Σελίδα 39 από 48 ΠρώτοΠρώτο ... 293435363738394041424344 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 571 έως 585 από 714

Θέμα: XTZ-700

  1. #571
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Κανε μια προσπαθεια να δεις σε στατιστικες αξιοπιστιας ποια θεση κατεχει η γιαμαχα και ποια η κτμ.
    (Hint: Το quality control κοστιζει)
    Η αξιοπιστια οντως κοστιζει αλλα εχει νοημα αν συνδιάζεται και με καινοτομία/τεχνολογία.

    Σιγουρα ενα παπι ειναι πολυ αξιοπιστο αλλα δεν σημαίνει οτι πρεπει να κοστιζει ενα σκασμο λεφτα

    Για να μην παρεξηγούμε, συμφωνω οτι το Τ700 κανει και την καθημερινη χρήση, κανει και την πλακα, ειναι και μουρη στην καφετερια και θα το κοιτούσα και εγω.
    Αυτο που λεω ειναι οτι ειναι +20% πιο ακριβο απο οτι διακαιολογεί η τεχνολογια και η ποιότητα που εχει μονο και μονο λογο marketing.

    Το main argument που λενε και στο χωριο μου ειναι η σχεση τιμης / αποδοσης στο συγκεκριμενο και οχι αν ειναι ενα μηχανακι να βολεψει πολλες καταστασεις και αναβατες.

  2. #572
    Μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2012
    Μηνύματα
    112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    ...
    Αυτο που λεω ειναι οτι ειναι +20% πιο ακριβο απο οτι διακαιολογεί η τεχνολογια και η ποιότητα που εχει μονο και μονο λογο marketing.
    ...
    Αν αναλογιστεί/συγκρίνει τη τιμή του Τ700 με το αντίστοιχο Tracer, η διαφορά μάλλον δεν δικαιολογείται.
    Από την άλλη όμως, το Τ700 "παίζει μόνο του",
    άρα η Γιαμάχα μπορεί να ορίζει τη τιμή του μέχρι εκείνο το ύψος ,
    που ο υποψήφιος αγοραστής δεν θα σκεφτεί να στραφεί σε άλλο προϊόν.
    // Β

  3. #573
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    shut up and take my money
    Εντωμεταξύ δεν μπορώ να εξηγήσω ακόμη πως είναι δυνατό , σε κουτί και μοτό , αυτά που μου κάνουν κλίκ , να είναι όχι μόνο concept αλλά να έχουν και το ίδιο χρώμα ?

    https://www.youtube.com/watch?v=_e2wHRQDsxU

  4. #574
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Η αξιοπιστια οντως κοστιζει αλλα εχει νοημα αν συνδιάζεται και με καινοτομία/τεχνολογία.

    Σιγουρα ενα παπι ειναι πολυ αξιοπιστο αλλα δεν σημαίνει οτι πρεπει να κοστιζει ενα σκασμο λεφτα

    Για να μην παρεξηγούμε, συμφωνω οτι το Τ700 κανει και την καθημερινη χρήση, κανει και την πλακα, ειναι και μουρη στην καφετερια και θα το κοιτούσα και εγω.
    Αυτο που λεω ειναι οτι ειναι +20% πιο ακριβο απο οτι διακαιολογεί η τεχνολογια και η ποιότητα που εχει μονο και μονο λογο marketing.

    Το main argument που λενε και στο χωριο μου ειναι η σχεση τιμης / αποδοσης στο συγκεκριμενο και οχι αν ειναι ενα μηχανακι να βολεψει πολλες καταστασεις και αναβατες.
    Το ποιο ειναι το πραγματικο κοστος μιας μοτοσυκλετας, αυτοκινητου κλπ το βλεπεις αφου εχει γραψει καμια κατοσταρα χιλιαδες χιλιομετρα. Αυτο που αγορασες 13 και χαιρεσαι γιατι εχει μαματη τεχνολογια μπορει τελικα να μην ειναι 13 αλλα αρκετα παραπανω. Οποτε κρατα μικρο καλαθι στο τι αξιζει και ποσο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #575
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Εντωμεταξύ δεν μπορώ να εξηγήσω ακόμη πως είναι δυνατό , σε κουτί και μοτό , αυτά που μου κάνουν κλίκ , να είναι όχι μόνο concept αλλά να έχουν και το ίδιο χρώμα ?

    https://www.youtube.com/watch?v=_e2wHRQDsxU
    ντάξει δε μπορούμε να συμφωνήσουμε σε όλα. Η peugeot στα αυτοκίνητα παραγωγής δεν έχει να επιδείξει κάτι αξιόλογο σε 4Χ4. Τώρα τα έχω μια σκηνή που κουβαλάω στο καπό μονο χαμόγελο και φιλικό ταπ ταπ στη πλάτη μου προξενεί.

  6. #576
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    ντάξει δε μπορούμε να συμφωνήσουμε σε όλα. Η peugeot στα αυτοκίνητα παραγωγής δεν έχει να επιδείξει κάτι αξιόλογο σε 4Χ4. Τώρα τα έχω μια σκηνή που κουβαλάω στο καπό μονο χαμόγελο και φιλικό ταπ ταπ στη πλάτη μου προξενεί.
    1.5 diesel 4x4 , MINI VAN είναι αυτό που με ενδιαφέρει , η σκηνή μου είναι αδιάφορη και υπάρχουν καλύτερες (iKamper Skycamp) , η τετρακίνηση δεν είναι peugeot αλλά Dangel .
    Σε αυτά τα κυβικά κάτι αντίστοιχο δεν υπάρχει δυστυχώς ... Αν δεν υπήρχε θέμα με τα κυβικά , ξέρω πολύ καλά τι θα κοιτούσα https://www.youtube.com/watch?v=V9jZBMPpAl8

    Τέλος πάντων , μη λερώνουμε το νήμα άλλο με κουτιά

  7. #577
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Αφού καταλήξαμε στο ότι το Tenere δεν κάνει για τίποτα
    (δεν κάνει διπλό backflip πχ ή δεν έχει τον όγκο και την αίγλη ενός GS-Adventure στο 1/3 της τιμής )
    ας δούμε ένα ακόμα βίντεο ενός κουλού https://www.facebook.com/anass.benjd...3348993776408/

  8. #578
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    Έχει αρχίσει πάντως και πουλάει καλα παρα τα 10+ χιλιάρικα που κοστίζει.

    Στο χώμα ταξιδεύει πολύ ωραία πάντως,απ' ότι είδα live σε ένα πρόσφατο χωμάτινο 3ημερο, τάπα τα πήγαιναν οι οδηγοί τους.

  9. #579
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    T700 με υποπλαισιο που δεν ειναι βιδωτο αλλα ενα με το πλαισιο ειναι συνταγη ακριβης ζημιας αν το παρεις για χωμα.
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  10. #580
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αν πας ποτέ σου στο βουνό και πετάξεις το tenere 700 από πλαγιά, το τιμόνι μπορεί να στραβώσει, το πίσω φτερό και η βάση πινακίδας μπορεί να σπάσουν,

    πλαίσιο/υποπλαίσιο όμως δεν θα πάθουν τίποτα.

  11. #581
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Υποπλαισιο στραβωνουν ολα τα μηχανακια και μαλιστα πολυ ευκολα ....

    Πως ..??

    Με τους δυο τροπους που θα φαει το υποπλαισιο το πρωτο μπαμ της τουμπας..

    1) Καπακι απο σουζα...

    2) Κωλοτουμπα σε κατηφορα - ανηφορα....

    Τωρα κατα τα αλλα πως το τενερε σας εχει βγει τοσο καθαροαιμο και περιγραφετε τοσο ακραιες καταστασεις....???

  12. #582
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Κατα τα αλλα .... Ειναι το ποιο καλο μηχανακι που εβγαλε η yamaha...!!

    Πραγματικα για ολες τις δουλειες ( πολη - βολτα στο χωμα - ταξιδι - ανεση )με κινητηρα που θα σε καλυψει παντου....!!

    Πραγματικα πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του σε αντιθεση με το 660 Ζ ( οπου ειμαι κατοχος... )

    Το ειχα το 700 για μια ολοκληρη μερα γραφοντας καμμια 80 κμ ....

    Με μονη ενσταση τη χαμηλη εξατμιση...

    Μου αρεσε πολυ...!!

  13. #583
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Υποπλαισιο στραβωνουν ολα τα μηχανακια και μαλιστα πολυ ευκολα ....

    Πως ..??

    Με τους δυο τροπους που θα φαει το υποπλαισιο το πρωτο μπαμ της τουμπας..

    1) Καπακι απο σουζα...

    2) Κωλοτουμπα σε κατηφορα - ανηφορα....

    Τωρα κατα τα αλλα πως το τενερε σας εχει βγει τοσο καθαροαιμο και περιγραφετε τοσο ακραιες καταστασεις....???
    2-3 κακοποιημένα δημοσιογραφικά tenere 700 που έχω δει το aftermath, και το 1 ναι είχε πέσει σε πλαγιά δεν έπαθε τίποτα το υποπλαίσιό του.

  14. #584
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Το Τ700 ακολουθει την πορεία του Tracer, τσάμπα πετανε οι αλλοι τα λεφτα τους σε αλλα εργαλεία

    Σοβαρα τωρα, ενα ωραιο all around μεκανακι ειναι σε στυλ τα κανω ολα και πουλάω και μούρη οτι ειμαι Adv rider σε ποιοτητα YaΜΑΠΑ σε τιμη στα ορια του μου τον πιάνουν

    Φυσικα και εγω θα το κοιτούσα, αν το εβρισκα μεταχειρω σε καλή τιμή
    Ουτε λογος για καινουργιο δεν πιστευω οτι αξίζει τα λεφτα του.

  15. #585
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Η τιμή είναι ένα θέμα .
    Αλλά δεν πουλάει μούρη. Πουλάει ακριβώς το αντίθετο (απλότητα)
    Δεν έχει tcs-tdc-abd-shifterblipper-display tablet-ridebywire-καιτηςπαναγιαςταματια
    Δεν έχει 180 πλήρως εκμεταλλεύσημα άλογα για τις ελληνικές κροκάλες.
    Δεν έχει ηλεκτρονικές ρυθμζόμενες αναρτήσεις (που να γράφουν και την σωστή μάρκα φυσικά, όχι ότι κι'ότι)
    Οι κριτικές και τα reviews από τους κατόχους (που τελικά εκεί πάντα θα βρεις την αλήθεια) είναι κατα 99% θετικές.
    Δεν κουνιέται περίεργα και η αξιοπιστία του μοτερ είναι δεδομένη βάση του ιστορικού του τόσα χρόνια .

    Πιθανόν να είναι ακριβό ,μπορεί να μην κάνει σε κάποιον που θέλει κάτι διαφορετικό σε χαρακτηριστικά , αλλά πουλμουρ δεν το λες.

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XTZ tenere 660... Άραγε.. -->
    από Antwnis στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2010, 06:10
  2. Yamaha XTZ 750 Super Tenere.........
    από Desperado στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 11:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF