Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Σε αναζήτηση χειμερινού μπουφάν.

  1. #1
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181

    Σε αναζήτηση χειμερινού μπουφάν.

    Καλησπέρα στην παρέα!
    Βρίσκομαι σε αναζήτηση χειμερινού μπουφάν, το οποίο, κατά βάση, θέλω να έχει μακριά πλάτη, μιας και πέρσυ την έπαθα άσχημα στη μέση και θέλω να προστατεύομαι όσο μπορώ (έχω και ζωνούλα αμέ).

    Μία απορία που έχω σχετικά με το θέμα, είναι το πατά πόσο υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ μπουφάν τριών και τεσσάρων εποχών. Ο φίλος που έχει το μότο μάρκετ εδώ, είπε ότι τα τεσσάρων είναι πιο στιβαρά και λίγο έχω μπερδευτεί. Ποια η γνώμη σας επί του θέματος;

    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το τεσσάρων, μιας και το καλοκαιρινό το έχω καλύψει.
    Αυτή τη στιγμή προσανατολίζομαι σε αυτό: http://www.macna.com/products/stickler/ και μπάτζετ 150-200€

    Γνώμες και απόψεις ευπρόσδεκτες.

  2. #2
    Ενδιαφέρουσες προσφορές επίσης http://mototriti.gr/data/news/pages/...TIS_BERING.asp

    Και δες και τα Scott, μερικά σε προσφορά είναι απίθανα καλά για την τιμή τους.

  3. #3
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gory Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στην παρέα!
    Βρίσκομαι σε αναζήτηση χειμερινού μπουφάν, το οποίο, κατά βάση, θέλω να έχει μακριά πλάτη, μιας και πέρσυ την έπαθα άσχημα στη μέση και θέλω να προστατεύομαι όσο μπορώ (έχω και ζωνούλα αμέ).

    Μία απορία που έχω σχετικά με το θέμα, είναι το πατά πόσο υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ μπουφάν τριών και τεσσάρων εποχών. Ο φίλος που έχει το μότο μάρκετ εδώ, είπε ότι τα τεσσάρων είναι πιο στιβαρά και λίγο έχω μπερδευτεί. Ποια η γνώμη σας επί του θέματος;

    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το τεσσάρων, μιας και το καλοκαιρινό το έχω καλύψει.
    Αυτή τη στιγμή προσανατολίζομαι σε αυτό: http://www.macna.com/products/stickler/ και μπάτζετ 150-200€

    Γνώμες και απόψεις ευπρόσδεκτες.
    Μια ζωή φορούσα μεσάτα μπουφαν γιατί τα θεωρούσα πιο άνετα στην οδήγηση,πιο όμορφα κλπ κλπ. Πέρυσι αγόρασα ενα Macna Geo 2. Ντάξ, ζεστάθηκε το κοκκαλάκι μου! Πολύ μεγάλη διαφορά αυτή η κάλυψη στην μέση και πιο κάτω στον τομέα αυτό. Το δε 4 επόχων για Ελλάδα σημαίνει οτι το φοράς απο Οκτώμβρη μέχρι αρχές Μάη αναλόγως τους αεραγωγούς, προσθαφαιρούμενες επενδύσεις κλπ. Για καλοκαίρι ΔΕΝ είναι με τίποτα.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  4. #4
    paramedic κράτα μιά πισινή. Το χειμερινό μου το φόρεσα κανονικότατα όλο το καλοκαίρι, λόγω επαρκούς αερισμού σε στήθος και μανίκια.

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Το Macna που πηρα βρε συ εχει ολοκληρο πανελ αφαιρουμενο μπροστα και αεραγωγους σε μασχαλες και πισω οποτε μιλαμε για τεραστιες ποσοτητες αερα σε σχεση με αλλα μπουφαν. Παρολααυτα μολις επιασε η ζεστη(μεσα Ιουνιου) δεν παλευοταν με τιποτα στην Αθηνα παντα(οχι κεντρο,εκει μονο με σωβρακο την βγαζεις καθαρη).Σε ταξιδι(που θαρρω για τετοια χρηση τα φτιαχνουν ετσι αυτου του ειδους τα μπουφαν) και επαρχια ναι θα ειναι μια χαρα. Ειναι βεβαια και οι αντοχες του καθενος αλλα καλοκαιρι με 4 εποχων μπουφαν προσωπικα δεν βγαζω.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  6. #6
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Είναι εν ολίγοις υποκειμενικό. Όσον αφορά ποιότητα παίζουν διαφορές;

  7. #7
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Μια ζωή φορούσα μεσάτα μπουφαν γιατί τα θεωρούσα πιο άνετα στην οδήγηση,πιο όμορφα κλπ κλπ. Πέρυσι αγόρασα ενα Macna Geo 2. Ντάξ, ζεστάθηκε το κοκκαλάκι μου! Πολύ μεγάλη διαφορά αυτή η κάλυψη στην μέση και πιο κάτω στον τομέα αυτό. Το δε 4 επόχων για Ελλάδα σημαίνει οτι το φοράς απο Οκτώμβρη μέχρι αρχές Μάη αναλόγως τους αεραγωγούς, προσθαφαιρούμενες επενδύσεις κλπ. Για καλοκαίρι ΔΕΝ είναι με τίποτα.
    Με το μεσάτο αλήθεια δεν είχες πρόβλημα με την μέση;

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gory Προβολή μηνύματος
    Είναι εν ολίγοις υποκειμενικό. Όσον αφορά ποιότητα παίζουν διαφορές;
    προφανώς και παίζουν διαφορές. απλά δεν είναι εύκολα αντιληπτές όσο είναι καινούρια τα μπουφάν και αν είναι αντιληπτές τότε μακριά από ότι σου φανεί φτηνό, με την έννοια του κακοκατασκευασμένου.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    paramedic κράτα μιά πισινή. Το χειμερινό μου το φόρεσα κανονικότατα όλο το καλοκαίρι, λόγω επαρκούς αερισμού σε στήθος και μανίκια.
    +1000

Παρόμοια θέματα

  1. Ψάρακας σε αναζήτηση κράνους
    από Vice στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2012, 09:31
  2. ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
    από FZMAN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2009, 19:23
  3. Σε αναζητηση εξωτικου ΜΠΟΥΖΙ
    από SpeakeasyBlues στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2009, 04:02
  4. Σε αναζήτηση "stand"
    από MikeG στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2008, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF