Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 36 από 36

Θέμα: TD Σέρρες 29-30/10 Extreme Trackdays

  1. #31
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    Επιμενω, κρυο λαστιχο.

    Ειδικα το KR ειναι αγωνιστικο λαστιχο καθαρο racing που γνωμη μου ειναι να για χρονους κατω του 25-26. Ιδιαιτερα ευαισθητο στην θερμοκρασια ασφαλτου και αερα.
    Εαν γυρναγες στο 28 το λαστιχο ποτε δεν ζεσταθηκε ασχετα εαν η 4αρα γομα ειναι ΟΚ για τετοιο καιρο με κρυο γιατι πολυ απλα βγηκε ζεστο απο τις κουβερτες καπου στους 80 και μεχρι την Κ1 πηγε στους 60. Ειναι λαστιχο που πρεπει να το πιεζεις και να το πας τεζα απο την στιγμη που βγεις απο τα πιτς μεχρι να επιστρεψεις. Απο το βιντεο φαινεται οτι το πισω λαστιχο δεν ξεκολησε απο γκαζι, αλλα γλιστρησε πριν την εισοδο και το απεξ. Ακομα και τελειωμενα να ηταν τα λαστιχα το KR δεν συμπεριφερετε ετσι. Το δικο μου μετα απο 80 γυρους πριν βγω και το αλλαξω γυρναγα στο 24.

    Τεσπα, να σε παντα καλα τα μηχανακια τα φτιαχνουμε η στην τελικη παιρνουμε αλλο. Οσο για τον πρωην αγωνιζομενο-σερφιστα ειναι ψηλος μακρυμαλης και ειχε CBR?
    Ε να μην τα ξαναβάλω τα ρημάδια τότε. Για τον σερφίστα είναι ο Σταύρος ο Τριντής. Γιατί έγραψα πρώην ανωνιζόμενος, αφού και τώρα τρέχει! Λάθος μου Για να δω τι έχει να μου πει...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Η αλήθεια είναι ότι τα KR, κατά την άποψή μου, είναι εξαιρετικά αλλά θα πρέπει να τα πιέζεις από τον πρώτο lap έως και τον τελευταίο για να δουλέψουν όπως πρέπει. Στο βίντεο έχει δίκιο ο R-1nas, γλιστράει χωρίς να έχεις πάρει γκάζι. Αυτό μοιάζει με πτώση από κρύα λάστιχα. Πρέπει να είχε και δροσιά στην πίστα γιατί η αλήθεια είναι ότι το Καλοκαίρι ή αρχές Σεπτέμβρη που οι θερμοκρασίες είναι >30C δεν αντιμετωπίζεις τέτοια προβλήματα.
    Τελευταία τροποποίηση από DrIoannis; 04/11/2016 στις 07:17.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    περαστικα Σπυρο...
    και γρηγορη επανοδο...

  4. #34
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Πιθανότατα να έχετε δίκιο. Δεν ξέρω, δεν είμαι από τους ανθρώπους που σπεύδουν να ρίξουν τα λάθη τους στους άλλους, στον εξοπλισμό τους, στο κακό μάτι, κλπ. Πρώτα κοιτάω τι έκανα εγώ στραβά, αυτή τη τάση έχω. Πιστεύω οτι για τα περισσότερα που μας συμβαίνουν εμείς είμαστε υπεύθυνοι...
    Πάντως αν έχουν τέτοια ακραία συμπεριφορά τα KR, δεν νομίζω πως θα τα ξαναφορέσω.

  5. #35
    Τελείως κουφή πτώση Σπύρο. Στο μικρό video που είχες ανεβάσει, νόμιζα πως ήσουν σε ζέσταμα και έφυγε από κρύο λάστιχο όπως σου είπα.
    Τα παιδιά που έχουν εμπειρία από τέτοια λάστιχα, μάλλον έχουν δίκιο.
    Κρίμα, ευτυχώς δεν χτύπησες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #36
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Καθαρα κρυο λαστιχο τοτε. Οτι ειπε κι ο R1nas.
    Το KR ειναι λαστιχο που δουλευει απο 1.26 και κατω. 1-2" πιο πανω θα κρυωσει και θα χαλάσει απο coldtearing και αρκετα πιο πανω προφανως θα σε πουλησει. Βαλε και σε αυτο οτι δεν εκανε και καμια ζέστη το ΣΚ (<20C)
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. "κλειστό" trackday στις Σέρρες 29 Μαΐου
    από Atsatsos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2009, 13:24
  2. Extreme Trackdays ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΣΚ 30 - 31 ΜΑΪΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2009, 19:33
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2008, 18:10
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2008, 13:22
  5. Extreme Trackday ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 12:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF