Σελίδα 37 από 48 ΠρώτοΠρώτο ... 27323334353637383940414247 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 541 έως 555 από 714

Θέμα: XTZ-700

  1. #541
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Γιατί το 700 είναι... "καθαρόαιμο"?

    Όχι , το αντίθετο , δεν πρέπει να υπάρχει πουθενά η λέξη enduro , μιας που ούτε σε εμφάνιση θυμίζει κάτι τέτοιο , on- off είναι

  2. #542
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Η Yamaha βαφτιζοντας το '83 το XT600Z Tenere δημιουργησε ενα θρυλο που ταιζει εδω και σχεδον 40 χρονια. Βαλε το μοτερ CP2, για το οποιο κανεις δεν εχει να πει ενα κακο λογο (οικονομικο, ροπατο, αξιοπιστο), 2 χρονια περιμενε ερευνας, και καλα, με σταγονα σταγονα εξυπνο PR, καθυστερηση στην Αμερικη, ετσι για να ψηθουνε και να δημιουργηθει μια τεραστια λιστα αναμονης, και ριξε στην αγορα ενα εμφανησιακο, ψιλο-φτηνο, καλουτσικο on-off, που πουλαει τη γυμνια και απλοτητα απο μπλιμπλικια ως ατου. Νομιζω οτι καθε αλλο παρα ονειρο ειναι. Προσεγμενες κινησεις που μαλλον θα εχουν το αποτελεσμα πωλησεων με τη σεσουλα για 7-8 χρονια και ασε τους αλλους να παλεβουν με το ονομα Tenere, κι ας βγαζουν καλυτερα μηχανακια στην κατηγορια (βλεπε ΚΤΜ).
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  3. #543
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Η Yamaha βαφτιζοντας το '83 το XT600Z Tenere δημιουργησε ενα θρυλο που ταιζει εδω και σχεδον 40 χρονια. Βαλε το μοτερ CP2, για το οποιο κανεις δεν εχει να πει ενα κακο λογο (οικονομικο, ροπατο, αξιοπιστο), 2 χρονια περιμενε ερευνας, και καλα, με σταγονα σταγονα εξυπνο PR, καθυστερηση στην Αμερικη, ετσι για να ψηθουνε και να δημιουργηθει μια τεραστια λιστα αναμονης, και ριξε στην αγορα ενα εμφανησιακο, ψιλο-φτηνο, καλουτσικο on-off, που πουλαει τη γυμνια και απλοτητα απο μπλιμπλικια ως ατου. Νομιζω οτι καθε αλλο παρα ονειρο ειναι. Προσεγμενες κινησεις που μαλλον θα εχουν το αποτελεσμα πωλησεων με τη σεσουλα για 7-8 χρονια και ασε τους αλλους να παλεβουν με το ονομα Tenere, κι ας βγαζουν καλυτερα μηχανακια στην κατηγορια (βλεπε ΚΤΜ).
    Δεν μας κάνεις και μία συγκριση με το F800 αφου εχεις εμπειρία ?

  4. #544
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Δεν μας κάνεις και μία συγκριση με το F800 αφου εχεις εμπειρία ?
    Mπροστά στο 800άρι(edit:το καινούργιο που έχει φουσκώσει) που είναι σαν γαλέρα,μια χαρά είναι το 700.Το λές και minimal
    Τελευταία τροποποίηση από Vstrommer71; 07/07/2020 στις 12:53.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #545
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Το τ7 έχει πολλές δυνατότητες στο χώμα και σε έμπειρα χερια πάει παντου... Είχα την ευκαιρία να το διαπιστώσω πριν κάνα μήνα μιας και ήρθε φίλος παρέα σε μίνι εντουραδα.. Μέχρι και μονοπάτι μπήκε..

    Νταξ δεν ειναι καθαρό.. Αλλά δεν είναι και μαστόδοντο..

    Θα το λεγα... Μαστοδοντακι με κρυφές αρετες

    Το 800 που είχα για έξι χρονάκια μια χαρά τραβελ εντουρο έκανε επίσης..
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #546
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Το F800 το ειχα στην πρωτη του εκδοση το 2008 και ειχα κανει 30-35 χιλ χλμ με ταξιδια απο Σκωτια για Ισπανια και νοτιο Μαροκο και επισης Σκωτια - Ελλαδα απο βορεια Ευρωπη (Ουγγαρια, Ρουμανια Βουλγαρια). Θυμαμαι μια επιστροφη Ανκονα-Harlem στο Αμστερνταμ 1550χλμ σε 16 ωρες σερι μεσα στη βροχη για να προλαβουμε το πλοιο για Σκωτια. Οι αναμνησεις μου λοιπον ειναι πολυ ρομαντικες για το συγκεκριμενο. Το μονο προβλημα που ειχα ηταν λαδια απο πανω φλατζα (διορθωθηκε με την εγγυηση). Το τελευταιο μοντελο το ειχα για δυο μερες το Μαρτιο οταν ηλθα Ελλαδα και το νοικιασα απο Αθηνα για βολτα μεχρι Ιτεα. Σαφως καλυτερο απο το Yamaha. Πιο μηχανη, πιο ποιτικο, πιο δυνατο και με πολυ καλυτερη χαρτογραφηση μοτερ , και με, εμφανεστατα, καλυτερες αναρτησεις. Το τελευταιο εχει τεραστια σημασια για ταξιδια. Για μενα πιο αρτιο ον-οφ με μεγαλυτερη ταση στο ον. Για δικαβαλο ειναι μερα με νυχτα. Κατι ενοχλητικο που παρατηρησα και στο παλιο και στο καινουργιο BMW, ειναι η ζεστη απο τον δεξιο κυλινδρο που μου εψησε το μπουτι.
    Το Yamaha ειναι, παντα κατα τη γνωμη μου, ενα πιο ευχρηστο και προχειρο μηχανακι για παιχνιδι, αλλα λιγοτερο ικανο για μακρινα ταξιδια. Απο την αλλη το μικρο GS ειναι πολυ πιο μηχανη αναλογικα και με τα λεφτα που δινεις.
    Αν καποιος μου ζηταγε να τα καταταξω, θα το εκανα (Humor) σε κατηγοριες ηλικιας αναβατη
    Yamaha 20-30
    F800, 30-40 και απο εκει και πανω
    1250 GS
    η S1000XR αν, παραλογα, αρνεισαι πεισματικα οτι γερασες πια......Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	064.jpg 
Προβολές:	349 
Μέγεθος:	100,8 KB 
ID:	419473Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC01929.jpg 
Προβολές:	345 
Μέγεθος:	57,3 KB 
ID:	419474
    Τελευταία τροποποίηση από Maradi; 06/07/2020 στις 16:03.
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  7. #547
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Αν καποιος μου ζηταγε να τα καταταξω, θα το εκανα (Humor) σε κατηγοριες ηλικιας αναβατη
    Yamaha 20-30
    F800, 30-40 και απο εκει και πανω
    1250 GS
    η S1000XR αν, παραλογα, αρνεισαι πεισματικα οτι γερασες πια......Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	064.jpg 
Προβολές:	349 
Μέγεθος:	100,8 KB 
ID:	419473Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC01929.jpg 
Προβολές:	345 
Μέγεθος:	57,3 KB 
ID:	419474
    Υπάρχει και η κατηγορία τζόβενων κοντά στα 50.
    Δώστε μου ένα 690 με τα 75 άλογα να γυρίσουμε όλα τα βουνά και τους λόγγους
    Και στα 65 που θα έχουμε λεφτά ,γιατί θα έρθει η ανάπτυξη, ένα μεταχειρισμένο 450 Rally Factory!
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  8. #548
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Έχω την εντύπωση ότι παρεξηγήθηκε το ‘ ξεφυγατε’ στο σχόλιο μου. Αν μη τι άλλο αναφέρθηκα και ο ίδιος στην εμπειρία μου με 400αρια. Τώρα αν θεωρείς ότι και μετά την απάντηση μου στο στόλισμα ΕΜΑΣ, ΕΜΑΣ, ΣΟΥ, μαστόδοντο, κάνω mini modding πάω πάσο.. Ούτε κάνω ούτε θελω να κάνω το ‘μοντερατορα’. Ουσιαστικά άλλος το κάνει..
    Από πλευράς μου θεωρώ την ανατιπαράθεση ληγμένη. Μόνο καλή πρόθεση έχω. Όπως είπα όλοι έχουμε να μάθουμε ο ένας από τον άλλο. Φίλε σόρυ αν παρεξήγησα και "πιάστηκα" παραπάνω από όσο έπρεπε.


  9. #549
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Από πλευράς μου θεωρώ την ανατιπαράθεση ληγμένη. Μόνο καλή πρόθεση έχω. Όπως είπα όλοι έχουμε να μάθουμε ο ένας από τον άλλο. Φίλε σόρυ αν παρεξήγησα και "πιάστηκα" παραπάνω από όσο έπρεπε.

    Τέτοιου είδους διαφορές λύνονται πάντα με μια συνάντηση σε κάποια ταβέρνα για ανταλλαγή απόψεων.
    Εκεί σας έχω γατάκια κανονικά
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #550
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Από πλευράς μου θεωρώ την ανατιπαράθεση ληγμένη. Μόνο καλή πρόθεση έχω. Όπως είπα όλοι έχουμε να μάθουμε ο ένας από τον άλλο. Φίλε σόρυ αν παρεξήγησα και "πιάστηκα" παραπάνω από όσο έπρεπε.

    Και εγω το ιδιο φιλε. Δεν υπηρχε καμια κακη διαθεση και συγνωμη αν ετσι φανηκε
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  11. #551
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Τέτοιου είδους διαφορές λύνονται πάντα με μια συνάντηση σε κάποια ταβέρνα για ανταλλαγή απόψεων.
    Εκεί σας έχω γατάκια κανονικά
    Αυτο λιγο δυσκολο μια και ειμαι στην αλλη ακρη της Ευρωπης. Με την πρωτη ευκαιρια ομως οταν κατεβω Αθηνα...βολτα και μεζε..
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  12. #552
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Είστε ωραίοι ! Αυτές απο εμένα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	παρτεμπυρες.jpg 
Προβολές:	219 
Μέγεθος:	75,5 KB 
ID:	419545

  13. #553
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Και ετσι σπας ενα Τ7 απο την πρωτη κιολας μερα. Αμα πιανουν τα χερια σου, ολα κανουν
    https://www.youtube.com/watch?v=B0WNmF0hak0
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  14. #554
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    δε ξέρω αν έχεις παίξει σε αυτό το thread (σόρι αν ναι) αλλά το βρήκα πολυ καλό ώστε να ρισκάρω

    https://www.youtube.com/watch?v=5WJvQqeQpe8

  15. #555
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    δε ξέρω αν έχεις παίξει σε αυτό το thread (σόρι αν ναι) αλλά το βρήκα πολυ καλό ώστε να ρισκάρω

    https://www.youtube.com/watch?v=5WJvQqeQpe8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Και ένα review απο το γνωστό τυπάκι : https://www.youtube.com/watch?v=5WJvQqeQpe8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος


Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XTZ tenere 660... Άραγε.. -->
    από Antwnis στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2010, 07:10
  2. Yamaha XTZ 750 Super Tenere.........
    από Desperado στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 12:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF