Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Προσεχώς νέος μοτοσικλετιστής

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2016
    Μηνύματα
    2

    Cool Προσεχώς νέος μοτοσικλετιστής

    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.
    Όπως γράφω και στον τίτλο δεν έχω πάρει ακόμα το δίπλωμα μου αλλά σε 2 βδομαδούλες με το καλό θα το έχω. Ο λόγος που άνοιξα αυτό το thread είναι για να μου δώσετε τα φώτα σας εσείς οι γνώστες σχετικά με τη μηχανή πρέπει να πάρω σαν αρχάριος. Οπότε μερικά πραγματάκια που πρέπει να λάβετε υπόψη σας πριν μου κάνετε τις προτάσεις σας. Είμαι οδηγός σε παπί (innova) περίπου 3 χρονιά βέβαια αυτό όσο ήμουν Πάτρα , γιατί τώρα πλέον που έχω μετακομίσει Αθήνα δεν έχω οδηγήσει ακόμα εδώ και βλέπω πως υπάρχει αρκετά μεγάλη διαφορά στη οδική συμπεριφορά , άρα δεν είμαι και τελείως <noob> στον δρόμο. Δεύτερον είμαι 1.86 84kg . Τρίτων θέλω μηχανή super motard σαν πρώτη επιλογή αλλά πάνω από όλα η ασφάλεια μου , αν τα motard δεν ενδείκνυνται για νέους αναβάτες δεν πρόκειται να πάρω κάτι που υπάρχει περίπτωση λόγο της απειρίας μου να μου προκαλέσει τραυματισμό ή και χειρότερα , τέλος διαθέτω έως και 3500 Euro.

  2. #2
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Καλως ήρθες

    Πες μας λιγο και την ηλικία σου και για ποιο δίπλωμα πας.
    Θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε πιο ευκολα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2013
    Μηνύματα
    754
    καλως ηρθες φιλαρακο.
    Tora telis poy den telo, kiota telo si den teliw. Kai ego tora den telo gia na telis otan telo.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλωσόρισες!
    Για να ψάχνεις για s.motard εικάζω πως το δίπλωμά σου είναι απεριόριστο.Μια λύση θα μπορούσε να είναι το xt660x.
    Kαι επειδή συμφωνώ ότι πάνω απ'όλα είναι η ασφάλεια,αν δεν έχεις καλό και επαρκή εξοπλισμό,μην αμελήσεις να φροντίσεις και γι'αυτόν

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2016
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα και πάλη , είμαι 26 χρονών. Σχετικά με τον εξοπλισμό έχω στο πρόγραμμα +300 για κράνος και ένα μπουφάν αμέσως με την αγορά της μηχανής. xt660x όντος ήταν από τα πρώτα που έχω βάλει στο μάτι. Απλα εχω ακούσει οι είναι λιγάκι ατίθασο επειδή είναι μονοκύλινδρο από θέμα σωματότυπου πιστεύω πάντως ότι θα μπορώ να το κουμαντάρω. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε και τι έξοδά και πρέπει να υπολογίσω για συντήρηση και για καύσιμα για μια τέτοια μοτοσυκλέτα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Radley Προβολή μηνύματος
    Απλα εχω ακούσει οι είναι λιγάκι ατίθασο επειδή είναι μονοκύλινδρο από θέμα σωματότυπου πιστεύω πάντως ότι θα μπορώ να το κουμαντάρω. .
    Sumo=μονοκυλινδρο ετσι κι αλλιως. Μαλιστα το xt ειναι απο τα ηπιοτερα του ειδους με μοναδικη εξαιρεση μαλλον το FMX της Honda. Αποκλειεται να σε δυσκολεψει στην οδηγηση. Ή για να το πω αλλιως, αν σε δυσκολεψει το xt καλυτερα ξαναγυρνα στο παπι.

    Κι απο μενα ψηφος στο xt. Θα βρεις κατι καλο στα λεφτα σου και οταν αργοτερα κατασταλαξεις οδηγικα και βρεις τι ακριβως σου αρεσει σαν αναβατης θα μπορεσεις να το δωσεις ευκολα σχεδον στα ιδια λεφτα που το ειχες παρει.

Παρόμοια θέματα

  1. νέος στη γειτονιά
    από sporky στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2018, 20:00
  2. Νεος!
    από ΜΗΤΣΟΣΚΥΛΟΣ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2004, 00:56
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 11:35
  4. Eφτασε!! Νεος Συναγερμός!
    από meis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 11:41
  5. Νεος κοσμος
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 21:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF