Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 63 από 63

Θέμα: Για το νέο παπι Keeway Target 125cc

  1. #61
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Αν αναλογιστει κανεις οτι το παπι το θελει κανεις για να κινειται πρωτιστως για δουλειες, εμενα μου φαινονται παρα πολυ λιγα.
    Αλλα το πρωτευον ειναι οτι ο ανταγωνισμος δεν θετει θεμα χιλιομετρων. Οι αλλες εταιριες γιατι δεν το κανουν;
    Δηλαδη μετα απο αυτα τα χλμ η κατασκευαστρια δεν θελει να εγγυηθει την ομαλη λειτουργια;; Και στην τελικη πόσοι θα τα ξεπερασουν μεσα σε 2 χρονια;;
    Ειναι σαν να βαζει ενα πλαφον για να μην αρχισει να πληρωνει επισκευες μετα.
    Οπου το βλεπω αυτο (νομιζω και η beneli το εχει αυτο γυρω στις 15000) απλα προδιατιθεμαι καπως αρνητικα και γεμιζω επιφυλαξεις.

  2. #62
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Δικαιωμα σου σαν καταναλωτης να κρινεις οπως θελεις τις εταιρειες,αλλα οι εταιρειες κρινουν και ενεργουν συνηθως με διεθνως αναγνωρισμενα προτυπα και μετρησεις.
    Τα παπια ειναι μηχανακια μικρου κυβισμου και οι εταιρειες παγκοσμιως τα θεωρουν μηχανηματα πολης για να πας στην δουλεια σου ,και στο σουπερ μαρκετ,αρα θα κανεις 20 χιλιομετρα την ημερα το πολυ.ΔΕΝ υπολογιζουν την Ελλαδα που ο αλλος παιρνει παπι για να τα κανει ολα ,απο κουριερ μεχρι γυρο Ελλαδας ,και μετακομιση στο σπιτι του.Αρα σε ενα φθηνο προιον δεν θα σου βαλει εγγυηση μεγαλη.
    Απο κει και περα αν εσυ βρεις εταιρεια με περισσοτερα ετη ή χιλιομετρα εγγυησης πας εκει και ψωνιζεις π.χ. ΣΟΥΖΟΥΚΙ 4 χρονια εγγυηση και 4 χρονια οδικη βοηθεια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #63
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2020
    Μηνύματα
    55
    Κάτοχος κι εγώ εδώ κι ένα μήνα, πάνω κάτω ισχύει ότι έχει γράψει ο κάθε άλλος κάτοχος. Εγώ όμως θα σταθώ σε ότι έχει να κάνει με την εγγύηση:

    Είμαι μόνιμος κάτοικος Αθηνών και αγόρασα το εν λόγω παπί από την επαρχία (2 ήταν οι λόγοι: Η τιμή ήταν ακριβώς ίδια με το να το έπαιρνα στην Αττική και 2) Φίλος έχει μαγαζί και είπα να δώσω σε αυτόν το μεροκάματο). Με αφορμή ένα πρόβλημα που είχε εξ αρχής το φλοτέρ και προς αναζήτηση εξουσιοδοτημένου συνεργείου που θα το έφτιαχνε, διαπίστωσα ότι:
    Η MOTOWAY (επίσημος αντιπρόσωπος) δεν δίνει πλήρη εμπορική εγγύηση και πλήρη κάλυψη αν πάθει κάτι εντός εγγύησης, έχεις μόνο από τον πωλητή (νόμιμη εγγύηση). Συγκεκριμένα, οι όροι εγγύησης αναφέρουν ότι τα ανταλλακτικά είναι δωρεάν εντός 2 ετών από την αγορά αλλά την εργασία την πληρώνεις, με εξαίρεση αν απευθυνθείς στον πωλητή ή σε αυτόν που κάνει την συντήρηση.

    Άρα έστω ότι το αγόραζα κι εγώ από Αθήνα και μετά από λίγους μετακόμιζα, εγγύηση δεν θα είχα για την εργασία, έστω ότι πάω διακοπές σε νησί και πάθει κάτι, πάλι εγγύηση δεν θα έχω γιατί άλλος το πούλησε κι άλλος κάνει την συντήρηση, κ.ο.κ.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Κάντε λοιπόν το καλύτερο δώρο στον εαυτό σας για το Νέο Έτος !!!! κόψτε το !!!
    από nktR στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2007, 16:21
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2006, 23:34
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2006, 21:51
  4. Βιντεάκι για το νέο Fazer 1000
    από Man7 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2005, 14:43
  5. Τι γνώμη έχετε για το νέο Anti-XT της HONDA?
    από Julius στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 126
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2004, 15:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF