Σελίδα 7 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 1285

Θέμα: Γενικο chat cbf600

  1. #91
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Καλή Χρονιά παίδες, ασφαλή χλμ και όρθιοι!
    Τελικά έβαλα philips γιατί χθες που έψαχνα και καιγόμουν αυτές βρήκα! Η λάμπα αριστερά είναι ίδια την "μεγάλη" την δεξιά?

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω για τους Spyball εγώ έχω Patrol Line. Όμως γιατί να τον αλλάξεις, έχεις κάποιο θέμα;
    Οχι , πρός το παρόν, αλλά εχω το μηχανάκι κατι μέρες κ έχω κάνει 25 χλμ , κ δεν έχω ακουσει κ τα καλύτερα λόγια για τους spyball.

    Ακόμα διαβάζω το Workshop Manual προσπαθώ να βγάλω τα πίσω πλαινά καπάκια ωστε να φτασω στον συναγερμό που είναι κάπου εκεί μεσα στα αριστερά πεταμένος , παραγγέλνω βίδες που λείπουν, ενα σχισμένο καπάκι στον θετικό πόλο της μπαταρίας, ενα δυό εργαλεία που λείπουν, κ φυσικά αναλώσιμα για ενα σερβις λάδια ξυδια κλπ.

    Κατά τα άλλα ενα προσεγμένο μηχανάκι Ελεος .

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    προσπαθώ να βγάλω τα πίσω πλαινά καπάκια ωστε να φτασω στον συναγερμό που είναι κάπου εκεί μεσα στα αριστερά πεταμένος
    3 Βίδες και ένα ''καρφάκι'' από κάτω είναι όλα και όλα. Γιατί παιδεύεσαι ; Εύκολο είναι.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Καλή Χρονιά παίδες, ασφαλή χλμ και όρθιοι!
    Τελικά έβαλα philips γιατί χθες που έψαχνα και καιγόμουν αυτές βρήκα! Η λάμπα αριστερά είναι ίδια την "μεγάλη" την δεξιά?
    Χρονια πολλά καλή χρονιά!
    Βεβαίως και οι δύο λάμπες ίδιες είναι, H7.

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    3 Βίδες και ένα ''καρφάκι'' από κάτω είναι όλα και όλα. Γιατί παιδεύεσαι ; Εύκολο είναι.
    Τρείς βίδες? Μια εμπρός πρός το τεπόζιτο. μια που είναι μακριά σαν να είναι πιαστράκι για κάτι πάνω στην μέση, το πλαστικό τσ@τσ@νι το βρήκα, αλλά δεν βγαινει , μήπως κρατιέται κ απο τις βίδες απο τα χερούλια?

    Ερώτηση, το μηχανάκι είναι σύμφωνα με το κλασικο καρτελάκι της Honda στο πίσω τμημα του σκελετού που γραφει κ το κωδικό χρώματος CBF600SA8, τι φίλτρο αέρα φοράει? το στρογγυλό η το αλλο που είναι σαν τρίγωνο?

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Πρέπει να βγάλεις και τις βίδες που κρατάνε τις χειρολαβές. Τελικά είναι 4. Ξέχασα την μία μπροστά. Σελίδα στο μανουαλ 2-5

    Το φίλτρο είναι το τριγωνικό. Το στρόγγυλο είναι για το προηγούμενο με το καρμπυρατέρ. Σελίδα στο μανουαλ 3-7

    Εφόσον έχεις το μάνουαλ γιατί παιδεύεσαι ;
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  7. #97
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15697697_10155037114152494_2426320222668617175_n.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	92,8 KB 
ID:	377027

    έχει κανείς όρεξη για μόντες?

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Την ακράποβιτσ την καταλαβαίνω......το αμστελναουμ όμως όχι.

    Και δεν έχει και χούφτες για το κρύο !!!
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  9. #99
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Με τις εξατμίσεις τι κάνετε?

    Η μήπως είναι μια πονεμένη ιστορία?

    Εχω κ ενα θεματάκι στα στηρίγματα απο τα πατάκια του συνεπιβάτη, απο το ποδαρι του προηγουμενου εχουν φθαρεί, να επιχειρήσω βάψιμο?

  10. #100
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Mε εξάτμιση δύσκολα θα ασχοληθώ εγώ προσωπικά. Νομίζω οτι με 400ευρώ που δίνεις για ένα τελικό μπορώ να κάνω μια αναβάθμιση στις αναρτήσεις πχ ενα σετάκι hyperpro και να το χαρώ πολύ περισσότερο. Αν μπει στο δρόμο μου καμία μτχ βέβαια με μικρό κόστος και μου έχει αφήσει λευτά το τσμέδε μπορεί και να το σκεφτώ

    Απότι έχω δεί λίγο πολύ όλοι οι γνωστοί κατασκευαστές βγάζουν για cbf και από βίδεα νομίζω καλύτερο ήχο έχουν οι gpr. Γιατί τα +2hp που λέει η ακράπα οτι προσθέτει δεν νομίζω οτι θα τα καταλάβεις και πολύ (σε αντίθεση με τα 640ευρώ).


    @grafton είναι μπροστινό απο hornet πατέντα που βρήκα στο φβ, του πάει πάντως του κόκκινου
    όσο για χούφτες την δώσαμε την λύση.. tucanourbano και ένα κουτί ντελιβερά δώρο

  11. #101
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Mε εξάτμιση δύσκολα θα ασχοληθώ εγώ προσωπικά. Νομίζω οτι με 400ευρώ που δίνεις για ένα τελικό μπορώ να κάνω μια αναβάθμιση στις αναρτήσεις πχ ενα σετάκι hyperpro και να το χαρώ πολύ περισσότερο. Αν μπει στο δρόμο μου καμία μτχ βέβαια με μικρό κόστος και μου έχει αφήσει λευτά το τσμέδε μπορεί και να το σκεφτώ
    Λάθος μου, δεν εννοούσα σαν βελτίωση, δεν είμαι κ πολύ της μετατροπής, απλά οι δικές μου έχουν σκουρίνει απο τα νερα κ την θερμοκρασία υποθέτω.
    Και οι δικές σας έτσι είναι ? δλδ οι γυαλιστεροι λαιμοι του καινουργιου ετσι καταντάνε?

    Σήμερα πηρα τηλ τον χρωμιά , του είπα τι θέλω να κάνω κ μου εδωσε μια τιμή απο 80 εως 100 ευρω το πολύ για χρώμιο μέχρι το τελικό.
    Εγγυήθηκε μάλιστα οτι δεν θα αλλάξουν χρώμα, αλλά κ μια 5ετία να αντεξουν , τι είναι τα 80 ευρούλια? λέω εγώ τώρα .

    Εκανα κ ενα τηλ στο Ιρίδιο.γρ κ ζήτησα μια τιμή για βαψιμο στα στηρίγματα απο τα πίσω πατάκια , αυτά τα δυο μεταλικά ( είναι σίδερα η είναι αλουμίνιο τελικά ? ? τριγωνα .
    Μου πρότεινε ηλεκτροστατική βαφή κ οχι απλό χρώμα επειδη η ηλεκτροστατική έχει μεγαλύτερη αντοχή.
    Θα δούμε , θα την ψάξω.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Οι λαιμοί από τις εξατμήσεις γίνονται χάλια μετά από λίγο καιρό. Αρκετοί πιάνουν σκότσμπραϊτ και αλοιφή για κατσαρολικά και τους επαναφέρουν αλλά αυτοί δεν βαριούνται.

    Η ιδέα με το χρώμιο ίσως είναι καλή.

    Οι βάσεις που πιάνουν τα πατάκια οδηγού - συνοδηγού είναι αλουμινένιες. Τα πατάκια του οδηγού είναι από αλουμίνιο αλλά του συνοδηγού από σίδερο. Ποια τρίγωνα λες ;


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    @grafton είναι μπροστινό απο hornet πατέντα που βρήκα στο φβ, του πάει πάντως του κόκκινου
    όσο για χούφτες την δώσαμε την λύση.. tucanourbano και ένα κουτί ντελιβερά δώρο
    Κόκκινο έχω ρε. Μη με βάζεις ιδέες .
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Λάθος μου, δεν εννοούσα σαν βελτίωση, δεν είμαι κ πολύ της μετατροπής, απλά οι δικές μου έχουν σκουρίνει απο τα νερα κ την θερμοκρασία υποθέτω.
    Και οι δικές σας έτσι είναι ? δλδ οι γυαλιστεροι λαιμοι του καινουργιου ετσι καταντάνε?

    Σήμερα πηρα τηλ τον χρωμιά , του είπα τι θέλω να κάνω κ μου εδωσε μια τιμή απο 80 εως 100 ευρω το πολύ για χρώμιο μέχρι το τελικό.
    Εγγυήθηκε μάλιστα οτι δεν θα αλλάξουν χρώμα, αλλά κ μια 5ετία να αντεξουν , τι είναι τα 80 ευρούλια? λέω εγώ τώρα .

    Εκανα κ ενα τηλ στο Ιρίδιο.γρ κ ζήτησα μια τιμή για βαψιμο στα στηρίγματα απο τα πίσω πατάκια , αυτά τα δυο μεταλικά ( είναι σίδερα η είναι αλουμίνιο τελικά ? ? τριγωνα .
    Μου πρότεινε ηλεκτροστατική βαφή κ οχι απλό χρώμα επειδη η ηλεκτροστατική έχει μεγαλύτερη αντοχή.
    Θα δούμε , θα την ψάξω.
    Για τους λαιμούς της εξάτμισης χρησιμοποίησε WD40 και σφουγγαράκι scotch brite (χρησιμοποίησέ το από την πράσινη πλευρά) . Αυτό έκανα και καθάρισαν σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο. Το καφετί χρώμα θα φύγει και θα μείνει ένα απαλό χρυσαφί. Ασημί δεν πρόκειται να γίνουν. Χρειάζεσαι ειδικές αλοιφές για να γίνουν ξανά ασημί και αν γίνουν.
    Αν τελικά χρησιμοποιήσεις ειδικές αλοιφές για να επαναφέρεις στο μέγιστο βαθμό το αρχικό χρώμα των λαιμών, μετά από λίγο καιρό θα γίνουν πάλι χρυσαφί και μετά καφετί.
    Εγώ δεν θα έδινα 80 με 100 € για να βάψω τους λαιμούς.
    Κάνε αυτό που περιγράφω και θα μείνεις αρκετά ευχαριστημένος.
    Όσον αφορά την εξάτμιση, μια χαρά ήχο βγάζει η εξάτμισή μας. Το έχω ξαναγράψει ότι δεν υπάρχει κανένας σοβαρός λόγος να την αλλάξουμε εκτός κι αν υπάρχει θέμα φθοράς.

  14. #104
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Και απο εμένα μην βάψεις εξάτμηση, δοκίμασε αυτά που σου λένε οι συνcbfάδες και θα δεις αποτέλεσμα. Κάπου είχα δει στο φβ φωτογραφίες που αποδεικνύουν οτι με αλοιφη και υπομονη γίνονται σαν καινουριες.

  15. #105
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Μη βάλεις συρματακι καθόλου. Θα γέμισει μικρές γρατζουνιες οι οποίες μπορεί να μη φαίνονται από μακριά αλλά από κοντά θα είναι ορατές.
    Πάρε μια Autosol καθαρό πανί και υπομονή.

Σελίδα 7 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικό chat για CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1068
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2022, 13:43
  2. Γενικό Chat
    από Ζεύκας στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2018, 09:58
  3. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 10:48
  4. chat
    από Todi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 14:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF