Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Mt-03 ή κάποιο άλλο

  1. #1

    Mt-03 ή κάποιο άλλο

    Γεια σας παιδια πρωτη φορα γραφω εδω και ηθελα τη βοηθεια σας . Οδηγω εδω και 6 χρονια σκουτερ και κουραστηκα πια . Θελω να αγορασω μηχανη αλλα δεν ξερω ποια θα ηταν η ιδανικη για την μεταβαση απο το 125 που εχω . Εχω ψαχτει για μοντελα μεχρι 500 κυβικα και εμφανισιακα αλλα και βασει κυβισμου κλινω προς το yamaha mt 03 . Θα ηθελα την γνωμη σας για το συγκεκριμενο μοντελο ή και για αλλες μηχανες .

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    ΛΕφτα που διαθετεις και οριο σε κυβικα λογο διπλωματος πες και το βλεπουμε..

  3. #3
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Για πες και τη χρηση θες; Αποκλειστικά για πόλη;
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #4
    Το οικονοιμκο οριο ειναι μεχρι 5500 και στα κυβικα τωρα θα το κανω απεριοριστο το διπλωμα μου Oσον αφορα τη χρηση , το θελω για πολη αλλα θελω να μπορω να κανω και κανα ταξιδι

  5. #5
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Ποιο ΜΤ-03;
    Το παλιό μονοκύλινδρο ή το νέο δικύλινδρο;

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Ποιο ΜΤ-03;
    Το παλιό μονοκύλινδρο ή το νέο δικύλινδρο;
    Εχω ψαχτει για μοντελα μεχρι 500 κυβικα και εμφανισιακα αλλα και βασει κυβισμου κλινω προς το yamaha mt 03 .
    Λογικά για το καινούριο μιλάμε.

  7. #7

    cb 500x

    Αν μπορούσες να δεις το cb500x abs Honda νομίζω ότι ειναι λίγο παραπάνω από το όριο σου , πιστεύω ότι ειναι ότι πρέπει για την χρήση που θες !
    Δεν γνωρίζω για το Mt-03 που λες ,αλλα το άλλο το έχω κάνει τεστ ντραιβ και νομίζω ότι ειναι πολύ καλή περίπτωση για κάποιον με τα δικά σου ,θελω .

  8. #8
    Nαι για το καινουργιο λεω . Απλα οι περισσοτεροι γνωστοι μου που εχουν ηδη μεγαλες μηχανες χωριζονται σε 2 κατηγοριες : Σε αυτους που μου λενε καλυτερα να ξεκινησεις με κατι μικρο για να μαθεις και σε αυτους που μου λενε τσαμπα λεφτα θα δωσεις παρε κατευθειαν μεγαλη.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thodoris_thes Προβολή μηνύματος
    Nαι για το καινουργιο λεω . Απλα οι περισσοτεροι γνωστοι μου που εχουν ηδη μεγαλες μηχανες χωριζονται σε 2 κατηγοριες : Σε αυτους που μου λενε καλυτερα να ξεκινησεις με κατι μικρο για να μαθεις και σε αυτους που μου λενε τσαμπα λεφτα θα δωσεις παρε κατευθειαν μεγαλη.
    Και οι δυο εχουν το δικιο τους. Εγω θα πω να κανεις τη μεση λυση. Να ξεκινησεις με μικροτερο αλλα οχι καινουριο. Αργα η γρηγορα θα θες να το αλλαξεις και να πας σε κατι μεγαλυτερο. Αν εχεις παρει κατι καινουριο θα χασεις αρκετα λεφτα. Οποτε ξεκινας με κατι 250-500 (ή και 600 αν μιλαμε για ηρεμο μονοκυλινδρο) σε μτχ και οταν νιωσεις πως πλεον δε σε καλυπτει πας σε κατι μεγαλυτερο.

    Το να πας κατευθεαιν στο μεγαλο δε θα σου το προτεινω. Το εκανα κι εγω και τελικα αν γυρνουσα το χρονο πισω δε θα το ξαναεκανα. Τζαμπα παιδεψα τον εαυτο μου με τις μεγαλυτερες-βαρυτερες μηχανες, αφου ετσι κι αλλιως δεν εκμεταλλευομουν αυτα που ειχαν να μου δωσουν.

    Απο εμενα θα ελεγα να κοιταξεις για κανενα ninja / μικρο δουκα / inazuma / wolf.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    με 5500ε καινουργιο τιποτα δεν βαζει φωτια στην ασφαλτο. Η δικη μου ψηφος στο μτ-07abs ελαφρως μετοχειρο.

    ταξιδι μονος η δικάβαλο?

  11. #11
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Πρώτο μηχανάκι είπε οτι θέλει ο άνθρωπος, όχι να βάλει φωτιά στα Σαββατόβραδα...


    Συμφωνώ για μεταχειρισμένο 250αρι.

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 23:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 14:58
  3. mt-03 vs Pegaso strada
    από dimz στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 09:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF