Σελίδα 6 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 198

Θέμα: Honda X-ADV

  1. #76
    ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΛΕΜΕ !!!! ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ !!!!
    https://youtu.be/dvvhk7SaQYk?t=143
    και με τιμή και τεχνολογία που γ@μαει !!!...τον ανταγωνισμό ...ουτε μπίλιες ούτε βαριατορια και ιστορίες , με 3 mod στο sport + τα αλλά manual & drive !!!!
    αν και όποτε αλλάξω μότο θα ειναι το επομενο μου μηχανακι !!!!

  2. #77
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2015
    Μηνύματα
    34
    Εγώ πλάκα πλάκα ψηνόμουν να το πάρω. Αλλά σε αυτή την τιμή δίνεις άλλα 3.500€ και παίρνεις Africa DCT και αυτόματο και καθαρόαιμο ON/OFF.

  3. #78
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Με άλλα 3500 αγοράζεις και 2ο μηχανάκι.
    Μη σου πω ότι με ακόμα 2~3 αγοράζεις ΚΤΜαρα.
    Καταλαβαινεις ότι απλά δεν έχει σταματημο μια τέτοια σκέψη,ετσι;
    Απλά κοιτάς αν είναι μέσα στο περιθώριο που (πρέπει να)έχεις .
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #79
    Παρακαλώ, ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα, το οποίο δεν είναι αν αξίζει η όχι η αγορά. Με αυτήν την λογική (που με βρίσκει σύμφωνο ως ένα σημείο) όλα τα MEGA scooter έπρεπε να μην έχουν παραχθεί ποτέ. Το ότι ευημερούν ως αγορά, δείχνει απλά ότι υπάρχει το κοινό τους. Και για να λέμε και καμμιά αλήθεια, εθνική οδό όποτε έχω πετύχει τέτοιο το ζήλεψα, στις στροφές δε ο φίλτατος Τεο_γ7 έχει ράψει κουστουμάκια κανονικά... Άρα αν ο ιδιοκτήτης είναι κεφάτος, ταξιδεύουν και στρίβουν. Αντί να κράζουμε το κοινό για τις επιλογές του (που επίσης έχει πλάκα στα όρια της παρέας και του φιλικού αλλά ενδοφορουμικώς σπάνια μένει εκεί) ή την όποια Χόντα για τις δικές της, ας δούμε απλά ως μοτοσικλετιστές και ως εν δυνάμει αγοραστικό κοινό το πως συγκρίνεται με τον ανταγωνισμό του και όχι γενικότερα στο φάσμα "δίτροχο".

  5. #80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Με άλλα 3500 αγοράζεις και 2ο μηχανάκι.
    Μη σου πω ότι με ακόμα 2~3 αγοράζεις ΚΤΜαρα.
    Καταλαβαινεις ότι απλά δεν έχει σταματημο μια τέτοια σκέψη,ετσι;
    Απλά κοιτάς αν είναι μέσα στο περιθώριο που (πρέπει να)έχεις .
    Ακριβώς αυτό και με αλλά 3500 παίρνεις ενα SUV ...το θέμα ειναι τι σ αρέσει και τι καλύπτει της ανάγκες σου ,πρωσοπικα θα το προτιμούσα το xadv από μια Africa.

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    που στην Ελλάδα ; η στο εξωτερικο ;;
    https://youtu.be/C0Mia_rHXRA
    To someone it reminds of the CBR with an SUV look
    Χαζεύοντας full βιντεάκια το ΣΚΔ λόγω ίωσης,κατέληξα ότι το συμπαθώ αλλά σήμερα που είμαι καλύτερα,μάλλον το μετανιώνω
    Πέρα από την πλάκα,λογικά θα βρει το κοινό του στο εξωτερικό..ίσως και εδώ να πουλήσει κάποια κομμάτια.Μολονότι αποτελεί μια κατηγορία από μόνο του, προσωπικά δύσκολα θα πήγαινε το χέρι μου να δώσω 5ψήφιο ποσό για scooter.
    Kαι μιλώντας για scooters των 10.000€, Kymco AK550

  7. #82
    10 στην Γαλλία αγαπητέ, με την σημείωση του "χαμηλότεροι δασμοί και 20% ΦΠΑ"...

  8. #83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    To someone it reminds of the CBR with an SUV look
    Χαζεύοντας full βιντεάκια το ΣΚΔ λόγω ίωσης,κατέληξα ότι το συμπαθώ αλλά σήμερα που είμαι καλύτερα,μάλλον το μετανιώνω
    Πέρα από την πλάκα,λογικά θα βρει το κοινό του στο εξωτερικό..ίσως και εδώ να πουλήσει κάποια κομμάτια.Μολονότι αποτελεί μια κατηγορία από μόνο του, προσωπικά δύσκολα θα πήγαινε το χέρι μου να δώσω 5ψήφιο ποσό για scooter.
    Kαι μιλώντας για scooters των 10.000€, Kymco AK550
    μπάσα τα βλέπω πολλά για kymko τα 10000 ...εκτος πια και βγει στους δρόμους και εχει κάνει κάνει κάνα τρομερο άλμα στην ποιότητα η kymko ..κλπ ......και δεν μιλάω για ποιότητα στα πλαστικά ,αλλα στα μηχανολογικά , και εκτός αυτούς το adv εχει τεχνολογία και ίππους που δεν συγκρίνεται για πολλούς λόγους με σκουτερακια τύπου , ak550 & bw c650 & tmax 530 ...

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    μπάσα τα βλέπω πολλά για kymko τα 10000 ...εκτος πια και βγει στους δρόμους και εχει κάνει κάνει κάνα τρομερο άλμα στην ποιότητα η kymko ..κλπ ......και δεν μιλάω για ποιότητα στα πλαστικά ,αλλα στα μηχανολογικά , και εκτός αυτούς το adv εχει τεχνολογία και ίππους που δεν συγκρίνεται για πολλούς λόγους με σκουτερακια τύπου , ak550 & bw c650 & tmax 530 ...
    Η αναφορά του AK 550 δεν έγινε με σκοπό την άμεση σύγκριση με το X adv!
    Απλά επειδή πλήθυναν κατά ένα τα scooters με 5ψήφιο κόστος €

  10. #85
    Οι πρώτες εντυπώσεις από το MCN

    το "ζουμί":


    The engine doesn't blow you away, but it offers brisk acceleration, even though the X-ADV weighs 238kg

    Despite the weight the scooter handles well with neutral, balanced handling characteristics making light work of fast cornering. In fact, the X-ADV was incredibly easy to ride through the tight and twisty mountain roads of Sardinia.

    But what about when you take it off-road? We only got a small taste of the X-ADV's off-road credentials, but it didn't feel out of place.

    The X-ADV is still a scooter, but thanks to the higher stance and Honda's DCT system it offers a dynamic and fun ride that other maxi-scooters can only dream of. It's engaging to ride and will handle light off-road work should you fancy it. The biggest stumbling block for me is the price. At £9,599 it's firmly in the territory of 'proper' adventure bikes such as the BMW F800GS and Suzuki V-Strom, although in reality Honda's X-ADV is a very different proposition to any adventure bike.

  11. #86
    καντε και εξπλεην...για μας που δεν τα σπικαρουμε τα ιγγλις...ρε παιδιά..

  12. #87
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    "Είναι καλό και διαφορετικό, αλλά μάλλον ακριβό."
    Life begins at 45°.

  13. #88
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2004
    Μηνύματα
    21
    Πάντως η γνώμη μου είναι ότι αν βγει με 300 κυβικά , στο ίδιο στυλ αλλά μικρότερο σε διαστάσεις , τότε πραγματικά δεν θα έχει αντίπαλο. Ευχαρίστως να γινόταν το επόμενο μου μικρό μηχανάκι.
    May the Force be with you... Always.

  14. #89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PLUTON Προβολή μηνύματος
    Πάντως η γνώμη μου είναι ότι αν βγει με 300 κυβικά , στο ίδιο στυλ αλλά μικρότερο σε διαστάσεις , τότε πραγματικά δεν θα έχει αντίπαλο. Ευχαρίστως να γινόταν το επόμενο μου μικρό μηχανάκι.
    ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ??? ...ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΟ ??
    θα ειναι πολύ ακριβό ενα 300αρι με dc-t ....και μετά κλαψουρίζουμε για την τιμή ..ασε που δεν νομίζω ότι χρειάζεται τέτοιο στα 300cc ...εχει αρκετές και καλές επιλογές !!!

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NIKOS. Προβολή μηνύματος
    ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ??? ...ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΟ ??
    θα ειναι πολύ ακριβό ενα 300αρι με dc-t ....και μετά κλαψουρίζουμε για την τιμή ..ασε που δεν νομίζω ότι χρειάζεται τέτοιο στα 300cc ...εχει αρκετές και καλές επιλογές !!!
    Δεν σου χρειάζεται αλλά εάν βγάζανε ένα 300αρι dct με 8-9 ταχύτητες (που δεν θα υπήρχε θέμα σύγκρισης manual - DCT ) ?

Σελίδα 6 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μονοπωλειο Ανταλλακτικων Honda
    από kapeos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 22:39
  2. Τώρα και αεροπλάνο από τη Honda!
    από skor-billys στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 18:29
  3. H Repsol Honda
    από dimi750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 13:49
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF