Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Χωματινα λαστιχα

  1. #1

    Χωματινα λαστιχα

    Μιας κ σχεδον ολα τα λαστιχα εχουν αλλαξει απο το τελευταιο ποστ, ας αρχισουμε μια συζητηση με τις αποψεις κ τις εμπειριες μας για καθε μοντελο
    Πρόσεχε τον εαυτό, μη περιμένεις από τους άλλους να το κάνουν...

  2. #2
    Στη περιιχη μου εχουμε αρκετη πετρα αλλα κ αρκετη λασπη, παταμε πολυ χορτο-πευκοβελονες κ φυλλα κ γενικα απο ολα οποτε το λαστιχο εχει πιο σκληρη κατευθυνση.

    Εγω εχω εμπειρια απο:

    το dunlop 952, το πισω μου αρεσε πολυ για ολες τις συνθηκες κ κρατησε κ πολυ, το εβαλα οκτωβρη κ μου εβγαλε μια ολοκληρη σεζον, το καλοκαιρι βεβαια ηταν για αλλαγη αλλα την παλευε ακομα. Το μπροστα δε με βολεψε καθολου, μου γλιστραει ευκολα σε λιγη κλιση κ δε μου εχει δωσει εμπιστοσυνη πουθενα, ακομα κ με 0,5 πιεση μου πλανιαρε ευκολα, δε θα το ξαναβαλω.

    Michelin mh3 starcross πισω, καλο αλλα πολυ πιο μαλακο, το εβαλα αυτο τον αυγουστο κ ηδη ειναι για αλλαγη, βεβαια εφαγε κ αρκετη πετρα αλλα για μετριο προς σκληρο δεν αντεξε καθολου, το 952 μου φσνηκε καλυτερο φτηνοτερο κ ανθεκτικοτερο, το μπροστα μετρια πραγματα ουτε ζεστη ουτε κρυο, εβγαλε σεζον ανετα, το καλοκαιρι αρχισε κ μου εκοωε πλαινα τακουνια αλλα την παλευε

    Maxxis it intermadiate δε θυμαμαι νουμερο μη πω ψεματα, το πισω αξιοπρεπεςστατο κ ανθεκτικο, ειμαι εξισου ικα οποιημενος οσο το 952, απο ανθεκτικοτητα δε μπορω να συγκρινω γιατι δε εβγαινα στα ιδια μερη. Το μπροστα ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει, εβγαλε δυο σεζον με το τελευταιο καλοκαιρι να εχουν μεινει τα μισα πλαινα τακουνια κ να ειναι ακομα κ σε αυτη την κατασταση καλυτερο απο το μπροστα 952 που εβαλα μετα καινουριο.

    Ειμαι περιεργος να ακουσω γνωμες για το michelin ac10 που ειναι κ φτηνο, για πειτε εντυπωσεις απο τα δικα σας

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    651
    Τα ac10 τα ειχα φορεσει 2 φορες παλιοτερα.Δεν ειχα προβλημα σχεδον πουθενα.Βεβαια δεν ειχα δοκιμασει σε κατσαβραχα.Το μειον του πολυ μαλακο και τρωγεται πολυ γρηγορα.Θεωρω οτι αυτος ειναι και ο λογος που ειναι τοσο φτηνο.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2016
    Μηνύματα
    111
    Είχα τα tw brigestone σε ένα kmx 200 χάλια κράτημα στο χώμα καλή αντοχη

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.310
    0.5 πίεση δηλαδή 7,5 - 8 psi,

    Λάστιχα χωμάτινα για ποια χρήση; Με τι οδήγηση και σε τι μηχανάκι. Είναι πολύ σχετικά όλα.

  6. #6
    Ναι συμφωνώ στην παρατήρηση σου ως προς τις ιδιαιτερότητες εδαφος μοτο χρήση αλλά θέλω προσωπικές εντυπωσεις κι εμπειρίες απο μοντέλα ελαστικών enduro motocross γενικότερα, γιατι πολλά λάστιχα χαρακτηρίζονται πχ intemediate ή μετρια προς σκληρά αλλά μεταξύ τους μπορεί να έχουν τεράστια διαφορά στη φθορά. Στην αξιολόγηση άλλωστε νομίζω θα πει ο καθένας τις συνθήκες δοκιμής του ελαστικού του.
    Πρόσεχε τον εαυτό, μη περιμένεις από τους άλλους να το κάνουν...

Παρόμοια θέματα

  1. χωματινα λαστιχα!!!
    από GTZ750 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2008, 00:16
  2. Χωμάτινα λάστιχα Dunlop 908 RR
    από Nik0s στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2007, 12:10
  3. Τα φώτα σας.. (χωμάτινα λάστιχα)
    από wizard στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 14:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF