Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: Επιλογή νέας μοτοσικλέτας

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    Βαλε αλλα χίλια και αβλεπη το νεο XSR 700 με κινητήρα 07......
    Μανώλη sorry που θα στο χαλάσω, αλλά σύμφωνα με το προσωπικό μου γούστο το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι υποψήφιο για το-πιο-άσχημο-street-ever!

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Konstantinos Προβολή μηνύματος
    Μανώλη sorry που θα στο χαλάσω, αλλά σύμφωνα με το προσωπικό μου γούστο το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι υποψήφιο για το-πιο-άσχημο-street-ever!


    πριν 35 χρόνια θα συμφωνούσα μαζί σου.....αλλα ειμαι στα 50 που αρχίζουν οι παραξενιες....θα το περασετε ολοι αυτο!

  3. #33
    SV ειχα και 02 και 07 πασχουν απο φρενα λιγο αλλα βαζεις αποστατες και 4πιστονες Nissin/Brembo/Tokico θελουν και ενα ρεβαλβινκ επρος γιατι ειναι λιγο τραγικο και πισω αν δεν εχει αλαξει κατι στο νεο μοντελο νομιζω βαζεις απο ζχ10 κουτι που ειναι κλασεις ανωτερο τωρα αν αν δεν σε ενοχλουν αυτα ειναι καλο μηχανακι με καμια 65ρια αλογακια και τσουλαει καλα.
    ORGIA!!!!!

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    Απλα θες να χαλασεις λεφτα για abs. Αντε σου δινω και την προστασια αερα. Στα υπολοιπα εχεις ενα μηχανακι που καιει τα ιδια με τα σημερινα σχεδον, ζηταει τα ιδια λεφτα με οσα θα δινεις και στα καινουργια, κανει καλα τη δουλεια του και ειναι αξιοπιστο.

    Να ελεγες θα παω σε κανα μετοχειρο στρομ η μπαντιτ να πω οκ. Αλλα να δωσεις 6-7κ για abs και ζελατινα ειναι λιγο κάπως. Αν απλα θες μια ανανεωση, τουλαχιστον καντο σωστα και παρε ενα ολοκληρωμένο μηχανακι για αυτα που θες χωρις εκπτωσεις.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    η παλια κλασσικη γιαπωνεζιλα λειπει ηδη απο την αγορα
    τα σημερινα ειναι φτιαγμενα να ειναι αναλωσιμα με συγκεκριμενη διαρκεια ζωης
    καλες βολτες οτι κι αν διαλεξεις...........

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    SV ειχα και 02 και 07 πασχουν απο φρενα λιγο αλλα βαζεις αποστατες και 4πιστονες Nissin/Brembo/Tokico θελουν και ενα ρεβαλβινκ επρος γιατι ειναι λιγο τραγικο και πισω αν δεν εχει αλαξει κατι στο νεο μοντελο νομιζω βαζεις απο ζχ10 κουτι που ειναι κλασεις ανωτερο τωρα αν αν δεν σε ενοχλουν αυτα ειναι καλο μηχανακι με καμια 65ρια αλογακια και τσουλαει καλα.
    Σύμφωνα με το MOTO, "πρώτη φορά για Suzuki" το νέο SV έχει καλά φρένα.
    Και οι αναρτήσεις του επίσης είναι ΟΚ.
    Τελευταία τροποποίηση από Konstantinos; 15/11/2016 στις 08:17.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Στα υπολοιπα εχεις ενα μηχανακι που καιει τα ιδια με τα σημερινα σχεδον, ζηταει τα ιδια λεφτα με οσα θα δινεις και στα καινουργια, κανει καλα τη δουλεια του και ειναι αξιοπιστο
    Γι' αυτό το λόγο περιμένω (όταν πάω Αθήνα) να κάνω πρώτα ένα test ride στα μοντέλα που με ενδιαφέρουν. Αν διαπιστώσω ότι δεν είναι πολύ καλύτερα από το ZR7, τότε δεν έχω λόγο να το δώσω, ειδικά στην κατάσταση που το έχω...

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Konstantinos Προβολή μηνύματος
    Γι' αυτό το λόγο περιμένω (όταν πάω Αθήνα) να κάνω πρώτα ένα test ride στα μοντέλα που με ενδιαφέρουν. Αν διαπιστώσω ότι δεν είναι πολύ καλύτερα από το ZR7, τότε δεν έχω λόγο να το δώσω, ειδικά στην κατάσταση που το έχω...
    Και πολυ καλα θα κανεις οσο αφορα το test ride.Η αποψη μου τωρα.Αν εξαιρεσεις την φιλικοτητα και το abs το μηχανακι σου ειναι πολυ καλυτερο.εχει ροπη χωρους για 2 ατομα και αποσκευες τα χλμ που εχεις ειναι πολυ λιγα για αυτο το μοτερ και γενικα αυτο που εχεις ειναι πιο μηχανη .Υστερα ποσο θα το δωσεις ? Θα βαλεις τουλαχιστον 5000 ακομη για το abs και 1 λιτρο λιγοτερη καταναλωση .its up to you ΥΓ.Βρες καλο μαστορα που να ξερει τα παλια kawasaki και θα δουλευει ρολοι και κρυο.

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Αν εξαιρεσεις την φιλικοτητα και το abs το μηχανακι σου ειναι πολυ καλυτερο
    Εκ μέρους του ZR7, thanx για τα καλά λόγια!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TONYBANDIT Προβολή μηνύματος
    Βρες καλο μαστορα που να ξερει τα παλια kawasaki και θα δουλευει ρολοι και κρυο.
    Δουλεύει μια χαρά κρύο. Απλώς, σε χαμηλή θερμοκρασία συνήθως δεν παίρνει μπρος με την πρώτη.

  10. #40
    Το λεω αυτο γιατι πολλοι μαστοροι (καλο)μαθανε με τους ψεκασμους και δεν ξερουν η εχουν ξεχασει να ρυθμιζουν καρμπυρατερ σε 4κυλινδρο.

  11. #41
    καλα ασε τι λεει το μοτο και το καθε περιοδικο... πρην παρουν το μηχανακι τους λεει ο αλλος τι θα γραψουν

    απο οτι ειδα εχει τις δαγκανες τις κλασσικες που φοραει και το ZR7 αν θεωρεις τα φρενα του ZR7 καλα δεν θα εχεις θεμα με το SV. Και στο δικο μου το GPz1100 αυτα τα φρενα βαλαν και τα θεωρω οτι πιο μαπα..
    ORGIA!!!!!

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Επιστρέφω μετά από καιρό στο θέμα που άνοιξα, αυτή τη φορά για να το κλείσω!
    Αποφάσισα να μην αλλάξω μοτό και να κρατήσω το ZR7.
    Του έριξα λοιπόν 800€ για δισκόπλακες, τακάκια, λάστιχα, αλυσογράναζα και πλέον νομίζω ότι δεν θα χρειαστεί κάτι για αρκετά χρόνια.
    Όπως επεσήμαναν κάποιοι, για να πάρω μία εκ των Z650, SV650, CB500 θα έπρεπε να εκταμιεύσω 4.500-5.500€ (+ ό,τι θα έπαιρνα από το ZR) για να έχω ένα μηχανάκι παρεμφερές με το δικό μου και ίσως -σε κάποια σημεία- κατώτερο.
    Οικονομοτεχνικά δεν στέκει...
    Άλλωστε, όπως προανέφερα, τα χλμ που κάνω είναι πλέον πολύ λίγα και συνήθως χωρίς συνεπιβάτη, οπότε το ZR είναι μια χαρά.
    Όταν με το καλό μεγαλώσει η μικρή και δεν θα μας θέλει για παρέα, θα μπορούμε -αν είμαστε καλά- να ξαναρχίσουμε με τη γυναίκα τις μηχανόβιες βόλτες.
    Όταν έρθει εκείνη η ώρα, θα διαλέξω μοτό κάνοντας τους λιγότερους δυνατούς συμβιβασμούς.
    Αν ήταν να διαλέξω τώρα πάντως, θα έφευγα από τα γυμνά street που τόσο μου αρέσουν και θα διάλεγα τη Honda NC750X DCT.
    Έχει όλα όσα θέλω από μια μοτοσικλέτα και ας μην με ενθουσιάζει από εμφάνιση (να είχε και άλλη αντιπροσωπεία...).
    Ποιός ξέρει αν υπάρχει ακόμα αυτό το μοντέλο ή κάτι παρεμφερές σε 5-10 χρόνια...

  13. #43
    την καλύτερη επιλογή έκανες. κράτα τα λεφτά για βενζίνες γιατί αυτό μας λείπει σήμερα...
    The R is for Respect.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Επιλογή νέας ταξιδιάρικης μοτό - γνώμες
    από jimpap στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2015, 21:36
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2008, 20:32
  3. επιλογη νεας μοτο
    από papagus2001 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2006, 15:46
  4. Μεταβίβαση Μοτοσικλέτας
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 12:49
  5. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF