Σελίδα 45 από 48 ΠρώτοΠρώτο ... 35404142434445464748 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 661 έως 675 από 714

Θέμα: XTZ-700

  1. #661
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    το 2ο ειναι λαθος δικο τους. το 1ο δεν νομιζω. εχει 35κ χλμ και υποθετω κανει και χωμα. δεν ειναι παρα φυσιολογικη φθορα.
    Μαζί πάμε εκδρομές και εννοείται το βάζει χώμα απλα μου κάνει εντύπωση πως εμένα που δεν είναι χωμάτινο έβγαλε τα 4πλάσια χιλιόμετρα.Έχω την αίσθηση πως δεν έχω ακούσει-διαβάσει κάτι παρόμοιο για το προηγούμενο Τενερε 660. Μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός,θα φανεί στην πορεία που θα μαζέψουν km τα Τενερέ.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #662
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Μαζί πάμε εκδρομές και εννοείται το βάζει χώμα απλα μου κάνει εντύπωση πως εμένα που δεν είναι χωμάτινο έβγαλε τα 4πλάσια χιλιόμετρα.Έχω την αίσθηση πως δεν έχω ακούσει-διαβάσει κάτι παρόμοιο για το προηγούμενο Τενερε 660. Μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός,θα φανεί στην πορεία που θα μαζέψουν km τα Τενερέ.
    μπορεί να ήταν μια αστοχια. μπορει να έχουν κανει budget επιλογη. μπορεί να σκαει και καθε 35 το "καλο" γνησιο.... Ο χρόνος θα δειξει.

  3. #663
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    μπορεί να φταίει και η γεωμετρία της μοτό εκτός απο το υλικό το ίδιο. Θυμάμαι περιπτώσεις σε TA650 ίσως και 700(δεν είμαι σίγουρος για το δέυτερο) είχε το ίδιο θέμα έτρωγε συχνά το ρουλεμαν τιμονιού
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #664
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.408
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gk8719 Προβολή μηνύματος
    Θες να προικησεις τις κόρες του μάστορα ;;;

  5. #665
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Μαζί πάμε εκδρομές και εννοείται το βάζει χώμα απλα μου κάνει εντύπωση πως εμένα που δεν είναι χωμάτινο έβγαλε τα 4πλάσια χιλιόμετρα.Έχω την αίσθηση πως δεν έχω ακούσει-διαβάσει κάτι παρόμοιο για το προηγούμενο Τενερε 660. Μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός,θα φανεί στην πορεία που θα μαζέψουν km τα Τενερέ.
    Ρε συ Μπίλη, δεν είναι όλες οι μοτό ίδιες και ο λόγος δεν είναι πάντα αν είναι χειρότερες ή καλύτερες κατασκευαστικά. Γεωμετρία, προορισμός χρήσης και καταπόνηση είναι που ορίζουν τα διαστήματα σέρβις. Το φιλαράκι σου διάβασε πότε το service manual που λέει για έλεγχο στα ρουλεμάν τιμονιού κάθε 10.000 χλμ και γρασάρισμα κάθε 20.000 χλμ. Στα 30.000 έχει ήδη καθυστερήσει πολύ!
    Από τη στιγμή που ο ίδιος ο κατασκευαστής συστήνει έτσι δε φταίει σε τίποτα η μουοτυσκλέτα (αν δεν μας αρέσει τι προτείνει ο κατασκευαστής αγοράσαμε λάθος μοτοσυκλέτα). Στο δικό μου Yamaha WR250R συστήνει έλεγχο κάθε 6.000 χλμ και γρασάρισμα κάθε 20.000, δεν είναι τυχαίες οι επιλογές. Τα διαστήματα ελέγχων γίνονται πιο τακτικά όσο οι δυνατότητες των μοτοσυκλέτων στο χώμα είναι μεγαλύτερες, ανάλογες είναι και οι συντηρήσεις.
    Όταν κανείς μπαίνει και στο χώμα οι συντηρήσεις πρέπει να τηρούνται -εγώ θα έλεγα ευλαβικά- και ειδικά σε τέτοια χρήση έχουν σημασία. Στο χώμα δεν μπορείς να εφαρμόζεις ΕλληνοΤζαπάν νοοτροπία. Αν μπαίνει χώμα και πλένει τη μοτοσυκλέτα μετά από κάθε 3-4 βόλτες τι θα κάνει η μοτοσυκλέτα; Είναι πολλά που πρέπει να γίνονται. 12.000 χιλιόμετρα έχω κάνει σε μόλις 4,5 χρόνια, περισσότερα από τα μισά είναι χωμάτινα και έχω κάνει ήδη δυο σέρβις στο μπροστινό (όπου νάναι κάνω το τρίτο), ένα σέρβις στη πίσω ανάρτηση, δυο αλλαγές στα υγρά φρένων, δυο καθαρισμούς και λαδώματα στη ντίζα συμπλέκτη κ.α. (πέρα από τα βασικά) για να μπορεί να είναι η μοτοσυκλέτα ετοιμοπόλεμη πάντα. Όπου να 'ναι πρέπει να ασχοληθώ και με το μοχλικό παρ' όλο που δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά προσέχω για να έχω με τόση σκόνη που τρώει η μοτοσυκλέτα. Χώμα συνήθως σημαίνει και αρκετή προσωπική ενασχόληση αλλιώς.... στοιχίζει.
    Τελευταία τροποποίηση από STF; 29/11/2021 στις 17:19.

  6. #666
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Ρε συ Μπίλη, δεν είναι όλες οι μοτό ίδιες και ο λόγος δεν είναι πάντα αν είναι χειρότερες ή καλύτερες κατασκευαστικά. Γεωμετρία, προορισμός χρήσης και καταπόνηση είναι που ορίζουν τα διαστήματα σέρβις. Το φιλαράκι σου διάβασε πότε το service manual που λέει για έλεγχο στα ρουλεμάν τιμονιού κάθε 10.000 χλμ και γρασάρισμα κάθε 20.000 χλμ. Στα 30.000 έχει ήδη καθυστερήσει πολύ!
    Από τη στιγμή που ο ίδιος ο κατασκευαστής συστήνει έτσι δε φταίει σε τίποτα η μουοτυσκλέτα (αν δεν μας αρέσει τι προτείνει ο κατασκευαστής αγοράσαμε λάθος μοτοσυκλέτα). Στο δικό μου Yamaha WR250R συστήνει έλεγχο κάθε 6.000 χλμ και γρασάρισμα κάθε 20.000, δεν είναι τυχαίες οι επιλογές. Τα διαστήματα ελέγχων γίνονται πιο τακτικά όσο οι δυνατότητες των μοτοσυκλέτων στο χώμα είναι μεγαλύτερες, ανάλογες είναι και οι συντηρήσεις.
    Όταν κανείς μπαίνει και στο χώμα οι συντηρήσεις πρέπει να τηρούνται -εγώ θα έλεγα ευλαβικά- και ειδικά σε τέτοια χρήση έχουν σημασία. Στο χώμα δεν μπορείς να εφαρμόζεις ΕλληνοΤζαπάν νοοτροπία. Αν μπαίνει χώμα και πλένει τη μοτοσυκλέτα μετά από κάθε 3-4 βόλτες τι θα κάνει η μοτοσυκλέτα; Είναι πολλά που πρέπει να γίνονται. 12.000 χιλιόμετρα έχω κάνει σε μόλις 4,5 χρόνια, περισσότερα από τα μισά είναι χωμάτινα και έχω κάνει ήδη δυο σέρβις στο μπροστινό (όπου νάναι κάνω το τρίτο), ένα σέρβις στη πίσω ανάρτηση, δυο αλλαγές στα υγρά φρένων, δυο καθαρισμούς και λαδώματα στη ντίζα συμπλέκτη κ.α. (πέρα από τα βασικά) για να μπορεί να είναι η μοτοσυκλέτα ετοιμοπόλεμη πάντα. Όπου να 'ναι πρέπει να ασχοληθώ και με το μοχλικό παρ' όλο που δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά προσέχω για να έχω με τόση σκόνη που τρώει η μοτοσυκλέτα. Χώμα συνήθως σημαίνει και αρκετή προσωπική ενασχόληση αλλιώς.... στοιχίζει.


    Προς Θεού δεν υποννόησα ότι το Tenere έχει κακή κατασκευή.Αυτό είναι κάτι που θα φανεί σε βάθος χρόνου ούτως ή άλλως.Τώρα το αν θέλει γρασάρισμα μοχλικού κάθε 20.000km δεν το γνωρίζω αλλά θα το μεταφέρω στον φίλο μου να το έχει υπόψιν του.

    Σίγουρα το χώμα θα φθείρει πολύ συντομότερα τα περιφερειακά και επιβάλλεται τακτικότερη συντήρηση.Απλά τα χιλιόμετρα μου φαίνονται λίγα.Δεν ξέρω δηλαδή αν κάθε τέτοιου τύπου μοτοσυκλέτα με 35.000km(+χώμα) θα χρειάζεται στάνταρ ρουλεμάν λαιμού.Ρουλεμάν τροχών πες οκ.Ίσως όμως όπως είπαμε και πριν να έτυχε στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #667
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα το χώμα θα φθείρει πολύ συντομότερα τα περιφερειακά και επιβάλλεται τακτικότερη συντήρηση.Απλά τα χιλιόμετρα μου φαίνονται λίγα .Δεν ξέρω δηλαδή αν κάθε τέτοιου τύπου μοτοσυκλέτα με 35.000km(+χώμα) θα χρειάζεται στάνταρ ρουλεμάν λαιμού.Ρουλεμάν τροχών πες οκ.Ίσως όμως όπως είπαμε και πριν να έτυχε στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    Ενδεχομένως να είναι θέμα του μοντέλου, αλλά τέτοιου τύπου μοτοσυκλέτα δεν χρειάζεται αναγκαστικά κανένα ρουλεμάν στα 35κ.
    Είναι περίεργο.
    Βέβαια επίσης περίεργο είναι ότι κυκλοφοράνε μοτοσυκλέτες χωρίς γρασαδόρους σε άξονα και μοχλικό αλλά οκ φαντάζομαι πάντα υπάρχει θέμα κόστους,
    προβλεπόμενης χρήσης κλπ.

  8. #668
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ενδεχομένως να είναι θέμα του μοντέλου, αλλά τέτοιου τύπου μοτοσυκλέτα δεν χρειάζεται αναγκαστικά κανένα ρουλεμάν στα 35κ.
    Είναι περίεργο.
    Βέβαια επίσης περίεργο είναι ότι κυκλοφοράνε μοτοσυκλέτες χωρίς γρασαδόρους σε άξονα και μοχλικό αλλά οκ φαντάζομαι πάντα υπάρχει θέμα κόστους,
    προβλεπόμενης χρήσης κλπ.

    Αυτό είναι κάτι που συζητούσαμε με τον φίλο που είναι παλιός χωμάτινος και του φαίνεται αδιανόητο να μην έχουν γρασαδόρο στα μοχλικά αυτά τα μηχανάκια που προορίζονται για χώμα!!!Νομίζω δεν πρέπει να υπάρχει κανένα της κατηγορίας με γρασαδόρο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #669
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.705
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Προς Θεού δεν υποννόησα ότι το Tenere έχει κακή κατασκευή.Αυτό είναι κάτι που θα φανεί σε βάθος χρόνου ούτως ή άλλως.Τώρα το αν θέλει γρασάρισμα μοχλικού κάθε 20.000km δεν το γνωρίζω αλλά θα το μεταφέρω στον φίλο μου να το έχει υπόψιν του.

    Σίγουρα το χώμα θα φθείρει πολύ συντομότερα τα περιφερειακά και επιβάλλεται τακτικότερη συντήρηση.Απλά τα χιλιόμετρα μου φαίνονται λίγα.Δεν ξέρω δηλαδή αν κάθε τέτοιου τύπου μοτοσυκλέτα με 35.000km(+χώμα) θα χρειάζεται στάνταρ ρουλεμάν λαιμού.Ρουλεμάν τροχών πες οκ.Ίσως όμως όπως είπαμε και πριν να έτυχε στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    Απλά όταν οδηγούμε ελαφρύτερα χωμάτινα δε μπαίνουμε και τόσο στη διαδικασία του ελέγχου. Ίσως είχε δείξει κάποια σημάδια και ήθελε πριν "κάποια" χιλιόμετρα κάποιο σφίξιμο. Η μηχανή είναι βαριά (και ας είναι σχετικά ελαφρύ για τη κατηγορία που κινείται) και πρέπει να γίνονται κάποιοι έλεγχοι σε 3-4 πράγματα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
    Τα χιλιόμετρα ελέγχων και γρασαρίσματος τα διάβασα στο service manual της μηχανής, δεν τα υπέθεσα (απλά για να είμαι ξεκάθαρος).

  10. #670
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι στο εξουσιοδοτημενο δεν ανέφεραν καν αυτά που προβλέπονται βάσει manual. Δηλαδή δημιουργήθηκε το πρόβλημα και το ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση επειδή είναι αναλωσιμο ήξεραν να το πουν, δε μπορούσαν να τονίσουν ότι έπρεπε να ελεγχθεί-γρασαριστει στις 20.000km? Θα μου πεις, αν το έλεγαν αυτό ήξεραν ότι έχουν και αυτοί ευθύνη...
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #671
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Άκυρο το προηγούμενο ποστ, μόλις μίλησα με τον φίλο μου. Τα παιδιά στο εξουσιοδοτημενο είχαν γρασαρει κανονικά το ρουλεμάν και μάλιστα από ότι μου είπε είχε ήδη ψιλό πρόβλημα από τότε. Το σενάριο να ήταν τελείως στεγνό από το εργοστάσιο μου μοιάζει πολύ πιθανό.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #672
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Ρε συ Μπίλη, δεν είναι όλες οι μοτό ίδιες και ο λόγος δεν είναι πάντα αν είναι χειρότερες ή καλύτερες κατασκευαστικά. Γεωμετρία, προορισμός χρήσης και καταπόνηση είναι που ορίζουν τα διαστήματα σέρβις. Το φιλαράκι σου διάβασε πότε το service manual που λέει για έλεγχο στα ρουλεμάν τιμονιού κάθε 10.000 χλμ και γρασάρισμα κάθε 20.000 χλμ. Στα 30.000 έχει ήδη καθυστερήσει πολύ!
    Από τη στιγμή που ο ίδιος ο κατασκευαστής συστήνει έτσι δε φταίει σε τίποτα η μουοτυσκλέτα (αν δεν μας αρέσει τι προτείνει ο κατασκευαστής αγοράσαμε λάθος μοτοσυκλέτα). Στο δικό μου Yamaha WR250R συστήνει έλεγχο κάθε 6.000 χλμ και γρασάρισμα κάθε 20.000, δεν είναι τυχαίες οι επιλογές. Τα διαστήματα ελέγχων γίνονται πιο τακτικά όσο οι δυνατότητες των μοτοσυκλέτων στο χώμα είναι μεγαλύτερες, ανάλογες είναι και οι συντηρήσεις.
    Όταν κανείς μπαίνει και στο χώμα οι συντηρήσεις πρέπει να τηρούνται -εγώ θα έλεγα ευλαβικά- και ειδικά σε τέτοια χρήση έχουν σημασία. Στο χώμα δεν μπορείς να εφαρμόζεις ΕλληνοΤζαπάν νοοτροπία. Αν μπαίνει χώμα και πλένει τη μοτοσυκλέτα μετά από κάθε 3-4 βόλτες τι θα κάνει η μοτοσυκλέτα; Είναι πολλά που πρέπει να γίνονται. 12.000 χιλιόμετρα έχω κάνει σε μόλις 4,5 χρόνια, περισσότερα από τα μισά είναι χωμάτινα και έχω κάνει ήδη δυο σέρβις στο μπροστινό (όπου νάναι κάνω το τρίτο), ένα σέρβις στη πίσω ανάρτηση, δυο αλλαγές στα υγρά φρένων, δυο καθαρισμούς και λαδώματα στη ντίζα συμπλέκτη κ.α. (πέρα από τα βασικά) για να μπορεί να είναι η μοτοσυκλέτα ετοιμοπόλεμη πάντα. Όπου να 'ναι πρέπει να ασχοληθώ και με το μοχλικό παρ' όλο που δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά προσέχω για να έχω με τόση σκόνη που τρώει η μοτοσυκλέτα. Χώμα συνήθως σημαίνει και αρκετή προσωπική ενασχόληση αλλιώς.... στοιχίζει.
    Σε μοτο υπο εγγυηση θα επρεπε ο χρηστης να παει στο συνεργειο στα 1Κ/10Κ/30Κ και να τους πει τσεκαρετε τα ρουλεμαν κ στις 20Κ/40Κ να βαλετε γρασσο?
    Το συνεργειο τι κανει εκει αλλαζει μονο λαδια? Δεν ξερει ποιες ειναι εργασιες που πρεπει να κανει?
    Γιατι πρεπει να ειναι υποχρεωμενος ο ιδιοκτητης να διαβασει το service manual? Αλλο το owner's manual...

    Δεν δικαιολογειται τπτ.
    Κανονικα πρεπει να αλλαχθουν υπο εγγυηση.
    Αν οχι, email στα κεντρικα της Yamaha ξεκινωντας απο εδω κ προχωροντας προς τα εξω αν κανουν τους παλαβους.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	XTZ.PNG 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	67,6 KB 
ID:	432568
    Ride(s) the wind of change...

  13. #673
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Άκυρο το προηγούμενο ποστ, μόλις μίλησα με τον φίλο μου. Τα παιδιά στο εξουσιοδοτημενο είχαν γρασαρει κανονικά το ρουλεμάν και μάλιστα από ότι μου είπε είχε ήδη ψιλό πρόβλημα από τότε. Το σενάριο να ήταν τελείως στεγνό από το εργοστάσιο μου μοιάζει πολύ πιθανό.
    Ακομα χειροτερα που το ξερανε κ τωρα δεν τον καλυπτουνε? Ρε ξυλο λεμε...
    Ουτε ευρω να μην τους δωσει σε μοτο υπο εγγυηση.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #674
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Έχω διαβάσει αρκετούς (και δει βίντεος) που λένε για ελλειπή λίπανση σε ρουλεμάν λαιμού και μοχλικό από το εργοστάσιο. Ε με χωμάτινη χρήση ή ζημιά θα εμφανιστεί ακόμα νωρίτερα.
    RIDE MORE TALK LESS

  15. #675
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι κάτι που συζητούσαμε με τον φίλο που είναι παλιός χωμάτινος και του φαίνεται αδιανόητο να μην έχουν γρασαδόρο στα μοχλικά αυτά τα μηχανάκια που προορίζονται για χώμα!!!Νομίζω δεν πρέπει να υπάρχει κανένα της κατηγορίας με γρασαδόρο.
    Στα καθαρόαιμα εντούρο είναι απόλυτα κατανοητό να μην υπάρχουν γρασαδόροι αφού μετά από κάποιες ώρες χρήσης γίνεται προληπτικό λύσιμο/οπτικός ελεγχος/λίπανση ή αντικατάσταση σε διάφορα σημεία.
    RIDE MORE TALK LESS

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XTZ tenere 660... Άραγε.. -->
    από Antwnis στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2010, 06:10
  2. Yamaha XTZ 750 Super Tenere.........
    από Desperado στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF