Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: TD Σέρρες 29-30/10 Extreme Trackdays

  1. #16
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Ρε ησουν πανω!!!;
    Αν το ηξερα θα ειχα ενα λογο να ανεβω. Οσο και να το τριγυριζα η λογικη ελεγε να κανω οικονομια για το Μάιο.
    Κριμα για το R1, ελπιζω να ειναι κατι απλο και να εισαι κοπμλε την Ανοιξη να βρεθουμε πανω να κανουμε 23 (ε ... εσυ αν θες κανε 24 )
    Με 23 δεν γινεσαι "αερινος" ξανα......

  2. #17
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Στο κανάλι μου, υπάρχει, δεν έχω ποστάρει εδώ ακόμα. Εχω πολλά βίντεο να βάλω και όχι χρόνο, έτρεχα και Βουλγαρία για δουλειά χθες με το που γύρισα ...
    Ρε σπυρο, πολυ κωλοτουμπα το καημενο.... Κρυο λαστιχο? Εφυγε πολυ περιεργα......

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Ρε ησουν πανω!!!;
    Αν το ηξερα θα ειχα ενα λογο να ανεβω. Οσο και να το τριγυριζα η λογικη ελεγε να κανω οικονομια για το Μάιο.
    Κριμα για το R1, ελπιζω να ειναι κατι απλο και να εισαι κοπμλε την Ανοιξη να βρεθουμε πανω να κανουμε 23 (ε ... εσυ αν θες κανε 24 )
    ναι αποφαση τελευταιας στιγμης!οσο για το R1 το σαββατοκυριακο θα το κοιταξουμε.Εγω σκεφτομαι κ μια κρυφη προπονηση Μαρτη-Απριλη γιατι εχω μεινει πολυ πισω.ακου εκει 23
    παντως η πιστα εαν ξεπερασεις φοβιες απο σαμαρι στην 3-4 κ ξαναποκτησεις την φορα σου (λογω μη συχνης χρησης) πιστευω οτι γυρναει αρκετα πιο γρηγορα (σε σχεση με πριν)!

  4. #19
    Ρε κωστη δεν μου ελεγες κ ειχα 16 αρι μαζι μου
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TokTok Προβολή μηνύματος
    Νικ μια χαρά τα λες.... εγώ ο μ@@@@ που έδωσα λάθος γρανάζι στα χέρια του Μήτσου στο συνεργείο και αντί να βάλω 16 μπροστά εβαλά πάλι 17άρι... και το μηχανάκι δεν ξεκόλαγε.. και γω νόμιζα ότι φταίει το ηλεκτρόγκαζο του R1 ...

    Ολόκληρο σ/κ δεν μπήκα καν στο κόπο να το κοιτάξω!! :ZZZ::ZZZ:

  5. #20
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    Ρε σπυρο, πολυ κωλοτουμπα το καημενο.... Κρυο λαστιχο? Εφυγε πολυ περιεργα......
    Οχι, μόλις πριν λίγο είχα κάνει τον ταχύτερο γύρο μου, και απλά είχα ρίξει λίγο ρυθμό γιατι είχα αυτόν μπροστά μου...αποκλείεται να κρύωσε. Δεν ξέρω, τι να πω. Αναμένω τους εμπειρότερους για την σωστή ανάλυση!

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asos Προβολή μηνύματος
    ναι αποφαση τελευταιας στιγμης!οσο για το R1 το σαββατοκυριακο θα το κοιταξουμε.Εγω σκεφτομαι κ μια κρυφη προπονηση Μαρτη-Απριλη γιατι εχω μεινει πολυ πισω.ακου εκει 23
    παντως η πιστα εαν ξεπερασεις φοβιες απο σαμαρι στην 3-4 κ ξαναποκτησεις την φορα σου (λογω μη συχνης χρησης) πιστευω οτι γυρναει αρκετα πιο γρηγορα (σε σχεση με πριν)!
    The dreadful crest

    https://youtu.be/ciy6VU-2USo

    Edit: αυτός έπεσε ανάμεσα 2-3 .κι εγώ αυτό θυμόμουν
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #22
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Άστραψε ο τόπος.Χτύπησες πουθενα,εισαι κομπλέ;
    Φίου φίου φι φι φίου

  8. #23
    πιστευω οτι αυτος θα το εχασε απο τιποτα υγρασιες
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    The dreadful crest

    https://youtu.be/ciy6VU-2USo

    Edit: αυτός έπεσε ανάμεσα 2-3 .κι εγώ αυτό θυμόμουν

  9. #24
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Άστραψε ο τόπος.Χτύπησες πουθενα,εισαι κομπλέ;
    Εφερα τούμπες μπόλικες. Πόναγαν τα πλευρά μου αριστερά πίσω αλλά δεν ήτανε τίποτα, ο δεξιός ώμος αλλά δεν είναι τίποτα, και ένα καλό έγκαυμα τριβής πως το λένε στον παράμεσο του αριστερού χεριού. Και λίγο πρησμένος ο δείκτης. Σε καταπληκτική κατάσταση είμαι, σήμερα έπιασα επιτέλους τον στόχο μου στο τρέξιμο (ποτέ δεν ήτανε το φόρτε μου οι αποστάσεις), κάτω από 30 λεπτά τα 5 χλμ! Οέο!
    Επίσης, υπόψιν, η Γιατρός στις Σέρρες... <3

  10. #25
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    nathair περαστικα και γρηγορα ρε!

    asos .....
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #26
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Εφερα τούμπες μπόλικες. Πόναγαν τα πλευρά μου αριστερά πίσω αλλά δεν ήτανε τίποτα, ο δεξιός ώμος αλλά δεν είναι τίποτα, και ένα καλό έγκαυμα τριβής πως το λένε στον παράμεσο του αριστερού χεριού. Και λίγο πρησμένος ο δείκτης. Σε καταπληκτική κατάσταση είμαι, σήμερα έπιασα επιτέλους τον στόχο μου στο τρέξιμο (ποτέ δεν ήτανε το φόρτε μου οι αποστάσεις), κάτω από 30 λεπτά τα 5 χλμ! Οέο!
    Επίσης, υπόψιν, η Γιατρός στις Σέρρες... <3
    Περαστικα

    Ρε συ...πολυ ακυρη τουμπα!! Απο το πουθενα.
    Πραγματικα αποριας αξιο γιατι γλιστρησε πισω. Τι λαστιχα ειχες; Το μονο που μπορω να φανταστω ή ειχαν βγει τα λινά, ή κρύωσε τοσο που σε πούλησε στεγνα.
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  12. #27
    Περαστικά και ποτέ ξανά....τάπα το εργαλείο....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  13. #28
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fazerakis Προβολή μηνύματος
    Περαστικα

    Ρε συ...πολυ ακυρη τουμπα!! Απο το πουθενα.
    Πραγματικα αποριας αξιο γιατι γλιστρησε πισω. Τι λαστιχα ειχες; Το μονο που μπορω να φανταστω ή ειχαν βγει τα λινά, ή κρύωσε τοσο που σε πούλησε στεγνα.
    Τα λάστιχα ήτανε φρέσκα. KR Dunlop Slick, 4ρια. Ειχε κάνει 5 γύρους ο Γρηγόρης ο Παρασκευόπουλος και αυτό το Session εγώ. Ή και άλλο ένα 20λεπτο; Ναι νομίζω άλλο ένα 20λεπτο είχα κάνει. Τεσπα, δεν ήτανε φαγωμένα. Και να κρύωσε τόσο γρήγορα; Δες το άλλο το βίντεο, το ολόκληρο, δεν ήτανε δα οτι έκανα και 2-3 γύρους σε χαλαρό ρυθμό.
    Μου έστειλε μήνυμα φίλος πλοηγός/αγωνιζόμενος/σερφίστας οτι ξέρει γιατί έπεσα και θα μου πει (τουλάχιστον τι είδε στο βίντεο!). Πάντως και εγώ ξέρω πως χρειάζομαι βελτίωση! Σταθερότητα στις γραμμές, κλπ...

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Τα λάστιχα ήτανε φρέσκα. KR Dunlop Slick, 4ρια. Ειχε κάνει 5 γύρους ο Γρηγόρης ο Παρασκευόπουλος και αυτό το Session εγώ. Ή και άλλο ένα 20λεπτο; Ναι νομίζω άλλο ένα 20λεπτο είχα κάνει. Τεσπα, δεν ήτανε φαγωμένα. Και να κρύωσε τόσο γρήγορα; Δες το άλλο το βίντεο, το ολόκληρο, δεν ήτανε δα οτι έκανα και 2-3 γύρους σε χαλαρό ρυθμό.
    Μου έστειλε μήνυμα φίλος πλοηγός/αγωνιζόμενος/σερφίστας οτι ξέρει γιατί έπεσα και θα μου πει (τουλάχιστον τι είδε στο βίντεο!). Πάντως και εγώ ξέρω πως χρειάζομαι βελτίωση! Σταθερότητα στις γραμμές, κλπ...
    δεν έπεσες τις αρκετές φορές που ήσουν εκτός γραμμής λόγω "κίνησης" και κοίτα που έπεσες!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #30
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Επιμενω, κρυο λαστιχο.

    Ειδικα το KR ειναι αγωνιστικο λαστιχο καθαρο racing που γνωμη μου ειναι να για χρονους κατω του 25-26. Ιδιαιτερα ευαισθητο στην θερμοκρασια ασφαλτου και αερα.
    Εαν γυρναγες στο 28 το λαστιχο ποτε δεν ζεσταθηκε ασχετα εαν η 4αρα γομα ειναι ΟΚ για τετοιο καιρο με κρυο γιατι πολυ απλα βγηκε ζεστο απο τις κουβερτες καπου στους 80 και μεχρι την Κ1 πηγε στους 60. Ειναι λαστιχο που πρεπει να το πιεζεις και να το πας τεζα απο την στιγμη που βγεις απο τα πιτς μεχρι να επιστρεψεις. Απο το βιντεο φαινεται οτι το πισω λαστιχο δεν ξεκολησε απο γκαζι, αλλα γλιστρησε πριν την εισοδο και το απεξ. Ακομα και τελειωμενα να ηταν τα λαστιχα το KR δεν συμπεριφερετε ετσι. Το δικο μου μετα απο 80 γυρους πριν βγω και το αλλαξω γυρναγα στο 24.

    Τεσπα, να σε παντα καλα τα μηχανακια τα φτιαχνουμε η στην τελικη παιρνουμε αλλο. Οσο για τον πρωην αγωνιζομενο-σερφιστα ειναι ψηλος μακρυμαλης και ειχε CBR?

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "κλειστό" trackday στις Σέρρες 29 Μαΐου
    από Atsatsos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2009, 13:24
  2. Extreme Trackdays ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΣΚ 30 - 31 ΜΑΪΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2009, 19:33
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2008, 18:10
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2008, 13:22
  5. Extreme Trackday ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 12:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF