Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 198

Θέμα: Honda X-ADV

  1. #151
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    Κατ' αρχήν κινείται σαν μοτοσυκλέτα, καμμία σχέση με σκούτερ...
    Η HONDA έκανε πάλι το θαύμα της...
    εδώ είσαι Μανο μουυυυυυ !!!! και ανετο και στης διαστάσεις σου !!!! και μαματο ....
    περα από την πλάκα το συγκεκριμένο μηχανακι αν αρέσει σε κάποιον ειναι φουλ του άσσου!!
    ειναι πραγματικά ενα μηχανακι για όλες της χρήσεις , και ξεκούραστο και οικονομικο ...επι της ουσίας ειναι μοτοσυκλέτα με κουστούμια και λειτουργείς σκούτερ , όντως καμία σχέση με τα σκούτερ που ξέρουμε!
    ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΩ ...

  2. #152
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    εδώ είσαι Μανο μουυυυυυ !!!! και ανετο και στης διαστάσεις σου !!!! και μαματο ....
    περα από την πλάκα το συγκεκριμένο μηχανακι αν αρέσει σε κάποιον ειναι φουλ του άσσου!!
    ειναι πραγματικά ενα μηχανακι για όλες της χρήσεις , και ξεκούραστο και οικονομικο ...επι της ουσίας ειναι μοτοσυκλέτα με κουστούμια και λειτουργείς σκούτερ , όντως καμία σχέση με τα σκούτερ που ξέρουμε!
    ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΩ ...
    Έλα πες αλήθεια, σε χαρτζιλικώνει ο Σαρακάκης ε ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #153
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Έλα πες αλήθεια, σε χαρτζιλικώνει ο Σαρακάκης ε ;
    νταξει μην φαντάζεσαι χαρτζιλίκι παίρνουμε.....αχαχαχαχαχα
    αν γράψω καλά λόγια εδώ και σας ψησω θα το πάρω μισοτιμης ...αχαχαχαχαχα

  4. #154
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Το ειδα σε ασπρο. Πολυ ομορφο. Το παιρνα για μηχανακι "τα παντα ολα" όμως ειναι ακριβουλι.

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    To X-Adv 2018 αποκτά traction control(Honda Selectable Torque Control) 2 επιπέδων(το ίδιο σύστημα θα εξοπλίζει πλέον και το ΝC750X) και λειτουργία G στα riding modes για off road οδήγηση.
    Θα υπάρχει και έκδοση για κατόχους Α2 διπλώματος.

  6. #156
    Νέο μέλος Το avatar του/της TmanA
    Εγγραφή
    09/07/2016
    Μηνύματα
    17
    Ας το παραδεχτούμε... Όσο σκουτεροφέρνουν οι μοτοσυκλέτες αποκαλύπτουν ότι ο πληθυσμός μεγαλώνει και ζητάει δίκυκλα multirole για κάθε μέρα κάθε ώρα κάθε στιγμή, κάθε τερέν, κάθε καιρό. Αν μπορεί κανείς να συνδυάσει αυτά τα πράγματα με καλύτερο τρόπο από τα υβρίδια μοτο-σκουτερ οκ πάσο... Τα κριτήρια για τις μοτοσυκλέτες έχουν αλλάξει πολύ. Πάνε οι εποχές που επέλεγες μοτοσακο με γνώμονα τα άλογα και τις αναρτήσεις μόνο. Πλέον υπάρχει κόσμος που έχει τη μοτοσικλέτα ως βασικό μεταφορικό μέσον, είτε γιατί απλά του αρέσει, είτε γιατί είναι όντως οικονομικότερο σε συντήρηση, είτε γιατί έτσι γουστάρει. Οπότε μπαίνουν πολλά κριτήρια μέσα. Άνεση , χώροι, κάλυψη από καιρικά φαινόμενα, ευκολία κλπ ρεαλιστικά ζητούμενα σε κάποιον που δεν είναι Iron-man και είναι όντως μηχανόβιος (24/7 με δίκυκλο). Όταν οδηγάς τη μηχανή ως δευτερεύον μέσο μεταφοράς έχεις την πολυτέλεια να πάρεις μια κλασσική μοτό και τελείωσε. Για ότι προκύψει έχεις το αμάξι σου. Όταν όμως θέλεις το μοτοσακο ως κύριο μέσο, τότε είναι ανθρώπινο και φυσιολογικό να ζητήσεις αυτά που δίνει ένα όχημα τύπου X-ADV και κριτήρια όπως εμφάνιση, επιδόσεις και στυλ έρχονται τελευταία.

  7. #157
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/08/2020
    Μηνύματα
    4
    Μετά από αρκετά video και ψάξιμο για το X-ADV ήρθε η ώρα να πω κ' εγώ τον πόνο μου. Η αλήθεια είναι ότι βιώνω πραγματικό πόνο στα γόνατα με το F650 GS του 2012. Είμαι 1,90 και η θέση οδήγησης αναγκάζουν τα πόδια μου σχεδόν να τερματίζουν και μετά από μισή ώρα πορείας μου κόβονται τα γόνατα. Γενικά το μηχανάκι το κυκλοφορώ μόνο καλοκαίρι και όχι πολλά χιλιόμετρα. Το έχω 8 χρόνια και έχει γράψει 10500km. Μια φορά το χρόνο κάνω ένα ταξιδάκι 2/3 μέρες με φίλους και εκεί είναι που ρίχνω πόνο (8 ώρες τη μέρα πανω στο μηχανάκι). Για αυτο το λόγο σκεφτομαι να αλλάξω και να παω σε κατι πιο άνετο αλλά το πρόβλημα είναι οτι είμαι αντι-σκουτερας, μέχρι που είδα το X-ADV! Πιστέυω οτι η θέση οδηγησης δεν θα μου δημιουργεί προβλημα στα γόνατα. Δεν έχω οδηγησει όμως ποτε σκουτερ και δεν ξέρω ποσο θα αλλάξει η εμπειρία οδηγησης και αν θα το μετανιωσω. Παιζει να μπορώ να το κάνω test drive?

  8. #158
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    923
    Φυσικά και μπορείς να κάνεις test drive αλλά μάλλον δεν θα βολευτείς ,είσαι ψηλός.
    Δοκίμασες να ψηλώσεις σέλα και να χαμηλώσεις μαρσπιέ στο GS;

  9. #159
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Μαλλον εχεις θεμα με τα γονατα και πρεπει να το δεις με γιατρό. Τα bmw παρεχουν πολυ εργονομικες και ανετες θέσεις οδηγησης ειδικα τα ονοφ της.
    Αν ομως θελεις να δεις κατι αλλο μια λυση για να ανοίξει η γωνια των γονατων σου σε αμβλεια ειναι τα cruiser οπως το Vulcan 650
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	090315top-i.jpg 
Προβολές:	268 
Μέγεθος:	106,9 KB 
ID:	420240
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #160
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/08/2020
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Φυσικά και μπορείς να κάνεις test drive αλλά μάλλον δεν θα βολευτείς ,είσαι ψηλός.
    Δοκίμασες να ψηλώσεις σέλα και να χαμηλώσεις μαρσπιέ στο GS;
    Να σου πω δεν ξέρω αν παίρνει αλλαγή σε αυτά, θα ρωτήσω τους ειδικούς για σίγουρα. Ευχαριστώ azar41

  11. #161
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/08/2020
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Μαλλον εχεις θεμα με τα γονατα και πρεπει να το δεις με γιατρό. Τα bmw παρεχουν πολυ εργονομικες και ανετες θέσεις οδηγησης ειδικα τα ονοφ της.
    Αν ομως θελεις να δεις κατι αλλο μια λυση για να ανοίξει η γωνια των γονατων σου σε αμβλεια ειναι τα cruiser οπως το Vulcan 650
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	090315top-i.jpg 
Προβολές:	268 
Μέγεθος:	106,9 KB 
ID:	420240
    Το ότι έχω θέματα με τα γόνατα ισχύει.. ωστόσο μου έδωσες και άλλο option που θα το ψάξω να δω κατά πόσο θα με βολέψει και στην πόλη. Ευχαριστώ

  12. #162
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    το συγκεκριμενο είναι φτιαγμενο για ψηλους στο 1,85 που είμαι παταω ισα κανονικα κατω,οι κοντυτεροι εχουν ολιγο θεμα ,βεβαια ψηλωνει και άλλο με τα δυο λαμακια στην αναρτηση πισω,οσο για τα ποδια όταν οδηγεις μαλλον δεν θα εχεις προβλκμα,τουλάχιστον εγω δεν εχω...
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  13. #163
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Μαλλον εχεις θεμα με τα γονατα και πρεπει να το δεις με γιατρό. Τα bmw παρεχουν πολυ εργονομικες και ανετες θέσεις οδηγησης ειδικα τα ονοφ της.
    Αν ομως θελεις να δεις κατι αλλο μια λυση για να ανοίξει η γωνια των γονατων σου σε αμβλεια ειναι τα cruiser οπως το Vulcan 650
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	090315top-i.jpg 
Προβολές:	268 
Μέγεθος:	106,9 KB 
ID:	420240
    Θα ησυχάσει ο άνθρωπος από τα γόνατα,και θα αποκτήσει πρόβλημα στην μέση
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  14. #164
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Εάν τελικά σε βολέψει η θέση οδήγησης, έχε στο νου σου ως φθηνότερη εναλλακτική το Honda integra ως μεταχειρισμένο. Ίδιο μηχανάκι χωρίς τα "adve" χαρακτηριστικά κ τα πολλά ηλεκτρονικά μπλιμπλικια του x

  15. #165
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    αυτο το είδατε?
    https://www.youtube.com/watch?v=3O_5...p=wgIECgIIAQ==

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda-adv150-7.jpg.500x500_q85_watermark.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	38,3 KB 
ID:	420419

    ίδιο πακέτο με το pcx, ρυθμιζόμενη ζελατίνα και 125mm διαδρομης έναντι 75mm (του pcx) και με επιβάρυνση +600ντόλαρς στο αμέρικα
    not that bad..!

    βγάλε το μαρκετίστικο "adv" εκτός, αν αποδειχθεί οτι η ανάρτηση με την έξτρα διαδρομή για τα 130kg βάρους δε κοπανάει όπως κλασσικά στα σκουτερ και πάει "μαλακοσά" τότε θα είναι βήμα προς step beyond σε αυτό τον τομέα
    Τελευταία τροποποίηση από doctoras; 23/08/2020 στις 12:45.
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 11 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μονοπωλειο Ανταλλακτικων Honda
    από kapeos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 23:39
  2. Τώρα και αεροπλάνο από τη Honda!
    από skor-billys στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 19:29
  3. H Repsol Honda
    από dimi750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 14:49
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 22:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF