Σελίδα 7 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 734

Θέμα: Φακοί φωτισμού - φωτιστικά εργασιας

  1. #91
    Banned
    Εγγραφή
    23/09/2016
    Μηνύματα
    157
    Προσφορα σετ φακων φακομ
    http://www.tbs-aachen.de/Special_Off...i342_57362.htm

    100€

  2. #92
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    γνωριζει καποιος αν υπαρχουν οι φακοι Heider εδω στην Ελλαδα;
    Μην μου πειτε ebay amazon κτλ εννοω μαγαζι.

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Σιγά που δεν θα χαμε thread ειδικό

    Λοιπόν ψάχνω ένα φακό για τη δουλειά λεπτό ελαφρύ και δυνατό.

    Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία. Ο τύπος που είναι o Bahco και ο Facom, η αλήθεια είναι δεν ξέρω αν θα με βολέψει γιατί δεν έχω δουλέψει ποτέ τέτοιο τύπο. Πάντως για να το ακουμπήσεις/στερεώσεις κάπου ίσως είναι καλύτερη λύση.

    Για δουλειά λοιπόν είμαι ανάμεσα σε αυτά:

    - bacho
    - hazet
    - facom

    Για το σπίτι τώρα θέλω κάτι πιο δυνατό από το φως του iPhone και να μην ξεπεράσει το 20αρικο. Νομίζω Stanley είναι η καλύτερη επιλογή.

    - facom
    - maglite
    - maglite
    - stanley

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Οταν λες δουλεια,για τι χρηση ακριβως?
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Καλωδιώσεις. Κυρίως σε rack, πάνω σε ψευδοροφές, σκέψου ηλεκτρολόγου πάνω κάτω...

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Aρα,θες κατι που να φεγγει κοντα σου και οσο πιο ευρεια δεσμη τοσο το καλυτερο.Οποτε το "σποτ" της hazet δεν κανει.Τα αλλα δυο κανουν.Αν εχεις σημεια που παιρνουν μαγνητη,το facom ειναι μονοδρομος κυριως για το σε ποσα σημεια προσκολλαται μαγνητικα.Κανα 20 ρικο ευρω εχει.Και θα το αγαπησεις και στις δουλειες του σπιτιου οσο κανενα,λογω μαγνητη με velcro που παει σε καθε σημειο που θελεις.Το bahco παντως εχει πιο high quality φωτισμο και πιο ομογενη.
    Για το σπιτι κ γενικα αν επιμενεις για φακο-ψαχτηρι δηλαδη σποτ δεσμης,μην πληρωσεις καμμια μαρκα απο ολες...παρε κατι επωνυμο αλλα οχι ακριβο.
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν ψάχνω ένα φακό για τη δουλειά λεπτό ελαφρύ και δυνατό.

    Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία. Ο τύπος που είναι o Bahco και ο Facom, η αλήθεια είναι δεν ξέρω αν θα με βολέψει γιατί δεν έχω δουλέψει ποτέ τέτοιο τύπο. Πάντως για να το ακουμπήσεις/στερεώσεις κάπου ίσως είναι καλύτερη λύση.

    Για δουλειά λοιπόν είμαι ανάμεσα σε αυτά:

    - bacho
    - hazet
    - facom
    Εχω τον Bahco (από τον Ηλία τον είχα πάρει). Καλή δέσμη στα led, αλλά έχει και spot (όπως και ο Facom). Κολλάει εύκολα με τον μαγνήτη και είναι εύχρηστος, πιθανότατα θα σε καλύψει και στο σπίτι εφόσον έχει και spot.
    Αν δεν κάνω λάθος, τον προτίμησα απ΄τον facom γιατί είχε επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, που τις φορτίζεις με mini-usb (είχε φορτιστή και καλώδιο μαζί), δυνατότητα που δεν την είχε ο facom.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Προδιαγραφής
    Εγγραφή
    04/11/2015
    Μηνύματα
    206
    Πραγματι,δεν εχει κατι τετοιο ο facom...και ο bahco ειναι οπως θυμαμαι στον ομοιομορφο φωτισμο?
    Δωρητής ΣΩΜΑΤΟΣ,γιά νά μαθαίνουν οί φοιτητές ιατρικής σέ "προσομοιωτή" καί όχι στούς ζωντανούς...

  9. #99
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Προδιαγραφής Προβολή μηνύματος
    Πραγματι,δεν εχει κατι τετοιο ο facom...και ο bahco ειναι οπως θυμαμαι στον ομοιομορφο φωτισμο?
    Δηλαδή; Δεν ξέρω πως να το περιγράψω, αν θέλει ο macdeath μπορώ να ανεβάσω μια φωτογραφία σε νυχτερινές συνθήκες στο γκαράζ πχ.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Προδιαγραφής Προβολή μηνύματος
    Aρα,θες κατι που να φεγγει κοντα σου και οσο πιο ευρεια δεσμη τοσο το καλυτερο.Οποτε το "σποτ" της hazet δεν κανει.Τα αλλα δυο κανουν.Αν εχεις σημεια που παιρνουν μαγνητη,το facom ειναι μονοδρομος κυριως για το σε ποσα σημεια προσκολλαται μαγνητικα.Κανα 20 ρικο ευρω εχει.Και θα το αγαπησεις και στις δουλειες του σπιτιου οσο κανενα,λογω μαγνητη με velcro που παει σε καθε σημειο που θελεις.Το bahco παντως εχει πιο high quality φωτισμο και πιο ομογενη.
    Για το σπιτι κ γενικα αν επιμενεις για φακο-ψαχτηρι δηλαδη σποτ δεσμης,μην πληρωσεις καμμια μαρκα απο ολες...παρε κατι επωνυμο αλλα οχι ακριβο.
    Den μπορώ να έχω το ίδιο για τη δουλειά και για το σπίτι. Της δουλειάς δεν τα πληρώνω εγώ Oι facom και ο Bahco τελικά που έβαλα για τη δουλειά είναι και spot τελικά ? Τo σποτ με ενδιαφέρει γιατί μπορεί να χρειαστώ κάτι που δεν είναι κοντά.

    Για το σπίτι τώρα αρχίζω να πιστεύω ότι ο stanley και ο Facom είναι η καλύτερη λύση σε αυτά τα χρήματα. Μάλλον o Stanley είναι πιο δυνατός.

    @Προδιαγραφής: Μπορείς να κοιτάξεις τιμή για τα Facom και να μου στείλεις εδώ pm ?

  11. #101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Oι facom και ο Bahco τελικά που έβαλα για τη δουλειά είναι και spot τελικά ? Τo σποτ με ενδιαφέρει γιατί μπορεί να χρειαστώ κάτι που δεν είναι κοντά.
    ?
    Ναί και οι δύο έχουν και spot στο κάτω μέρος. Με τον διακόπτη καθορίζεις ποιό θα δουλεύει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή; Δεν ξέρω πως να το περιγράψω, αν θέλει ο macdeath μπορώ να ανεβάσω μια φωτογραφία σε νυχτερινές συνθήκες στο γκαράζ πχ.
    Θα σε vroomαρα σίγουρα αν το έκανες...

  13. #103
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ο φάκομ δεν έχει μπροστά ή πίσω καθρέφτη με μονό λεντ ώστε να έχει δέσμη.

    mac σύμφωνα με τις απαιτήσεις που περιγράφεις για την δουλειά σου, ο facom δε νομιζω να σε καλύψει. Δεν έχει καθόλου δέσμη ενώ με τα 36lm προορίζεται πιο πολύ για χρήση σε μικρές αποστάσεις (δεν είναι όμως καθόλου ενεργοβόρος). Αν θέλεις ικανοποιητικό φωτισμό σε ένα σχετικά μεγάλο χώρο θα χρειαστείς τουλάχιστον τα 45lm του bahco (τουλάχιστον). Σου προσφέρει και δέσμη στο εμπρός ή πίσω μέρος για φωτισμό ενός σημειου ή σε μεγαλύτερες αποστάσεις!

    Μην πάρεις πιο δυνατό απ' αυτό που σου χρειάζεται γιατί τους φακούς που χρησιμοποιούμε για δουλειά δεν μπορούμε να τους έχουμε συνέχεια με ένα καλώδιο για φόρτιση ή να αλλάζουμε κάθε τρεις και λίγο μπαταρίες.
    Sent from me using a computer.

  14. #104
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Καλωδιώσεις. Κυρίως σε rack, πάνω σε ψευδοροφές, σκέψου ηλεκτρολόγου πάνω κάτω...
    Φακός κεφαλής δεν σε εξυπηρετεί;
    Για τη δουλειά που περιγράφεις (και για πολλές άλλες), νομίζω ότι είναι προτιμότερος.
    Υπάρχουν και κάποιοι χειρός, οι οποίοι έχουν ιμάντα με υποδοχή για να γίνονται κεφαλής. Πχ Zebralight, αλλά ίσως να υπάρχουν και φθηνότεροι.

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Φακός κεφαλής δεν σε εξυπηρετεί;
    Για τη δουλειά που περιγράφεις (και για πολλές άλλες), νομίζω ότι είναι προτιμότερος.
    Υπάρχουν και κάποιοι χειρός, οι οποίοι έχουν ιμάντα με υποδοχή για να γίνονται κεφαλής. Πχ Zebralight, αλλά ίσως να υπάρχουν και φθηνότεροι.
    To χω δοκιμάσει και δεν βολεύει.

Σελίδα 7 από 49 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ευρωπιακά ωράρια εργασίας!!!
    από monstermind στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2005, 20:41
  2. Ζήτηση Εργασίας
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 14:04
  3. Προς NLS και εύρεση εργασίας
    από Zanzibar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2004, 12:40
  4. Αναζήτηση Εργασίας
    από UPEI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2004, 11:45
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 09:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF