρόβλημα , ούτε με θερμοκρασίες, ουτε με την τρόμπα νερού.
    Δεν το ήξερα. Αυτά έβαλα και αυτά είχε μέσα. Απλώς τα είχε 8 έτη. Ποτέ δεν ειχαν αλλαχθεί. Εγώ το πήρα το 2016 και ειναι μοντέλο του 2010.

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικό chat για CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1068
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2022, 12:43
  2. Γενικό Chat
    από Ζεύκας στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2018, 08:58
  3. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 09:48
  4. chat
    από Todi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF