Σελίδα 91 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 41818687888990919293949596101 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.351 έως 1.365 από 1798

Θέμα: HABEMUS PAPA(RIA)M 666 ΙΙI

  1. #1351
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Για τα αποτελέσματα της περήφανης νίκης και το τέλος της λιτότητας, έχει μάθει κανείς τίποτα;

    Αυτό το "απ΄την μια τσέπη θα βγαίνουν, και στην άλλη θα μπαίνουν" υπάρχει κανένας insider, κανένα πρώτο χέρι©;
    Μόνο ο Βύρωνας και 2-3 ακόμη εγκάθετοι έμειναν να αμφισβητούν το αποτέλεσμα της διαπραγμάτευσης
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_4108.JPG 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	55,5 KB 
ID:	379049

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_4099.jpg 
Προβολές:	204 
Μέγεθος:	112,8 KB 
ID:	379050
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #1352
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Η αλήθεια είναι ότι οποιοσδήποτε πολιτικός θα κατάφερνε τα ίδια. Αν στέλναμε την κυρά Μαριγώ του απέναντι μανάβικου, θα είχαμε περισσότερες ελπίδες για κάτι καλύτερο.
    Life begins at 45°.

  3. #1353
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Μόνο που δεν θ' ανήκουν στο ίδιο παντελόνι οι τσέπες.............................
    Προφανως και δεν το λεμε για πλακα. Αλλωστε το δηλωσε ο Ευκλειδης: "Καποιοι θα κερδισουν, καποιοι θα χασουν"
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #1354
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Μόνο ο Βύρωνας και 2-3 ακόμη εγκάθετοι έμειναν να αμφισβητούν το αποτέλεσμα της διαπραγμάτευσης
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_4108.JPG 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	55,5 KB 
ID:	379049

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_4099.jpg 
Προβολές:	204 
Μέγεθος:	112,8 KB 
ID:	379050
    Αφού το λέει το Χωνί, έτσι θα είναι.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #1355
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Αφού το λέει το Χωνί, έτσι θα είναι.

    Εγώ για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό ακούω ειδήσεις και δε καταλαβαίνω τίποτα. Αλτσχάιμερ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #1356
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Αφού το λέει το Χωνί, έτσι θα είναι.
    H πλάκα βέβαια είναι ότι είχα δει πρόσφατα μια δημοσκόπηση (όχι στο Χωνί), σε έγκριτο (και μη κυβερνητικό) ΜΜΕ στην οποία το 85% δήλωνε απογοητευμένο από κυβέρνηση Σύριζα

    Βέβαια όταν έγινε η ερώτηση "με κυβέρνηση Σαμαρά θα ήμασταν καλύτερα σήμερα", το ίδιο δείγμα απήντησε σε ποσοστό μεγαλύτερο του 60% "όχι"

    Τα συμπεράσματα δικά σας (μας)

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #1357
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kerasaki
    Εγγραφή
    29/08/2004
    Μηνύματα
    312
    Είναι δυνατόν οποιαδήποτε αναδιανομή από αυτές που ετοιμάζονται και διαφημίζονται ως 'μηδενικό ισοζύγιο' να μην αδειάσουν κι άλλο τις τσέπες μας? Είναι σαν να λέμε ότι περιμένουμε αλλάγες στα τέλη κυκλοφορίας κι ο κόσμος αναμένει να πληρώσει μικρότερο ποσό. Ακόμα κι γίνει, η μείωση θα είναι για το 2% του πλυθισμού κι όλοι οι υπόλοιποι θα τη φάμε εκεί που ξέρετε.
    Θέλω να ζήσω στ’ αλήθεια
    Έστω μια φορά
    Να ταξιδέψω στ’ αλήθεια
    Έστω μια φορά να δω στα μάτια την τίγρη
    Που όλο με κοιτά
    Μεσ’ απ’ τα φώτα αυτής της πόλης
    Που σκοτώνει για λεφτά
    Που με σκοτώνει από αγάπη
    Όπως με σφίγγει όταν ξυπνά
    Κι ύστερα κλαίει μ’ αγκαλιάζει και μου λέει
    Πάρε με μαζί σου

  8. #1358
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    H πλάκα βέβαια είναι ότι είχα δει πρόσφατα μια δημοσκόπηση (όχι στο Χωνί), σε έγκριτο (και μη κυβερνητικό) ΜΜΕ στην οποία το 85% δήλωνε απογοητευμένο από κυβέρνηση Σύριζα

    Βέβαια όταν έγινε η ερώτηση "με κυβέρνηση Σαμαρά θα ήμασταν καλύτερα σήμερα", το ίδιο δείγμα απήντησε σε ποσοστό μεγαλύτερο του 60% "όχι"

    Τα συμπεράσματα δικά σας (μας)
    Γιατί σου φαίνεται περίεργο; Θα έπρεπε 85% να θέλει τον Σαμαρά; Το ότι "με χαλάει" ο Τσίπρας δε σημαίνει ότι με "φτιάχνει" κάποιος από τους άλλους.
    Είναι κοινό μυστικό πως είναι όλοι άχρηστοι. Αυτό αποτυπώνεται κι εδώ.

    Έτσι δεν ψήφιζαν οι περισσότεροι μέχρι σήμερα;
    Με χαλάει ο "Α".
    Με χαλάει και ο "Β".
    Επειδή δεν πρέπει/θέλω να ξαναβγεί ο 'Α" θα ψηφίσω τον "Β".
    Ε... τώρα είναι μεταξύ "Β" και "Γ".

    Ανέκαθεν οι επιλογές ήταν όλες (μελετημένα) άχρηστες και οδηγούσαν στο (σχεδόν) ίδιο αποτέλεσμα που βόλευε αυτούς που στήναν το παιχνίδι.
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ έτσι γίνεται όταν αποφασίζουν άλλοι για σένα με βάση το δικό τους (φυσικά) συμφέρον.

    Υπήρχε βέβαια και υπάρχει και ένα τμήμα ιδεολόγων που δικαιολογεί τα "σταθερά" ποσοστά σε κάποια μικρότερα κόμματα.
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  9. #1359
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Ρε παλικάρια, έχω να κάνω δύο ερωτήσεις και παράλληλα απαντάω στον εαυτό μου.

    Υπάρχει δημοκρατία;
    Υπάρχει σύνταγμα;

    Αν υπήρχε δημοκρατία τότε θα σεβόντουσαν τη θέληση του λαού όπως ας πούμε το δημοψήφισμα.
    Αν υπήρχε σύνταγμα θα υλοποιούσαν τις αποφάσεις του ΣτΕ.


    Απλά πράγματα, έχω άδικο;

    Υ.Τ.... τελικά οι ερωτήσεις είναι τρεις.

  10. #1360
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από freco Προβολή μηνύματος

    Ανέκαθεν οι επιλογές ήταν όλες (μελετημένα) άχρηστες και οδηγούσαν στο (σχεδόν) ίδιο αποτέλεσμα που βόλευε αυτούς που στήναν το παιχνίδι.
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ έτσι γίνεται όταν αποφασίζουν άλλοι για σένα με βάση το δικό τους (φυσικά) συμφέρον.
    καμια μελετημένη κατάσταση δεν υπάρχει. ούτε και κανένα κρυφο λόμπι εδω στην ελλάδα. Άσχετα με την παρούσα κατάσταση/κυβερνηση, οταν διαχρονικα σε κυβερνάνε δικηγόροι, δημοσιογράφοι, αεργα πλουσιοπαιδα και γενικα οποισδήποτε καριερίστας που δεν εχει καμια μα καμία σχέση με τον λαό, τι περιμένεις να γίνει προς το συμφέρον σου? Επίσης η πολιτική ειναι πολύ δυσκολη δουλεια, θέλει πολύ μυαλο, αφοσίωση, ιδέες, @@ και πολλά ακόμη. Η κοινωνία που ζεις έχει ένα πολύ μικρό ποσοστό τέτοιων ανθρώπων, το ίδιο μικρό ειναι και στο κοινοβούλιο. Μήν ξεχνάς ακόμη οτι σε μία χωρα που πάει καλα πχ γαλλία ή ήπα το να κυβερνήσεις ειναι πολύ πιο έυκολο απο μία χωρα που είναι διεφθαρμένη και φτωχη. Στη γερμάνια ας πούμε και εμένα να βάλεις πάλι τρένο θα πήγαίνει. Μια καλοκουρδισμένη μηχανή με συνέπεια και συνέχεια δεν επιρεάζετε σημαντικα απο την κεφαλή/κυβέρνηση. Το βέλγιο έμεινε 1,5 χρόνο χωρίς κυβέρνηση και δεν έτρεχε μία.

  11. #1361
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    καμια μελετημένη κατάσταση δεν υπάρχει. ούτε και κανένα κρυφο λόμπι εδω στην ελλάδα.
    Και πως εξηγείς που ανέκαθεν μας έρχονταν βασιλιάδες και σωτήρες φυτευτοί από το εξωτερικό; Πως "τυχαίνει" και όλοι είναι συγγενείς και μπατζανάκια;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Άσχετα με την παρούσα κατάσταση/κυβερνηση, οταν διαχρονικα σε κυβερνάνε δικηγόροι, δημοσιογράφοι, αεργα πλουσιοπαιδα και γενικα οποισδήποτε καριερίστας που δεν εχει καμια μα καμία σχέση με τον λαό, τι περιμένεις να γίνει προς το συμφέρον σου?
    Γιατί στις "πετυχημένες" χώρες κυβερνάνε αγρότες και οικοδόμοι;
    Προς το συμφέρον μου προσωπικά δεν περιμένω να γίνει κάτι. Ούτε σε κόμματα ούτε σε νεολαίες ούτε πολιτικοποιημένος υπήρξα για να περιμένω να βολευτώ.
    Περιμένω όμως και απαιτώ να γίνει το καλύτερο για τη χώρα μου από αυτούς που υποτίθεται την διοικούν για το καλό της.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Επίσης η πολιτική ειναι πολύ δυσκολη δουλεια, θέλει πολύ μυαλο, αφοσίωση, ιδέες, @@ και πολλά ακόμη. Η κοινωνία που ζεις έχει ένα πολύ μικρό ποσοστό τέτοιων ανθρώπων, το ίδιο μικρό ειναι και στο κοινοβούλιο. Μήν ξεχνάς ακόμη οτι σε μία χωρα που πάει καλα πχ γαλλία ή ήπα το να κυβερνήσεις ειναι πολύ πιο έυκολο απο μία χωρα που είναι διεφθαρμένη και φτωχη. Στη γερμάνια ας πούμε και εμένα να βάλεις πάλι τρένο θα πήγαίνει. Μια καλοκουρδισμένη μηχανή με συνέπεια και συνέχεια δεν επιρεάζετε σημαντικα απο την κεφαλή/κυβέρνηση. Το βέλγιο έμεινε 1,5 χρόνο χωρίς κυβέρνηση και δεν έτρεχε μία.
    Σωστά τα λες. Μόνο που η χώρα κουρδίζεται από νόμους που ψηφίζονται από πολιτικούς και πρωτίστως εφαρμόζονται. Για σκέψου κάποιον Έλληνα πολιτικό που να είναι διατεθειμένος να κουρδίσει κάτι άλλο εκτός από το ρόλεξ που πήρε με τα λεφτά μας.

    Εγώ δεν ξέρω κανένα να θέλει να γίνει καπετάνιος σε πλοίο που βουλιάζει. Αυτοί γιατί "κόβονται" τόσο για την καρέκλα; Μήπως για ίδίον όφελος;

    @Coyote.V Ούτε δημοκρατία, ούτε δικαιοσύνη υπάρχει. Όταν δεν εφαρμόζονται οι νόμοι ή όταν έχουν δικαίωμα να τους αλλάζουν φωτογραφικά για να καλύψουν τις "πομπές" τους δεν λέγεται δημοκρατία. Ένα παρεάκι κυβερνάει και οι παρατρεχάμενοι τους που γλύφουν για ένα "καλύτερο" σήμερα. Κανείς δε σκέφτεται ότι το αύριο μας περιμένει στη γωνία. Κι "αυτοί" μετά τη μπάζα θα φύγουν. Αλοίμονο στους παρατρεχάμενους και σε μας.
    Τελευταία τροποποίηση από freco; 24/02/2017 στις 21:30.
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  12. #1362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από freco Προβολή μηνύματος
    Γιατί στις "πετυχημένες" χώρες κυβερνάνε αγρότες και οικοδόμοι;
    αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ αλλά με πρόλαβες. Μπούτας φορ πρέζιντεντ.

  13. #1363
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ αλλά με πρόλαβες. Μπούτας φορ πρέζιντεντ.
    απαντάω και στους δυο

    οχι δεν κυβερνάνε αγρότες ουτε οικοδόμοι. Και εκει η ιδια πλέμπα ειναι που φροντίζει τους "ίσους" της. Ομως οι ίσοι (εχοντες και λίγο παρακάτω) ειναι +50%, εδω ειναι 10%? Επίσης δεν ειναι ακριβώς γαμώ τις δουλειες το βουλευτιλίκι στην ευρώπη, πιο πολλά βγαζουν εξω αυτοι. δες ενα πινακα του 2012.

    http://www.onalert.gr/files/Image/Ne...ouleutesee.png

  14. #1364
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Το ότι υπάρχει δημοκρατία ενισχύεται - για να μη γράψω αποδεικνύεται - από το πόσο απλά και χωρίς παρατράγουδα εξελέγη ένα μέχρι πρότινος μικρό κόμμα όπως ο συριζα, παρά την όποια αντίδραση των "συστημικών". Το ότι βγήκαν ακόμα χειρότεροι τρόμπες από τους προηγούμενους (γνώμη μου) δεν είναι πρόβλημα της δημοκρατίας, είναι πρόβλημα αυτών που ψήφισαν. Το ίδιο ισχύει και για τους τρόμπες των υπολοίπων κομμάτων.



    Το ότι μετά το δημοψήφισμα έγινε κωλοτούμπα, οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στην εσκεμμένα ασαφή ερώτηση που ζητήθηκε να απαντηθεί, για να υπάρχει περιθώριο ελιγμών. Αν το ερώτημα ήταν
    α) σκύβουμε το κεφάλι και μένουμε Ευρώπη
    ή
    β) ΜΠιστολιάζουμε τους πάντες, έξοδος από Ευρώ/ΕΕ και ό,τι αυτό συνεπάγεται
    θα ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.

    Τέτοιο ερώτημα πάντως δύσκολα θα μπορούσε να τεθεί διότι ο Αλέκσης και ο Γιάννης με το ένα νι πίστευαν ότι μας παίρνει να το(ν) παίζουμε σκληροί και αγέρωχοι.

  15. #1365
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από freco Προβολή μηνύματος
    Σωστά τα λες. Μόνο που η χώρα κουρδίζεται από νόμους που ψηφίζονται από πολιτικούς και πρωτίστως εφαρμόζονται. Για σκέψου κάποιον Έλληνα πολιτικό που να είναι διατεθειμένος να κουρδίσει κάτι άλλο εκτός από το ρόλεξ που πήρε με τα λεφτά μας.

    Εγώ δεν ξέρω κανένα να θέλει να γίνει καπετάνιος σε πλοίο που βουλιάζει. Αυτοί γιατί "κόβονται" τόσο για την καρέκλα; Μήπως για ίδίον όφελος;
    Γιατί οι Νόμοι που ψηφίζονται εφαρμόζονται?
    Φταίνε οι πολιτικοί που δεν εφαρμόζονται?
    Βλέπεις κανένα να γράφει για κράνη για κτεο για λάστιχα για καθρέφτες για για....
    Δεν πάω στην εφαρμογή του μνημονίου που μας κοροϊδεύει η Ευρώπη ολόκληρη
    ότι ψηφίσαμε και δεν εφαρμόζουμε τίποτα.
    Τα απλά τα καθημερινά που μας επηρεάζουν όλους.
    Από εφορία πολεοδομία τροχαία τα πάντα όλα.
    Γενικό το κακό.

Παρόμοια θέματα

  1. HABEMUS PAPA(RIA)M 666 ΙΙ
    από Bowleno στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2188
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2016, 10:30
  2. HABEMUS PAPA(RIA)M 666
    από kostas777 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2020
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2016, 10:13
  3. HABEMUS PAPA(RIA)M 5
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2016, 13:25
  4. HABEMUS PAPA(RIA)M 4
    από pipe_smoker στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1940
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2015, 16:06
  5. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF