Σελίδα 20 από 48 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223242530 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 714

Θέμα: XTZ-700

  1. #286
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    5 l/100 καίει και δεν ειναι για ταξιδια. για ταξιδι παιρνεις ασφάλτινο
    Μου επιτρέπεις να πεταχτώ μέχρι Γράμμο και να γυρίσω αυθημερόν Θεσσαλονίκη? Θες να δούμε με πόση κατανάλωση θα στο φέρω πίσω?

    Τα ίδια διαβάζω και για το δικό μου που έχει παρόμοια κατανάλωση φίλε και μετά από 100.000χλμ ακόμα να δω αυτά που διαβάζω.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 18/04/2019 στις 18:25.
    Sent from me using a computer.

  2. #287
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Btw αν δε μπορώ να πάω ρουμανία να χωθώ σε τίποτα βουνά, καλύτερα να πάρω wr! Ούτε με αυτό θα μπορώ να το κάνω!

    Ή μήπως το καταλληλότερο για να διασχίσω την πίνδο σε 3 μέρες και να επιστρέψω από εθνική, είναι το 690?
    Sent from me using a computer.

  3. #288
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος

    Ή μήπως το καταλληλότερο για να διασχίσω την πίνδο σε 3 μέρες και να επιστρέψω από εθνική, είναι το 690?
    Πιθανοτατα να ειναι οντως το 690.. Εγω αναμεσα στα δυο το 690 θα επαιρνα. Αλλα παντα συμφωνα με τις δικες μου αναγκες και συνηθειες..

    Το θεμα ειναι παιδια που θελουμε να κανουμε το συμβιβασμο, στην ασφαλτο, στην ανεση, στην ταχυτητα, στην οικονομια, στις εκτος δρομου ικανοτητες..??
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #289
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    ....
    Η κατανάλωση του ειναι 5 με νορμαλ οδηγηση. μπορεις να την κάνεις 4 και μπορεις και 7-8. Παντα την μέση κοιτάμε που βγαζουν οι χρηστες αλλιως δεν θα μιλαγαμε ποτε για καταναλωση, δεν θα ειχε κανενα νοημα. με 5 λοιπον εχεις 300χλμ που ειναι σχετικα χαμηλα για ταξιδι αλλα πολύ καλα για traveloenduro. Το μηχανάκι πλασαρεται σαν χωμάτινο πολιτικο μεσαιο, οχι σαν χιλιομετροφάγος. λίγα παραπάνω βγαζει το αφρικα αποτι διαβάζω. Αν θες μεσαιο 1200gs υπαρχει...το 800.

  5. #290
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Γιατί είπαμε βαλανε 23 λίτρα ρεζερβουάρ στο 660?
    Sent from me using a computer.

  6. #291
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Πιθανοτατα να ειναι οντως το 690.. Εγω αναμεσα στα δυο το 690 θα επαιρνα. Αλλα παντα συμφωνα με τις δικες μου αναγκες και συνηθειες..

    Το θεμα ειναι παιδια που θελουμε να κανουμε το συμβιβασμο, στην ασφαλτο, στην ανεση, στην ταχυτητα, στην οικονομια, στις εκτος δρομου ικανοτητες..??
    Κάτσε γιατί κάποιοι βλέπουν το δικύλνδρο 700αρι σαν μονοκύλινδρο 600αρι μου φαίνεται και για κάτι που άλλοι θεωρουν ρουτίνα, αυτοί χρειάζονται 1200+ κυβικά.
    Sent from me using a computer.

  7. #292
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.097
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ξέχνα το ρε συ. Τέτοια κατανάλωση θα δεις μόνο όταν θα σέρνεσαι σε ορεινά στροφιλίκια με τον κινητήρα να γουργουρίζει στις χαμηλομεσαίες.
    Πριν λίγες ώρες μίλησα με τον τύπο που του πούλησα το ΜΤ. Η κατανάλωσή του είναι καρφωμένη στα 3.9. Δικάβαλος.



    Εντάξει, δεν μπορείς να πετύχεις τέτοιες καταναλώσεις εκτός αν είσαι ΑΔΕΡΦΗ, αλλά σίγουρα είναι ένα πολύ οικονομικό μοτεράκι και μπορείς εύκολα να δεις κάτω από 5, ΕΙΔΙΚΑ σε ταξίδια.
    Life begins at 45°.

  8. #293
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Γιατί είπαμε βαλανε 23 λίτρα ρεζερβουάρ στο 660?
    το σχεδιάσανε το 2008. που να ξερουμε γιατι...
    Αν έκαιγε ομως περισσοτερο δεν θα δεις και μεγάλη διαφορά. Το θέμα σου ειναι η αυτονομία μονο? πολύ πιθανον να βγει adventure σε κανα χρονο.

  9. #294
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πριν λίγες ώρες μίλησα με τον τύπο που του πούλησα το ΜΤ. Η κατανάλωσή του είναι καρφωμένη στα 3.9. Δικάβαλος.



    Εντάξει, δεν μπορείς να πετύχεις τέτοιες καταναλώσεις εκτός αν είσαι ΑΔΕΡΦΗ, αλλά σίγουρα είναι ένα πολύ οικονομικό μοτεράκι και μπορείς εύκολα να δεις κάτω από 5, ΕΙΔΙΚΑ σε ταξίδια.
    Ε να έρθει να μας πει οτι καίει 4λ/100 τότε! Καιρός ήταν να ακούσουμε και κάτι αξιόπιστο για κατανάλωση. Το είπαμε οτι είναι οικονομικό μοτεράκι και χαμηλόροπο κτλ! Δε διαφώνησα με αυτό.

    Εχω όμως ένα μηχανάκι που έχει σχεδόν την ίδια κατανάλωση και ξέρω πολύ καλά πως είναι τα 16 λίτρα σε κάθε πιθανή χρήση.
    Sent from me using a computer.

  10. #295
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το σχεδιάσανε το 2008. που να ξερουμε γιατι...
    Αν έκαιγε ομως περισσοτερο δεν θα δεις και μεγάλη διαφορά. Το θέμα σου ειναι η αυτονομία μονο? πολύ πιθανον να βγει adventure σε κανα χρονο.
    Τα ίδια καίει!

    Εγώ ξέρω γιατί! Μη με ρωτήσεις, τόση ώρα σας το λέω το γιατί.


    Ρε συ απλά είπα οτι τα 16 λιτρα είναι οριακά αν όχι λίγα για τη μηχανή αυτή! Δεν είπα καν οτι είναι deal breaker ή οτι ψάχνω λύσεις στο απόλυτο πρόβλημα.

    Βασικά δεν είναι καν στις επιλογές μου. Όχι ακόμα τουλάχιστον.
    Sent from me using a computer.

  11. #296
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Τα ίδια καίει!

    Εγώ ξέρω γιατί! Μη με ρωτήσεις, τόση ώρα σας το λέω το γιατί.


    Ρε συ απλά είπα οτι τα 16 λιτρα είναι οριακά αν όχι λίγα για τη μηχανή αυτή! Δεν είπα καν οτι είναι deal breaker ή οτι ψάχνω λύσεις στο απόλυτο πρόβλημα.

    Βασικά δεν είναι καν στις επιλογές μου. Όχι ακόμα τουλάχιστον.

    Αποστόλη σε εκτιμώ και πάντα κυνηγάω να διαβάσω ότι γράφεις αλλά νομίζω ότι υπερβάλεις.
    Δεν λέω ότι αυτό που λες δεν έχει υπόσταση αλλά το τράβηξες και το ξεχειλωσες. χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου να πω το εξής.
    Σαν κάτοχος ενός aprilia strada με 14 λίτρα ρεζερβουάρ ποτέ δεν έμεινα ή κόντεψα να μείνω από βενζίνη. Και αναφέρομαι και σε οδήγηση κανιβαλου σε ορεινό στροφηλικι που η κατανάλωση είναι διπλάσια από τα 4 ή 4,5 λίτρα.
    Απλά κοιτάω όταν βρεθεί μπροστά μου βενζινάδικο να φουλαρω. Το βλέπω και σαν μια ευκαιρία για 5 λεπτά ξεμουδιασμα. Είναι πολύ προσωπικό το ζήτημα και αυτό που αρέσει σε εμένα σε εσένα να μην αρέσει.

    Πάντως τώρα για το 36ωρο αγόρασα καλού κακού ένα καλό 10λιτρο κοντό και πλάτη κάνιστρο για συνεπιβάτη
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  12. #297
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Σιγά, πως κάνετε έτσι;
    Αυτά τα κενά στα ψυγεία θα γεμίσουν με το άφτερ μάρκετ ντεπόζιτο +2 μικρά πίσω... κανένα χιλιαρικάκι δηλαδή.

  13. #298
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Αποστόλη σε εκτιμώ και πάντα κυνηγάω να διαβάσω ότι γράφεις αλλά νομίζω ότι υπερβάλεις.
    Δεν λέω ότι αυτό που λες δεν έχει υπόσταση αλλά το τράβηξες και το ξεχειλωσες. χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου να πω το εξής.
    Σαν κάτοχος ενός aprilia strada με 14 λίτρα ρεζερβουάρ ποτέ δεν έμεινα ή κόντεψα να μείνω από βενζίνη. Και αναφέρομαι και σε οδήγηση κανιβαλου σε ορεινό στροφηλικι που η κατανάλωση είναι διπλάσια από τα 4 ή 4,5 λίτρα.
    Απλά κοιτάω όταν βρεθεί μπροστά μου βενζινάδικο να φουλαρω. Το βλέπω και σαν μια ευκαιρία για 5 λεπτά ξεμουδιασμα. Είναι πολύ προσωπικό το ζήτημα και αυτό που αρέσει σε εμένα σε εσένα να μην αρέσει.

    Πάντως τώρα για το 36ωρο αγόρασα καλού κακού ένα καλό 10λιτρο κοντό και πλάτη κάνιστρο για συνεπιβάτη
    Δεν είχα σκοπό να το τραβήξω απ' τα μαλλιά αλλά διαφωνώντας εκεί καταλήγουμε συνήθως. Όποιος θεωρεί αρκετά τα 16 λίτρα σε on off 700αρι, τότε πιθανότατα θα είναι αρκετά γι' αυτόν.
    Sent from me using a computer.

  14. #299
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Με τετοια μούρη ούτε ο αέρας δε θα θέλει να το βλέπει, αρα πέφτει άνετα κάτω απο 5L/100

    Συνολικά, θα ξεσκίσει στις πωλήσεις, ιδιαίτερα σε γιάπηδες

  15. #300
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    936
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Με τετοια μούρη ούτε ο αέρας δε θα θέλει να το βλέπει, αρα πέφτει άνετα κάτω απο 5L/100

    Συνολικά, θα ξεσκίσει στις πωλήσεις, ιδιαίτερα σε γιάπηδες
    Για το ΚΤΜ λές;

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XTZ tenere 660... Άραγε.. -->
    από Antwnis στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2010, 06:10
  2. Yamaha XTZ 750 Super Tenere.........
    από Desperado στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF