Σελίδα 77 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 27677273747576777879808182 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.141 έως 1.155 από 1285

Θέμα: Γενικο chat cbf600

  1. #1141
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Νικόλα, ο Μπρους Λι είχε πει το εξής : '' Αν θες να κάνεις κάτι και το σκέφτεσαι πολύ, στο τέλος δεν θα το κάνεις''.
    αυτό ακριβώς, η διύλιση του κώνωπα οδηγεί σε σύγχυση.
    Εγώ όπως είπα, είχα τα metzeler m7rr, φοβερό λάστιχο, ζεσταινόταν με το μόνο μόνο ΑΛΛΑ αν και ήταν σχετικά καλό στη βροχή δεν είναι ούτε σαν σκέψη σε σχέση με το michelin road 5 που έχω τώρα.
    Αν οδηγούσα μόνο σε στεγνό τερέν θα έβαζα το m9rr αλλά είμαι κουζουλός και οδηγώ μόνο χειμώνα και δε με νοιάζει η βροχή ούτε το αγιάζι για αυτό πήγα το road 5.
    Οπότε, βάλε ένα μαλακό λάστιχο και ετοιμάσου για τις καλοκαιρινές σου βόλτες κυρ. Κώστα !!!
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  2. #1142
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Τελικά ο κόσμος , η μόνο εγώ ? δεν καταλαβαίνουμε τι λάστιχα παίζουν? μάλλον τυχαία κ επηρεαζόμενοι απο οτι ακούμε απο τους μαγαζάτορες βαζουμε κατι στην τύχη η στην αποφαση της στιγμής κ καποια στιγμή ... μπίβ! στα κάγκελα .

    Πέρασα απο το λαστιχάδικο, είχα γραψει σε ενα χαρτί οτι λέμε εδώ μέσα, πήγα δλδ διαβασμένος κ σε δύο λεπτά με είχε μπερδέψει κ τον κοιτούσα σαν μακάκας .

    Είπα , θέλω λάστιχα, μαλακά, με δείκτη ταχύτητας το πολύ Η, κ σπορτ.

    Μου απάντησε οτι σκέτα σπορτ δεν υπάρχουν αλλά σούπερ σπορτ (εδώ είχε δίκιο πάντως ) και αυτά βγαίνουν μόνο σε W, και οτι ταιριάζουν στο μηχανάκι μου κ πως ο δείκτης ταχύτητας δεν έχει να κάνει με την τελική που βγάζει το μηχανάκι αλλά στο πόσο αντέχει το λάστιχο.Οπως πολύ σωστά είπε ο προλαλήσαντας Ντόκορ.
    Τα μονα που παίζουν σε Η είναι τα PILOT STREET RADIAL, που σαν λάστιχα είναι τα πιο μαλακά απο όσα ζήτησαν κ τα πιο φθηνά στα 190 ευρώ (ασχετο αυτό ) ,
    σε οποιοδήποτε αλλο πάω πρέπει να εχει δείκτη ταχυτητας W.

    Μάλιστα είπε οτι τώρα με τα δίγομα λάστιχα οι κατηγορίες έχουν μπλέξει κ έχουν μικρές διαφορές μεταξύ τους .
    Οτι σε μικρές διαδρομές η με μικρές ταχύτητες εντός πόλης οτι λάστιχο κ να βάλω δεν θα προλάβει να ζεσταθεί , κλπ, κλπ.

    Μου φαίνεται θα πάω απο εκεί, θα του πω τι θέλω, πως οδηγάω, με πόσα πάω, που κυκλοφοράω , με τι βαρος κ ας βάλει οτι θέλει , θα πληρωσω κ θα φύγω.
    Αμαν πιά ...
    δεν σε πείθω με τίποτα μάλλον..

    Έχω CBF1000 '07, φοράει τις ίδιες διαστάσεις ελαστικών με το CBF600 όμως είναι 20kg βαρύτερο απο το δικό σου. Απο τότε που σταμάτησα να ταξιδεύω στην Ευρώπη διπλός τριβάλιτσος, του φοράω πια sport τύπου ελαστικό(άλλοι το λένε supersport άλλοι hypersport είναι το ίδιο πράγμα) παρά κάποιους ενδοιασμούς δεν έχω κανένα θέμα οσο αναφορά την ανθεκτικότητα του ελαστικοί στο βάρος της μοτο
    Βέβαια κάθε χρόνο ετησίως γράφει και λιγότερα χλμ.. Σημερα που μιλάμε έχω φτάσει να γράφω δε γράφω 1000km/χρόνο

    Πάμε τώρα στα "PIlot Street"που ανήκουν στην οικογένεια sport touring. Η μοτοσυκλέτα μου παραλήφθηκε καινούργια με μαμά λάστιχα αυτά, έγραψα 30000Km δεν πάθανε τίποτα τα έβγαλα στην τριετία γιατί ξεράθηκαν, όμως καουτσούκ, μακράν ότι χειρότερο οδήγησα ποτέ σε κράτημα, φρένα(σε ελληνική άσφαλτο).
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2020-02-09 09-16-59.png 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	79,5 KB 
ID:	415038

    Εάν θέλεις να μείνεις στην MIchelin και απο την παρακάτω τρέχον λίστα
    https://www.michelin.co.uk/motorbike...egory/roadster

    Αν πας σε ST πήγαινε σε Pilot Road 2 και άνω(3/4/5 όσο αντέχει η τσέπη σου)
    Αν θες να πας σε Sport τότε Pilot Power 2CT θα σε υπερκαλύψουν αν κάνεις solo μέχρι 15000χλμ στην τριετία και θα έχει μεγάλη διαφορά στην αίσθηση.

    εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με τις sport σειρές της Bridgestone (s20 / bt16 pro)
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #1143
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος

    Όσο για τους δείκτες ταχύτητας, πραγματικά πόσες φορές θα πάς πάνω από 200 χλμ/ώρα ;
    200 χλμ/ώρα ; ΠΟΤΕ!

    Πίστευα , η μάλλον αυτήν την εντύπωση μου είχαν δώσει στα διάφορα φόρα οτι ο δείκτης ταχύτητας είναι αυτός που καθορίζει το πότε ενα λάστιχο ''πιάνει'' την θερμοκρασία λειτουργίας του , αρα κ απόδωσής του .
    Τώρα όλα αλλάζουν αφού σύμφωνα με τον λαστιχά , ο δείκτης ταχύτητας αφορά την μέγιστη ταχύτητα πριν σκορπίσει το λάστιχο κ δεν έχει να κάνει σε τπτ με το πόσο γρήγορα θα ζεσταθεί.
    Βέβαια ο λαστιχάς είχε κ τα δίκια του, αν διανύσεις μια αποσταση 20χλμ μέσα στην Αθήνα με ΜΩΤ τα 30χλμ/ω κ σταμάτα ξεκίνα ,ποιό λάστιχο να ζεστάνεις βρε κικιρίκο?
    Σωστόν κ αποδεκτόν το επιχείρημα .


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    δεν σε πείθω με τίποτα μάλλον..
    To αντίθετο θα έλεγα με βοηθήσατε πολύ όλοι σας κ σας ευχαριστώ τα μέγιστα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Έχω CBF1000 '07, φοράει τις ίδιες διαστάσεις ελαστικών με το CBF600 όμως είναι 20kg βαρύτερο απο το δικό σου. Απο τότε που σταμάτησα να ταξιδεύω στην Ευρώπη διπλός τριβάλιτσος, του φοράω πια sport τύπου ελαστικό(άλλοι το λένε supersport άλλοι hypersport είναι το ίδιο πράγμα) παρά κάποιους ενδοιασμούς δεν έχω κανένα θέμα οσο αναφορά την ανθεκτικότητα του ελαστικοί στο βάρος της μοτο
    Βέβαια κάθε χρόνο ετησίως γράφει και λιγότερα χλμ.. Σημερα που μιλάμε έχω φτάσει να γράφω δε γράφω 1000km/χρόνο
    Κατανοητός , τα τούριγκ είναι για κάλυψη μεγάλων αποστάσεων η αλλιώς να ''βγάζουν'' πολλά χλμτρα. Το εμπέδωσα αυτό.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Πάμε τώρα στα "PIlot Street"που ανήκουν στην οικογένεια sport touring. Η μοτοσυκλέτα μου παραλήφθηκε καινούργια με μαμά λάστιχα αυτά, έγραψα 30000Km δεν πάθανε τίποτα τα έβγαλα στην τριετία γιατί ξεράθηκαν, όμως καουτσούκ, μακράν ότι χειρότερο οδήγησα ποτέ σε κράτημα, φρένα(σε ελληνική άσφαλτο).
    Δεν με αφορά η οικογένεια τουριγκ το ανέφερα αυτό .

    [QUOTE=doctoras;3033790]Εάν θέλεις να μείνεις στην MIchelin και απο την παρακάτω τρέχον λίστα
    https://www.michelin.co.uk/motorbike...egory/roadster

    Στην λίστα αυτή βρισκονται τα MICHELIN PILOT POWER και τα PILOT POWER 2CT που είναι dual compound Sport tyre

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αν πας σε ST πήγαινε σε Pilot Road 2 και άνω(3/4/5 όσο αντέχει η τσέπη σου)
    Είπαμε , οχι τουριγκ .

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αν θες να πας σε Sport τότε Pilot Power 2CT θα σε υπερκαλύψουν αν κάνεις solo μέχρι 15000χλμ στην τριετία και θα έχει μεγάλη διαφορά στην αίσθηση.
    Αυτά του ζήτησα κ με μπέρδεψε που είχαν δείκτη ταχύτητας W.
    Δεν είναι τπτ το σοβαρό θα το ξεπεράσω

    Ομως μου είπε πως τα πιο μαλακά λάστιχα που είχε στο μαγαζί του ηταν τα Michelin Pilot Power .
    Που ΚΑΙ αυτά βγαίνουν σε W , κάτι που ήθελα να αποφύγω κ να είμαι στο Η, αλλά τι να κάνουμε ?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με τις sport σειρές της Bridgestone (s20 / bt16 pro)
    Kαλή σαν εταιρεία δεν αντιλέγω αλλά κ εδώ παίζει το W , https://www.bridgestone.gr/moto/batt...ch-by-vehicle/
    ΤΟ BATTLAX S22 ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ HONDA CBF 600 PC 43
    (ΕΜΠΡΟΣ ΕΛΑΣΤΙΚΟ: 120/ 70 17 58W ΠΙΣΩ ΕΛΑΣΤΙΚΟ: 160/ 60 17 69W)

    ΤΟ BATTLAX BT-016 PRO ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ HONDA CBF 600 PC 43
    (ΕΜΠΡΟΣ ΕΛΑΣΤΙΚΟ: 120/ 70 17 58W ΠΙΣΩ ΕΛΑΣΤΙΚΟ: 160/ 60 17 69W)


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από painterakis Προβολή μηνύματος
    αυτό ακριβώς, η διύλιση του κώνωπα οδηγεί σε σύγχυση.
    Εγώ όπως είπα, είχα τα metzeler m7rr, φοβερό λάστιχο, ζεσταινόταν με το μόνο μόνο ΑΛΛΑ αν και ήταν σχετικά καλό στη βροχή δεν είναι ούτε σαν σκέψη σε σχέση με το michelin road 5 που έχω τώρα.
    Αν οδηγούσα μόνο σε στεγνό τερέν θα έβαζα το m9rr αλλά είμαι κουζουλός και οδηγώ μόνο χειμώνα και δε με νοιάζει η βροχή ούτε το αγιάζι για αυτό πήγα το road 5.
    Η συζήτηση τώρα δεν έχει να κάνει με τα σπορτ κ τα σπορτ τουριγκ, είπαμε οτι θα βάλω σπορτ σκέτο. Πάει αυτό.

    Τώρα ομορφιές, μπιζού κ σχέδια δεν με αφορούν , απόδωση κ διάρκεια σε βαθος χρόνου ναι με νοιάζουν.
    Εχω θέμα με το W, κάνουν η δεν κάνουν? Βασικά κ εσύ W θα εχεις βάλει ετσι?
    Και τα τρία λάστιχα metzeler m7rr, m9rr κ michelin road 5 που αναφέρεις είναι τουριγκ, δίγομα αν δεν κάνω λάθος κ δεν με αφορούν.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από painterakis Προβολή μηνύματος
    ...... κυρ. Κώστα !!!
    Κάτι ξέρει αυτός ....

    Λοιπόν για να μην αρχίσουν να σας κουδουνίζουν λέω τελικά να βάλω τα MICHELIN PILOT POWER η τα PILOT POWER 2CT.
    Κ μαλλον τα πρώτα που δεν είναι δίγομα .

  4. #1144
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Και τα τρία λάστιχα metzeler m7rr, m9rr ............. που αναφέρεις είναι τουριγκ, δίγομα αν δεν κάνω λάθος κ δεν με αφορούν.
    όχι και τούρινγκ ... είπαμε τώρα.
    «The Supersport tyre for your daily leans, enhancing the pleasure of riding without worrying about the unexpected, be that changing tarmac or weather conditions»
    https://www.metzeler.com/en-uk/produ.../sportec-m9-rr

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Κάτι ξέρει αυτός ....
    έχουμε "μιλήσει" στο FB, απλά δε θυμάστε !!!
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  5. #1145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Εάν δεν ξεκολλήσεις από το W, είμαι πολύ κοντά στο να αρχίσω να σε κυνηγάω με αυτά τα λάστιχα ......

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Τσατάλα.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	43,0 KB 
ID:	415067
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  6. #1146
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Εμένα μ'αρέσεις που θέλεις να μαθαίνεις όλο και περισσότερα,

    οπότε ας προσθέσω λίγα ακόμη

    Και τα τρία λάστιχα metzeler m7rr, m9rr ............. που αναφέρεις είναι τουριγκ, δίγομα αν δεν κάνω λάθος κ δεν με αφορούν.
    Όπως σωστά επισήμανε ο painterakis είναι sport κατηγορίας.
    Στα metzeler τα χωρίζουν βάση των συγκεκριμένων διαστάσεων σε 3 κατηγορίες
    • Racetec (*RR) που είναι καθαρά πιστιάρικα λάστιχα
    • Sportec (*M3/M5/M7/M9) που είναι sport δρόμου
    • Roadtec (*Z6/Z8) που είναι tourinng


    Λοιπόν για να μην αρχίσουν να σας κουδουνίζουν λέω τελικά να βάλω τα MICHELIN PILOT POWER η τα PILOT POWER 2CT.
    Κ μαλλον τα πρώτα που δεν είναι δίγομα
    Τα δίγομα τα θέλεις, η διαφορά τους είναι ότι στο κέντρο έχουν περισσότερο υλικό για να μη σου τετραγωνίσουν
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot from 2020-02-10 21-37-17.png 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	34,9 KB 
ID:	415069

    Εχω θέμα με το W, κάνουν η δεν κάνουν? Βασικά κ εσύ W θα εχεις βάλει ετσι?
    Το W σε sport λάστιχο είναι λογικό, εφόσον αφορά και sport μοτοσυκλέτες η οποίες ενδέχεται να ξεπερνάνε τα 210km/h

    Αν σονυ και καλά θες "H" sport σου έχω σε Dunlop
    ΕΜΠΡΌΣ 17 120/70R17 58H TL SPORTSMART 2 MAX 58H TL 635456
    ΠΊΣΩ 17 160/60R17 69H TL SPORTSMART 2 MAX 69H TL 635459
    https://www.dunlop.eu/el_gr/motorcyc...ART2MAX.html#/
    Εαν δεν ξέρεις να στρίβεις αυτά στρίβουν μονα τους(γρήγορη κορόνα). Σε άλλους θετικό σε άλλους κουραστικό.
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #1147
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.128
    Αυτό που λες με τα sportsmart 2 με έχει απασχολήσει λίγο
    Αν δεν κάνω λάθος είναι τα λάστιχα που δίνουν με τα ER και έχω δεί κάμποσους να μου λένε διάφορα:
    οι πιο νέοι οδηγοί, ίσως και άτσαλοι; τι να πω, πέφτουν σαν τις μύγες σε στροφές με λίγα χλμ και σε
    χαζές φάσεις με πολύ λίγα χλμ.
    Δοκίμαζα er τον προηγούμενο χρόνο, το πρώτο που μου έλεγαν οι ιδιοκτήτες: πρόσεχε τα λάστιχα είναι χάλια!
    Εμένα μου φάνηκαν λογικά, θα έλεγα πως μου θύμησαν λίγο από batlax αλλα δεν τα οδήγησα σε δική μου μοτό
    να είμαι άνετος και δεν ρίσκαρα την μοτό που τα είχε προφανώς.
    Ένας αρκετά έμπειρος με erf μου είπε πως μία έχουν γλυστρήματα, μία δεν έχουν...

  8. #1148
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Ανακεφαλαίωση:

    Πάω με μια 300αρα τσέπα κ διαλέγω Michelin pilot power, η pilot power 2ct που είναι δίγομα, κάτι που δεν μπορώ να πω πως είναι κ απαραίτητο στο στυλ της οδήγησής μου κ στρα χλμ που κάνω αλλά ας τα αφήσω σαν επιλογή.
    H τα Metzeler M7 η M9.

    Δεν χρειάζεται να την ψειριζω άλλο την μαιμού κ με κυνηγάει ο άλλος με την σφενδόνη ...

    Οπότε μολις παραλάβω το αυτοκινητο απο το συνεργείο, βγάζω τροχούς τους πεταω στο πορτμπαγκάζ κ εφυγα.


    Ευχαριστώ απαντες

  9. #1149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Ανακεφαλαίωση:

    Πάω με μια 300αρα τσέπα κ διαλέγω Michelin pilot power, η pilot power 2ct που είναι δίγομα, κάτι που δεν μπορώ να πω πως είναι κ απαραίτητο στο στυλ της οδήγησής μου κ στρα χλμ που κάνω αλλά ας τα αφήσω σαν επιλογή.
    H τα Metzeler M7 η M9.

    Δεν χρειάζεται να την ψειριζω άλλο την μαιμού κ με κυνηγάει ο άλλος με την σφενδόνη ...

    Οπότε μολις παραλάβω το αυτοκινητο απο το συνεργείο, βγάζω τροχούς τους πεταω στο πορτμπαγκάζ κ εφυγα.


    Ευχαριστώ απαντες



    Metzeler M7 και ξερο ψωμι.

  10. #1150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Ανακεφαλαίωση:

    Πάω με μια 300αρα τσέπα κ διαλέγω Michelin pilot power, η pilot power 2ct που είναι δίγομα, κάτι που δεν μπορώ να πω πως είναι κ απαραίτητο στο στυλ της οδήγησής μου κ στρα χλμ που κάνω αλλά ας τα αφήσω σαν επιλογή.
    H τα Metzeler M7 η M9.

    Δεν χρειάζεται να την ψειριζω άλλο την μαιμού κ με κυνηγάει ο άλλος με την σφενδόνη ...

    Οπότε μολις παραλάβω το αυτοκινητο απο το συνεργείο, βγάζω τροχούς τους πεταω στο πορτμπαγκάζ κ εφυγα.


    Ευχαριστώ απαντες

    Michelin pilot power από εμένα γιατί σε βλέπω να τα θες περισσότερο. Με τα άλλα θα σκέφτεσαι συχνά πυκνά, ''τώρα φταίει το λάστιχο ή εγώ'' και ας μην φταίει κανείς.

    Easy of mind που λέμε.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  11. #1151
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Michelin pilot power, η pilot power 2ct που είναι δίγομα, κάτι που δεν μπορώ να πω πως είναι κ απαραίτητο στο στυλ της οδήγησής μου κ στρα χλμ που κάνω αλλά ας τα αφήσω σαν επιλογή.
    H τα Metzeler M7 η M9.
    Αυτή την απόφαση θα την πάρεις μονος σου μεσιέ
    Απο εμενα ότι και να βάλεις θα δεις διαφορά, προτίμησε τι γουστάρεις πιο πολύ να βλέπεις (που λέγαμε στην αρχική απάντηση του νήματος για την επιλογή ελαστικών )
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #1152
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Καλημερα παιδες και απο μενα.Μια γρηγορη ερωτηση,επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω μια στοκαρισμενη καινουργια cbf600s απο γνωστο μαγαζι στον κορυδαλλο αλλα δεν γνωριζω ακριβως την χρονολογια παραγωγης,πως μπορω απο το νουμερο στον σκελετο να δω ποτε παρηχθη το μηχανακι?? 6100 ειναι σωστη τιμη? ευχαριστω εκ των προτερων οποιον ξερει να μου απαντησει.Μιλαω για το πρωτο μοντελο με το καρμπυρατερ.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    αν είναι αυτό
    Πρόσεχε!!
    είναι μοντέλο '04-'07
    το πολύ κακό είναι οτι είναι βαμμένο άσπρο απο τον εμπορο διότι δεν υπήρχε τέτοιο χρώμα στο συγκεκριμένο μοντέλο (PC38)
    δες εδώ

    "4 colours were offered for the faired version- black, dolphin grey, pearl red and metallic blue".

    το γνήσιο χρώμα αναφέρεται κάτω απο την σέλα του συνεπιβάτη
    Συνημμένο 406949

    τώρα τα 6100 κάτω απο αυτά τα δεδομένα ακούγονται πολλά, θα μπορούσες να βρεις το επόμενο μοντέλο μεταχειρισμένο(αν δεν σε πειράζει) πρώτο χέρι με ενημερωμένο book service

    αντιπρόταση: εάν αποδεδειγμένα απο σωστό έλεγχο σε μηχανικό εκτός απο το χρώμα δεν έχει καποιο θέμα μια πρόταση στα 4900 θα ήταν καλό ντίλ
    Επειδη εκανα μια βολτα απο τον συγκεκριμμενο εμπορο προχτες,σχεδον 9 μηνες που εκανα την ερωτηση στο φορουμ ,το νεο ειναι οτι το χρωμα ειναι της μανας του,μου εδειξε και τα χαρτια πωλησης απο τον Σαρακακη ,μου ειπε οτι εχει 2 χρονια εγγυηση,όποτε και να πουληθει,απο το νουμερο του σκελετου γραφει οτι ειναι μοντελλο του 05,και το γελοιο-ξεκαρδιστικο της υποθεσης ειναι οτι ενω το ειχε παρει το 05, 5800 ευρω,κατα δηλωσιν του,το πουλαει τωρα ακατεβατα 6100.Ουτε καινουργια λαστιχα δεν μου εβαζε μετα 15 χρονια.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 12/02/2020 στις 12:44.

  13. #1153
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Πήρα τηλ κ εκλεισα για το Σαβατο τα pilot power, κ τα 2CT, οτι αποφασίσω εκείνη τη στιγμή.
    Φυσικά σε W, μονο κάτι Πιρέλι παίζουν σε Η.


    Τώρα , επειδή Σαβάτο θα βρέχει στα μέρη μου θα βγάλω τροχούς κ θα τους πάω.
    πρωτον δεν αφήνω κανένα να βάλει χερι στο μηχανάκι αν δεν έχει ροπόκλειδο ,
    δεύτερον δεν τους εμπιστεύομαι στο θέμα αλυσίδα, κ τρίτον
    δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ζήτησε να βγάλω την γραναζιέρα , είναι απαραίτητο? σε τι ενοχλεί?


    Οσο για τον φίλο απο πάνω, 6100 + μεταβιβαστικά +σήμα + λάστιχα?

    Αν επιμένεις σε Χοντα , μπορείς να πάρεις το CB500 σε αυτά τα λ7, η ακόμα κ το CB500X, λέω εγω τώρα ,
    γιατι αν σου εχει κατσει το σουλούπι του CBF πάω πάσο.

  14. #1154
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ζήτησε να βγάλω την γραναζιέρα , είναι απαραίτητο? σε τι ενοχλεί?
    Το γρανάζι "κάθεται" σε συνεμπλόκ οπότε δε θα γίνει σωστή ζυγοστάθμιση, εξάλλου, βγάζοντας το γρανάζι βλέπεις και σε τι κατάσταση είναι αυτά.

    https://www.youtube.com/watch?v=Dy7RcbCrGsA
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  15. #1155
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Τελικά τα παλιά είχαν τα χάλια τους , το πίσω είχε τετραγωνίσει αρκετά , τόσο που τελικά κ επειδή είμαι δικάβαλος 99,8% προτίμησα τα 2CT.

    Tα παλιά τέλος

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200215_105714.jpg 
Προβολές:	105 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	415253

    Επι το έργον

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200215_105733.jpg 
Προβολές:	105 
Μέγεθος:	97,5 KB 
ID:	415254

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200215_110131.jpg 
Προβολές:	107 
Μέγεθος:	72,4 KB 
ID:	415255

    Εβαλα κ πλαγιαστές βαλβίδες αλουμινιου, 10 ευρω η μία περικαλώ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200215_110140.jpg 
Προβολές:	105 
Μέγεθος:	58,2 KB 
ID:	415256

    Και ετοιμα για το σπίτι

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200215_110537.jpg 
Προβολές:	106 
Μέγεθος:	85,2 KB 
ID:	415257

    Τωρα θα δείξει ...

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικό chat για CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1068
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2022, 12:43
  2. Γενικό Chat
    από Ζεύκας στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2018, 08:58
  3. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 09:48
  4. chat
    από Todi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF