Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: HONDA NC750X DCT - γνώμες για αγορά

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    πολυ καλο και οικονομικο..ακριβο στην αγορα του αλλα και τα σερβις του ειναι σπανια εννοοντας οτι δεν ζηταει σαν μηχανη

  2. #17
    Δεν ειναι ετσι αριστο....

    Παρεμβασεις στα φρενα γινονται και ενα μετριο διπλο μπορεις να το κανεις καλο.

    Ενα μετριο μονο για να το κανεις εξισου καλο θες αρκετα πιο πολλα λεφτα και δεν ειναι σιγουρο αν θα το καταφερεις.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  3. #18

    φρενα

    Όλοι αυτοί που γράφουν για τα φρένα του NC ,ειναι σιγουρο ότι δεν το έχουν οδηγήσει ,αν το οδηγήσεις θα δεις ότι φρενάρει πολύ καλύτερα από πολλά ον οφ με διπλά δισκόφρενα !!
    Με μικρούς συμβιβασμούς και αν κάποιος δεν τον νοιάζουν οι απόλυτες επιδόσεις ,το μηχανακι ειναι πασπαρτου !! Οκονομικο !! Ευλικτο !! Με πολύ καλή γεωμετρία ,αυτοι που το είχαν για καποιο διάστημα καταλαβενουν τι λέω ,Με αραιά διάστημα σέρβις κλπ (μπουζί 48.000 χλμ )
    Το προτεινω ανεπιφύλακτα !!
    Κάτοχος nc700x dc-t

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Η πρακτικοτητα ειναι το μεγαλο ατου αυτης της μηχανης.ειναι για ανθρωπους που θελουν μια μηχανη που να τα κανει ολα και μεσα στην πολη και για ταξιδακι ειδικα η εκδοση με το αυτοματο κιβωτιο ειναι σαν να εχεις ενα μεγαλο σκουτερ αλλα η ασφαλεια που σου παρεχει ειναι κατα πολυ ανωτερη.αν βαλεις και βαλιτσες ο αποθηκευτικος χωρος ειναι πολυ μεγαλος και μεσα στην πολη τις βγαζεις και το κρανος εχεις καπου να το βαλεις.δεν ειναι η μηχανει που θα σου βγαλει γουστα αλλα οπως μια ωραια γυναικα αλλα ειναι σαν μια καλη νοικοκυρα που τελικα παντρυεσαι και εχεις το φαγακι σου το σιδερωμενο ρουχο κτλπ

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Αν χρησιμοποιούσα καθημερινά μοτοσυκλέτα, η NC750X DCT θα ήταν σίγουρα η επόμενη αγορά μου.

    Αλλά την χρησιμοποιώ ελάχιστα πλέον, οπότε μια χαρά είναι το ZR7 μου και ας μην μπορώ να πάω πάνω από 120 km/h (γυμνό), ας παίρνει δύσκολα μπρος το πρωί (αερόψυκτο με χειροκίνητο τσοκ), ας χτυπάει λίγο το κιβώτιο (δεν είναι Honda), ας παραπονιέται λιγάκι η γυναίκα ότι δεν κάθεται τόσο άνετα (γυμνό street), ας πρέπει να κουβαλάω στο χέρι το κράνος αφού παρκάρω (δεν έχει πορτ μπαγκάζ - φυσικά!).

    Αν είχα την NC δεν θα είχα κανένα από τα παραπάνω θέματα, συν ότι θα ξεκούραζα αριστερό χέρι-πόδι, συν ότι θα έκαιγα χαλαρά 1,5 lit/100km λιγότερο. Βέβαια την NC όμορφη δεν μπορώ να την πω, ειδικά σε σχέση με το ZR (προσωπική γνώμη), αλλά είναι το μόνο στο οποίο υστερεί. Άντε, και στον σπορτίφ χαρακτήρα αλλά, εντάξει, δεν απευθύνεται σε 20άρηδες κι εγώ έχω προ πολλού περάσει αυτή την ηλικία...

    Αχ γιατί να μην μπορώ να χρησιμοποιώ συχνότερα μοτοσυκλέτα και χάνω τέτοιο κελεπούρι;

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Έκανα πρόσφατα test ride στο NC750X DCT.
    Η διαδρομή ήταν στην Εθνική Οδό από το Σαρακάκη μέχρι μετά την Ελευσίνα και πίσω, σύνολο 42 χλμ.

    Εντυπώσεις (+):
    - Άνετη θέση οδήγησης, ένιωσα αμέσως ότι οδηγούσα το μηχανάκι καιρό.
    - Μεγάλη ευκολία το DCT, δεν χρειαζόταν να ασχολούμαι με το κιβώτιο.
    - Καλές επιταχύνσεις, έφευγε με διαφορά πρώτο στο φανάρια.
    - Έπιανε για πλάκα 130, κάποια στιγμή είδα 155 με κίνηση γύρω μου χωρίς να νιώσω ανασφάλεια, εγώ που γενικά φοβάμαι την ταχύτητα.
    - Μέση κατανάλωση στο trip computer γι' αυτά τα 42 km: 3,3 lit/100km.

    Εντυπώσεις (-):
    - Στις πολύ χαμηλές στροφές ένιωθα κάποιους κραδασμούς, αλλά μάλλον τους παρατήρησα γιατί έχω συνηθίσει να οδηγώ μόνο 4-κύλινδρα.
    - Για να κατεβάσει σχέση το DCT πρέπει να ανοίξεις πολύ το γκάζι. Κανένα πρόβλημα όμως, πατάς το πλήκτρο (-) με τον αριστερό αντίχειρα και σε dt κατεβάζει.

    Γενική εντύπωση πολύ καλή. Αν ψαχνόμουν για καινούρια μοτό μάλλον αυτή θα έπαιρνα.

  7. #22
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    η μηχανή είναι έρωτας...παρτην άμα γουστάρεις να την καβαλάς. αλλιώς πάρε ένα σκούτερ και κανείς μία χαρά και την καθημερινή σου μετακίνηση και μία μικρή απόδραση.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. γνώμες για αγορά CBR 900RR 96-97
    από zeus_12 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2010, 22:57
  2. Γνώμες για αγορά Yamaha DT
    από bidil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2009, 13:56
  3. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  4. γνωμες για αγορα κρανους "ixs Hx 330
    από kopa1956 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2007, 22:59
  5. Γνώμες για αγορά μοτοσυκλέτας
    από crywolf74 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 00:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF