Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 198

Θέμα: Honda X-ADV

  1. #46

  2. #47
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Γατάκια....Η χοντα μας έχει όλους

  3. #48
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Η αλήθεια είναι ότι παραπάνω το περίμενα. Όταν το Tmax με 530cc έχει κοντα 12000. Με άλλα 500 παίρνεις 200 κυβικά, dct, και πατάς και λίγο χώμα. Θεωρώ ότι αυτό θα είναι το αγοραστικό κοινό που στοχεύει.
    Είναι από τα μηχανάκια που που μ'αρεσουν στις photos αλλά δε νομιζω πότε να το σκεφτόμουν.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    απο που προκυπτει οτι με αυτο πραγμα πατας χωμα;
    απο το ονομα;
    γιατι να πατησεις χωμα με 240 κιλα σιδερα ντυμενα γυρω γυρω με πανακριβα πλαστικα;

  5. #50
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    απο που προκυπτει οτι με αυτο πραγμα πατας χωμα;
    απο το ονομα;
    γιατι να πατησεις χωμα με 240 κιλα σιδερα ντυμενα γυρω γυρω με πανακριβα πλαστικα;
    Γιατι αυτο εχεις;

  6. #51
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.067
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    απο που προκυπτει οτι με αυτο πραγμα πατας χωμα;
    απο το ονομα;
    γιατι να πατησεις χωμα με 240 κιλα σιδερα ντυμενα γυρω γυρω με πανακριβα πλαστικα;
    Διάβασα το παραπάνω και νόμιζα ότι είμαστε στο thread οποιουδήποτε μεγάλου on/off.
    Life begins at 45°.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    προσπαθω να καταλαβω ποιο χαρακτηριστικο του ταιριαζει με χρηση σε χωμα τυπου ADV εκτος απο τις ακτινωτες ζαντες οι οποιες ομως και παλι ειναι πολυ μικρης διαμετρου
    ας πει καποιος κατι γιατι θα ξεχασουμε και τα λιγα που ξερουμε

  8. #53
    Λοιπόν... Αυτά που ξέρετε ας ξεχαστούν μία φορά. Θέλετε να κραξετε; Στο σχετικό νήμα του Ζεύκα "Ακόμα μία μαλακία από την Χόντα". Εδώ οι γνώστες, οι ειδικοί κλπ εξαφανίζονται μαγικά. Call me Houdini.

    Μετά την παρουσίαση ας το δούμε πάλι. Πολλά υπόσχονται οι μαρκετινίστες, συγκριτικά με άλλα σκούτερ είναι πιο ψηλό, με μεγαλύτερους τροχούς, υποτίθεται με πιο γερά πλαστικά, άρα θεωρητικά είναι "για την κατηγορία των μεγάλων σκούτερ" χωμάτινο.

    Αυτά.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    https://youtu.be/eKXI842yg-o
    Αυτό που θα ήθελα να είμαι, αλλά δυστυχώς δεν είμαι. Αυτά που θα ήθελα να έχω, αλλά δυστυχώς δεν έχω. Αυτά που θα ήθελα να κάνω, αλλά παπάρια! Εκεί μπαίνει στη μέση το marketing και δένει το γλυκό. Ακουμπάς Χ euro και ονειρεύεσαι. Η Honda και η κάθε Honda, σε πείθει ότι ανακάλυψε μια νέα κατηγορία, για πάρτη σου, και εσύ χαίρεσαι. Η ίδια ιστορία.
    Μην πέσετε να με φάτε. Γνώμη μου είναι και μπορεί να κάνω λάθος. Άλλωστε εμείς είμαστε ταπεινά χαμομηλάκια.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stefanos73 Προβολή μηνύματος
    https://youtu.be/eKXI842yg-o
    Αυτό που θα ήθελα να είμαι, αλλά δυστυχώς δεν είμαι.
    Αρχιτέκτονας με κακό γούστο στις μοτοσυκλέτες?

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stefanos73
    Εγγραφή
    29/11/2015
    Μηνύματα
    214
    Όχι μόνο. Αρχιτέκτων που είναι αθλητικός τύπος, γόης, adventure, buon viver και τσιμπάει και φιλάκι αφού το μελαμψό μωρό έχει πάθει σκολούμπρα. Α, μην ξεχάσω, και στη στέκα τσάκαλος!

  12. #57
    όλα ειναι life still στην εποχή μας , εάν σκεφτούμε λίγο θα δούμε ότι οι ανάγκες μας για μετακίνηση καλύπτονται σχεδόν σε όλους με μια μοτοσυκλέτα μέχρι 500 cc η ενα σκούτερ 300 cc ...αρα τι χρειάζονται οι σούπερ ντουπερ ss , hayaboyzes, gs1200 κτλπ ...για να ικανοποιήσουμε την κ@λα μας την τρελα μας ,την ματαιοδοξία μας ...πειτε όπως νομίζετε !

    το περιττό και το υπερβολικο ειναι αυτό που δημιουργεί το πάθος !! έτσι κ εδώ !! ενα σκούτερ 750 cc ίσως ειναι υπερβολή ,όπως π.χ το gp 800 & srv 850 από gilera & aprilia ..
    οσο για τον αν θα πουλήσει δείτε της πωλήσεις που εχει το tmax 530 & 500 ..και τότε μιλάμε..που επί της ουσίας ειναι υποδεέστερο , από το adv 750 σχεδόν σε όλα και η κατανάλωση του απαράδεκτη μιας και ο κινητήρας του εχει αρχίσει και δείχνει τα χρόνια του και επιδόσεις αλλά και σε κατανάλωση !!και όμως παρο όλα αυτά πουλάει και μάλιστα απαράδεκτα ακριβά !!!
    εκεί στοχευει λοιπόν το adv σ αυτό το κοινο !
    και ναι πιστεύω ότι ειναι πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό που εχει !!
    και όσοι αναρωτιέστε αν ειναι για χώμα ,πως θα μπαίνει στο χώμα κτλπ αναρωτηθείτε εάν τα bw 1200gs η varadero και τα λοιπά μαστόδοντα ήταν για χώμα ?
    μια χαρά ωραιο λοιπόν το βρίσκω και πολύ πρόχω...με dc-t πολλά mob οδήγησης κτλπ (s1-s2-s3) στο sport mob ,περα από το D & manual ..αυτά ειναι τα γνωστά πιθανόν να εχει και αλλά καλούδια σε ηλεκτρονικά οι αναρτήσεις ρυθμίσεις κτλπ.
    Τελευταία τροποποίηση από NIKOS.; 17/02/2017 στις 15:23.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μπήκαν και οι πρώτες αγγελίες .Δεν ξέρω αν υπάρχουν ψιλά γράμματα αλλά το συγκεκριμένο κατάστημα αναφέρεται σε άτοκο χρηματοδοτικό(5.000€ προκαταβολή και 24 μηνιαίες δόσεις των 312,50€) και για το X ADV και για κάποια άλλα μοντέλα της εταιρείας.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    το περιττό και το υπερβολικο ειναι αυτό που δημιουργεί το πάθος !! έτσι κ εδώ !! ενα σκούτερ 750 cc ίσως ειναι υπερβολή ,όπως π.χ το gp 800 & srv 850 από gilera & aprilia ..
    οσο για τον αν θα πουλήσει δείτε της πωλήσεις που εχει το tmax 530 & 500 ..και τότε μιλάμε..που επί της ουσίας ειναι υποδεέστερο , από το adv 750 σχεδόν σε όλα και η κατανάλωση του απαράδεκτη μιας και ο κινητήρας του εχει αρχίσει και δείχνει τα χρόνια του και επιδόσεις αλλά και σε κατανάλωση !!και όμως παρο όλα αυτά πουλάει και μάλιστα απαράδεκτα ακριβά !!!
    εκεί στοχευει λοιπόν το adv σ αυτό το κοινο !
    Μιλάμε για ένα μηχανάκι που κυκλοφορεί στην αγορά αρκετά χρόνια σαν NC NCX και integra.
    Ίδια μηχανάκια ίδια τεχνολογία άλλα πλαστικά.
    Το adv ουσιαστικά λόγω ελαστικών-τροχών είναι υποδεέστερο στην άσφαλτο για μένα.
    Οπότε μιλάμε για διαφορά στη φάτσα και στην τιμή.
    Όσο για το adv πνεύμα ένα NCX με τριβάλιτσο αλουμινένιο, με σχετικές ποδιές, σιδεριές, προβολάκια,
    ζελατίνες, και δεν ξέρω τι άλλο απαιτείται να κουβαλάς για να θεωρηθείς "περιπετειώδης"
    είναι πολύ περισσότερο μόστρα. Και το παίρνεις με 8500 χιλιάρικα.
    Δεν θέλω να προσβάλω τους πιθανούς κάτοχους αλλά η Honda ψάχνει άσχετους.

  15. #60
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Μιλάμε για ένα μηχανάκι που κυκλοφορεί στην αγορά αρκετά χρόνια σαν NC NCX και integra.
    Ίδια μηχανάκια ίδια τεχνολογία άλλα πλαστικά.
    Το adv ουσιαστικά λόγω ελαστικών-τροχών είναι υποδεέστερο στην άσφαλτο για μένα.
    Οπότε μιλάμε για διαφορά στη φάτσα και στην τιμή.
    Όσο για το adv πνεύμα ένα NCX με τριβάλιτσο αλουμινένιο, με σχετικές ποδιές, σιδεριές, προβολάκια,
    ζελατίνες, και δεν ξέρω τι άλλο απαιτείται να κουβαλάς για να θεωρηθείς "περιπετειώδης"
    είναι πολύ περισσότερο μόστρα. Και το παίρνεις με 8500 χιλιάρικα.
    Δεν θέλω να προσβάλω τους πιθανούς κάτοχους αλλά η Honda ψάχνει άσχετους.
    ψαξε καλητέρα τα χαρακτηριστικά του και θα δεις ...οτι μόνο το πλαισιο και ο κινητήρας ειναι ίδια!
    όλα τα αλλά από κουστούμια ,θεση για κράνος ,αναρτησεις ,ψαλιδια γεωμετρία κτλπ ειναι διαφορετικά ! ειναι λοιπόν αρκετές η διαφορές που στην ουσία μιλάμε για άλλο μηχανακι ,
    εγώ από την άλλη πλευρά πιστεύω ότι μόνο οι άσχετοι δεν μπορούν να εκτιμήσουν την τεχνολογία και το πρωτοποριακο ντιζάιν που προσφέρει η Honda ! σ αυτό το μηχανακι !!
    (δεν θέλω να προσβάλω τους μη ιδιοκτήτες ,αλλα έτσι ειναι )
    από την άλλη όποιος δεν του αρέσει δεν το παιρνει απλά τα πράγματα .
    αυτό που πρέπει όμως γενικότερα να έχουμε κατά νου όλοι ειναι πως οτιδήποτε καινούριο συνήθως ξενίζει στο μάτι ,και δύσκολα το δεχόμαστε ,θυμαμαι την εποχή που κραζαμαι τα σκούτερ και πως φαινότανε στα ματιά μας την δεκαετια του 80 και πως τα εβλεπα τότε και πως τωρα γυρνώντας στης σκέψεις μου και βλέποντας την εξέλιξη που έχουν σε σουλουπια ,τεχνολογια κτλπ βλέπω ποσο λάθος κάναμε,..ο κόσμος εξελίσσεται , αλλάζει ,γουστα , ανάγκες κλπ και μαζί του εξελισομαστε και εμείς ...εαν δεν γινότανε ολο αυτό το πανηγύρι θα παραμεναμε στης φλωρετες , και στης βεσπες ..που στο φινάλε μια χαρά μετακινησε και μ αυτές...
    μια χαρά μηχανάκια ειναι και τα σκούτερ εάν καλύπτουν της ανάγκες και τα θέλω ,του καθενός μας.
    Τελευταία τροποποίηση από NIKOS.; 18/02/2017 στις 15:56. Αιτία: edit

Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μονοπωλειο Ανταλλακτικων Honda
    από kapeos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 23:39
  2. Τώρα και αεροπλάνο από τη Honda!
    από skor-billys στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 19:29
  3. H Repsol Honda
    από dimi750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 14:49
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 22:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF