Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 41

Θέμα: plasti dip εμπειριες και γνωμες

  1. #1

    plasti dip εμπειριες και γνωμες

    Εδω και καιρο σκεφτομαι να δοκιμασω να αλλαξω λιγο την εμφανιση της μηχανης μου γιατι η μονοχρωμια μου την βαρεσε
    Αφου σκεφτηκα απο αυτοκολητα σε καποια σημεια μεχρι ντυσιμο με ματ ζελατινες επεσε το ματι μου σε αυτο το προιον: http://www.plastidip-hellas.gr/
    το εχει δοκιμασει κανεις?γνωριζουμε κατι?
    Lost on purpose..again

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ionized Προβολή μηνύματος
    Εδω και καιρο σκεφτομαι να δοκιμασω να αλλαξω λιγο την εμφανιση της μηχανης μου γιατι η μονοχρωμια μου την βαρεσε
    Αφου σκεφτηκα απο αυτοκολητα σε καποια σημεια μεχρι ντυσιμο με ματ ζελατινες επεσε το ματι μου σε αυτο το προιον: http://www.plastidip-hellas.gr/
    το εχει δοκιμασει κανεις?γνωριζουμε κατι?
    το ειχα δοκιμασει στην αμερικη σε ζαντες αλλα αν χτηπησεις πετραδακια κτλ τσιπαρει... λογικα στο επρος μερος της μοτο θα εχεις προβλημα μετα απο καιρο. Το βγαζεις παντος ευκολα αν δεν σου αρεσει.
    ORGIA!!!!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    το ξερω καλα. Στα πεταχτα... Βρομιζει ευκολα. Μπαίνει και βγαίνει ευκολα. Δεν ειναι φθηνο πλεον, καλυτερα να τη βαψεις. Τα σκρουρα χρωματα ειναι πολύ πιο ευκολα να βγουν και να αντεξουν και να ξαναπεραστουν απο πανω. Όχι ζαντες εκτός απο μαυρο. Δεν κάνεις ευκολα διχρωμια στο ιδιο κομματι πλαστικο οπως με σπρευ ας πουμε.

    Τι θες ακριβως να κανεις?

  4. #4
    αφοβα παιδες. Το εχω στο καντραν μου και δεν εχει κανει κιχ. Καντραν εεεε? Ηλιος, σκονη κλειδια.... κλπ
    Μονο να ειναι καλη μαρκα.

  5. #5
    Λοιπον βασιληςκ6.θελω να κανω μαυρα τα μισα φεριγκ που εχω κατι γρατσουνιες απο στατικες πτωσεις αριστερα και δεξια και της ζαντες ισως.του κουτιου της ζαντες σιγουρα ..α και να βαψω το αμαξι της γυναικας μου κοκκινο

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ionized Προβολή μηνύματος
    Λοιπον βασιληςκ6.θελω να κανω μαυρα τα μισα φεριγκ που εχω κατι γρατσουνιες απο στατικες πτωσεις αριστερα και δεξια και της ζαντες ισως.του κουτιου της ζαντες σιγουρα ..α και να βαψω το αμαξι της γυναικας μου κοκκινο
    Αμαξι θέλει πιστόλι και βαφειο που να ξερει απο ντιπ. Αν το εννοεις το συζηταμε.

    Τα φερινγκ και οι ζαντες τι χρωμα ειναι και τι χρωμα θα γινουν?

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Εγώ που θέλω να βάψω τη διάφανη ζελατίνα μου σε "φιμέ" τι προτείνετε; Και ποια μάρκα θεωρείτε καλύτερη όσον αφορά το plasti dip.

  8. #8
    Μαυρα φερινγκ μαυρες ζαντες.για το αμαξι ναι
    Τελευταία τροποποίηση από ionized; 19/10/2016 στις 17:37.
    Lost on purpose..again

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    ενα ειναι το πλαστι ντιπ και ειναι αμερικανικο. οτι αλλο λεει ντιπ ειναι αντιγραφη. Υπαρχει παραρτημα της ντιπ στην ευρωπη αν θυμαμαι καλα αλλα παραμενει καλυτερο το αμερικανικο. Στην ελλαδα ερχετε κανονικα το αμερικανικο απο τον αντιπρόσωπο. Performix Plasti Dip ειναι το προιον.

    Το μαυρο ειναι το πιο ευκολο χρωμα. Γενικα το πλαστι ειναι δυσκολο να ανοιξει χρωματα και οχι να κλεισει. Προς το μαυρο πας με μονο μαυρο σπρει και τπτ αλλο. Εκτος αν θες perlizer, metalizer κτλ. Αν θες ενα απλο ματ μαυρο παιρνεις μονο μαυρο σπρει. Για καθες φερινγκ θες ενα σπρει παρα κατι. Για τις ζαντες τις μοτο θα χαλασεις πολυ σπρει. Κανονικα θελει ενα καθε μια αλλα θα χρειαστεις και απο το περισεμμα απο τα φερινγκ. Συνολο 4. Στο αμαξι οι ζαντες με 3 σπρει μπορει να βγουν. παρε 8 να εισαι μεσα εκτος αν εχεις πιστολι και δεν βαριεσαι να ασχοληθεις με κουτι του γαλονιου.

    μικε η ζελατινη θα δειχνει ασχημη. με ενα σπρει εισαι οκ.

    Οι τιμες του ντιπ ειναι ψηλες πλεον. Για ζαντες καλυτερα στην επομενη αλλαγη ελαστικων να τις βαψεις κανονικα. με 100 ευρω θα ειναι πολύ πιο ωραιες αποτι με ντιπ. Για μαυρο παντα.

  10. #10
    ζελατινα με βυνιλιο απο πισω σαπουνονερο και μολις στεγνωσει κοβεις με φαλτσετα το εξτρα θες και ενα πιστολακι...
    ORGIA!!!!!

  11. #11
    Σε ευχαριστω πολυ βασιλη!
    Lost on purpose..again

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    παρακαλω. Αν δεν εχεις βαψει ποτε με σπρει θα σε δυσκολεψει. Ειναι πιο δυσκολο απο τη βαφη αλλα ειναι ευκολο να ξεκινησεις ξανα απο την αρχη. Το μαυρο περναει πανω απο το μαυρο ξανα και δεν φαινετε καθολου η πρωτη στρωση απο κατω οπως με τα πιο ανοιχτα χρωματα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Μαύρο αλλά όχι ματ βολεύει ?

  14. #14
    Ακομα μια ερωτηση αν γνωριζεις βασιλη.8 σπρευ οπως ειπαμε παραπανω.σε κουτι για πιστολι που βλεπω στο σαιτ ποσα λιτρα χρειαζομαι?
    Lost on purpose..again

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Μαύρο αλλά όχι ματ βολεύει ?
    καταρχην ειναι υγρο καοτσουκ. Οποτε στο χέρι θα ειναι παντα ματ. Αν θες ομως να ειναι στο ματι λιγοτερο ματ και οσο πιο πολύ γινετε γιαλυστερο εχεις επιλογες οπως satinizer, glosifier και metalizer. Η βαση μπορει να ειναι μαυρη και το σπρει που θα κανεις τελειωμα οτι "finish" θες εσυ. Πρέπει να ταιριαζει ομως οχι οτι ναναι. Πρίν αποφασισεις πρεπει να βρεις καποιον που δοκιμασε το συνδιασμο.

    dipyourcar.com για τα χρωματα και για βιντεο.

    edit: δεν ξερω το glosifier αν ειναι και στο χερι γιαλιστερο γιατι δεν το εχω δοκιμασει.
    Τελευταία τροποποίηση από basilis_k6; 20/10/2016 στις 19:23.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Plasti Dip gia motosikleta?!
    από Vasilis Papa στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2013, 13:32
  2. λοιπον θετω ΘΕΜΑ-ΕΡΩΤΗΜΑ-ΦΩΤΙΑ καιακουω εκδοχες και γνωμες.........
    από spyroszx στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2012, 15:57
  3. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2010, 15:57
  4. Husaberg 390 και γνώμες...
    από Χωμάτινος στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2009, 14:34
  5. Service DL 1000 και Γνωμες...
    από kalant στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2008, 11:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF