Σελίδα 19 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 280 από 280

Θέμα: Travelling 66° 30' North. Αυγ. 2008 (Athens to Reykjavik-ICELAND)

  1. #271
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2015
    Μηνύματα
    1.207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R.Ts Προβολή μηνύματος
    Να ξανά πας να ξανά πας να μαθαίνουμε κ εμείς που δεν μας " κάθονται" ταξίδια
    θα ξανα παω σιγουρα να τα λεμε απο κοντα..

  2. #272
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2015
    Μηνύματα
    1.207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CHRISTOF Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας.
    Καταπληκτικό, απίθανο, υπέροχο.
    Καλά, είχα και τον χάρτη ανοικτό για να παρακολουθώ την πορεία σου, και δεν σε προλάβαινα
    Χριστοφορε ευχαριστουμε πολυ.. Κ1200S ειναι αυτο παει γρηγορα λογικο που να προλαβεις Εξαλλου γρηγορο εχεις στην κατοχη σου ξερεις απο αυτα..

  3. #273
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    31/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από magelanos 1 Προβολή μηνύματος
    χαχαχα..Γιωργο εχω το μικροβιο του αλητη μηχανοβιου, και εμαθα οτι στον Κρικο ειναι η φωλια τους.. δεν αντεξα τον πειρασμο.

    Να εισαι καλα ρε φιλε να ταξιδευεις οπου αγαπας, και να μην σταματας να μηδενιζεις το κοντερ της αφρικανας σου ξανα και ξανα..
    επειδη μπορω να ταξιδευω κυριως χειμωνα , για φετος(δεν ''εκατσε περσι) λεω να παω το γυναικακι μου να δει τα εξης σε ενα 12ημερο...(μονοτοσομπορωναλειψωδυστυχως) ...ειναι περιπου 8700 με 9000χλμ...(θα βγουμε και λιγο εκτος)

    ναυπλιο-ηγουμενιτσα-μπριντεζι-μπαρι-ριμινι-μπολονια-παρμα-πιατσεντζα-γενοβα-νικαια-μονπελιε-βαρκελωνη-μαλαγα-γιβραλταρ....

    και επιστροφη --->

    σεβιλλη-σαλαμανκα-μπαγιον-τουλουζη-ναρμπον-σετ-μονπελιε-νικαια-γενοβα-μπρεσκια-βενετια-ζαγκρεπ-βελιγραδι-νις-θεσ/νικη-ναυπλιο.

    αυτος ειναι ο αξονας που θα κινηθουμε και σε μερικα σημεια θα βγαινουμε εκτος δρομολογιου ...
    κοιταω να ''κλεψω'' 3-4 μερες ακομη ,ωστε να βγει και πιο ανετα και να δουμε κατι περισσοτερο...


    σημ. το ταξιδι το αποφασισα επειδη παραγγειλα καινουργια λαστιχα...
    :ZZZ:

  4. #274
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2015
    Μηνύματα
    1.207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sugariasgeorge Προβολή μηνύματος
    επειδη μπορω να ταξιδευω κυριως χειμωνα , για φετος(δεν ''εκατσε περσι) λεω να παω το γυναικακι μου να δει τα εξης σε ενα 12ημερο...(μονοτοσομπορωναλειψωδυστυχως) ...ειναι περιπου 8700 με 9000χλμ...(θα βγουμε και λιγο εκτος)

    ναυπλιο-ηγουμενιτσα-μπριντεζι-μπαρι-ριμινι-μπολονια-παρμα-πιατσεντζα-γενοβα-νικαια-μονπελιε-βαρκελωνη-μαλαγα-γιβραλταρ....

    και επιστροφη --->

    σεβιλλη-σαλαμανκα-μπαγιον-τουλουζη-ναρμπον-σετ-μονπελιε-νικαια-γενοβα-μπρεσκια-βενετια-ζαγκρεπ-βελιγραδι-νις-θεσ/νικη-ναυπλιο.

    αυτος ειναι ο αξονας που θα κινηθουμε και σε μερικα σημεια θα βγαινουμε εκτος δρομολογιου ...
    κοιταω να ''κλεψω'' 3-4 μερες ακομη ,ωστε να βγει και πιο ανετα και να δουμε κατι περισσοτερο...


    σημ. το ταξιδι το αποφασισα επειδη παραγγειλα καινουργια λαστιχα...
    Δεν ειπαρχεις φιλαρακι 9.000χιλ σε 12 ημερες; respect και ο λογος τα καινουρια λαστιχα; Δηλαδη σε καινουρια μηχανη τι θα εκανες;

  5. #275
    ηλικιωμενο μελος Το avatar του/της sugariasgeorge
    Εγγραφή
    31/01/2016
    Μηνύματα
    536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από magelanos 1 Προβολή μηνύματος
    Δεν ειπαρχεις φιλαρακι 9.000χιλ σε 12 ημερες; respect και ο λογος τα καινουρια λαστιχα; Δηλαδη σε καινουρια μηχανη τι θα εκανες;
    θα της αλλαζα λαστιχα...
    τα μαμα ειναι συνηθως μπ@@ρδελ@...

    :rotflmao::rotflmao::rotflmao:
    :ZZZ:

  6. #276
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από magelanos 1 Προβολή μηνύματος
    Γιωργο να εισαι καλα φιλε.. Φανταστικο ναι αλλα μπορει να γινει πραγματικο.. Στο ευχομαι.
    Σ' ευχαριστώ ! Δεν τα πάω καλά με τα καράβια, και να φανταστείς, ζω σε νησί
    Πάντως αν καταφέρω και κρατήσω λεφτά στην άκρη και βγω για έξω, με βλέπω για μακριά...

    Περιμένω κι εγώ το Β' μέρος απ' τους δρόμους του Μεταξιού και σου εύχομαι και στο επόμενο με το καλό
    Φύγαμε...

  7. #277
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Αγαπητέ magelane....

    Καταρχήν να εκφράσω το θαυμασμό μου για αυτό σου το ταξιδιωτικό!!! Εξαιρετικές , το λιγότερο, εικόνες, που δένουν υπέροχα με την πολύ ώριμη και σωστή περιγραφή σου.

    Από την άλλη, σε ζήλεψα, σε "μισησα", σε θαυμασα. Σίγουρα σε εκτίμησα πολύ ως ταξιδευτή.

    Τα νησιά φερόε και την ισλανδία τα έχω ήδη ξεκινήσει...και τα έχω αναβάλει δυο συνεχόμενες χρονιές με τελευταία φέτος...λόγο κόστους. Αρχικά έλεγα να πάω αεροπορικώς και να νοικιάσω μοτοσυκλέτα, αλλά το κόστος βγαίνει σχεδόν το ίδιο με το να πάω με μοτοσυκλέτα. Απλά δυστυχώς εμένα με πιέζουν βασανιστικά και απογοητευτικά πολύ οι μέρες.

    Δεν ξέρω, ίσως κάποια στιγμή πουν θα έχω χρόνο, χρήμα..... και δεν θα είμαι απλά ένας άφραγκος ξεμωραμένος γεροξεκούτης. Αλλά και πάλι γιατί όχι?

    Να σαι καλά. Σε υπερ υπερ ευχαριστώ για άλλο ένα καταπληκτικό οδοιπορικό που μοιράστηκες μαζί μας!

    Respect
    I search, therefore I travel...

  8. #278
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2015
    Μηνύματα
    1.207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AXL954 Προβολή μηνύματος
    Αγαπητέ magelane....

    Καταρχήν να εκφράσω το θαυμασμό μου για αυτό σου το ταξιδιωτικό!!! Εξαιρετικές , το λιγότερο, εικόνες, που δένουν υπέροχα με την πολύ ώριμη και σωστή περιγραφή σου.

    Από την άλλη, σε ζήλεψα, σε "μισησα", σε θαυμασα. Σίγουρα σε εκτίμησα πολύ ως ταξιδευτή.

    Τα νησιά φερόε και την ισλανδία τα έχω ήδη ξεκινήσει...και τα έχω αναβάλει δυο συνεχόμενες χρονιές με τελευταία φέτος...λόγο κόστους. Αρχικά έλεγα να πάω αεροπορικώς και να νοικιάσω μοτοσυκλέτα, αλλά το κόστος βγαίνει σχεδόν το ίδιο με το να πάω με μοτοσυκλέτα. Απλά δυστυχώς εμένα με πιέζουν βασανιστικά και απογοητευτικά πολύ οι μέρες.

    Δεν ξέρω, ίσως κάποια στιγμή πουν θα έχω χρόνο, χρήμα..... και δεν θα είμαι απλά ένας άφραγκος ξεμωραμένος γεροξεκούτης. Αλλά και πάλι γιατί όχι?

    Να σαι καλά. Σε υπερ υπερ ευχαριστώ για άλλο ένα καταπληκτικό οδοιπορικό που μοιράστηκες μαζί μας!

    Respect
    Να σ'ευχαριστησω κι'εγω Αλέξη για την ανάγνωση και τα καλά σου λόγια. Αυτό που είπες για την Ισλανδία είναι σωστό. Δηλαδή είτε ενοικιάσεις μηχανή εκεί η πας με την δικιά σου ένα και το αυτό από θέμα κόστους.. Ο παράγοντας χρόνος παίζει τον σημαντικότερο ρόλο για τέτοιους μακρινους προορισμούς.. Εύχομαι να σου κάτσει την επόμενη φορά. Να είσαι καλά να ταξιδευεις όπου αγαπάς..

  9. #279
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Τα γράψανε όλα οι προηγούμενοι οπότε θα αρκεστώ σε αυτό :

    Every turn reveals some other road !!!

    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  10. #280
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    62
    Σε ευχαριστω και παντα τετοια ταξιδια

Σελίδα 19 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819

Παρόμοια θέματα

  1. Rally Raid - Athens to Gibraltar
    από MikeG στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2015, 04:17
  2. Travelling 66° 30' North. Αυγ. 2008
    από magelanos στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2010, 16:19
  3. Gran Premio di San Marino 29-30-31 agosto 2008
    από blackbusa στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2008, 14:08
  4. How to make the Olympic Games even more interesting in 2008
    από GST στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2006, 00:58
  5. Erxetai to 22o....aurio 18:30
    από SvsGreek στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2005, 20:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF