Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: LUKA CIMOLINI’S BMW R100 RS

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723

    LUKA CIMOLINI’S BMW R100 RS

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled2.jpg 
Προβολές:	291 
Μέγεθος:	47,0 KB 
ID:	372222

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled1.jpg 
Προβολές:	291 
Μέγεθος:	36,4 KB 
ID:	372223

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled3.jpg 
Προβολές:	293 
Μέγεθος:	30,7 KB 
ID:	372224

    Ενω δεν ειναι τοσο του γουστου μου αυτες οι μετατροπες το συγκεκριμενο νομιζω πως ειναι πραγματικα απιστευτο!

    Περισσοτερα εδω.

  2. #2
    καλη χιπστεροπατατα!!! κανουν οτι τους κατεβει και το ονομαζουν και καστομ σοπ!


    παρε 2 RSakia που πηδανε...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tumblr_njvp306wAL1tqzdnxo1_1280.jpg 
Προβολές:	231 
Μέγεθος:	99,7 KB 
ID:	372228

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ritmo-sereno.jpg 
Προβολές:	229 
Μέγεθος:	80,6 KB 
ID:	372229
    ORGIA!!!!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Σεβομαι τις γνωσεις σου στο αντικειμενο, αλλα για να ειμαι ειλικρινης απο τα τρια το πανω θα ηθελα να οδηγαω.

    Αν θα ηθελες να εξηγησεις τι εχει γινει λαθος κατα τη γνωμη σου στην μετατροπη που ποσταρα θα με ενδιεφερε ειλικρινα να το ακουσω.


  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Το πρώτο είναι καθαρα φτιαγμένο για ποζεριά και τίποτα άλλο.
    Οταν παίρνεις το φαίρινγκ του R100RS, το οποίο είναι και το πρώτο ever που σχεδιάστηκε σε αεροσήραγγα και είναι πολύ καλό, και το κόβεις να το κάνεις τόσο μικρό σαν μασκάκι, είναι σαν να το αναιρείς τελείως. Ομως παει 200 εύκολα αυτή η μοτοσυκλέτα, άρα δεν πρόκειται να ανοίξεις το γκάζι της.

    Εβαλε και τις δαγκάνες εμπρός απο το πηρούνι γυρνώντας το ανάποδα για να γίνει πιο classic look.
    Αυτή η τοποθέτηση σταμάτησε στο τέλος των 70s γιατί χειροτερεύει την συμπεριφορά της μοτο.

    Αυτα που έβαλε ο astroman είναι φτιαγμένα για γρήγορη οδήγηση και για πίστα ακόμα, δεν θα βρούν κάτω με τίποτα.
    Οι μετατροπές τους είναι για να πανε γρήγορα, να φρεναρουν και να μην βρίσκουν κάτω. Απλά έβαλαν και τα παλιά καπακια απο τα /6 για πιο classic look.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εμενα κακασχημα μου φαινονται ολα. σαν καζανοκεφαλοι ειναι...

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Το πρώτο είναι καθαρα φτιαγμένο για ποζεριά και τίποτα άλλο.
    Οταν παίρνεις το φαίρινγκ του R100RS, το οποίο είναι και το πρώτο ever που σχεδιάστηκε σε αεροσήραγγα και είναι πολύ καλό, και το κόβεις να το κάνεις τόσο μικρό σαν μασκάκι, είναι σαν να το αναιρείς τελείως. Ομως παει 200 εύκολα αυτή η μοτοσυκλέτα, άρα δεν πρόκειται να ανοίξεις το γκάζι της.

    Εβαλε και τις δαγκάνες εμπρός απο το πηρούνι γυρνώντας το ανάποδα για να γίνει πιο classic look.
    Αυτή η τοποθέτηση σταμάτησε στο τέλος των 70s γιατί χειροτερεύει την συμπεριφορά της μοτο.

    Αυτα που έβαλε ο astroman είναι φτιαγμένα για γρήγορη οδήγηση και για πίστα ακόμα, δεν θα βρούν κάτω με τίποτα.
    Οι μετατροπές τους είναι για να πανε γρήγορα, να φρεναρουν και να μην βρίσκουν κάτω. Απλά έβαλαν και τα παλιά καπακια απο τα /6 για πιο classic look.
    Ok, got it. Απλα ειχα την εντυπωση πως σε τετοιου ειδους μετατροπες το "looks over function" εχει καταντησει να ειναι ο κανονας πλεον. Δεν ειναι κατι που μου κανει εντυπωση.

  7. #7
    και να συμπληρωσω τον Σαπιλα που πολυ σωστα τα λεει... η Ritmo τρεχει χρονια σε αγωνες Ιαπωνιας με κλασσικα και μαλλον τα μηχανακια εχουν και πολλα αλογακια... build to Go not for Show που λενε.... το αλλο ειναι βαρκα γιαλο... σορρυ μου αρεσουν οι μηχανες που πανε και στρηβουν...
    ORGIA!!!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    σορρυ μου αρεσουν οι μηχανες που πανε και στρηβουν...
    Μην αγχωνεσαι. Ουτε δικια μου ειναι, ουτε προσπαθω να την πουλησω.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF