Σελίδα 9 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213141959 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 1285

Θέμα: Γενικο chat cbf600

  1. #121
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Και για πες ρε Slow, έχουν καλή εφαρμογή τα tucano ;;;

    πολύ καλή για τέτοιου είδους κουκούλα χωρίς πλαστικό σκελετό από μέσα και χωρίς να βιδώνει στο αντίβαρο. Μετά τα 100 κάμπτονται κάπως από τον αέρα αλλά όχι σε σημείο να σε ενοχλούν στις μανέτες. Με 40 ευρώ που έχουν να τα πάρεις και μπαινοβγαίνουν σε 10''. Τα βάζεις πηγαίνοντας δουλειά πχ τα βγάζεις όταν γυρνάς που έχει σπάσει το κρύο.

  2. #122
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Για να αλλάξουμε λαμβάκια στα όργανα πρέπει να τα ανοίξουμε ?

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝικόλαςXL Προβολή μηνύματος
    Για να αλλάξουμε λαμβάκια στα όργανα πρέπει να τα ανοίξουμε ?
    Ναι.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  4. #124
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Tώρα το διάβασα στο μανιουαλ, δεν έχει λαμπάκια φωτισμού αλλά led.

    Kρίμα κ ήθελα να ''ανεβάσω'' λίγο την φωτεινότητα .

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Τα όργανα έχουν δυο LED 12v 1.7watts. Αν τα αλλάξεις με άλλα με περισσότερα watts θα έχεις πιο πολύ φως.

    Αλλά μετά θα σε τυφλώνουν την νύχτα και δεν με φαίνεται καλή ιδέα.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  6. #126
    παιδια καλησπερα και απο εμενα.προσφατα μου καηκε η λαμπα στην μικρη σκαλα και της αλλαξα με τισ bosch xenon blue.καλητερο αποτελεσμα αλλα τωρα φωτιζουν χαμηλα.δεν πειραξα τπτ,απλα τισ κουμποσα.ποιο ειναι το σωστο υψος?και πως πρεπει να κανω την διαδικασια για να τα φερω στα ισια?ευχαριστω

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    @ mondo 52 Το γυμνό Cbf έχεις ;
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  8. #128
    Συγνώμη που δεν το Γράψα...Έχω το cbf600s 2010 montelo με φαιρινκ

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mondo 52 Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη που δεν το Γράψα...Έχω το cbf600s 2010 montelo με φαιρινκ

    Πριν πειράξεις τους ρυθμιστές πήγαινε σε ένα συνεργείο και ζήτα να βάλουν το εργαλείο που μετράει την ευθυγράμμιση την φώτων. Αν είσαι εκτός κάνεις τα παρακάτω....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Headlight 600s.jpg 
Προβολές:	197 
Μέγεθος:	71,2 KB 
ID:	378553
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  10. #130
    Ok το έκανα και ψυλορυθμιστικαν αλλά θα θέλω να ρωτήσω το εξής όποιος ξέρει..Άλλαξα τις λάμπες με bosch xenon blue h7 12v 55w αλλά έχω την αίσθηση ότι της μάνας του φώτιζε καλύτερα καλύτερο παιδιού.μπορει να είναι στο μυαλό μου αλλά έχετε κάποια άποψη πάνω σε αυτό?Ποιες λάμπες φωρατε..Τι συμβουλευεται?

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mondo 52 Προβολή μηνύματος
    Ok το έκανα και ψυλορυθμιστικαν αλλά θα θέλω να ρωτήσω το εξής όποιος ξέρει..Άλλαξα τις λάμπες με bosch xenon blue h7 12v 55w αλλά έχω την αίσθηση ότι της μάνας του φώτιζε καλύτερα καλύτερο παιδιού.μπορει να είναι στο μυαλό μου αλλά έχετε κάποια άποψη πάνω σε αυτό?Ποιες λάμπες φωρατε..Τι συμβουλευεται?
    Για τις συγκεκριμένες που λες δεν έχω άποψη αλλά μια φορά που είχα δοκιμάσει σαν αυτές απλά ήταν αποτυχία.
    Ειδικά στην βροχή δεν έβλεπες τίποτα.
    Προτείνω osram night breaker . Εμφανώς εντονότερο φως από την εργοστασιακή που είχα και σωστή θερμοκρασία χρώματος.

  12. #132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mondo 52 Προβολή μηνύματος
    Ok το έκανα και ψυλορυθμιστικαν αλλά θα θέλω να ρωτήσω το εξής όποιος ξέρει..Άλλαξα τις λάμπες με bosch xenon blue h7 12v 55w αλλά έχω την αίσθηση ότι της μάνας του φώτιζε καλύτερα καλύτερο παιδιού.μπορει να είναι στο μυαλό μου αλλά έχετε κάποια άποψη πάνω σε αυτό?Ποιες λάμπες φωρατε..Τι συμβουλευεται?
    Βάζω στοίχημα οτι δεν την έβαλες καλά.

    Δεν παίζει να αλλάξεις τέτοια λάμπα και να φέγγει αλλού (χαμηλά ή ψηλά), έχω αλλάξει πάρα πολλές και στο cbf και στα αυτοκίνητά μου και καμμία δεν έφεγγε ξαφνικά αλλού.

    Ψάξτο....


    Και όντως σε βροχερό καιρό δεν θα βλέπεις.
    Όλα είναι .... δρόμος!!!

  13. #133
    θα το κοιταξω ξανα απλα δεν ετυχε να το βγαλω ακομα βραδυ βολτα να δω τι καταφερα.νομιζω οτι ειναι κουμποτες..δεν μπορεις να τις βαλεις και αλλιως.τεσπα δλδ οταν λετε σε βροχερο καιρο δεν θα βλεπω ποσο χαλια ειναι?και η μαμα λαμπες ποιες ειναι?αμα ειναι να σκασω να δωσω αλλα 10 ευρω να παρω 2 και να τελειωνει το θεμα

  14. #134
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Οποιαδήποτε λάμπα αλογόνου είναι βαμενη μπλε προκειμένου να μιμηθεί τον φωτισμό Xenon χανει πάρα πολύ σε φωτεινότητα. Το έχω πάθει κι εγώ στο παρελθόν. Η δική μου άποψη είναι ότι μία χαρά έβαλες την λάμπα. Απλώς έβαλες τη λάθος λάμπα. Αν θες τον καλύτερο φωτισμό βάλε Osram Night breaker Unlimited http://www.osram.gr/osram_gr/news--k...ails/index.jsp. Εγώ αυτές έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ ισχυρή δέσμη. Αφού αναγκάστηκα να την χαμηλώσω λίγο. Βγήκε και το μοντέλο Laser https://www.osram.com/automotive/pro...aser/index.jsp για ακόμη καλύτερο φωτισμό. Έχει μικρότερη διάρκεια ζωής, όμως. Έχω αγοράσει δύο ζευγάρια να τα δοκιμάσω κάποια στιγμή. Δεν πιστεύω όμως ότι θα έχουν ιδιαίτερες διαφορές με τις Unlimited και επειδή η μεσαία σκάλα μένει πάντοτε αναμένη εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στην Unlimited που έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.

    Υ Γ Αντίστοιχα η Philips βγάζει τη σειρά xtreme vision 130% και racing vision 150%. Και αυτές είναι κορυφαία επιλογή.

  15. #135
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2016
    Μηνύματα
    407
    Oi κορυφαίες επιλογές έχουν κ κορυφαίες τιμές όμως . Βλέπω κατι 40αρες ... ελπίζω να είναι τιμή για ζευγάρι.

    Μια ερώτηση για όσους έχουν σηκώσει τεπόζιτο. Τι είναι η μάλλον σε τι χρησιμεύει το Νο16 στο παρακάτω σχεδιο? Βρίσκεται στα
    αριστερα του κορμού πρός τα εμπρός κ είναι λίγο πάνω απο την πλεξουδα, βιδώνει με μια βίδα κ ενα παξιμάδι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	18857901940318240001349718672FRAMEBODY.jpg 
Προβολές:	137 
Μέγεθος:	94,4 KB 
ID:	378959

Σελίδα 9 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910111213141959 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικό chat για CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1068
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2022, 13:43
  2. Γενικό Chat
    από Ζεύκας στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 260
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2018, 09:58
  3. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 10:48
  4. chat
    από Todi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 14:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF