Σελίδα 47 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 37424344454647484950515257 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 691 έως 705 από 1285

Θέμα: Γενικο chat cbf600

  1. #691
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/05/2014
    Μηνύματα
    6
    Ανακατεύοντας την αποθήκη μου βρήκα ένα παλιό ,ψιλοκιτρινοπώ αλλά χωρίς σπασίματα ανεμοθώρακα για cbf600 του 04 .
    Αν το θέλει κάποιος ας το πει , αλλιώς πάει στον μπλε κάδο.
    Την καλημέρα μου σε όλους.
    Είμαι Θεσσαλονίκη Αμπελόκηποι

  2. #692
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Για να ρυθμίσεις σωστα την προφορτηση του ελατηρίου της πίσω ανάρτησης θα πρέπει να μετρήσεις το SAG.
    Δεν έχουμε όλοι το ίδιο βάρος, ως αναβάτες.
    Αυτό το σαγκ βρε παιδί μου, όσο κ να το διαβαζω όλο μεταξεταστέος μένω

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsiggeno Προβολή μηνύματος
    Ανακατεύοντας την αποθήκη μου βρήκα ένα παλιό ,ψιλοκιτρινοπώ αλλά χωρίς σπασίματα ανεμοθώρακα για cbf600 του 04 .
    Αν το θέλει κάποιος ας το πει , αλλιώς πάει στον μπλε κάδο.
    Την καλημέρα μου σε όλους.
    Είμαι Θεσσαλονίκη Αμπελόκηποι
    Οχι κ στον μπλέ κάδο , αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

    Ψάχνω για χαμηλή ζελατίνα,το μηχανάκι είναι του 2008 όμως ταιριάζει? μπορεί να το πεί κάποιος σίγουρα?

    Απο εκεί κ πέρα εχω ενα φίλο Θεσσαλονίκη που μπορεί να την παραλάβει κ βλέπουμε πότε θα έρθει εδώ κάτω.

  3. #693
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/05/2014
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Αυτό το σαγκ βρε παιδί μου, όσο κ να το διαβαζω όλο μεταξεταστέος μένω



    Οχι κ στον μπλέ κάδο , αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

    Ψάχνω για χαμηλή ζελατίνα,το μηχανάκι είναι του 2008 όμως ταιριάζει? μπορεί να το πεί κάποιος σίγουρα?

    Απο εκεί κ πέρα εχω ενα φίλο Θεσσαλονίκη που μπορεί να την παραλάβει κ βλέπουμε πότε θα έρθει εδώ κάτω.
    Αν σου κάνει με χαρά να στη δώσω

  4. #694
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsiggeno Προβολή μηνύματος
    Αν σου κάνει με χαρά να στη δώσω
    Ο φίλος ο Θεσσαλονικιός μένει στην Καλαμαριά, απο οτι μου είπε είσαστε αντιδιαμετρικά.

    Στείλε μου σε πμ ενα κουνητό να του το δώσω να επικοινωνήσετε για την παραλαβή.

    Κ σε ευχαριστώ .

  5. #695
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Ησυχία .....


    Μπανάκι μανάκι?

    Πλάτσα πλούτσα μηχανάκι ?

    Πού έχετε απλώσει τις κορμάρες σας τις φτιαγμένες απο πηλό?

    Εγω δίπλα στο Κιάτο.
    Προχθες μάλιστα το παράκανα, τσουρουφλίστικα κ εγινα σα λουκάνιο φραγκφούρτης κ τωρα αραζω στην σκιά


    Κάποιος κοντινός υπαρχει?

  6. #696
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Θα το παίξω Slow γιατί στεναχωρήθηκε λίγο ο Νικόλας με την απραξία του section.


    Λοιπόν, όσοι αλλάξατε ή βγάλατε την εξάτμιση (πολλαπλή) αλλάξατε το 3 ή αφήσατε τα ίδια ;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	χωρίς τίτλο.JPG 
Προβολές:	181 
Μέγεθος:	49,9 KB 
ID:	398851
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  7. #697
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Όταν την έβγαλα για να την καθαρίσω, άφησα τα ίδια.
    Δεν είδα να έχουν κάποιο σχήμα που να δείχνουν φθορά.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  8. #698
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Ok good enough
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  9. #699
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Θα σε στεναχωρήσω αλλά τα ζουάν τα αλλάζεις πάντα.

    Οι βίδες βιδώνουν με ροπόκλειδο κ δεν παίζει η λύση '' βάζω τα παλιά κ σφίγγω παραπάνω''.

    Οταν την έβγαλα για να την περάσω βούρτσα άλλαξα κ τα 4 , πήρα κ άλλα 5 εφεδρικά .
    Οταν ομως την τοποθέτησα δεν ξέρω τι π@π@ριά εποίησα κ δεν έμπαινε το ψυγείο με την εξάτμιση επάνω .
    Εβγαλα πάλι λαιμούς κ έβαλα τα 4 εφεδρικά .

    Ξέχασα , άλλαξα κ το Νο7, ήταν κάπως ξεραμένο ? καμμένο? πάντως επειδή διαίρεσα την εξάτμιση έδειχνε σαν γρατζουνισμένο επειδή ίσως την περίστρεψα για να βγεί.
    Πάντως είχε διαφορά με το καινούργιο.


    Αντε ρεμάλια μηχανόβιοι, καλό μας χειμώνα .

    Τελικά παίξε παίξε με το φορτιστή η σεξουάλα μπαταρία με αφησε στις διακοπές.
    Πήγα κανονικά, κ μετά απο τόση διαδρομή με το που έσβησα τέλος.
    Δεν ξαναπήρε, βρε ούτε λαμπάκι, κιχ, καπούτ, ντεντ, τέλος .
    Εβαλα μπροστά με αυτό το κουτί το μπούστερ ενός γείτονα κ επιστροφή στην Θηβών στον Κυριαζή.
    Κακό αυτό αλλά βγήκε κ κάτι καλό (θεωρητικά ομιλούντες) αφού έδωσα 50 κ πήρα κ ενα ευρώ ρέστα για μια Yuasa Taiwan.

    Τώρα σχεδόν δεν προλαβαίνω να ακούσω την μίζα , αφου συνήθως έπαιρνε με την δεύτερη προσπάθεια.
    Και αυτό με είχε ανησυχήσει.
    Ενα έχω να πώ, η μπαταρία τελικά με τον ένα η τον άλλο τρόπο μας ειδοποιεί οτι φθάνει το τέλος, απλά εάν αυτη η αλλαγή γινεται σταδιακά εμείς συνηθίζουμε σε αυτήν την συμπεριφορά κ δεν δίνουμε σημασία με αποτέλεσμα ακόμα κ όταν η μπαταρία έχει ''τελειώσει'' να θεωρούμε οτι φταίει η ακινησία η η έλλειψη φόρτισης .

    Ισως κ να κάνω λάθος , αλλά σαν να άλλαξε η συμπεριφορά του κινητήρα.
    Και δεν ξερω τι μπορεί να προκαλέσει στο σύστημα φόρτισης μια ''ψόφια'' μπαταρία κ αν στην τελική αξίζει τον κόπο κ την αγωνία να κρατάμε μια πεθαμένη μπαταρία στην εντατική διασωληνωμένη σε φορτιστή.

  10. #700
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Ψάχνοντας για μπαταρίες λιθίου βλέπω ότι η Skyrich πουλάει αρκετά στην Ελλάδα. Μάλιστα είναι και πρώτη τοποθέτηση των εταιρειών KTM, Ducati κλπ, σύμφωνα με την εταιρεία.
    Η Εταιρεία έχει έδρα την Κίνα και Haijiou αν δεν κάνω λάθος.
    Αυτό που με έχει μπερδέψει είναι οι κωδικοί που φέρουν τα διάφορα μοντέλα των μπαταριών στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.
    Στην Ελλάδα Βλέπουμε τους κωδικούς LF-1, LF-2, LF-3 LF-4 LF-4 plus, LF-5 κλπ.
    Στο επίσημο site της εταιρείας βλέπω εντελώς διαφορετικές ονομασίες στα διάφορα μοντέλα που διαθέτει στο κοινό, με διαφορετικά χαρακτηριστικά.
    https://www.skyrichbattery.com/index.php?cPath=10
    Ειλικρινά καμία σχέση.
    Γνωρίζει κάποιος γιατί αυτές οι διαφορές;

  11. #701
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Θα σε στεναχωρήσω αλλά τα ζουάν τα αλλάζεις πάντα.

    Οι βίδες βιδώνουν με ροπόκλειδο κ δεν παίζει η λύση '' βάζω τα παλιά κ σφίγγω παραπάνω''.

    Οταν την έβγαλα για να την περάσω βούρτσα άλλαξα κ τα 4 , πήρα κ άλλα 5 εφεδρικά .
    Οταν ομως την τοποθέτησα δεν ξέρω τι π@π@ριά εποίησα κ δεν έμπαινε το ψυγείο με την εξάτμιση επάνω .
    Εβγαλα πάλι λαιμούς κ έβαλα τα 4 εφεδρικά .

    Ξέχασα , άλλαξα κ το Νο7, ήταν κάπως ξεραμένο ? καμμένο? πάντως επειδή διαίρεσα την εξάτμιση έδειχνε σαν γρατζουνισμένο επειδή ίσως την περίστρεψα για να βγεί.
    Πάντως είχε διαφορά με το καινούργιο.


    Αντε ρεμάλια μηχανόβιοι, καλό μας χειμώνα .

    Τελικά παίξε παίξε με το φορτιστή η σεξουάλα μπαταρία με αφησε στις διακοπές.
    Πήγα κανονικά, κ μετά απο τόση διαδρομή με το που έσβησα τέλος.
    Δεν ξαναπήρε, βρε ούτε λαμπάκι, κιχ, καπούτ, ντεντ, τέλος .
    Εβαλα μπροστά με αυτό το κουτί το μπούστερ ενός γείτονα κ επιστροφή στην Θηβών στον Κυριαζή.
    Κακό αυτό αλλά βγήκε κ κάτι καλό (θεωρητικά ομιλούντες) αφού έδωσα 50 κ πήρα κ ενα ευρώ ρέστα για μια Yuasa Taiwan.

    Τώρα σχεδόν δεν προλαβαίνω να ακούσω την μίζα , αφου συνήθως έπαιρνε με την δεύτερη προσπάθεια.
    Και αυτό με είχε ανησυχήσει.
    Ενα έχω να πώ, η μπαταρία τελικά με τον ένα η τον άλλο τρόπο μας ειδοποιεί οτι φθάνει το τέλος, απλά εάν αυτη η αλλαγή γινεται σταδιακά εμείς συνηθίζουμε σε αυτήν την συμπεριφορά κ δεν δίνουμε σημασία με αποτέλεσμα ακόμα κ όταν η μπαταρία έχει ''τελειώσει'' να θεωρούμε οτι φταίει η ακινησία η η έλλειψη φόρτισης .

    Ισως κ να κάνω λάθος , αλλά σαν να άλλαξε η συμπεριφορά του κινητήρα.
    Και δεν ξερω τι μπορεί να προκαλέσει στο σύστημα φόρτισης μια ''ψόφια'' μπαταρία κ αν στην τελική αξίζει τον κόπο κ την αγωνία να κρατάμε μια πεθαμένη μπαταρία στην εντατική διασωληνωμένη σε φορτιστή.
    Σωστά τα λες και συμφωνώ ..... .... θα ρισκάρω !
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  12. #702
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Ψάχνοντας για μπαταρίες λιθίου.....


    Γνωρίζει κάποιος γιατί αυτές οι διαφορές;
    Δεν γνωρίζω για τις διαφορες αυτές . Η μάλλον δεν πολυκατάλαβα τι ζητάς .

    Διάβασα όμως αυτό : https://www.antallaktika-moto.gr/en/...rticle/434509/

    ετσι για να πάρω μια εγκυκλοπαιδική γνώμη κ να το συζητήσουμε.

  13. #703
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Δεν γνωρίζω για τις διαφορες αυτές . Η μάλλον δεν πολυκατάλαβα τι ζητάς .

    Διάβασα όμως αυτό : https://www.antallaktika-moto.gr/en/...rticle/434509/

    ετσι για να πάρω μια εγκυκλοπαιδική γνώμη κ να το συζητήσουμε.
    Το έψαξα το θέμα. Η Skyrich και η HAIJIU είναι ουσιαστικά ίδια εταιρεία. Τις μπαταρίες Skyrich τις φτιάχνει η HAIJIU. Σε άλλες αγορές εμφανίζονται σαν HAIJIUσε Άλλες σαν Skyrich με άλλους κωδικούς. Οι JMT επισης κατασκευαζονται απο την HAIJIU για λογαριασμό γερμανικης εταιρειας η οποια κανει την διανομή. Απλώς η JMT δίνει 2 χρόνια εγγύηση.
    Η μπαταρια που ανεβασες στο Ebay την βρισκεις στα 93 ευρώ. Δες εδώ https://www.ebay.com/itm/Honda-CBF-6...n/112510950926 . Με τα μεταφορικά 108 ευρώ.
    Δες λίγο και αυτές από την AFAM με 3 χρόνια εγγύηση και δυνατότητα ελέγχου της κατάστασή της από το κινητό https://www.afam.com/en/electricity/...ion-batteries/ .

  14. #704
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    την Skyrich την εβαλα στο cb1300 πριν ενα μηνα, την πηρα απο την χαμοστερνας 100 ευρα και το πραβλημα παειιιιιιιιι.15 μερες ειχα να την κινησω και πηρε με την μια ,και για πολυ δυναμη.ασε που τα φωτα πλεον δεν τα τσιγκουνευομαι, νομιζω οτι και τα πηνια θα ειναι ποιο χαλαρα γατη φορτιζει πολυ γρηγορα.

  15. #705
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    την Skyrich την εβαλα στο cb1300 πριν ενα μηνα, την πηρα απο την χαμοστερνας 100 ευρα και το πραβλημα παειιιιιιιιι.15 μερες ειχα να την κινησω και πηρε με την μια ,και για πολυ δυναμη.ασε που τα φωτα πλεον δεν τα τσιγκουνευομαι, νομιζω οτι και τα πηνια θα ειναι ποιο χαλαρα γατη φορτιζει πολυ γρηγορα.
    Ποια ακριβώς έβαλες;

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικό chat για CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1068
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2022, 12:43
  2. Γενικό Chat
    από Ζεύκας στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2018, 08:58
  3. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 09:48
  4. chat
    από Todi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF