Σελίδα 50 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 40454647484950515253545560 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 736 έως 750 από 1285

Θέμα: Γενικο chat cbf600

  1. #736
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    το τι θεωρείται entry level είναι σχετικό και λίγο παραποιημένο απο τους νεολαίους που βιάζονται να μεγαλώσουν
    τώρα που φτιάξαν τις κατηγορίες των άδειων οδήγησης, η entry level μοτοσυκλέτα είναι απο 16hp εώς 47hp
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #737
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Κάθισε στα αυγά σου.

    Η αγγελία σβήστηκε ειδικά όταν είδα και αυτές τις μετρήσεις λέω άστο.

    https://www.insella.it/prova/honda-c...15/rilevamenti

    https://www.insella.it/prova/honda-c...06/rilevamenti

    Διαφορές πολύ μικρές για να δώσω τόσα πολλά χρήματα.

    CBF και πάλι CBF.
    καλα οι αναθεωρήσεις θα δίνουν και θα παίρνουν εάν σε τρώει το σαράκι και διαβάζεις περιοδικά και ασχολείσαι 2 είναι η λόγοι να μην αλλάξεις 1. να μη έχεις διαθέσιμα λεφτά 2. να μεγαλώσει η οικογένεια σου
    εκ πείρας
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #738
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    ναι το κατάλαβα απλά ήθελα να το αναπτύξεις το σκεπτικό. Μιας και προκαθορίζουμε το μηχανάκι και που ανήκει θα σας πω την δική μου άποψη. Το μηχανάκι είναι η τελευταία γενιά τετρακύλινδρων(μιας και αντικαταστάθηκαν πια απο τους δικύλινδρους) μεσαίας κατηγορίας 600ριών semi naked μοτοσυκλετών δρόμου.
    Με βάση τα σημερινά δεδομένα είναι βαριά κατασκευή 225kg όμως λογικό λόγο του πληθωρικού κινητήρα που ομως απο την άλλη δίνει την δυνατότητα τουρισμού καλύτερα απο οποιοδήποτε άλλο 600ρι στην κατηγορία με λιγότερο απο τέσσερις κυλίνδρους.

    Συνεπώς κομουτερ μπορεί να διατελεσει όπως όλα, αλλά δεν είναι η καθεαυτού. Θα την χαρακτήριζα μεσαία τετρακύλινδρη παλιάς κοπής με αυξημένες τουριστικές δυνατότητες για την κατηγορία της



    Μια χαρά είναι η μοτοσυκλέτα για τις χρήσεις που κάνεις όμως αν σου έχει μείνει απωθημένο και σου περισσεύουν τα γκαφρά αργά η γρήγορα θα προσπαθήσεις να την αντικαταστήσεις, έτσι συνήθως πάνε αυτά. Εγώ απλώς τελείωσα με τις αλλαγές λόγο φυσικά οικογένειας, διαφορετικά θα είχα 2-3 επιπλέον μοτοσυκλέτες στην φαρέτρα μου



    όλες οι πολυχρηστικές μοτοσυκλέτες σε όλες τις κατηγορίες ακόμη και σημερινές τα ίδιο συμπερασμα θα βγάλεις, όμως αυτό δεν είναι το ζητούμενο? όταν πας να αγοράσεις σκέφτεσαι ποσες περισσότερες χρήσεις θα μπορούσες να έχεις
    Αν πληρούσε τις προδιαγραφές EURO 4 η Honda ενδεχομένως να συνέχιζε αυτό το μοντέλο, όπως και μια σειρά μοντέλων με τετρακύλινδρους κινητήρες στα 600 κυβικά.
    Προτίμησε να μην τους προσαρμόσει στις προδιαγραφές EURO 4 με εξαίρεση το CB650F που όμως είναι στα 650 κυβικά πλέον με μειωμένη ιπποδύναμη η οποία όμως βγαίνει στα χαμηλά.

  4. #739
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    καλα οι αναθεωρήσεις θα δίνουν και θα παίρνουν εάν σε τρώει το σαράκι και διαβάζεις περιοδικά και ασχολείσαι 2 είναι η λόγοι να μην αλλάξεις 1. να μη έχεις διαθέσιμα λεφτά 2. να μεγαλώσει η οικογένεια σου
    εκ πείρας
    Το δεύτερο ισχύει σίγουρα το πρώτο το βλέπω και ως Value for money. Ακόμη και αν έχω τα λεφτά θα τα δώσω μόνο αν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο.

  5. #740
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Αν πληρούσε τις προδιαγραφές EURO 4 η Honda ενδεχομένως να συνέχιζε αυτό το μοντέλο, όπως και μια σειρά μοντέλων με τετρακύλινδρους κινητήρες στα 600 κυβικά.
    Προτίμησε να μην τους προσαρμόσει στις προδιαγραφές EURO 4 με εξαίρεση το CB650F που όμως είναι στα 650 κυβικά πλέον με μειωμένη ιπποδύναμη η οποία όμως βγαίνει στα χαμηλά.
    τα euro 4 είναι περισσότερο πνιγμένα μοτέρ οπότε έπρεπε να φτιάξει το μοτέρ με μεγαλύτερη ιπποδύναμη και παράλληλα να μη ξεφύγει σε ρύπους και επειδή δεν γινόταν αυτό με το μοτέρ του 600RR αποφάσισε να φτιάξει νέο.
    Δεν μας λένε όμως εμάς κάτι όλα αυτά έχουμε euro 3 και δεν έχουμε να απολογηθούμε κάπου.

    Τώρα που είπες για απόδοσή παρά τα 85hp το μοτέρ είναι λιγότερο εύστροφο χαμηλά απο το cbf μάλιστα lagαρει μέχρι της 4000rpm (σε σχέση με το δικό σου) και αυτή η πληροφορία διέρρευσε απο τον τύπο αλλά πιθανόν το κουκουλώνουν στην χοντα μέχρι να τροποποιήσουν κάποια πράγματα να πάρει τα πανω του.
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #741
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    τα euro 4 είναι περισσότερο πνιγμένα μοτέρ οπότε έπρεπε να φτιάξει το μοτέρ με μεγαλύτερη ιπποδύναμη και παράλληλα να μη ξεφύγει σε ρύπους και επειδή δεν γινόταν αυτό με το μοτέρ του 600RR αποφάσισε να φτιάξει νέο.
    Δεν μας λένε όμως εμάς κάτι όλα αυτά έχουμε euro 3 και δεν έχουμε να απολογηθούμε κάπου.

    Τώρα που είπες για απόδοσή παρά τα 85hp το μοτέρ είναι λιγότερο εύστροφο χαμηλά απο το cbf μάλιστα lagαρει μέχρι της 4000rpm (σε σχέση με το δικό σου) και αυτή η πληροφορία διέρρευσε απο τον τύπο αλλά πιθανόν το κουκουλώνουν στην χοντα μέχρι να τροποποιήσουν κάποια πράγματα να πάρει τα πανω του.
    Μάλιστα. Άρα η Honda δεν έχει μπορέσει, ακόμη, να φτιάξει ένα κινητήρα σαν κι αυτόν του CBF 600 που να πληρεί τις προδιαγραφές EURO 4.

  7. #742
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Μάλιστα. Άρα η Honda δεν έχει μπορέσει, ακόμη, να φτιάξει ένα κινητήρα σαν κι αυτόν του CBF 600 που να πληρεί τις προδιαγραφές EURO 4.
    δεν θα το έλεγα έτσι, αλλάζουν οι εποχές οι αυστηρότερες προδιαγραφές ρύπων πνίγουν τα μοτέρ συγκριτικά με το παρελθόν, η χοντα και η κάθε χοντα μπορεί να φτιάξει ότι μοτερ θέλει έχει την ικανότητα θα της κόστιζε όμως περισσότερο να τροποποιήσει το παρόν μοτέρ απο το να φτιάξει ένα καινούργιο, έτσι και έγινε
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #743
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
    Είμαι ψείρας, αγαπάω αυτό το μηχανάκι και από την αρχή ήθελα να το βελτιώσω και στην εμφάνιση αλλά και στην απόδοση με σημαντικότερη αυτή των αναρτήσεων όπου όντως το μηχανάκι έχει αλλάξει ριζικά.
    Απλώς σε μια συζήτηση με φίλους κάπου με έπεισαν να δώσω το μηχανάκι και να κοιτάξω κάτι σε Tracer 900 GT ή Crossrunner.
    Έτσι έβαλα την αγγελία και αφού την ανέβασα και κατάλαβα τι μηχανάκι έχω, συνειδητοποίησα ότι δεν πρέπει να το δώσω.
    Εξάλλου εμένα δεν με ενδιαφέρουν ο επιδόσεις.
    Με ενδιαφέρει να έχω ένα εξαιρετικό Commuter, να κάνω τις εκδρομές μου και να κάνω και κανένα ταξιδάκι που λόγω και οικογενειακών υποχρεώσεων, μια φορά το χρόνο και αν.
    Αυτά τα κάνει μια χαρά το CBF.
    Μεγάλε , σε καθρέφτη κοιταζόμαστε?

    Ψείρας ? εγω της εχω σπάσει τα νεύρα της μαιμούς, περνάω ακομα κ το πίσω φτερό απο κάτω με σπρέυ σιλικόνης, μην βρώ νερά παθαίνω σοκ, φρένο, στροφή πίσω το τετράγωνο.
    Αμα δω κ πλένουν αυτ/το στο δρόμο τους καταριέμαι να πιάσει λασποβροχή.

    Εγώ ηθελα κάτι που να λειτουργεί σαν το αυτοκίνητο, δλδ να εχει τραβηγμα απο χαμηλά, ζήλευα ενα φίλο με το 1000αρι που έβαζε μια 6η απο τα 40 μεχρι τα 140.
    Ντάξ' εγώ βαζω 5η.
    Εγώ πάντα τον ακολουθούσα κ το ματι στο αριστερό του ποδάρι, εκεί ακίνητο, εγώ με την Τρανσαλπ 650, με το που εκοβα λίγο επαιζα με 2α κ 3η κ αντε πάλι τα ίδια, κατω απο τις 2500 στρ/λ εβηχε κ κοπάναγε.
    Μου έλειπε αυτό, λίγη ροπούλα ζητούσα ο ερμος στα χαμηλά, κ την βρήκα κ ξετρελάθηκα, ηταν έρωτας απο την πρώτη βόλτα, δικάβαλο σε κινηση στην Λ. Θηβών κ πας με 6η, δεν έχεις βεβαια απαιτήσεις να βαλεις κ φωτιές στην ασφαλτο αλλά τωρα στα 58 δεν είμαστε κ για πολλά.

    Δεν ξερω κ πολλά απο μηχανάκια, δεν είμαι δλδ ο τύπος που ψάχνεται, που διαβάζει, που ασχολείται σαν να το έχει χόμπυ, δεν θα συζητήσω για μηχανάκια σε μια παρέα για πόσο παέι αυτό, πως στριβει εκείνο κλπ , αλλά για οικονομία, για ευκολία για αξιοπιστία κ για βόλτες.
    Και δεν ξερω τι είναι επιτελους αυτό το Commuter, κ δεν με νοιάζει δλδ να μάθω αλλά όλοι το λένε κ μου την δίνει που δεν ξερω.

    Ενα ξέρω οτι πάω για καφέ κ το μωρό εκεί διπλα (παντα) να με κοιτάει, και εγώ σκέφτομαι τότε που το διέλυσα κ την κάθε βίδα του που γυάλισα κ χρωμιάρισα.
    Κ μου βγαίνει ενα χαμόγελο που αν δεν ηταν τα μαξιλαρακια στο κράνος θα εφτανε μεχρι τα αυτιά.
    Οσο με κρατανε τα πόδια μου θα το καβαλάω , μετα , τραγιασκα, παπί κ τελάρο.

  9. #744
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Θέμα ... πέρισυ παράγγειλα τηλεφωνικά αυτό : https://www.motoraid.eu/ext-fenda-cbf που έχει κωδικό PYR-05150

    και μου εστειλαν τόοοοτε , δλδ κάπου στον Αυγουστο αυτό: https://www.motoraid.eu/ext-fenda-ho...arch=PYR-05160

    Η παραγγελία έγινε τηλεφωνικά κ ετσι δεν υπάρχει κάποιο αρχείο που να φαίνεται τι ζήτησα, αρα οπως είναι φυσικό έστειλαν αυτό που άκουσε το αυτί του πωλητή.

    Σήμερα είπα να το τοποθετήσω (επιτέλους) πήρα κ κόλα παρμπριζόκολα , σιγά μην τρυπήσω φτερό, κ τελικά απογοήτευση.

    Τους τηλεφώνησα κ μου απάντησαν οτι μου έστειλαν ότι ζήτησα, δλδ δεν ξερω τι μηχανάκι έχω κατω στο παρκιγκ καβαλάω του γείτονα , κ οτι αφού περασε πάνω απο χρόνος δεν δεχονται επιστροφες , αρα πάμε για δευτερη παραγγελιά.

    Εχετε κάποιο λινκ να παραγγείλω? θα προσπαθήσω να τους αποφύγω.

  10. #745
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Entry Level θεωρείται γιατί είναι ευκολοδήγητο και γραμμικό στην απόδοση, αλλά η Honda δεν το έφτιαξε, θεωρώ, για τους νεοφερμένους στον κόσμο της μοτοσυκλέτας.
    Το έφτιαξε για να καλύψει όσο γίνεται το δυνατόν, όλες τις ανάγκες, των αναβατών, στον μέγιστο βαθμό.
    Δηλαδή έκανε συμβιβασμούς για να είναι καλό σε όλα και όταν είσαι καλός σε όλα δεν μπορείς να ξεχωρίζεις σε κάτι.
    Όμως αυτό το μηχανάκι δεν φτιάχτηκε για να ξεχωρίζει σε κάτι αλλά για να κάνει αυτό που θα του ζητήσεις χωρίς δισταγμό.
    Ουσιαστικά είναι ένα πολυεργαλείο ή πολυμηχάνημα.
    Γνώμη μου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    ναι το κατάλαβα απλά ήθελα να το αναπτύξεις το σκεπτικό. Μιας και προκαθορίζουμε το μηχανάκι και που ανήκει θα σας πω την δική μου άποψη. Το μηχανάκι είναι η τελευταία γενιά τετρακύλινδρων(μιας και αντικαταστάθηκαν πια απο τους δικύλινδρους) μεσαίας κατηγορίας 600ριών semi naked μοτοσυκλετών δρόμου.
    Με βάση τα σημερινά δεδομένα είναι βαριά κατασκευή 225kg όμως λογικό λόγο του πληθωρικού κινητήρα που ομως απο την άλλη δίνει την δυνατότητα τουρισμού καλύτερα απο οποιοδήποτε άλλο 600ρι στην κατηγορία με λιγότερο απο τέσσερις κυλίνδρους.

    Συνεπώς κομουτερ μπορεί να διατελεσει όπως όλα, αλλά δεν είναι η καθεαυτού. Θα την χαρακτήριζα μεσαία τετρακύλινδρη παλιάς κοπής με αυξημένες τουριστικές δυνατότητες για την κατηγορία της
    Entry level για τετρακύλινδρο 600 cc θα έπρεπε να είχα συμπληρώσει. Συμφωνώ και με τους δύο. Είναι λίγο βαρύ, αλλά συμμαζεμένο και ευέλικτο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Εγώ και να το πουλήσω και να πάρω άλλο πάλι εσάς θα ρωτάω τις απορίες μου.
    Πώς και πως το περιμένουμε !!!!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Θέμα ... πέρισυ παράγγειλα τηλεφωνικά αυτό : https://www.motoraid.eu/ext-fenda-cbf που έχει κωδικό PYR-05150

    και μου εστειλαν τόοοοτε , δλδ κάπου στον Αυγουστο αυτό: https://www.motoraid.eu/ext-fenda-ho...arch=PYR-05160

    Η παραγγελία έγινε τηλεφωνικά κ ετσι δεν υπάρχει κάποιο αρχείο που να φαίνεται τι ζήτησα, αρα οπως είναι φυσικό έστειλαν αυτό που άκουσε το αυτί του πωλητή.

    Σήμερα είπα να το τοποθετήσω (επιτέλους) πήρα κ κόλα παρμπριζόκολα , σιγά μην τρυπήσω φτερό, κ τελικά απογοήτευση.

    Τους τηλεφώνησα κ μου απάντησαν οτι μου έστειλαν ότι ζήτησα, δλδ δεν ξερω τι μηχανάκι έχω κατω στο παρκιγκ καβαλάω του γείτονα , κ οτι αφού περασε πάνω απο χρόνος δεν δεχονται επιστροφες , αρα πάμε για δευτερη παραγγελιά.

    Εχετε κάποιο λινκ να παραγγείλω? θα προσπαθήσω να τους αποφύγω.
    Πια ήταν η απογοήτευση ; Δεν έκατσε καλά ή δεν κόλλησε καλά ; Το φτερό του Χόρνετ είναι διαφορετικό ;

    Δες εδώ για άλλο κατάστημα :

    https://www.hondabikes.gr/honda-cbf-...BF%CF%85-ermax
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  11. #746
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Πια ήταν η απογοήτευση ; Δεν έκατσε καλά ή δεν κόλλησε καλά ; Το φτερό του Χόρνετ είναι διαφορετικό ;

    Δες εδώ για άλλο κατάστημα :

    https://www.hondabikes.gr/honda-cbf-...BF%CF%85-ermax
    Ναι είναι διαφορετικό, αυτό που μου εστειλαν είναι οβαλ στο τελείωμα όπως το δικό μας μπροστά , πίσω το δικό μας φτερό τετραγωνίζει.

    Τώρα πρέπει να το δώσω,αν βρω δλδ.

  12. #747
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Μεγάλε , σε καθρέφτη κοιταζόμαστε?

    Ψείρας ? εγω της εχω σπάσει τα νεύρα της μαιμούς, περνάω ακομα κ το πίσω φτερό απο κάτω με σπρέυ σιλικόνης, μην βρώ νερά παθαίνω σοκ, φρένο, στροφή πίσω το τετράγωνο.
    Αμα δω κ πλένουν αυτ/το στο δρόμο τους καταριέμαι να πιάσει λασποβροχή.

    Εγώ ηθελα κάτι που να λειτουργεί σαν το αυτοκίνητο, δλδ να εχει τραβηγμα απο χαμηλά, ζήλευα ενα φίλο με το 1000αρι που έβαζε μια 6η απο τα 40 μεχρι τα 140.
    Ντάξ' εγώ βαζω 5η.
    Εγώ πάντα τον ακολουθούσα κ το ματι στο αριστερό του ποδάρι, εκεί ακίνητο, εγώ με την Τρανσαλπ 650, με το που εκοβα λίγο επαιζα με 2α κ 3η κ αντε πάλι τα ίδια, κατω απο τις 2500 στρ/λ εβηχε κ κοπάναγε.
    Μου έλειπε αυτό, λίγη ροπούλα ζητούσα ο ερμος στα χαμηλά, κ την βρήκα κ ξετρελάθηκα, ηταν έρωτας απο την πρώτη βόλτα, δικάβαλο σε κινηση στην Λ. Θηβών κ πας με 6η, δεν έχεις βεβαια απαιτήσεις να βαλεις κ φωτιές στην ασφαλτο αλλά τωρα στα 58 δεν είμαστε κ για πολλά.

    Δεν ξερω κ πολλά απο μηχανάκια, δεν είμαι δλδ ο τύπος που ψάχνεται, που διαβάζει, που ασχολείται σαν να το έχει χόμπυ, δεν θα συζητήσω για μηχανάκια σε μια παρέα για πόσο παέι αυτό, πως στριβει εκείνο κλπ , αλλά για οικονομία, για ευκολία για αξιοπιστία κ για βόλτες.
    Και δεν ξερω τι είναι επιτελους αυτό το Commuter, κ δεν με νοιάζει δλδ να μάθω αλλά όλοι το λένε κ μου την δίνει που δεν ξερω.

    Ενα ξέρω οτι πάω για καφέ κ το μωρό εκεί διπλα (παντα) να με κοιτάει, και εγώ σκέφτομαι τότε που το διέλυσα κ την κάθε βίδα του που γυάλισα κ χρωμιάρισα.
    Κ μου βγαίνει ενα χαμόγελο που αν δεν ηταν τα μαξιλαρακια στο κράνος θα εφτανε μεχρι τα αυτιά.
    Οσο με κρατανε τα πόδια μου θα το καβαλάω , μετα , τραγιασκα, παπί κ τελάρο.
    Να είσαι υγιής και να το καβαλάς για πολλά χρόνια ακόμη.
    Moto Commuting σημαίνει η συνηθισμένη καθημερινή διαδρομή που κάνουμε με μοτοσυκλέτα.
    ΠΧ πάω στη δουλειά μου, για ψώνια, για ένα καφέ κλπ και χρησιμοποιώ ως μεταφορικό μέσο το μηχανάκι.
    Είναι ουσιαστικά αυτό που κάνεις καθημερινά με το CBF.
    Ένα μηχανάκι που κάνει καλά αυτή τη δουλειά (Ευέλικτο, ευκολοδήγητο, καλή κατανάλωση, κλπ) θεωρείται καλό Commuter.
    Τα μικρά και μεσαίου κυβισμού μηχανάκια είναι κατά κανόνα καλά Commuters, σε αντίθεση με τα μεγάλα κυβισμού βαριά μηχανάκια.
    Τα καλύτερα Commuters είναι αναμφισβήτητα τα Scooters.
    Το δικό μας μηχανάκι είναι επίσης ένα από τα καλύτερα Commuters στην κατηγορία των μοτοσυκλετών.
    Ελπίζω να σε βοήθησα να κατανοήσεις την συγκεκριμένη έννοια.

  13. #748
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Να είσαι υγιής και να το καβαλάς για πολλά χρόνια ακόμη. .
    Ευχαριστώ , κ αντευχομαι .


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω να σε βοήθησα να κατανοήσεις την συγκεκριμένη έννοια.
    Και με το παραπάνω . Ευχαριστώ.


    Και για να πώ κ εγώ κάτι ακόμα , παίζει σπουδαίο ρόλο κ το πως έχουμε οργανώσει την ζωή μας ωστε το μηχανάκι να εξυπηρετεί ενα σκοπό κ να έχει το ρόλο του μέσα σε αυτή.
    .
    Δλδ , χρησιμοποιώ το μηχανάκι όσο πιο πολύ μπορώ , έχει καταντήσει παπί κ μένει το παπί αραχτό, κακό αυτό αλλά αφού λόγω οικογένειας κ οικονομικής κατάστασης τα ταξίδια έχουν πλέον υποβαθμιστή σε ημερήσιες μηνιαίες κ αν μοτοβόλτες τύπου καφές , τσιτσί κ πίσω .

    Μέσα στο πρόγραμμα είναι όλα που λένε.
    Ειδικά σήμερα θέλει πολύ κέφι κ προσπάθεια για να περάσεις μια μέρα ηρεμίας κ να ξεδώσεις.

  14. #749
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Μαστόρια , έχει βγάλει κανείς την τάπα απο το τεπόζιτο?

  15. #750
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Όχι εγω, αλλά δεν είναι και δύσκολο.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικό chat για CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1068
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2022, 12:43
  2. Γενικό Chat
    από Ζεύκας στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2018, 08:58
  3. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 09:48
  4. chat
    από Todi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF