Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 136

Θέμα: Tracer 700 vs Kawa Versys 650 vs Suzy VStrοm 650

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Mε βλέπω να περιμένω και το καινούργιο..... Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2017-Suzuki-VStrom-650-650XT-First-Look-Preview-12-1024x683.jpg 
Προβολές:	261 
Μέγεθος:	88,6 KB 
ID:	371816

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Δε μπορώ να καταλάβω γιατί όταν η φάμπρικα αλλάζει ζάντες και βαζει με ακτίνες κοστολογεί παραπάνω....????
    (λες και είναι βελτιωτικός οίκος ρπστμ μου)
    ανανήψαντας

  3. #33
    δεν είναι ακριβότερες οι ακτινωτές από τις χυτές;

    αλλά και από άποψη μάρκετινγκ, δεν θα πληρώσει το κάτι παραπάνω ο πελάτης για το true adv look?

    win/win

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Έχω ίσως τη μικρότερη δυνατή εμπειρία από όλους μέσα εδώ αλλά να σου πως πως το βλέπω; To strom θα είναι το πιο βολικό για ταξίδια με τη συμβία σου, φόρτωμα και εκδρομές. Ο πισινός σου θα το λατρέψει και θα κάνετε μαζί πολλά ασφαλή και άνετα χιλιόμετρα. Το versys είναι πιο σπιρτόζικο με πιο σπορ χαρακτηριστικά για να βγάζεις τα γούστα σου όταν και αν το θέλεις. Δε φορτώνεται σαν το strom ούτε είναι τόσο άνετο αλλά αυτό θα το ανακαλύψεις μόνο σε μεγάλα ταξίδια. Βγαίνει και αυτό πολλά χρόνια (αν και ανανεωμένα και τα δύο και βελτιωμένα στα σημεία) και έχει αποδείξει και αυτό ότι είναι ένα πολύ καλό και αξιόπιστο σύνολο. Το yamaha είναι αυτό που γουστάρεις, με το πιο διαφορετικό από τα προηγούμενα δύο, με σπορτίφ χαρακτηριστικά και αυτό ίσως και λίγο περισσότερο και από το versys εξαιτίας του κινητήρα του. Σαν σχέδιο είναι το πιο μοντέρνο και ιδιαίτερο. Θα το γουστάρεις και να το βλέπεις και να το οδηγείς στην καθημερινότητα σου. Σε ταξίδια μάλλον θα είναι υποδεέστερο σε σχέση με το strom σε ότι αφορά ανεμοκάλυψη, σέλα για οδηγό και συνεπιβάτη και στις δυνατότητες φορτώματος. Αξιοπιστία λογικά θα έχει μιας που το αδερφάκι του που μοιράζεται μοτέρ και πλαίσιο (?) έχει βγει αξιόπιστο αλλά σαν καινούργιο μοντέλο μπορεί να βγάλει καμιά χαζή παιδική ασθένεια... Αν ήμουν εσύ μάλλον το versys θα αγόραζα γιατί είμαι ανασφαλής σαν άνθρωπος... παίζει όμως να μου την έδινε και να το πούλαγα και να χτύπαγα το yamaha μετά από λίγο καιρό.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Έχω ίσως τη μικρότερη δυνατή εμπειρία από όλους μέσα εδώ αλλά να σου πως πως το βλέπω; To strom θα είναι το πιο βολικό για ταξίδια με τη συμβία σου, φόρτωμα και εκδρομές. Ο πισινός σου θα το λατρέψει και θα κάνετε μαζί πολλά ασφαλή και άνετα χιλιόμετρα. Το versys είναι πιο σπιρτόζικο με πιο σπορ χαρακτηριστικά για να βγάζεις τα γούστα σου όταν και αν το θέλεις. Δε φορτώνεται σαν το strom ούτε είναι τόσο άνετο αλλά αυτό θα το ανακαλύψεις μόνο σε μεγάλα ταξίδια. Βγαίνει και αυτό πολλά χρόνια (αν και ανανεωμένα και τα δύο και βελτιωμένα στα σημεία) και έχει αποδείξει και αυτό ότι είναι ένα πολύ καλό και αξιόπιστο σύνολο. Το yamaha είναι αυτό που γουστάρεις, με το πιο διαφορετικό από τα προηγούμενα δύο, με σπορτίφ χαρακτηριστικά και αυτό ίσως και λίγο περισσότερο και από το versys εξαιτίας του κινητήρα του. Σαν σχέδιο είναι το πιο μοντέρνο και ιδιαίτερο. Θα το γουστάρεις και να το βλέπεις και να το οδηγείς στην καθημερινότητα σου. Σε ταξίδια μάλλον θα είναι υποδεέστερο σε σχέση με το strom σε ότι αφορά ανεμοκάλυψη, σέλα για οδηγό και συνεπιβάτη και στις δυνατότητες φορτώματος. Αξιοπιστία λογικά θα έχει μιας που το αδερφάκι του που μοιράζεται μοτέρ και πλαίσιο (?) έχει βγει αξιόπιστο αλλά σαν καινούργιο μοντέλο μπορεί να βγάλει καμιά χαζή παιδική ασθένεια... Αν ήμουν εσύ μάλλον το versys θα αγόραζα γιατί είμαι ανασφαλής σαν άνθρωπος... παίζει όμως να μου την έδινε και να το πούλαγα και να χτύπαγα το yamaha μετά από λίγο καιρό.
    Μπορεί να έχεις την μικρότερη εμπειρία αλλά μιλησες πολύ σωστά τόσο που με έκανες να το ξανασκεφτω. Λεω να δω και το tracer 900 γιατι ο χώρος είναι πολυ σημαντικός για μένα. ........

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να έχεις την μικρότερη εμπειρία αλλά μιλησες πολύ σωστά τόσο που με έκανες να το ξανασκεφτω. Λεω να δω και το tracer 900 γιατι ο χώρος είναι πολυ σημαντικός για μένα. ........
    Τo tracer 900 έχει καταπιεί σεισμό
    ανανήψαντας

  7. #37
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ




    Τo TRACER 900 κάνουμε λάθος αν το βάλουμε στην ίδια κατηγορία.
    Από τα 3 μηχανάκια,το πιο ψεύτικο είναι το Γιαμάχα.
    Το καβασάκι υπερτερεί σε κοντινές διαδρομές ευχρηστία και
    το Βεστρόμ είναι το καλύτερο για πολλαπλή χρήση.
    Συνεπώς το Γιαμάχα δεν θα το έβλεπα καθόλου,
    και θα επέλεγα ανάμεσα σε Βεστρόμ και Βέρσυς ανάλογα με τις προτεραιότητες μου.
    πιο μηχανή το Βεστρόμ,ταξιδιάρικο κ.λ.π.
    πιο εύχρηστο,πιο παιχνιδιάρικο το Βέρσυς για έναν μοναχικό καβαλάρη.
    Στο θέμα αξιοπιστία είναι όλα σε κορυφαίο επίπεδο.
    Τα ονόματα Γιαμάχα,Καβασάκι και Σουζούκι τα λένε όλα,είτε θέλουν κάποιοι,
    είτε δε θέλουν να το παραδεχτούν,τον κώλο τους να βαράνε κάτω...!!!!

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να έχεις την μικρότερη εμπειρία αλλά μιλησες πολύ σωστά τόσο που με έκανες να το ξανασκεφτω. Λεω να δω και το tracer 900 γιατι ο χώρος είναι πολυ σημαντικός για μένα. ........
    Για χώρο (φόρτωμα και σέλα) V-Strom μόνο.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Mα τι λέτε ρε παιδιά, και στα τρία βάζεις τριβαλιτσο άρα το ίδιο φορτώνονται.

    Παίρνεις οποίο γουσταρεις να βλεπεις και το φέρνεις στα μέτρα σου.

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Mα τι λέτε ρε παιδιά, και στα τρία βάζεις τριβαλιτσο άρα το ίδιο φορτώνονται.

    Παίρνεις οποίο γουσταρεις να βλεπεις και το φέρνεις στα μέτρα σου.



    ΤΡΙΒΑΛΙΤΣΑ ΝΑΙ ΟΛΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ



    Όμως η προστασία από τον καιρό,η άνεση οδηγού και ιδιαιτέρως όταν είναι με συνοδηγό,
    η ποιότητα κύλισης κ.λ.π.δε νομίζω ότι είναι ίδια στα 3 μηχανάκια.
    Για παράδειγμα αν κάνεις ένα τρίωρο-τετράωρο ταξίδι θα κατεβείς το ίδιο κουρασμένος
    και ατσαλάκωτος και από τα 3..??
    Αν έχει κρύο το ίδιο θα παγώσουν τα γόνατα,το κεφάλι,τα χέρια και στα 3..??
    Αν πιάσει βροχή το ίδιο θα βραχείτε και με τα 3..??

  11. #41
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Apache, εγώ αναρωτιέμαι γιατι δεν ανεβαίνεις στα κυβικά, ιδίως αν είσαι πάντα δικάβαλλος όπως λες.
    Είτε σε Στρώμα είτε σε Βέρσυς.

    Και εγώ στις ίδιες διαστάσεις είμαι και μόνο το μικρό Strom θεωρώ αρκετά άνετο (για δι). Ωραία τα άλλα, αλλά στρίμωγμα ρεπαιδιμ'.
    Δεν θα σκεφτόμουνα καν <900 κ.ε. εκτός ίσως το Crossrunner που πρωτοανέφερες.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  12. #42
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Πλαϊνές βαλιτσες ναι παίρνουν
    Top case και σχαρα τα βερσυς τρεισερ ειναι εκτος του υπό πλαισίου συνεπώς εαν φορτωθεί θα ελαφρύνει το μπροστινό τροχό ειναι πιο τσόντα αισθητικά ενω παράλληλα θα μειώσει το οφελειμο μήκος της σέλας, για παραδειγμα δείτε τους μπάτσους συνεπιβάτες με top case πως καθονται στο βερσυς πως στα στρομ

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.341
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Πλαϊνές βαλιτσες ναι παίρνουν
    Top case και σχαρα τα βερσυς τρεισερ ειναι εκτος του υπό πλαισίου συνεπώς εαν φορτωθεί θα ελαφρύνει το μπροστινό τροχό ειναι πιο τσόντα αισθητικά ενω παράλληλα θα μειώσει το οφελειμο μήκος της σέλας, για παραδειγμα δείτε τους μπάτσους συνεπιβάτες με top case πως καθονται στο βερσυς πως στα στρομ

    Σφίγγεις πίσω προφόρτιση και 2 κλικ την απόσβεση επαναφοράς και όλα καλά. Γιατί το στρώμα αν φορτωθεί με τριβάλιτσο, δεν θα χρειαστεί επέμβαση στο αμορτισέρ;

    Για τους χώρους ναι, ίσως το στρώμα να είναι πιο άνετο από το γιαμάχα αλλά δεν νομίζω πως είναι πιο άνετο από το καινούργιο βερσις που εχει και χώρους και σελάρες.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Apache, εγώ αναρωτιέμαι γιατι δεν ανεβαίνεις στα κυβικά, ιδίως αν είσαι πάντα δικάβαλλος όπως λες.
    Είτε σε Στρώμα είτε σε Βέρσυς.

    Και εγώ στις ίδιες διαστάσεις είμαι και μόνο το μικρό Strom θεωρώ αρκετά άνετο (για δι). Ωραία τα άλλα, αλλά στρίμωγμα ρεπαιδιμ'.
    Δεν θα σκεφτόμουνα καν <900 κ.ε. εκτός ίσως το Crossrunner που πρωτοανέφερες.
    ναι να ανβει στα κυβικα και να κανει 60χλμ την ημερα. Εγω που κάνω τα ιδια το πρωτο που κοιταω ειναι η καταναλωση η ρουφιάνα.

  15. #45
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Σφίγγεις πίσω προφόρτιση και 2 κλικ την απόσβεση επαναφοράς και όλα καλά. Γιατί το στρώμα αν φορτωθεί με τριβάλιτσο, δεν θα χρειαστεί επέμβαση στο αμορτισέρ;

    Για τους χώρους ναι, ίσως το στρώμα να είναι πιο άνετο από το γιαμάχα αλλά δεν νομίζω πως είναι πιο άνετο από το καινούργιο βερσις που εχει και χώρους και σελάρες.
    Τι δε νομιζω ρε αδερφε, το τελευταίο βερσυς χρησιμοποιεί το ίδιο πλαίσιο υποπλαίσιο ψαλίδι με το πρωτο συνεπώς καμια διαφορα στο μεταξόνιο. Το στρομ αρμονικά λογο μεγαλύτερου μεταξόνιου δένει αισθητικά αλλα και πρακτικά μιας που ο χώρος της μάμα σχάρας του ειναι εντός του μήκους του υπό πλαισίου, ενω δε τίθεται θεμα σύγκρισης οφελιμου μήκους σέλας, κανει μπαμ

    Για το πρωτο ειναι θεμα αισθητικής σε μινιμαλιστικά μηχανάκια χώρις σχεδιαςτικο ίχνος για χώρο υποτιθέμενης σχάρας η να το πω αλλιώς οταν ο κωλος της μοτο τελειώνει στην σέλα συνεπιβάτη εγω προσωπικά δε θα έβαζα top case να στέκεται στον αέρα, και για αισθητικούς αλλα και αισθησιακους λόγους

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Transalp 650 VS Transalp 700 VS Suzuki V strom 650 VS (?)
    από asymvivastos85 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 15:19
  2. versys 650 vs xt660x
    από Γιώργος Πατρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2016, 11:14
  3. Αγορά: Tenere660 vs BMW g650 gs vs kawasaki 650 versys
    από stamulee στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2015, 21:21
  4. V-Storm 650 vs Cbf 600s
    από tzo80 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2014, 21:58
  5. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF