Σελίδα 10 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 204

Θέμα: Kawasaki Versys-X 300

  1. #136
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Να σε καλά DRAKONET που μας ενημερώνεις.
    Τώρα στα σταθερά 120 χιλιόμετρα την ώρα,που για μένα είναι η καλύτερη ταχύτητα ταξιδιού, πόσες στροφές έχεις;
    Είδα το μεσημέρι σε ένα βίντεο στο διαδίκτυο ένα παλικάρι που είχε βγάλει την μανισια εξάτμιση και είχε αλλάξει τα λάστιχα με άλλα με χοντρό τακούνι,είχε βάλει και προστατευτικά για τα καλάμια της ανάρτησης. Το πως το πήγαινε δεν λέγεται.Αλλα σωστος. Έδειξε ότι σε μερικά σημεία που ανέβαινε μόνο εντουρο τον πρόδωσε το χαμηλό ύψος του versys. Φυσικα το kawasaki δεν προορίζεται για τέτοιου χρήση αλλά με τις κατάλληλες μετατροπές πάει πιο βαθιά στο βουνό.

  2. #137
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Τελικά μάλλον άλλο βίντεο ειδα.Σε αυτό (versys-X Adv R) ανεβαίνει μια πολύ δύσκολη ανηφόρα.Απλα μπείτε να δείτε τις μετατροπές που έκανε στο kawasaki versys-X. Πραγματικά το έκανε αγρίμι.

  3. #138
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Να σε καλά DRAKONET που μας ενημερώνεις.
    Τώρα στα σταθερά 120 χιλιόμετρα την ώρα,που για μένα είναι η καλύτερη ταχύτητα ταξιδιού, πόσες στροφές έχεις;
    Είδα το μεσημέρι σε ένα βίντεο στο διαδίκτυο ένα παλικάρι που είχε βγάλει την μανισια εξάτμιση και είχε αλλάξει τα λάστιχα με άλλα με χοντρό τακούνι,είχε βάλει και προστατευτικά για τα καλάμια της ανάρτησης. Το πως το πήγαινε δεν λέγεται.Αλλα σωστος. Έδειξε ότι σε μερικά σημεία που ανέβαινε μόνο εντουρο τον πρόδωσε το χαμηλό ύψος του versys. Φυσικα το kawasaki δεν προορίζεται για τέτοιου χρήση αλλά με τις κατάλληλες μετατροπές πάει πιο βαθιά στο βουνό.
    =============================================================================================
    Απο τις 9.000 στα 120..λιγο κατω απο τις 8.000 παει
    Να σου πω και το αλλο...πηγαινοντας βολτα με τον φιλο μου που εχει το CB 500X (τα πηραμε μαζι) σε ρεπριζ ειναι πιο γρηγορο το kawasaki και εσπαγα πλακα μαζι του μονο οταν ψιλοτερματιζανε με περνουσε προς τελικη.....αυτο με μαμα γραναζωμα...τωρα με αυτο που εκανα αλλαγη δεν ξερω
    ξερω μονο οτι ειδα 170 στο κοντερ και εκλεισα το γκαζι....βγαζει κι'αλλο αν το ''σκασεις'' αλλα δεν θελω..170 κοντερισια για 300 κυβικα...ειναι πολλα..ειναι αρκετα πολλα θα ελεγα μαλλον !

  4. #139
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Αλήθεια στις πόσες χιλιάδες χιλιόμετρα ένιωσες ότι ο κινητήρας άνοιξε στο versys. Γιατί στο remix 1300 χιλιόμετρα και ακόμη δεν. Εντάξει είναι νωρίς ακόμα.
    Να υποθέσω ότι στο μπροστά γρανάζι έβαλες ένα δόντι λιγότερο;
    Μου αρέσει που έγραψα πιο πάνω ότι δεν θα σου κάνω ερωτήσεις.

  5. #140
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Αλήθεια στις πόσες χιλιάδες χιλιόμετρα ένιωσες ότι ο κινητήρας άνοιξε στο versys. Γιατί στο remix 1300 χιλιόμετρα και ακόμη δεν. Εντάξει είναι νωρίς ακόμα.
    Να υποθέσω ότι στο μπροστά γρανάζι έβαλες ένα δόντι λιγότερο;
    Μου αρέσει που έγραψα πιο πάνω ότι δεν θα σου κάνω ερωτήσεις.
    γυρω στις 4.000...καταλαβα μια πιο ''ελευθευρη'' κινηση...αλλα ακομη 'εχει' να δωσει...αυτο μου βγαζει...αλλωστε μη νομιζεις και τα 6000 ειναι πολυ λιγα στα 8-10.000 πιστευω θα ειναι πληρες !
    1 δοντι μπροστα...ναι.

  6. #141
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2019
    Μηνύματα
    11

    Θερμοκρασια κινητηρα Kawasaki versys x300

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    ====================================================================================
    Εδω ειμαι να σου πω οτι θες !
    περασα τα 6.000 χλμ...εγινε το πρωτο σερβις ---αλλαξα εμπος γραναζι----και του εχω βαλει καποια ''καλουδια'' που βρηκα στο διαδυκτιο βαζοντας την δικη μου πινελια στο VERSYS..
    Καλησπερα , ειμαι κατοχος ενος kawasaki versys x300 εδω και μια εβδομαδα . Εχω 250 χιλιομετρα , το μηχανακι ειναι απλα τελειο αλλα παρατηρω αυξημενη ενδειξη θερμοκρασιας και θελω να μου πειτε αν ειναι νορμαλ γιατι ο αντιπροσωπος ετσι λεει. Σε πορεια ειναι στις 3 και σπανια στις 4 γραμμες. στην κινηση και μεσα στην πολη τα πραγματα αλλαζουν , φτανει μια γραμμη πριν το τερμα και τοτε παιρνει μπροστα το βεντιλατερ και το κατεβαζει μια γραμμη . Πραγματικα ανυσηχω στο τι θα γινει οταν παω χωμα που οι ταχυτητες εκει θα ειναι πολυ χαμηλες . Σας ευχαριστω εκ των προτερων

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Το manual τι λέει;

  8. #143
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2019
    Μηνύματα
    11
    Καλησπερα , ειμαι κατοχος ενος kawasaki versys x300 εδω και μια εβδομαδα . Εχω 250 χιλιομετρα , το μηχανακι ειναι απλα τελειο αλλα παρατηρω αυξημενη ενδειξη θερμοκρασιας και θελω να μου πειτε αν ειναι νορμαλ γιατι ο αντιπροσωπος ετσι λεει. Σε πορεια ειναι στις 3 και σπανια στις 4 γραμμες. στην κινηση και μεσα στην πολη τα πραγματα αλλαζουν , φτανει μια γραμμη πριν το τερμα και τοτε παιρνει μπροστα το βεντιλατερ και το κατεβαζει μια γραμμη . Πραγματικα ανυσηχω στο τι θα γινει οταν παω χωμα που οι ταχυτητες εκει θα ειναι πολυ χαμηλες . Σας ευχαριστω εκ των προτερων

  9. #144
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    ετσι ειναι η λειτουργια του φιλε μου!
    μην σε προβληματιζει....στην πολη που λες σε πυκνη κινηση ναι γινεται αυτο
    οσον αφορα το χωματοδρομο στο βουνο.....η μοτοσυκλετα μεχρι τα 4 ντεμακια θα παει
    αλλα πρεπει να την πηγαινεις με 20 !

  10. #145
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2019
    Μηνύματα
    11
    Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση , εχω προβληματιστει τοσο που εχω αγορασει καλυμμα για το ψυγειο και δεν το βαζω για να μην ανεβασει περισσοτερο θερμοκρασια .

    Δηλαδη το οτι φτανει μια γραμμη πριν το τερμα ειναι φυσιολογικο .... οκ και παλι ευχαριστω
    Τελευταία τροποποίηση από crz; 05/06/2019 στις 16:33.

  11. #146
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από crz Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση , εχω προβληματιστει τοσο που εχω αγορασει καλυμμα για το ψυγειο και δεν το βαζω για να μην ανεβασει περισσοτερο θερμοκρασια .

    Δηλαδη το οτι φτανει μια γραμμη πριν το τερμα ειναι φυσιολογικο .... οκ και παλι ευχαριστω
    =============================================================
    Η μια γραμμη ειναι ''καμποσοι'' βαθμοι θερμοκρασιας....δεν ειναι 3-4....να σε ανυσηχει !
    Καλυμα εχει στο ψυγειο και απο την μανα του....εγω εχω βαλει αυτο

    https://www.aliexpress.com/item/for-...27424c4dBgaxjP

  12. #147
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Drakonet πριν κανα μηνα εκανα test drive το vstrom το 250. Δεν με χαλασε ο κινητήρας του. Βρηκα ομως την εργονομια του απογοητευτικη. Μαρσπιε πολυ κοντα στην σελα, αβολη σελα και τιμονι που θυμιζε τσοπερ με αβολες γωνίες. Οταν το παρατησα και ανεβηκα στο παπι ενιωσα.... ανακούφιση..

  13. #148
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Drakonet πριν κανα μηνα εκανα test drive το vstrom το 250. Δεν με χαλασε ο κινητήρας του. Βρηκα ομως την εργονομια του απογοητευτικη. Μαρσπιε πολυ κοντα στην σελα, αβολη σελα και τιμονι που θυμιζε τσοπερ με αβολες γωνίες. Οταν το παρατησα και ανεβηκα στο παπι ενιωσα.... ανακούφιση..
    ==================================================
    Δεν θα διαφωνησω....εγω ειχα απογοητευτει πολυ και με την καταναλωση...και με το δικαβαλο...γιατι εχει αρκετο βαρος
    και χωλαινει στα 2 ατομα !
    Τωρα στο δικο μου βερσυς κοντευω τα 12.000 χλμ και παω για το σερβις...θα γραψω νεοτερα τοτε !

  14. #149
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2019
    Μηνύματα
    11

    Kawasaki Versys x300 κοντερ

    Καλησπερα κατοχος απο 25 Μαιου με 416 χιλιομετρα και σημερα προσεξα οτι εχει ραγισει το κοντερ ( Μαλλον απο τον ηλιο ) και εχει και εσωτερικα στιγματα .

    Τριτη πρωι ελπιζω να βγαλω ακρη και να καλυφτει απο την εγγυηση γιατι η λογικη λεει οτι θα προχωρησει το ραγισμα .Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190616_165349.jpg 
Προβολές:	221 
Μέγεθος:	85,3 KB 
ID:	407482Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190616_165327.jpg 
Προβολές:	223 
Μέγεθος:	93,1 KB 
ID:	407483Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190616_165322.jpg 
Προβολές:	221 
Μέγεθος:	87,7 KB 
ID:	407484

  15. #150
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    καλορίζικο!
    καλή τύχη με τον αντιπρόσωπο
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 10 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2007, 20:22
  2. About Kawasaki Versys kai alla
    από van ilias στο forum Kawasaki Versys
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2007, 15:08
  3. kawasaki versys
    από epap στο forum Kawasaki Versys
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2007, 07:16
  4. Kawasaki Versys 1000...
    από kalant στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2007, 12:05
  5. Για Kawasaki Klx 250-300- D-tracker
    από ondrift στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 23:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF