Σελίδα 8 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 204

Θέμα: Kawasaki Versys-X 300

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Για να μην σε μπερδευω εγώ αν πάω σε αγορά μηχανής σε κούτα θα επιλέξω μεταξύ του kawa του vstrom και του cbx. Για αυτό την ψάχνω.

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Να βάλουμε και το 390 adventure μέσα;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #108
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Το 390 adv ειναι πολυαναμενομενο και σιγουρα θα παιξει το ρολο του στην κατηγορια. Πιστευω θα ναι πιο ακριβο απ το versys, καπου στα 6.400 λεω, αλλα με versys και cb500 θα ναι νομιζω το top3 της κατηγοριας

    Πολυ θα θελανα δω απαντηση απο yamaha με ενα tenere 300

  4. #109
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    442
    To Versys-X οπτικά είναι το πιο ωρωαίο της κατηγορίας, τουλάχιστον μέχρι να βγει το KTM 390 Adventure.
    Αν έπαιρνα τώρα μηχανή σίγουρα θα ήταν στις επιλογές, η σέλα αλλάζει παιδιά με 150 ευρώ :-)
    Αυτό που ίσως θα ήθελα είναι να του βάλουν τον κινητήρα του νέου Ninja 400, να είναι πιο δυνατό και άνετο για ταξίδι και με νέες τεχνολογίες.

    @giorgosb: Πιστεύω θα αργήσει πολύ κάτι τέτοιο, εδώ το Tenere 700 το ακούμε καμιά 3ετία και θα βγει εντελει ως ΜΥ19..~!

    @mia_zoi_kawa: Το V-Strom είναι σημαντικά ακριβότερο (+1500 ευρώ), οπότε στο Kawa vs Honda πιστεύω όποιο σου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά να πάρεις. Πάνω κάτω τα ίδια μου φαίνονται προσωπικά. Ίσως λίγο καλύτερη ποιότητα το Honda σε βαφές κλπ. Τονίζω το ίσως.

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Αυτό που ίσως θα ήθελα είναι να του βάλουν τον κινητήρα του νέου Ninja 400, να είναι πιο δυνατό και άνετο για ταξίδι και με νέες τεχνολογίες.
    Με αυτό αποτυπώνεται η δίψα του εν δυνάμει καταναλωτή για την - εν τέλη - σιγουριά των κυβικών.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. #111
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Με αυτό αποτυπώνεται η δίψα του εν δυνάμει καταναλωτή για την - εν τέλη - σιγουριά των κυβικών.
    Εξαρταται πως θα το δεις. Χωρις να το εχω οδηγησει ειμαι σιγουρος πως στο βερσυς οπως ειναι λειπει η ροπη. Οποτε θα το προτιμουσα με 33% περισσοτερα κυβικα. Αλλα αν ειχα να διαλεξω μεταξυ 30% περισσοτερα κυβικα η 30% λιγοτερο βαρος, θα προτιμουσα σιγουρα το 2ο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Αλλα αν ειχα να διαλεξω μεταξυ 30% περισσοτερα κυβικα η 30% λιγοτερο βαρος, θα προτιμουσα σιγουρα το 2ο.
    Αυτός είναι ο προβληματισμός μου ως προς το cbx (έναντι του Χ300), αν αξίζει τα 7Κ για να πάρεις 200 κιλά σίδερο και αν είναι τόσο άθλιες οι αναρτήσεις του όσο ακούγεται. Είναι όμως μηχανάκι (500cc).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #113
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Είναι όμως μηχανάκι (500cc).
    Ναι, αλλά Honda (επιδόσεις 300cc).

    Life begins at 45°.

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, αλλά Honda (επιδόσεις 300cc).

    είναι για να προλαβαίνεις να τους βλέπεις (τους Nicest People on a Honda)
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #115
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αυτός είναι ο προβληματισμός μου ως προς το cbx (έναντι του Χ300), αν αξίζει τα 7Κ για να πάρεις 200 κιλά σίδερο και αν είναι τόσο άθλιες οι αναρτήσεις του όσο ακούγεται. Είναι όμως μηχανάκι (500cc).
    Τι να σου πω...για χρηση αποκλειστικα ασφαλτινη πιστευω τα αξιζει το χοντα τα λεφτα του περισσοτερο απο το βερσυς. Αλλα για καθημερινη ασφαλτινη χρηση σαφως θα προτιμουσα ενα 2ο χερι nc με dct απο ενα καινουργιο cbx.
    Το βερσυς θα το κοιτουσα αν ηθελα οπωσδηποτε μικρο 2κυλινδρο για διπλη χρηση και τοτε θα το ειχα φουλ ταιμ με χωματινα ελαστικα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #116
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    442
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Με αυτό αποτυπώνεται η δίψα του εν δυνάμει καταναλωτή για την - εν τέλη - σιγουριά των κυβικών.
    Έχω οδηγήσει το Ninja 300 φίλου που έχει τον ίδιο κινητήρα με το Versys-X. Για ένα άτομο είναι ότι πρέπει και φορτωμένος και όλα, μου άρεσε αρκετά. Αν ήθελα όμως να κάνω ταξίδι δικάβαλο φορτωμένος θα ήθελα κάτι παραπάνω, έχοντας συνηθίσει και την δύναμη του ΜΤ μου.

    Δεν έχω θέμα με τα κυβικά, αρκεί να είναι δυνατός/επαρκής ο κινητήρας. :-)

  12. #117
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    @mia_zoi_kawa: Το V-Strom είναι σημαντικά ακριβότερο (+1500 ευρώ), οπότε στο Kawa vs Honda πιστεύω όποιο σου αρέσει περισσότερο εμφανισιακά να πάρεις. Πάνω κάτω τα ίδια μου φαίνονται προσωπικά. Ίσως λίγο καλύτερη ποιότητα το Honda σε βαφές κλπ. Τονίζω το ίσως.[/QUOTE]

    Μιλάω για το vstrom 250. Τα μεγαλύτερα είναι εκτός του budget μου και σίγουρα έχουν καλύτερο φινίρισμα από το μικρό.
    Έχω δει από κοντά το versys και το cbx. Θεωρώ ότι οι βαφές του versys είναι ένα κλικ καλύτερες από του cbx.

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Εννοείται ότι όλα τα 250 ή τα 300 είναι για ελαφρύ τουρισμό της ταξης των ξεκουραστων 250 χλμ να την μέρα και αυτό με υπομονή. Βέβαια μπορείς να κάνεις και 500 (έχω κάνει με παπί) αλλα δεν θα διασκεδάζεις. Αν τα λυπάσαι αυτα τα μικρα μηχανάκια πηγαίνεις με ....80. και θα ανεβαίνεις καμία 30 χλμ στις προσπεράσεις. Φυσικά το cbx είναι για παραπάνω λόγω κυβικών. Μην το θεωρείς βέβαια και κάνα τουριστικό τέρας.
    Τελευταία τροποποίηση από mia_zoi_kawa; 06/07/2018 στις 20:24.

  14. #119
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Drakonet σε βρίσκω πολύ έμπειρο δοκιμαστή για την ηλικία σου .Το vstrom αν και δεν πάει παραμένει στις επιλογές μου. Ένα ακόμα σοβαρο για εμένα αντικίνητρο για την αγορά του είναι η ποιότητα των βαφών του. Δεν ξέρω αν πρόσεξες πόσο παχιά φαίνεται η βαφή του σε κάποια σημεία... Το supra που έχω τώρα έχει καταπληκτικό φινίρισμα σε σχέση πάντα με το vstrom. Έχω γεράσει και έχω γίνει περιεργος με αυτες τις λεπτομέρειες.
    \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

    Δεν ξερω εαν η εμπειρια ερχετε με την ηλικια ειμαι 50 τωρα...αλλα εχω κανει εναν καλο κυκλο στην ζωη μου ξεκινοντας απο το ΒΜΧ σε ομαδα της φιλαδελφειας ετων 15 τοτε......φανταρος εκανα 4 αγωνες στο ενιαιο στην τριπολη τοτε
    (αθανατη πιστα) με RD 350....φτιαχνοντας το με φιλους στην γειτονεια....μετα το στρατο οπου και γνωριστικα εκει με τον παπανικολακη..περασα στο χωμα στα 125 κανωντας συνολικα 17 αγωνες στο συνολο.
    Εχοντας ενα ατυχημα τοτε...τα αφησα μεχρι να γινω καλα....και κοιταγα για δουλεια της προκοπης...κανα 2 αγωνες ακομη ασφαλτινους εκει γυρω στα 25-26...οπου και νοικοκυρευτηκα...εχοντας παντα δικυκλο στην ζωη μου..απο πολλα κυβικα τοτε..και τωρα μεγαλωνοντας επεσα στα πιο μαλακα...χεχεχεχε

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Drakonet σωραιος ρε συ! Κάτι ανέφερες για πανελλήνιες και με μπερδεψες. RD 350 ;; Καταφερνες και το στριβες ρε συ; Σκοτώθηκε πολύς κόσμος με αυτά. Ειχα έναν απουσιολογο, θεος σχωρεστον, στην τάξη μου στην Δευτέρα Λυκείου που σκοτώθηκε με το αδελφο μηχανακι του RD το RZ.

Σελίδα 8 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910111213 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2007, 20:22
  2. About Kawasaki Versys kai alla
    από van ilias στο forum Kawasaki Versys
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2007, 15:08
  3. kawasaki versys
    από epap στο forum Kawasaki Versys
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2007, 07:16
  4. Kawasaki Versys 1000...
    από kalant στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2007, 12:05
  5. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF