Σελίδα 38 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 2833343536373839404142434888 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 556 έως 570 από 1798

Θέμα: HABEMUS PAPA(RIA)M 666 ΙΙI

  1. #556
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Τραβάτε σε μια νότια Ιταλία τον Αύγουστο που λαμβάνουν χώρα τα τοπικά φεστιβάλ των μύριων αγίων στις πλατείες και θα σας πω εγώ μετά για θρησκείες. Η δε διακόσμιση ΟΛΟΪΔΙΑ σε καθε χωριό .
    Αλλά σε κάθε περίπτωση την καταβρίσκεις και γουστάρεις το πάθος τους έτσι που συμμετέχουν όλοι μαζί. Αν κάποιος άθεος/άθρησκος/αλλόθρησκος θιχτεί ωστόσο, σόρυ μάγκες μου αλλά από τη στιγμή που η κουλτούρα της πλειοψηφίας αυτό υπαγορεύει και γουστάρει απλά ξυδάκι.

    Αν τώρα ποιο βόρεια πιάσουμε πόσες φορές τη μέρα βαράνε τα προτεσταντικά καμπαναριά όταν εδώ πέφτει άγριο κωλόχερο διότι διαταράσσεται η ηρεμία της προλετάριας εργατικής τάξης μια χαρά είμαστε...
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  2. #557
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	13501864_1750909625176695_7311687597531602021_n.jpg 
Προβολές:	184 
Μέγεθος:	59,0 KB 
ID:	377822

    ανανήψαντας

  3. #558
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    http://www.press-news.gr/aferounte-c...antisi-iatrou/
    Μάλιστα
    Αυτου του ειδους η επιβολή
    Πως λέγεται?
    Αμαρτία.

    17 πατερημά και όλα κομπλέ κι αν δεν πιστεύεις ρώτα τον παπά της ενορίας μου.

  4. #559
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Βάλτε όσες περισσότερες εικόνες μπορείτε όπου μπορείτε. Να αυξήσουμε τις πιθανότητες.
    Μόνο ο θεός μπορεί πια να μας βοηθήσει......
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #560
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε, αύριο θα κατέβει η εικόνα, μεθαύριο θα βρεθεί κάποιος άλλος που θα προσβληθούν τα ατομικά του δικαιώματα επειδή πήγε στην παραλία να κάνει μπάνιο και κάποιος φόραγε στο λαιμό σταυρουδάκι-ημισέληνο-άστρο του Δαυίδ... Την ουσία δεν την κατάλαβες καθόλου σε αυτά που έγραψα. Πραγματικό γεγονός το προηγούμενο Σάββατο: Πήγαμε για φαγητό με τη γυναίκα μου σε ένα εστιατόριο, στα τραπέζια επάνω ταμπελάκι "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ" και σε ΟΛΑ τα τραπέζια να καπνίζουν αρειμανίως. Ρωτάω εάν υπάρχει κάποιο μέρος για μη καπνιστές και με κοιτάνε με ύφος απορημένο, λες και ζήτησα σε Τ.Ο. της Χρυσής Αυγής αν έχουν να διαβάσω το Κομμουνιστικό Μανιφέστο. Παίρνω απάντηση "έχουμε καλό εξαερισμό"... καπάκι πίσω από εμάς έρχεται οικογένεια με βρέφος, ρωτάει η μητέρα αν υπάρχει χώρος για μη καπνίζοντες και παίρνει απάντηση "μπορείτε να κάτσετε έξω στη βεράντα που είναι για μη καπνιστές"... Για να μην τα πολυλογώ, στο διπλανό τραπέζι 45άρηδες μιλούσαν για πολιτική και σε κάποια φάση ο πιο "αετός" με ύφος χιλίων καρδιναλίων αποφαίνεται ότι το πρόβλημα στην Ελλάδα είναι ότι δεν τηρούνται οι νόμοι από όλους... Ρε μαλάκα νεοέλληνα, φάτσα κάρτα πάνω στο τραπέζι σου έχεις ταμπέλα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ, έχει ψηφιστεί ένας (γελοίος και κατάπτυστος μεν, αλλά έχει ψηφιστεί) αντικαπνιστικός νόμος και παραπονιέσαι ότι στο Ελλάντα δεν τηρούνται οι νόμοι; Ποιο νόμοι ρε φαιδρέ, αυτοί που σε συμφέρουν; Που αλλού, σε ποια άλλη χώρα, θα αντικρύσεις την μάνα να φλομώνει το παιδί της τσιγαρίλα και να συζητά με τις φίλες της πόσο ανήσυχη είναι που ανακάλυψαν καρκινογόνες ουσίες στη Nutella που έδινε στο παιδί της!!!! Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!! Καμία σωτηρία!!!!!!

    Υ.Γ. Θα κάνουμε ένα διαγωνισμό... Εσύ θα μου βρεις μαγαζιά που μπορώ να φάω το τσιτσί μου ψητό και όχι καπνιστό από τον δίπλα, κι εγώ θα σου βρω παιδάκια που αν και είναι υποχρεωτικός ο εκκλησιασμός όπως λες, δεν έχουν πατήσει μισή φορά το πόδι τους σε εκκλησιασμό. Ποιος λες θα νικήσει;
    Συμφωνώ με όλα όσα λες σχεδόν. Αλλά γιατί κατάπτυστος ο αντικαπνιστικός νόμος? Είμαστε οι μόνοι οι οποίοι δεν τον εφαρμόζουμε. Σε όλες τις χώρες
    στις οποίες έχω πάει (και έιναι πολλές) δεν καπνίζεις μέσα σε εστιατόριο ούτε καν σε δωμάτιο ξενοδοχείου ( ακόμα και σε βορειοαφρικάνικες χώρες , ακόμα και σε βαθειά θρησκόληπτες μουσουλμανικές χώρες). Ήμουν 25 χρόνια καπνιστής και τα τελευταία 10 χρόνια σταθερά πάνω από 2 πακέτα την μέρα. Έτσι παράξενα αντιδρούσα και γω
    όταν μου το απαγορέυανε , αλλά εγώ ήμουν λάθος.

    Τελικά το πρόβλημα αυτής της χώρας είναι ότι δεν εφαρμόζει τους νόμους της. Μια εικόνα η σε έναν τοίχο αντίθετη με τα δικά μας πιστεύω δεν μας εννοχλεί. Απλά γυρνάς το κεφάλι σου αλλού και τέλος. Πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι με διαφορετική αισθητική από την δική μας. Πρόβλημα δημιουργείται όταν κάποιος σου επιβαλλει κάτι με την βία.

  6. #561
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αυτό που δεν έχετε καταλάβει και αναρωτιέστε "έλα μωρέ τι σας πειράζει μια εικόνα;" είναι ότι η ανάρτηση αγίων και οσίων σε δημόσιες υπηρεσίες, νοσοκομεία και δεν ξέρω και εγώ που άλλου, έχει μια σημειολογία και ένα συμβολισμό. Προσωπικά, χέστηκα για την εικόνα αυτή κάθε αυτή, ένα ξύλο είναι και αν κρίνω από την κιτσιά και την τσιπιά που μας χαρακτηρίζει σαν λαό, πολύ πιθανόν να είναι mdf με κολλημένο αυτοκόλλητο massive εκτύπωσης...

    Με ενοχλεί σαν πολίτη αυτής της χώρας να μου υπενθυμίζουν, να μου υπογραμίζουν και να μου καθιστούν ξεκάθαρο, το πόσο "παρεάκι" ήταν και είναι κράτος και θρησκεία. Αυτό συμβολίζει η ανάρτηση των εικόνων σε δημόσια και κοινωφελή κτήρια. Εφορίες, πολεοδομιές, νοσοκομεία, σχολεία, όλα με την παρακμιακή στάμπα της ελληνορθοδοξίας, μια παρωχημένη αντίληψη που θυμίζει επταετία. Και μιας και είπα επταετία, θυμάστε ότι τότε δίπλα στις χ-παναγίες στους τοίχους, φιγουράριζαν ο Γιωργάκης ο Παπ, ο Βασιλέας και ο φαντάρος με τον φοίνικα... έτσι, για να μην ξεχνάει τότε ο κόσμος ποιοι τους κυβερνάνε....

    Όχι, δεν έχουν καμία δουλειά οι εικόνες στα δημόσια κτήρια. Αν γουστάρετε, έχει ένα κάρο εκκλησίες (ανά δύο τετράγωνα σχεδόν) να δείτε όλο το dream team των αγίων, να το ασπαστείτε και να του κρεμάσετε και τάματα. Στην τελική, θα σας άρεσε το αντίστροφο; Να έχει δηλαδή στον τρούλο των Αγίων Ταξιαρχών και σε όλους τους ναούς της επικράτειας αναρτημένα ΦΕΚ;

    Αυτό το αστείο και η γελοιότητα με τα μπλεγμένα μπούτια κράτους και εκκλησίας, πρέπει να σταματήσει επιτέλους, όπως επίσης να σταματήσουν τις τσιρίδες, όσοι νομίζουν ότι πράττοντας κάτι τέτοιο, έχουν βαλθεί σκοτεινοί κύκλοι να πολεμήσουν την ορθοδοξία.

  7. #562
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Αυτό που δεν έχετε καταλάβει και αναρωτιέστε "έλα μωρέ τι σας πειράζει μια εικόνα;" είναι ότι η ανάρτηση αγίων και οσίων σε δημόσιες υπηρεσίες, νοσοκομεία και δεν ξέρω και εγώ που άλλου, έχει μια σημειολογία και ένα συμβολισμό. Προσωπικά, χέστηκα για την εικόνα αυτή κάθε αυτή, ένα ξύλο είναι και αν κρίνω από την κιτσιά και την τσιπιά που μας χαρακτηρίζει σαν λαό, πολύ πιθανόν να είναι mdf με κολλημένο αυτοκόλλητο massive εκτύπωσης...

    Με ενοχλεί σαν πολίτη αυτής της χώρας να μου υπενθυμίζουν, να μου υπογραμίζουν και να μου καθιστούν ξεκάθαρο, το πόσο "παρεάκι" ήταν και είναι κράτος και θρησκεία. Αυτό συμβολίζει η ανάρτηση των εικόνων σε δημόσια και κοινωφελή κτήρια. Εφορίες, πολεοδομιές, νοσοκομεία, σχολεία, όλα με την παρακμιακή στάμπα της ελληνορθοδοξίας, μια παρωχημένη αντίληψη που θυμίζει επταετία. Και μιας και είπα επταετία, θυμάστε ότι τότε δίπλα στις χ-παναγίες στους τοίχους, φιγουράριζαν ο Γιωργάκης ο Παπ, ο Βασιλέας και ο φαντάρος με τον φοίνικα... έτσι, για να μην ξεχνάει τότε ο κόσμος ποιοι τους κυβερνάνε....

    Όχι, δεν έχουν καμία δουλειά οι εικόνες στα δημόσια κτήρια. Αν γουστάρετε, έχει ένα κάρο εκκλησίες (ανά δύο τετράγωνα σχεδόν) να δείτε όλο το dream team των αγίων, να το ασπαστείτε και να του κρεμάσετε και τάματα. Στην τελική, θα σας άρεσε το αντίστροφο; Να έχει δηλαδή στον τρούλο των Αγίων Ταξιαρχών και σε όλους τους ναούς της επικράτειας αναρτημένα ΦΕΚ;

    Αυτό το αστείο και η γελοιότητα με τα μπλεγμένα μπούτια κράτους και εκκλησίας, πρέπει να σταματήσει επιτέλους, όπως επίσης να σταματήσουν τις τσιρίδες, όσοι νομίζουν ότι πράττοντας κάτι τέτοιο, έχουν βαλθεί σκοτεινοί κύκλοι να πολεμήσουν την ορθοδοξία.
    Νόμος και θρησκεία πάνε χέρι χέρι είπαμε.
    Είναι επιβολή κανόνων κοινωνικής ζωής.
    Όσο πιο μικρό κράτος τόσο μεγαλύτερη η επιβολή της θρησκείας.
    Η κοινωνική ειρήνη (ή έλεγχος?) είναι αποτέλεσμα του αθροίσματος των 2.

  8. #563
    Σαρδαναπαλος Το avatar του/της sotostzav
    Εγγραφή
    16/01/2011
    Μηνύματα
    638
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    δίπλα στις χ-παναγίες στους τοίχους, φιγουράριζαν ο Γιωργάκης ο Παπ
    spam on: Εγω παντως αν διπλα στις παναγιες ειχε φωτο του δικου μας του Γιωργακη του Παπ να λιωνει διαφορα μηχανακια που εχουν περασει απο τα χερια του,δεν θα ειχα κανενα προβλημα... :spam off

    Κατα τα λοιπα τα ειπες μια χαρα μικρε εξωγηινε ποσαδιστη-κομμουνιστη χυμαδορη!!Και αν καποιος στο κατω κατω γουσταρει τις εικονες,να τις παρει σπιτι του
    Here I am,on the road again.......

  9. #564
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Μάλλον δεν καταλάβατε οι περισσότεροι τουλάχιστον.
    Δεν είναι το κατέβασμα.
    Η πρόφαση η ο λογος που επικαλούνται για αυτό.

  10. #565
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Μάλλον δεν καταλάβατε οι περισσότεροι τουλάχιστον.
    Δεν είναι το κατέβασμα.
    Η πρόφαση η ο λογος που επικαλούνται για αυτό.
    Θα σταθώ σε ένα κομμάτι της τελευταίας φράσης της παιδιάτρου.

    "Ας επιλέξουν τη χώρα....."

    Επιλέξουν.

    Να την πω ζώον, θα μπαναριστω;

    Ας μπαναριστώ.

  11. #566
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δηλαδή όποιος θέτει ενα προβληματισμό περί ειδικής μεταχείρισης των λαθρομεταναστων/προσφύγων είναι η ακροδεξιός η ζώον?
    Πόσες πορείες αλληλεγγύης έγιναν για άνεργους, άστεγους και αναξιοπαθούντες έλληνες?
    Σε πόσες καταλήψεις έχουν βάλει άστεγους έλληνες?
    Σε πόσες δημ υπηρεσίες νοσοκομεία, σχολεία έγινε ντόρος για άπορους, άστεγους, ανασφαλιστους έλληνες και τα παιδιά αυτών?
    Δηλαδή ήρθαν όλοι αυτοί με το έτσι θέλω ( σορυ,κάποιοι τους κάλεσαν) και θέλουν ειδική μεταχείριση γιατί αυτό τους επιβάλει η πίστη τούς.
    Να μην έχουν χριστιανικά σύμβολα τα σχολεία που πηγαίνουν τα παιδιά τούς και τα νοσοκομεία η οποία υπηρεσία πηγαίνουν αυτοι γιατί προσβάλλεται η πιστη τους?
    Και επι του συγκεκριμένου για τις γυναίκες ασθενείς απαιτούν εξέταση απο γυναικα ιατρό?
    Ατομα με 0 υποχρεώσεις προς το κράτος που τους περιθάλπει ζητάνε δικαιώματα χωρίς να έχουν προσφέρει τίποτα.
    Έλεος δηλαδή

  12. #567
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Όταν < φιλοξενείσαι > σε μια χώρα, η ταξιδεύεις σε αυτή,εχεις την απαίτηση να σε μεταχειρίζονται όπως στην δική σού?
    Η να κανεις εκεί οτι κανεις στην δική σού?
    Τους είδα στο φέρι για Ιταλία πέρυσι να βιδωνουν σιγαστηρες και πινακίδες, να φοράνε παντού κράνος.
    Δεν έτρεχε κανείς παραπανω απ όσο επιτρεπόταν .
    Και για να πάω στο παράδειγμα του Αουγκενταλερ, δεν καπνιζε κανείς πουθενά που δεν επιτρεπόταν.
    Δεν δεν δεν.
    Δηλαδή αυτά που βιώνουμε σαν έλληνες όταν πάμε κάπου στο εξωτερικό είναι ρατσιστικά?
    Η κάνουμε τουμπεκί ψιλοκομμένο γιατί εκεί είναι έτσι?

  13. #568
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Όταν < φιλοξενείσαι > σε μια χώρα, η ταξιδεύεις σε αυτή,εχεις την απαίτηση να σε μεταχειρίζονται όπως στην δική σού?
    Η να κανεις εκεί οτι κανεις στην δική σού?
    Τους είδα στο φέρι για Ιταλία πέρυσι να βιδωνουν σιγαστηρες και πινακίδες, να φοράνε παντού κράνος.
    Δεν έτρεχε κανείς παραπανω απ όσο επιτρεπόταν .
    Και για να πάω στο παράδειγμα του Αουγκενταλερ, δεν καπνιζε κανείς πουθενά που δεν επιτρεπόταν.
    Δεν δεν δεν.
    Δηλαδή αυτά που βιώνουμε σαν έλληνες όταν πάμε κάπου στο εξωτερικό είναι ρατσιστικά?
    Η κάνουμε τουμπεκί ψιλοκομμένο γιατί εκεί είναι έτσι?
    Εδώ δεν πέφτει η σπυρακεια πουτσα φιλτατε. Αν έπεφτε, έτσι θα ήταν. Αλλά εδώ αν πας να πιάσεις τον οποιονδήποτε, η πρώτη κουβέντα είναι " ναι, δεν σας πειράζει το .... ΕΓΩ είμαι το πρόβλημα της χώρας μπου χου χου" και κάπως έτσι δεν γίνεται ποτέ το παραμικρό.

  14. #569
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    Εγω εκπλησομαι που απο τη μια η ιατρικη ειναι επιστημη αλλα απο την αλλη χρειαζομαστε κατι εικονιτσες
    Μην εκπλήσσεσαι! Ιατρική σαν επιστήμη με την έννοια που λες ίσως να υπάρχει ακόμα σε κάποιο παράλληλο σύμπαν που δεν εφάπτεται και τόσο στο δικό μας. Τώρα πια έχουμε να κάνουμε σε μεγάλο βαθμό με απόφοιτους σπυριάρηδες που τους κάνουν κουμάντο οι φαρμακευτικές ως προς το τι θα πουλήσουν. Ο «καλός γιατρός» ανήκει πια στις απειροελάχιστες εξαιρέσεις.

    Αλλά και αλλιώς να το δεις, η ιατρική δεν είναι παρά η θρησκεία της εποχής, με πολύ λίγους να καταλαβαίνουν περί τίνος πρόκειται και πάρα (μα πάρα) πολλούς να πηγαίνουν στον "μάγο της φυλής", με το τάμα/φακελάκι. Η πίστη εξ ίσου τυφλή και χαζή.

    Εξ άλλου αν κοιτάξεις καλά τι ακριβώς λέει η επιστήμη επί του θέματος, θα δεις οτι ο παράγοντας πίστη παίζει τεράστιο ρόλο στην θεραπεία και στην ανάρρωση. Τι σημασία έχει αν ο άλλος πίστεψε στον Χριστούλη, στην Παναγία, στον Σίβα, στον Κρίσνα ή στον Βούδα; Σιγά μην είμαστε όλοι τόσο εξελιγμένοι που να μπορούμε να ασκούμε αφηρημένη πίστη, ή να κρατάμε θετικές σκέψεις χωρίς κάποιο δεκανίκι.

    Αν τον άλλον τον βοηθάει η εικόνα του Χριστούλη, τι με κόπτει εμένα;
    Όσο για φασιστικές επεμβάσεις αφαίρεσης τέτοιων συμβόλων, α λα Γαλλίας και άλλων εξελιγμένων γραφειοκρατιών, καλύτερα να μην πούμε τίποτα.

  15. #570
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή όποιος θέτει ενα προβληματισμό περί ειδικής μεταχείρισης των λαθρομεταναστων/προσφύγων είναι η ακροδεξιός η ζώον?
    Πόσες πορείες αλληλεγγύης έγιναν για άνεργους, άστεγους και αναξιοπαθούντες έλληνες?
    Σε πόσες καταλήψεις έχουν βάλει άστεγους έλληνες?
    Σε πόσες δημ υπηρεσίες νοσοκομεία, σχολεία έγινε ντόρος για άπορους, άστεγους, ανασφαλιστους έλληνες και τα παιδιά αυτών?
    Δηλαδή ήρθαν όλοι αυτοί με το έτσι θέλω ( σορυ,κάποιοι τους κάλεσαν) και θέλουν ειδική μεταχείριση γιατί αυτό τους επιβάλει η πίστη τούς.
    Να μην έχουν χριστιανικά σύμβολα τα σχολεία που πηγαίνουν τα παιδιά τούς και τα νοσοκομεία η οποία υπηρεσία πηγαίνουν αυτοι γιατί προσβάλλεται η πιστη τους?
    Και επι του συγκεκριμένου για τις γυναίκες ασθενείς απαιτούν εξέταση απο γυναικα ιατρό?
    Ατομα με 0 υποχρεώσεις προς το κράτος που τους περιθάλπει ζητάνε δικαιώματα χωρίς να έχουν προσφέρει τίποτα.
    Έλεος δηλαδή

    η μαύρη αλήθεια είναι ότι για τους ομιλούντες την ελληνική ανήμπορους δεν υπήρχε-υπάρχει μαμαλίγκα και δε θα τρέξει κανένας αλληλέγγυος. δεν εξισώνω.μερικοί ήρθαν όντως από πόλεμο.μερικοί.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Παρόμοια θέματα

  1. HABEMUS PAPA(RIA)M 666 ΙΙ
    από Bowleno στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2188
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2016, 10:30
  2. HABEMUS PAPA(RIA)M 666
    από kostas777 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2020
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2016, 10:13
  3. HABEMUS PAPA(RIA)M 5
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1994
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2016, 13:25
  4. HABEMUS PAPA(RIA)M 4
    από pipe_smoker στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1940
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2015, 16:06
  5. habemus Papa(dima)m!!!
    από DrBig στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 08:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF