Σελίδα 6 από 49 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 734

Θέμα: Φακοί φωτισμού - φωτιστικά εργασιας

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Ά μα βάλλουμε στο Skroutz φακός στυλό LED βγάζει αρκετά. Εκτός από αυτό που έβαλλέ ο daz έχει και με μαγνήτη:http://www.katsifas.gr/store/fakos-s...se-3-xrwm.html

    και αρκετούς άλλους.από 2,90 έως 40 ευρώ

    ενας ο φακος που λεει ο Λεων πιο πανω και ενας ο φακος που εγραψε ο daz

    http://www.katsifas.gr/store/fakos-s...ch-008627.html

    Υπόσχομαι να τον πάρω και να πω εντυπώσεις σε σύγκριση με τον φακομ.

    Επειδη τους εχω και εχω αποψη εχουμε και λεμε:αυτος του daz,ειναι για πεταμα!!! και αν θελεις στον στελνω για εξακριβωση daz.Το φως του ειναι το μισο σε σχεση με τον φακομ και δεν εχει μαγνητη...αλλα και η δεσμη του ειναι πολυ στενη για εξη led και αντιγραφη του φακομ.
    Ο αλλος εχει τα δυο τριτα της ισχυος του φακομ,αλλα πιο ευρεια δεσμη,υποτυπωδη εως αδυναμο μαγνητη στο κλιπ του στυλου και το κυριωτερο ηδη κανει διακοπες και ανοιγοκλεινει μονος του.Και για οσους απορουν,ετυχε να κατεβαινω απο Καρδιτσα προς Βραττη και μετα Βασκα Πατρα και μετα Πρεβεζα,οποτε σταματησα στον Κατσιφα Λαμια και πηρα αυτον που υποδεικνυε ο daz οτι θα δοκιμαζε και απο τα υπολοιπα κατα συμπτωση αυτο του Λεων.Δοκιμασα αρκετους απο καθε ενα γιατι δεν εδειχναν οι του daz να δουλευουν καλα τα κουμπια τους και τελικα μου βγηκε ο αλλος του Λεων ελατωμματικος...αποριες δεκτες.Και οσοι εχουν τον στυλο του Miskin θα ξερουν οτι τετοιος απιστευτος ενσωματωμενος μαγνητης αλλα και ο εξτρα του με το βελκρο δεν υπαρχει...
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  2. #77
    Δημήτρη τον έχω διαλύσει το φακό αλλά ακόμα δουλεύει κανονικά. Έχει φάει πολύ καυτό γρέζι! Το βέλκρο είναι αυτό που κάνει τη διαφορά. Ο μαγνήτης στο πάτο δε βολεύει πάντα. Δύο μείον έχει. Λιιιιίγο πιο δυνατό θα το ήθελα και το σώμα του να ήταν στρογγυλό για να γυρνάει εύκολα με το βελκρο σφιχτό.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    Δημήτρη τον έχω διαλύσει το φακό αλλά ακόμα δουλεύει κανονικά. Έχει φάει πολύ καυτό γρέζι! Το βέλκρο είναι αυτό που κάνει τη διαφορά. Ο μαγνήτης στο πάτο δε βολεύει πάντα. Δύο μείον έχει. Λιιιιίγο πιο δυνατό θα το ήθελα και το σώμα του να ήταν στρογγυλό για να γυρνάει εύκολα με το βελκρο σφιχτό.
    Επειδη και εγω εχω απαιτησεις και τοχω ψαξει,αν ηταν στρογγυλος δεν θα εκανε πατουρα και δεν θα κουμπωνε,θα γυριζε...και αν ηταν πιο δυνατος δεν θαχε μεγαλη αυτονομια λογω περιορισμου στις 3Α μπαταριες.Οταν τους προτεινα να μεγαλωσει η διαμετρος(στην φακομ) για να εχει διπλασια και βαλε αυτονομια με μπαταριες ΑΑ,αντετειναν την αυξηση ογκου και βαρους...
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  4. #79
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Δημήτρη δεν κατάλαβες, τον facom έχω εγώ!

    Αχιλλεα τσεκαρε μήπως έχουν πέσει οι μπαταρίες και έχει μείωθει ή απόδοση. Ο φακός αυτός είναι σχεδιασμένος να είναι κοντά σου, αν ήταν πιο δυνατός θα ήταν πιο κουραστικός και θα χρειαζόταν και δεύτερο πρόγραμμα. Αν όχι για να μη γυαλιζει, τουλάχιστον για να μη ξεζουμιζει τις μπαταρίες!

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Δημήτρη δεν κατάλαβες, τον facom έχω εγώ!

    Αχιλλεα τσεκαρε μήπως έχουν πέσει οι μπαταρίες και έχει μείωθει ή απόδοση. Ο φακός αυτός είναι σχεδιασμένος να είναι κοντά σου, αν ήταν πιο δυνατός θα ήταν πιο κουραστικός και θα χρειαζόταν και δεύτερο πρόγραμμα. Αν όχι για να μη γυαλιζει, τουλάχιστον για να μη ξεζουμιζει τις μπαταρίες!
    Δεν εγραψα οτι τον εχεις,αλλα οτι υποσχεσαι να τον παρεις αυτον απο τον Κατσιφα και να πης εντυπωσεις σε συγκριση με τον φακομ...και εβαλες και το λινκ.κανω λαθος και ηταν κειμενο αλλου?
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  6. #81
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Μάλλον χαθήκαμε.
    Sent from me using a computer.

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Εγω απλα επειδη χρονια τωρα εχω αγορασει οτιδηποτε πεταει και οτιδηποτ...εννοω μοιαζει με τον φακο της φακομ,ειπα να σε προλαβω γιατι οσο καλα και να ηταν τα αντιγραφα απο Αγγλια κυριως που επαιρνα,εμοιαζαν ιδια αλλα δεν ηταν.Και παντως κανενα δεν ειχε το απιστευτο μαγνητακι με το βελκρο.Και ολα εχουν χαλασει,ευτυχως ημουν επιφυλακτικος για την αντοχη τους και δεν τα χαρισα!Θα γινομουν ρεζιλι!
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  8. #83
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    1. Τους φτηνούς φακούς-εγώ τουλάχιστον-τους έβαζα - βάζω για να πειράξω τον κ.ΜΙSKIN αν και μαζί πήγαμε για να πάρει τον Facom από τον κ.Βράττη και μπήκα στον πειρασμό να πάρω και εγώ έναν.
    2. Ένας ακόμα αντίγραφο του Facom που μου φαίνεται κάπως καλύτερος από τους πάμφθηνους είναι αυτός στα 7,49 ευρώ:http://www.stereotiki.gr/store4/bren...mc-71-led.html
    3. Στο ανωτέro site υπάρχουν και 1-2 Scangrip το ένα επαναφορτιζόμενο τύπου στυλό: http://www.stereotiki.gr/store4/scan...gpen-led..html

  9. #84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Προδιαγραφής Προβολή μηνύματος
    Επειδη και εγω εχω απαιτησεις και τοχω ψαξει,αν ηταν στρογγυλος δεν θα εκανε πατουρα και δεν θα κουμπωνε,θα γυριζε...και αν ηταν πιο δυνατος δεν θαχε μεγαλη αυτονομια λογω περιορισμου στις 3Α μπαταριες.Οταν τους προτεινα να μεγαλωσει η διαμετρος(στην φακομ) για να εχει διπλασια και βαλε αυτονομια με μπαταριες ΑΑ,αντετειναν την αυξηση ογκου και βαρους...
    Συμφωνώ σε όλα Δημήτρη και όντως μια καλή ΑΑΑ έχει 1000 mAh, λίγο αν δουλεύει 7-8 ώρες το φως! Αν ήταν και πιο δυνατό θα τελείωναν γρηγορότερα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τελικά ίσως χρειαζόμουν διαφορετικό φως, με μεγαλύτερες μπαταρίες και διαφορετικό σώμα, αλλά με velcro και τέτοια ποιότητα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αχιλλεα τσεκαρε μήπως έχουν πέσει οι μπαταρίες και έχει μείωθει ή απόδοση. Ο φακός αυτός είναι σχεδιασμένος να είναι κοντά σου, αν ήταν πιο δυνατός θα ήταν πιο κουραστικός και θα χρειαζόταν και δεύτερο πρόγραμμα. Αν όχι για να μη γυαλιζει, τουλάχιστον για να μη ξεζουμιζει τις μπαταρίες!
    Αποστόλη ότι είπα και στο Δημήτρη! Λιιιιιιίγο πιο δυνατός.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  10. #85
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MISKIN Προβολή μηνύματος
    .

    Αποστόλη ότι είπα και στο Δημήτρη! Λιιιιιιίγο πιο δυνατός.
    Right tool for the job buddy! Βάλε τον στην άκρη για κανένα κάμπινγκ και πάρε άλλον.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Miskin,δεν ηξερα οτι παιζεις τον φακο με επαναφορτιζομενες...στην πρωτη ωρα λοιπον απο οταν τις εβαλα γεματες,εχει κατεβει στο 70% η φωτεινοτητα του.Συνεχιζω το τεστ και οταν φτασει 50% θα ενημερωσω σε ποσες ωρες εγινε.
    Μετα θα βαλω αλκαλικες φρεσκες και ξανα μετρημα(τζαμπα εχουμε το παρατσουκλι?)
    Εν τω μεταξυ μιας και τα ματια θελουν υλικο,εδω το σετ που αναφερομοαστε στα τελευταια μηνυματα,οπως τα μετρησα φυσικα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	R1140033.jpg 
Προβολές:	215 
Μέγεθος:	65,6 KB 
ID:	375811
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	R1140034.jpg 
Προβολές:	214 
Μέγεθος:	81,7 KB 
ID:	375812
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  12. #87
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Με τις αλκαλικές θα αντέξει περισσότερο.

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Με τις αλκαλικές θα αντέξει περισσότερο.
    Εννοειται!Οι συγκεκριμενες eneloop εχουν 800 mah εναντι 1500 περιπου των αλκαλικων.Αλλα δεν μετραω αυτονομια ,απλα να δω αν αυτο που λεει λιιιιγο φως ο ΜΙΣΚΙΝ ειναι απο τις επαναφορτιζομενες,ενω οι αλκαλικες απο αρχη ως τελος θεωρητικα παιζουν στο φουλ της φωτεινοτητας...
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  14. #89
    Για να μην παρεξηγηθώ, όταν λέω λίγο φως, δεν εννοώ ότι το λεντάκι φωτίζει λιγότερο από ότι ισχυρίζεται ο κατασκευαστής. Τα δικά μου θέλω είναι για μεγαλύτερη ένταση. Οι αλκαλικές μπαταρίες είναι καλές αν το έχεις για χρήση σε ώρα ανάγκης (αυτός είναι και ο σκοπός του). Αν όμως το δουλεύεις συνέχεια, θα πρέπει να αγοράζεις μπαταρίες κάθε δυο μέρες.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    ΜΙΣΚΙΝ,ενας φιλος μου,απο την δεκαετια του 70 ελεγε,πως ο καταναλωτισμος πρωτα σου εχει ετοιμασει το προιον που θα σου πουλησει και μετα θα διαπιστωσεις την αναγκη του!
    Λογικα,αν δεν εχει βγει κατι σε 18650 λιθιου η και 26650 αν δεν εχεις θεμα βαρους και ογκου,με σουπερ αυτονομια κλπ κλπ οπου ναναι θα βγει!Εκεινος ο μαγνητης που να τον ξετρυπωνα δεν ξερω,σκετο χωρις τον φακο,με το βελκρο του...

    daz κανε κατι,βρες την πηγη του μαγνητη με τα μαγικα σου...
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

Σελίδα 6 από 49 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ευρωπιακά ωράρια εργασίας!!!
    από monstermind στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2005, 20:41
  2. Ζήτηση Εργασίας
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 14:04
  3. Προς NLS και εύρεση εργασίας
    από Zanzibar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2004, 12:40
  4. Αναζήτηση Εργασίας
    από UPEI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2004, 11:45
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 09:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF