Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Εναλλακτικός πάροχος ηλεκτρικής ενέργειας - protergia

  1. #1
    ΕγώοΜικρόςοΑμνόςΤουΘεού Το avatar του/της jtoros
    Εγγραφή
    29/03/2004
    Μηνύματα
    268

    Εναλλακτικός πάροχος ηλεκτρικής ενέργειας - protergia

    Καλημέρα συμφορουμίτες.

    Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία από αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας και δη της Protergia;
    Με ενδιαφερει κυρίως η εμπειρία σας ως πελάτες και όχι οικονομικά ωφέλη, μιας και αυτά τα γνωρίζω.
    Εϊναι συνεργάσιμοι;
    Έχουν υποστήριξη μετά τη σύνδεση, ή σε γράφουν αν έχεις κάποιο πρόβλημα;

    Και ό,τι άλλο θεωρείτε σημαντικό, είναι ευπρόσδεκτο.


    Ευχαριστώ
    Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς.

    Nothing is Impossible!


  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    νομιζω δεν συμφερει φιλε..ειναι πιο φθηνοι μεν αλλα το παγιο στη δεη θα το πληρωνεις κανονικα.ενα ποσο τουλαχιστον γιατι δεν αποδεσμευεσαι 100% απο αυτην..δεν ειναι οπως στο τηλεφωνο.

  3. #3
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    watt & volt έχω, μια χαρά συνεργάσιμοι είναι, δεν σε δεσμεύουν και με συμβόλαιο χρονικά (όποτε θες την κοπανάς), και μηνιαίος λογαριασμός, και ειδοποίηση μέσω email και έκπτωση στους συνεπείς στην πληρωμή πελάτες. Από τον 5ο τρέχοντος έτους είμαι πελάτης τους και δεν έχω παράπονο. Δεν είναι οι οικονομικότεροι αλλά θεωρώ οι πιο τίμιοι όσον αφορά τις δεσμεύσεις.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    σορυ για την σφηνα....

    ο λογος για να αλαξει καποιος παροχο ρευματος;

    αμα δεν υπαρχει οικονομικο συμφερον τοτε ποιες ειναι οι καλυτερες παροχες; ρευμα ειναι και δεν υπαρχει ποιοτητα ρευματος.
    Γιαννης

  5. #5
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    σορυ για την σφηνα....

    ο λογος για να αλαξει καποιος παροχο ρευματος;

    αμα δεν υπαρχει οικονομικο συμφερον τοτε ποιες ειναι οι καλυτερες παροχες; ρευμα ειναι και δεν υπαρχει ποιοτητα ρευματος.

    Υπάρχει διαφορά

    http://www.allazorevma.gr
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Θυμάστε τι είχε γίνει τελευταία φορά που κάποια άλλη εταιρεία ανέλαβε το ρεύμα των νοικοκυριών ε;
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Θυμάστε τι είχε γίνει τελευταία φορά που κάποια άλλη εταιρεία ανέλαβε το ρεύμα των νοικοκυριών ε;
    κατι πηρε το αυτι μου για σουαρε στη Μυκονοοοοοο στην υγεια του κορόιδου.... Δε λεμε το ιδιο ε?

  8. #8
    Η διαφορά Blitz είναι πως τώρα είναι οι συμπαραγωγοί στην μέση, δεν είναι έμποροι απλά. Αρκετοί από αυτούς δηλαδή, όχι όλοι.

    Από την πρωτέργεια αν δεν λανθάνω, μου είχαν πει για 15% κάτω από την ΔΕΗ γενικά, χωρίς πέναλτι συμβολαίου (δηλαδή φεύγεις όποτε θέλεις) και με τους πρώτους έξι μήνες χρέωση νυχτερινού όλο το 24ωρο.

    Το κακό είναι ότι δεν κράτησα τηλέφωνο του υπαλλήλου και όσες φορές ξαναπήραν δεν ημουν σπίτι

  9. #9
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Το θέμα είναι ότι, στην Ελλάδα τουλάχιστον, οι εναλλακτικοί πάροχοι κρίνονται απολύτως αναξιόπιστοι. Γι'αυτό ο κόσμος πάντα καταλήγει σε ΟΤΕ και ΔΕΗ. Κακώς, βέβαια, γιατί η τσέπη μας χάνει, αλλά καλύτερα ασφαλής...

    Μακάρι να αλλάξει σύντομα αυτό.
    Life begins at 45°.

  10. #10
    Για το ρεύμα τουλάχιστον, επειδή στο πως φτάνει στο σπίτι σου δεν αλλάζει το παραμικρό (ακόμα και η διαδικασία μέτρησης εξακολουθεί να γίνεται από την ΔΕΗ από ότι μου είπαν) θέμα "αναξιοπιστίας" δεν υπάρχει. Το μόνο θέμα είναι αυτό που είπες, θεωρώ πως αυτός που έχει ένα εργοστάσιο παραγωγής δεν είναι αεριτζής να πάρει μερικά μύρια και να φύγει, έχει επενδύσει αρκετά παραπάνω σε εγκαταστάσεις κλπ.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    το ρευμα που σου κανουν εκτπωση ειναι φθηνο και στη δεη. Βασικα ειναι παμφθηνο και μονο μερικοι με τεραστια καταναλωση θα δουν διαφορα. Δεν πληρωνουμε ρευμα στη δεη. Ολα τα αλλα πληρωνουμε και θα τα πληρωνετε και στους αλλους.

  12. #12
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Θυμάστε τι είχε γίνει τελευταία φορά που κάποια άλλη εταιρεία ανέλαβε το ρεύμα των νοικοκυριών ε;
    Ναι και βέβαια το θυμόμαστε, όπως επίσης θυμόμαστε ότι κατατέθηκε ειδική τροπολογία στην βουλή για να εισπράξουν αυτοί τον ΕΝΦΙΑ (αλλιώς τον έλεγαν τότε), τα τσέπωσαν και μην τον είδατε μην τον απαντήσατε τον Κίτσο τον λεβέντη τον καραμπουζουκλή.
    Αλλά έχουν αλλάξει τα πράγματα (αριστερή κυβέρνηση γαρ ). Έχουν οικονομικότερο τιμολόγιο οι εναλλακτικοί πάροχοι και δίνουν και κάποιες επιπλέον εκπτώσεις από τις βασικές τιμές. Τρελή διαφορά δεν θα δεις μιας και όλα τα υπολοιπα που βαρύνουν έναν πελάτη της ΔΕΗ βαρύνουν κι εσένα που είσαι σε εναλλακτικό πάροχο. Κακό δεν είναι όμως, όπου μπορείς να γλιτώσεις έστω και λίγα δεν βλέπω τον λόγο να μην το κάνεις. Πάντως στην W&V που είμαι εγώ ο πωλητής είναι σε διαρκή επικοινωνία μαζί μου για ότι νεότερο σε προσφορά ή έκπτωση βγει. Δεν κάναμε την σύνδεση και με ξέχασε. Και άμεσοι, σε ότι έχω ζητήσει.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  13. #13
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Ναι και βέβαια το θυμόμαστε, όπως επίσης θυμόμαστε ότι κατατέθηκε ειδική τροπολογία στην βουλή για να εισπράξουν αυτοί τον ΕΝΦΙΑ (αλλιώς τον έλεγαν τότε), τα τσέπωσαν και μην τον είδατε μην τον απαντήσατε τον Κίτσο τον λεβέντη τον καραμπουζουκλή.
    Αλλά έχουν αλλάξει τα πράγματα (αριστερή κυβέρνηση γαρ ). Έχουν οικονομικότερο τιμολόγιο οι εναλλακτικοί πάροχοι και δίνουν και κάποιες επιπλέον εκπτώσεις από τις βασικές τιμές. Τρελή διαφορά δεν θα δεις μιας και όλα τα υπολοιπα που βαρύνουν έναν πελάτη της ΔΕΗ βαρύνουν κι εσένα που είσαι σε εναλλακτικό πάροχο. Κακό δεν είναι όμως, όπου μπορείς να γλιτώσεις έστω και λίγα δεν βλέπω τον λόγο να μην το κάνεις. Πάντως στην W&V που είμαι εγώ ο πωλητής είναι σε διαρκή επικοινωνία μαζί μου για ότι νεότερο σε προσφορά ή έκπτωση βγει. Δεν κάναμε την σύνδεση και με ξέχασε. Και άμεσοι, σε ότι έχω ζητήσει.
    Πες μου ότι σε θυμήθηκε και στου Αγίου Βαλεντίνου. .......







    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #14
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Πες μου ότι σε θυμήθηκε και στου Αγίου Βαλεντίνου. .......







    Δεν τα είχαμε τότε βρε χαζέ, μετά τα φτιάξαμε
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #15
    Να θέλεις να ρωτήσεις κάτι, και να μην χρειάζεται να φας 2 μέρες πάνω από ενα τηλέφωνο που δεν το σηκώνει κανείς.
    Ανεκτίμητη αξία.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2007, 10:10
  2. neroogle-οικονομια ενεργειας
    από AFTER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2007, 15:43
  3. Ερώτηση ηλεκτρικής φύσεως...
    από McGyver στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2007, 20:36
  4. Νεες Πηγες Ενεργειας..
    από kalesin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2006, 20:23
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 00:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF