Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Νέο μηχανάκι ως 8000 ευρώ, βοήθεια για αγορά

  1. #16
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    υπαρχει η δυνατοτητα στο μερος που ζεις να κανεις testride στα μοντελα που αναφερεις; Τα 2 πρωτα που λες ως on-off ας πουμε 80 on-20 off ο θεος να τα κανει βεβαια υπαρχουν ατομα εδω μεσα που εχουν αποψη και θα σου πουν αρκετα για τα μηχανακια τους. Το Fazer επισης μοντελο που κυκλοφορησε πολυ με καλες κριτικες και με την εγγυηση του ονοματος fazer.
    Για το Tracer θα σου πω την αποψη μου η οποια ειναι πολυ μικρη και περιοριζεται σε μια μικρη δοκιμη των 25 λεπτων περιπου αλλα μονος.
    Παμε:Μοτερ συγχρονο πολυ ζωντανο ,πολυ δυνατο _με χουφτωμα γκαζιου και 2α ο εμπρος τροχος ευκολα αποκολληθηκε απο το εδαφος χωρις τραβηγμα τιμονιου η κατι αλλο.Ανεβαζε διαμονισμενα με καθε σχεση και με εναν υπεροχο για εμενα ηχο.
    Αναρτησεις:Πισω αμορτισερ απο την αρχη η συμπεριφορα του μου μιλησε οτι θα χρειαστει το 500αρικακι στην καλυτερη-ηπροφορτηση δεν ηταν φουλ ρυθμισμενη και τα κιλα μου ειναι 93 αν κατι λεει αυτο- για να λεω οτι εχω αμορτισερ.Τα καλαμια εμπρος ειχαν πολυ καλυτερη λειτουργια χωρις να μπρουμιτιζουν στο φρεναρισμα και ευκολα αποροφουσαν μικρο ανωμαλιες του δρομου.
    Φρενα: Απλα αγκυρες με καλο αρχικο δαγκωμα.Πλαστικα και συναρμογη πολυ καλη δεν αντιληφθηκα τριξιμο η καποιον θορυβο.Μικρη ενσταση για την σελα-ισως να ειναι λαθος η εκτιμηση μου-οτι σε μακρυνη αποσταση θα κουρασει.
    Κλεινω λεγοντας σου οτι το μηχανακι το δοκιμασα στην Θεσσαλονικη και με ελαχιστη ωρα στην πολη -οσοι γνωριζουν θα καταλαβουν- μετα απο 3 φαναρια απο εκει που εφυγα ειχα να κανω με ανοικτο δρομο -προς Χαλκιδικη- και αυτο μου επετρεψε να το παω μεχρι την τελικη του.Περιπου στα 160 μου εκανε αυτο το γνωστο ψαρεμα το οποιο δεν με αιφνιδιασε γιατι ειχα ακουσει και ειχα διαβασει περι αυτου.Το σημειο που εγινε αυτο ειναι γνωστο στους ντοπιους οτι εχει καποιες κακοτεχνιες σαμαρακια,γδαρσιματα η ασφαλτος κτλ.Εκανα αναστροφη και γυρισα προς την πολη ανοικτος ο δρομος και παλι και το φαινομενο εκανε την εμφανιση του και παλι σε σημειο οπου ο δρομος ηταν οκ.Η σκεψη μου ηταν στιγμιαια 10 χιλιαρικα συ 500ρικακι στην καλυτερη συν οτιδηποτε αλλο που δεν θα μου το λυσει η εταιρεια θα φτασουμε ισως τα 11500.Αξιζει ρε Ηλια φυσικα οχι απαντησα και επεστρεψα την μηχανη ευχαριστωντας τον αντιπροσωπο για την τιη που μου εκανε.
    Ακολουθει το 700 οσονουπω οποτε βλεπουμε.
    Την γνωμη μου θα την καταθεσω αν μου ζητηθει για το τι μπορεις να κανεις με το ποσο αυτο.Καλη συνεχεια.

  2. #17
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Ηλία αυτό το ψάρεμα που λες είναι πολύ έντονο; πιστεύεις ότι με ένα καλό αμορτισέρ θα διορθωθεί;
    Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι αυτός για το συγκεκριμένο μηχανάκι αλλά δεν ήθελα να το αναφέρω λόγω της κατάστασης που έχει δημιουργηθεί τώρα τελευταία.
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 22/10/2016 στις 17:08.

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Er6 Προβολή μηνύματος
    Παπι σιγουρα καλυτερη λυση αλλα και καμια εξορμηση ειναι καλη. Μαστορες εχει yamaha και honda και suzuki kai kawashaki. Μια μηχανη χωρις προβληματα γενικα. Το tiger διαβασα οτι εχει βγαζει θεματακια.ευχαριστω


    ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ



    Χόντα 500,αλλιώς Βέρσυς 650,Βεστρόμ 650 έρχεται ανανεωμένο μεν αλλά με τους ίδιους καθρέφτες από το 2002-2003,
    μάλλον φετίχ έχουν με τους καθρέφτες στη Σουζούκι,Γιαμάχα τρέισερ 700*δεν μου άρεσε το είδα από κοντά,εντελώς ψεύτικο*
    Χόντα 750.
    Δεν βρίσκω λόγο να πας στα 100 άλογα .σε ακριβότερη μοτό πιο πολυέξοδη κ.λ.π.
    Εκτός εάν γουστάρεις,τη γνώμη μας όμως ζήτησες.
    Βέβαια και εγώ που σου τα λέω,1200 κυβικά πήρα ενώ μου έφταναν τα μισά.......οπότε περί ορέξεως.



    υγ. Όσο για εκείνο που διάβασες...........NON CHE FUMMO SENZA FUOCO ....!!!!

  4. #19
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Ηλία αυτό το ψάρεμα που λες είναι πολύ έντονο; πιστεύεις ότι με ένα καλό αμορτισέρ θα διορθωθεί;
    Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι αυτός για το συγκεκριμένο μηχανάκι αλλά δεν ήθελα να το αναφέρω λόγω της κατάστασης που έχει δημιουργηθεί τώρα τελευταία.
    οχι δεν ηταν πολυ εντονο και επισης ηταν μοντ πρωτης γενιας ας πουμε που ειχε εμφανισει θεμα.Εντυπωση μου εκανε ομως οτι το εκανε 2 φορες μεταξυ 150-160 και μετα εστρωνε.Υποψιν ουτε τιμονια εσφιγκα ουτε ανοιγοκλεισα γκαζι αφησα την μηχανη να κανει οτι κανει χαλαρα και χωρις να διαταραξω περαιτερω την ισσοροπια της.Απλως θεωρησα οτι τα 10 χιλιαρικα -σε αλλους ισως ειναι λιγα- ηταν υπερβολικα για την αγορα μια ςμηχανης η οποια εχει αυτο το θεμα και μπορει να φταινε λαστιχα,ρουλεμαν λαιμου,αναρτησεις ,οτι του λειπει το σταμπιλιζατερ -το οποιο ειναι και αυτο στα 400 ευρω-το οτι φταιει το κοντο μεταξονιο συνεπεια ψαλιδιου και εγω δεν ξερω τι.
    Ενα testride σε μοντελα του 16 ισως δειξει αλλα πραγματα.Παντως υπαρχουν ατομα που το εδωσαν για τον λογο αυτο.

  5. #20
    Ρε παιδιά, τι παπί λέτε του ανθρώπου;
    Θέλει να πάρει μηχανή.
    Τι ρόλο παίζει αν μένει σε πόλη και θα το χρησιμοποιήσει κι εκεί;
    Λες και όλοι που μένουμε Αθήνα και έχουμε μεγάλη μηχανή, την έχουμε μόνο για ταξίδια.
    Τελος πάντων...

    Φίλε, έχεις ωραίο "πονοκέφαλο" όταν ψάχνεις μηχανή.
    Άσχετα με τα τεχνικά τους και το τι σου λέει ο καθένας, ΕΣΈΝΑ σου αρέσει κάποια από τις τρεις περισσότερο;
    Αυτό είναι πολύ βασικό κριτήριο και είναι τελείως υποκειμενικο και προσωπικό .
    Αν έχεις μια μηχανή που γουστάρεις, στα @@ αν υπάρχουν άλλες γρηγορότερες, φθηνότερες, "καλύτερες"

    Και οι τρεις πάντως είναι μια χαρά μηχανές.

  6. #21
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    @Ηλίας

    Όχι δεν είναι λίγα τα χρήματα, μακάρι να το διορθώσουν γιατί είναι πανέμορφο. Τουλάχιστον όμορφο το βλέπω εγώ.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2016
    Μηνύματα
    4
    Σε ευχαριστω και φυσικα να σε ρωτησω τι θα επελεγες σε ενα τετοιο ποσο;?; ευχαριστω

  8. #23
    Tracer χωρίς δεύτερη σκέψη
    The R is for Respect.

  9. #24
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Er6 Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστω και φυσικα να σε ρωτησω τι θα επελεγες σε ενα τετοιο ποσο;?; ευχαριστω
    Αν απευθύνεσαι σε εμένα, τότε θα είδες και μόνος σου ότι στα on off και σε αυτά τα κυβικά με αυτά τα χρήματα είναι μονόδρομος, τα Honda VFR 800 CROSSRUNNER, Bmw F 800 GS και Triumph Tiger 800, παίζει επίσης και το TDM.
    Την επιλογή μου την έκανα πριν κάτι χρόνια στην Honda. Το Fazer επίσης είναι μια καλή επιλογή η yamaha έχει από τα μικρότερα ποσοστά σε βλάβες.

  10. #25
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Honda VFR 800 CROSSRUNNER, Bmw F 800 GS και KTM 990 και απο εμενα ισως τα πιο ιδανικα μηχανακια για την Ελλαδα αυτη την στιγμη μεχρι να φτιαξουν το Tracer 900 ετσι ωστε να εχει την αξιοπρεπεια του και αυτο.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. βοήθεια για αγορά παιδικού κράνους
    από Skakinen στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2007, 21:59
  2. Βοηθεια για αγορα H/y
    από X_NR750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2007, 11:32
  3. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2007, 19:23
  4. Βοηθεια για αγορα μπουφαν
    από sunnymtx στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 17:24
  5. Βοηθεια για αγορα αυτοκινητου...
    από Koufalonix στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 12:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF