Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 63

Θέμα: Για το νέο παπι Keeway Target 125cc

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/11/2017
    Μηνύματα
    1
    Καλησπέρα , είμαι κάτοχος του keeway target 125 από τον Ιούλιο του 2015 και από τότε έχω κάνει 8,000 χιλιόμετρα. Πέρα από τα service που ήταν πολύ οικονομικά στα εξουσιοδοτημένα συνεργεία δεν έχει χρειαστεί κάτι άλλο μέχρι στιγμής. Έχει αρκετά καλή κατανάλωση μες την πόλη . Το μόνο αρνητικό είναι τα κακής ποιότητας λάστιχα πρώτης τοποθέτησης. Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος και ελπίζω να συνεχίσω να είμαι.

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/12/2017
    Μηνύματα
    62
    Γεια σαςΕχω κανει με το παπι 4000 χιλιομετρα Πρωτα απο ολα το μηχανακι κινητηρας και μηχανη ειναι σχεδιασμενα απο την ιταλικη μπενελι και συνεχιστηκε η παραγωγη του
    απο την κι γουει που αγορασε την μπενελι
    Ειναι ενα πολυ ποιοτηκο βαρυ παπι που δεν υστερει σε τιποτα απο τα ακριβα ιαπωνεζικα
    Τα φωτα ειναι 12-βολτα και πολυ δυνατα τα φρενα αριστα ειδικα το πισω οι αναρτησεις καλες αλλα μαλακες δηλαδη πιο καταληλες για χαμηλες ταχυτητες
    και εχει μεγαλο χωρο κατω απο την σελα
    Στον τομεα του κινητηρα τραβαει πολυ καλα και δυνατα στις χαμηλες στροφες αλλα συνεχιζει και στις μεσαιες
    Στις ψηλες στροφες οσο ανεβαινουν αρχιζει να αγχωνετε ο κινητηρας με θορυβο απο εξατμιση και κραδασμους
    Γενικα το μοτερ μαζι με την κλιμακωση του κιβωτιου σχεδιαστηκαν για τραβηγμα μεγαλου φορτιου και καλες ρεπριζ
    Δεν το συνιστω σε νεους για κοντρες στα φαναρια και τρεξιμο εκτος πολης Δηλαδη λογο του ειδικου σχεδιασμου η καλη αποδοση του μοτερ δεν
    θα αποδοσει τα αναμενομενα
    Απο αξιοπιστια μεχρι στιγμης δεν εβγαλε τιποτα Αυτο που θα συνιστουσα ειναι το γραναζωμα του κινητηρα 15 απο 14 μπροστα η και πισω σε
    ατομα απο 80 κιλα και κατω Το μοτερ εχει αποθεμα ροπης και θα βοηθησει σε γρηγοροτερο βημα οικονομια και ανεση εκτος πολης κτλ

  3. #18
    Wannabe......rider Το avatar του/της timotas
    Εγγραφή
    30/07/2010
    Μηνύματα
    40
    Καλησπερα,

    μιας και με ενδιαφερει να παρω και εγω τον κινεζο μηπως ειναι εδω κανας ιδιοκτητης να μου πει την εμπειρια του?

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από timotas Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα,

    μιας και με ενδιαφερει να παρω και εγω τον κινεζο μηπως ειναι εδω κανας ιδιοκτητης να μου πει την εμπειρια του?
    Δες την παρουσίαση στο youtube απο το moto n action αν θυμάμαι καλά.
    Στα λεφτά αυτά δεν υπάρχει καλύτερο Κινέζικο.
    Ανώτερο από όλα τα Ε4 φασον της daytona/truva/lifan/dayang και οτιδήποτε άλλο γράφει η άδεια των dy/sprinter/velos.

    Γνώμη μου, αν το σκέφτεσαι, σταμάτα να το σκέφτεσαι και προχώρα.
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 19/08/2019 στις 17:01.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/08/2019
    Μηνύματα
    6
    Γειά σας.
    Είμαι ανάμεσα στο daytona velos και στο Keeway target 125i
    Ο προβληματισμός μεγάλος η οικονομική διαφορά 200 ευρώ.
    Τα θετικά του Keeway είναι φυσικά ο χώρος κάτω από την σέλα η τριπίστονη δαγκάνα στο μπροστά δισκόφρενο, η καταπληκτικά μαλακή σέλα και το όμορφο ντιζάιν.
    Από την άλλη το Velos έχει λάστοιχα καλύτερα για αρχή χωρίς σαμπρέλα και μεγαλύτερο δισκόφρενο μπροστά και κυκλοφορούν και πολλά daytona στο δρόμο

    Μεγάλος ο προβληματισμός. Την μια λέω Target τελείωσε, την άλλη το ξανασκέφτομαι γιατί τα χρήματα είναι αρκετά για μένα και δεν με παίρνει για λάθος αγορά.
    Εσείς τι θα με συμβουλεύατε ?

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Peterpanta Προβολή μηνύματος
    Γειά σας.
    Είμαι ανάμεσα στο daytona velos και στο Keeway target 125i
    Ο προβληματισμός μεγάλος η οικονομική διαφορά 200 ευρώ.
    Τα θετικά του Keeway είναι φυσικά ο χώρος κάτω από την σέλα η τριπίστονη δαγκάνα στο μπροστά δισκόφρενο, η καταπληκτικά μαλακή σέλα και το όμορφο ντιζάιν.
    Από την άλλη το Velos έχει λάστοιχα καλύτερα για αρχή χωρίς σαμπρέλα και μεγαλύτερο δισκόφρενο μπροστά και κυκλοφορούν και πολλά daytona στο δρόμο

    Μεγάλος ο προβληματισμός. Την μια λέω Target τελείωσε, την άλλη το ξανασκέφτομαι γιατί τα χρήματα είναι αρκετά για μένα και δεν με παίρνει για λάθος αγορά.
    Εσείς τι θα με συμβουλεύατε ?
    Keeway 125.
    Ανώτερο ποιοτικά απο όλα τα φασον της daytona/lifan/truva/dayang.

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση στο παπί της keeway, είναι η προσοχή που έχει δώσει το εργοστάσιο σε λεπτομέρειες που - δυστυχώς - από τους περισσότερους αγοραστές, περνούν απαρατηρητες...

    Πέρα από το μεγάλο χώρο κάτω από τη "αρχοντική" για τα δεδομένα των παπιών σέλα, την τριπιστονη δαγκάνα, αυτά που μετράνε σε καθημερινή χρήση είναι τα εξής.

    Αλαρμ στον στάνταρ εξοπλισμό.
    Πλήρως προστατευμενη αλυσίδα.
    Έξτρα "ποδαράκι" στο κεντρικό σταντ. Όποιος το παρατηρήσει θα δει οτι το κεντρικό σταντ έχει έξτρα πατακι ώστε να βοηθά να το σηκώνεις πιο εύκολα χωρίς να μαμεις τα παπούτσια σου. Πως είναι το κεντρικό σταντ ενός SH300 για παράδειγμα; Ε το ίδιο έχει και αυτό.

    Λεπτομέρειες για πολλούς, όμως φανερώνουν και την προσπάθεια που έχει δωθει από το εργοστάσιο στο προϊόν ώστε να γίνει όσο το δυνατόν πιο βολικό στην καθημερινή χρήση.
    Για ποιότητα σε σχέση με όλα τα φασον της αγοράς δεν τίθεται θέμα. Καλύτερο παντού.

    Στα 1500€ που κοστίζει, βαζεις μετζελερ με 60-65€ και πάλι εισαι μια 200αρα κερδισμένος.
    Τέλος, αν ισχύουν όσα λέγονται στην παρουσίαση του βίντεο στο YouTube απο το moto in action , η κατανάλωση είναι απλά απίστευτη! Μιλάμε για πάνω από 200 χλμ αυτονομία.

    Καλή αγορα, όποια και αν είναι αυτή.
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 31/08/2019 στις 06:32.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/08/2019
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Keeway 125.
    Ανώτερο ποιοτικά απο όλα τα φασον της daytona/lifan/truva/dayang.

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση στο παπί της keeway, είναι η προσοχή που έχει δώσει το εργοστάσιο σε λεπτομέρειες που - δυστυχώς - από τους περισσότερους αγοραστές, περνούν απαρατηρητες...

    Πέρα από το μεγάλο χώρο κάτω από τη "αρχοντική" για τα δεδομένα των παπιών σέλα, την τριπιστονη δαγκάνα, αυτά που μετράνε σε καθημερινή χρήση είναι τα εξής.

    Αλαρμ στον στάνταρ εξοπλισμό.
    Πλήρως προστατευμενη αλυσίδα.
    Έξτρα "ποδαράκι" στο κεντρικό σταντ. Όποιος το παρατηρήσει θα δει οτι το κεντρικό σταντ έχει έξτρα πατακι ώστε να βοηθά να το σηκώνεις πιο εύκολα χωρίς να μαμεις τα παπούτσια σου. Πως είναι το κεντρικό σταντ ενός SH300 για παράδειγμα; Ε το ίδιο έχει και αυτό.

    Λεπτομέρειες για πολλούς, όμως φανερώνουν και την προσπάθεια που έχει δωθει από το εργοστάσιο στο προϊόν ώστε να γίνει όσο το δυνατόν πιο βολικό στην καθημερινή χρήση.
    Για ποιότητα σε σχέση με όλα τα φασον της αγοράς δεν τίθεται θέμα. Καλύτερο παντού.

    Στα 1500€ που κοστίζει, βαζεις μετζελερ με 60-65€ και πάλι εισαι μια 200αρα κερδισμένος.
    Τέλος, αν ισχύουν όσα λέγονται στην παρουσίαση του βίντεο στο YouTube απο το moto in action , η κατανάλωση είναι απλά απίστευτη! Μιλάμε για πάνω από 200 χλμ αυτονομία.

    Καλή αγορα, όποια και αν είναι αυτή.
    Καλημέρα σε όλους !!!

    Φίλε μου με βοηθάς πολύ στην απόφαση μου, σε ευχαριστώ πολύ.
    Προς το Keeway με βλέπω όλο και περισσότερο. Εχθές έκανα μια βόλτα από γνωστό μαγαζί ανταλλακτικών στην Πειραιώς και έχουν πάρει έξι για προσωπική τους χρήση.
    Αυτό κάτι λέει...
    Θα κοιτάξω αν μπορώ να κάνω ένα test ride και μετά με βλέπω να το αγοράζω.
    Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    67
    Και εγω σε αυτό το δίλλημα είμουνα και τελικά πήρα το velos...Κοιτα αν κολλάς στα 200 ευρώ για τα λάστιχα δεν είναι καλά και τα αρχικά και του velos θέλουν αλλαγή μετά απο λίγα χιλιόμετρα,θα έχεις όμως το πλεονέκτημα 2 χρόνια δωρεάν εργατικά στα service σου.Επίσης με την αγορά θα έχεις δώρο συναγερμό και άλλο ενα δώρο κράνος η βαλιτσάκι κτλ...Το πήρα επειδή μου άρεσε περισσότερο σε εμφάνιση και κυκλοφορούν πολλά daytona οποτε δεν θα έχω και θέματα με ανταλλακτικά

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iaswnas1988 Προβολή μηνύματος
    Και εγω σε αυτό το δίλλημα είμουνα και τελικά πήρα το velos...Κοιτα αν κολλάς στα 200 ευρώ για τα λάστιχα δεν είναι καλά και τα αρχικά και του velos θέλουν αλλαγή μετά απο λίγα χιλιόμετρα,θα έχεις όμως το πλεονέκτημα 2 χρόνια δωρεάν εργατικά στα service σου.Επίσης με την αγορά θα έχεις δώρο συναγερμό και άλλο ενα δώρο κράνος η βαλιτσάκι κτλ...Το πήρα επειδή μου άρεσε περισσότερο σε εμφάνιση και κυκλοφορούν πολλά daytona οποτε δεν θα έχω και θέματα με ανταλλακτικά
    Εγώ ήμουν ανάμεσα στο Honda astrea H Daytona velos (το κρυπτον το καινούριο εμετός οπότε δεν το σκέφτηκα καν) και τελικά πήρα το βέλος και μετά από 6.300 χλμ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν έχει ζητήσει τπτ

  10. #25
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Συγνώμη αλλά σε 6.300 χλμ τι να ζητήσει;
    porca miseria.

  11. #26
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη αλλά σε 6.300 χλμ τι να ζητήσει;
    Προφανώς τπτ αλλά κάποιοι λένε ότι ανατινάζονται τα μη Honda-yamaha στα 1000

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    70
    Το αγόρασα πριν λίγες μέρες εξαιρετικο παπι οπιος θέλει ρωτάει

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/11/2019
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thakokk6 Προβολή μηνύματος
    Το αγόρασα πριν λίγες μέρες εξαιρετικο παπι οπιος θέλει ρωτάει
    Καλησπέρα φίλε, επειδή με ενδιαφέρει και εμένα η αγορά του πες αν θες πως σου φαίνεται, κατανάλωση, φρένα, αν έχει τριγμούς, φώτα, από ποιότητα και ότι γενικά ενδιαφέρει έναν υποψήφιο αγοραστη..Ευχαριστώ!

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    70
    Λοιπόν φίλε το παπι έχει 380 χλμ. Το στρονω μέχρι 75 πάω με μισό γκάζι οι πρώτες μετρήσεις λένε 54 χλμ. στο λίτρο. Τρίξιμο δεν υπάρχει ούτε κατά διάνοια, φρένα άριστα, φώτα αρκετά καλά, με μία καλή λάμπα ακόμα καλύτερα, το keeway έχει την καλύτερη σέλα που υπάρχει απο Ολα τα πάπια και όχι μόνο, έχει το καλύτερο πηρουνι από όλα τα πάπια παγκόσμια. Έχει 36 χιλιοστά πάχος όταν άλλα έχουν 26 το χονδα το gtr 31 τα ζοντες 300 έχουν 36χλ.εχει μια αίσθηση πολυτέλειας όταν το καβαλάς πάω στη δουλειά μου άνετα και ευχαριστα

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/11/2019
    Μηνύματα
    6
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,είμαι μεταξύ του target και του velos της daytona αλλά μάλλον θα καταλήξω στο keeway γιατί μου φαίνεται ανώτερο σε ορισμένες λεπτομέρειες που εν τέλει θεωρώ ότι είναι σημαντικες όπως π.χ ο διαθέσιμος αποθηκευτικος χώρος και η πολύ καλύτερη του σέλλα!

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κάντε λοιπόν το καλύτερο δώρο στον εαυτό σας για το Νέο Έτος !!!! κόψτε το !!!
    από nktR στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2007, 17:21
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 00:34
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2006, 22:51
  4. Βιντεάκι για το νέο Fazer 1000
    από Man7 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2005, 15:43
  5. Τι γνώμη έχετε για το νέο Anti-XT της HONDA?
    από Julius στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 126
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2004, 16:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF