Σελίδα 15 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415161718 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 225 από 267

Θέμα: Πίνακες Ταξινομησεων μοτοσυκλετων

  1. #211
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Κάποια διαρροη θα είχε λαδιού.
    Ελπίζω να είναι όλα καλά. Επικοινώνησε μαζί τους και καλύτερα θα είναι από κοντά. Δες αν τα έχουν κάνει όλα σωστά γιατί αυτός ήταν ο λόγος που το πούλησε ο άλλος.
    Κράτα ότι χαρτιά έχεις για μελλοντική χρήση αν ξαναβγάλει πρόβλημα
    Καλορίζικο και απροβληματιστο ευχομαι
    Πηγα σημερα στην gorgolis και μου ειπαν οτι ηταν ενα θεμα με την συμπιεση βαλβιδας κατι τετοιο δεν καταλαβα καλα γιατι ειμαι και ασχετος . Ρωτησα αν εχανε λαδια η κατι τετοιο μου παν οχι δεν υπηρχε τετοιο θεμα.. εντος εγγυησης το φτιαξαν.. Εχει ακομα εγγυηση καποιους μηνες

  2. #212
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εισαι τολμηρος να αγοραζεις σκουτερ με επισκευη στο μοτερ δεν λεω...
    Αν θυμαμαι κ το στρωμα οταν ηταν να το παρεις δεν ηθελε πολλα κ ηταν καλη περιπτωση ελεγες (αν θυμαμαι καλα).

    Οπως κ να εχει καλα χλμ κ ελπιζω χωρις βλαβες.
    Επισκευη στο μοτερ οι φλαντζες? Λες και αλλαξαν πιστονια μπιελες το λες... Κατι για την συμπιεση της βαλβιδας μου παν στην αντιπροσωπεια που ειναι περασμενο στον υπολογιστη

  3. #213
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εισαι τολμηρος να αγοραζεις σκουτερ με επισκευη στο μοτερ δεν λεω...
    Αν θυμαμαι κ το στρωμα οταν ηταν να το παρεις δεν ηθελε πολλα κ ηταν καλη περιπτωση ελεγες (αν θυμαμαι καλα).

    Οπως κ να εχει καλα χλμ κ ελπιζω χωρις βλαβες.
    Επισης ναι το στρομα ηταν ευκαιρια . Για μενα ηταν ευκαιρια..Τα αναλωσιμα ειναι στο προγραμμα οσο το χα δεν παρουσιασε τιποτα δουλευε αψογα..

  4. #214
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Κάποια διαρροη θα είχε λαδιού.
    Ελπίζω να είναι όλα καλά. Επικοινώνησε μαζί τους και καλύτερα θα είναι από κοντά. Δες αν τα έχουν κάνει όλα σωστά γιατί αυτός ήταν ο λόγος που το πούλησε ο άλλος.
    Κράτα ότι χαρτιά έχεις για μελλοντική χρήση αν ξαναβγάλει πρόβλημα
    Καλορίζικο και απροβληματιστο ευχομαι
    Σε ευχαριστω πολυ..Μου παν στην αντιπροσωπεια κατι για συμπιεση με την βαλβιδα κατι τετοιο..δεν ειναι οτι εχανε λαδια..Τωρα αν εχουν κανει καλη δουλεια δεν μπορω να το ξερω

  5. #215
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εισαι τολμηρος να αγοραζεις σκουτερ με επισκευη στο μοτερ δεν λεω...
    Αν θυμαμαι κ το στρωμα οταν ηταν να το παρεις δεν ηθελε πολλα κ ηταν καλη περιπτωση ελεγες (αν θυμαμαι καλα).

    Οπως κ να εχει καλα χλμ κ ελπιζω χωρις βλαβες.
    Τωρα ξαναπηρα τηλ και μου παν οτι ανεβαζε στροφες στο ρελαντι... Δεν ξερω αλλα ειναι οκ μου παν τωρα..Αν ειχα κατι να κρυψω λεει δεν θα σου δινα το χαρτι με τις φλατζες που αλλαχθηκαν

  6. #216
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Επισκευη στο μοτερ οι φλαντζες? Λες και αλλαξαν πιστονια μπιελες το λες... Κατι για την συμπιεση της βαλβιδας μου παν στην αντιπροσωπεια που ειναι περασμενο στον υπολογιστη
    Φλάτζα κεφαλής, βάσης, τσιμουχάκια βαλβίδων είναι λύσιμο μοτέρ αντίστοιχο με αλλαγή πιστόνιου και επιπλέον θέλει λύσιμο και η κεφαλή για τσιμουχάκια βαλβίδων που δεν χρειάζεται στην αλλαγή πιστονιού. Το κόστος αυτής της εργασίας σε σκούτερ δεν θέλω να το ξέρω.Ίσως να μην σημαίνει τίποτα ,αλλά προσωπικά θα ρισκάριζα μόνο αν ήταν ευκαιρία.

  7. #217
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Φλάτζα κεφαλής, βάσης, τσιμουχάκια βαλβίδων είναι λύσιμο μοτέρ αντίστοιχο με αλλαγή πιστόνιου και επιπλέον θέλει λύσιμο και η κεφαλή για τσιμουχάκια βαλβίδων που δεν χρειάζεται στην αλλαγή πιστονιού. Το κόστος αυτής της εργασίας σε σκούτερ δεν θέλω να το ξέρω.Ίσως να μην σημαίνει τίποτα ,αλλά προσωπικά θα ρισκάριζα μόνο αν ήταν ευκαιρία.
    Δυστυχώς όταν είσαι άσχετος πιστεύεις ότι σου λένε. Το μέλλον θα δείξει.....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #218
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Πηγα σημερα στην gorgolis και μου ειπαν οτι ηταν ενα θεμα με την συμπιεση βαλβιδας κατι τετοιο δεν καταλαβα καλα γιατι ειμαι και ασχετος . Ρωτησα αν εχανε λαδια η κατι τετοιο μου παν οχι δεν υπηρχε τετοιο θεμα.. εντος εγγυησης το φτιαξαν.. Εχει ακομα εγγυηση καποιους μηνες
    εγω σε πραγματα που ειμαι ασχετος δεν αγοραζω μεταχειρισμενα -επισκευασμενα βασιζομενος σε οτι μου λενε

  9. #219
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εγω σε πραγματα που ειμαι ασχετος δεν αγοραζω μεταχειρισμενα -επισκευασμενα βασιζομενος σε οτι μου λενε
    Δεν ειμαι αυτης της αποψης.. Δεν μπορουμε να απορριπτουμε μηχανακια που φτιαχτηκαν επειδη ανοικτηκε μοτερ ποσο μαλλον απο την αντιπροσωπεια και οχι παραρτηματα.. Ο ιδιος ο γκοργκολης στην θησεως το ανελαβε οχι ο κυρ Κωστας απο τα ανω πετραλωνα που χει συνεργειο για ενα καρο μηχανες.. Με αυτην την λογικη να μην αγοραζουμε τιποτα επισκευασμενο γιατι βαση πιθανοτητων βγαζει προβληματα.. Στην τελικη ποσο να το κρατησω το μηχανακι 2 χρονια? 3 μηνες 5 μηνες..?? Εε θα δειξει γιατι απο την στιγμη που αν το πουλησω αυριο θα παρω τα λεφτα μου πισω τοτε ενδεχομενως αν μου γυαλισει σε κανα 6 μηνο κατι αλλο να το δωσω.. Δεν το παντρευτηκα κιολας!

  10. #220
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Φλάτζα κεφαλής, βάσης, τσιμουχάκια βαλβίδων είναι λύσιμο μοτέρ αντίστοιχο με αλλαγή πιστόνιου και επιπλέον θέλει λύσιμο και η κεφαλή για τσιμουχάκια βαλβίδων που δεν χρειάζεται στην αλλαγή πιστονιού. Το κόστος αυτής της εργασίας σε σκούτερ δεν θέλω να το ξέρω.Ίσως να μην σημαίνει τίποτα ,αλλά προσωπικά θα ρισκάριζα μόνο αν ήταν ευκαιρία.
    Ηταν μεσα στην εγγυηση δεν υπηρχε κοστος. Εχει ακομα 5 μηνες εγγυηση το μηχανακι. Τωρα μακαρι να πανε ολα καλα οσο το εχω..μετα θα το πουλησω και ο επομενος σιγα μην ξερει για το ανοιγμα κεφαλης χαχαχαχ

  11. #221
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    μετα θα το πουλησω και ο επομενος σιγα μην ξερει για το ανοιγμα κεφαλης χαχαχαχ
    Γιατί δεν θα το πεις ? Αφού ήταν απλά μια βαλβίδα και η δουλειά έγινε στην αντιπροσωπεία

  12. #222
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν θα το πεις ? Αφού ήταν απλά μια βαλβίδα και η δουλειά έγινε στην αντιπροσωπεία
    Κρα θα κάνουν οι αγοραστές όταν το ακούσουν...
    Ride(s) the wind of change...

  13. #223
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν θα το πεις ? Αφού ήταν απλά μια βαλβίδα και η δουλειά έγινε στην αντιπροσωπεία
    Πλακα κανω σαφως

  14. #224
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Κρα θα κάνουν οι αγοραστές όταν το ακούσουν...
    Παιδια για να το δει καποιος αυτο πρεπει να παει να το ψαξει αν δεν του το πεις. Ωστοσο δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα. Παραδειγμα εχω ενα medley 125 του 20 εταιρικο μονιμα στην κατοχη μου με το οποιο εχω διανυσει 58.000 χλμ σε 2 χρονια!
    Στα 27.000 χλμ ενω ημουν εθνικη χωρις ιχνος βενζινης αρχισε να ακουγεται μικρο κροταλισμα απο μοτερ..Κανονικα επρεπε να σταματησω και δεν σταματησα αφου μου ειπε ο εργοδοτης να το παω σε συνεργειο (ηταν σαββατο δεν δουλευα το κινουσα για δικες μου δουλειες).
    Μεχρι να παει στο συνεργειο ακουστηκε το ελα να δεις..ενιωθα να σπανε ολα μεσα με παραξενους εκοφαντικους θορυβους. Καπνους δεν εβγαλε. Εν τελη τα σπασε ολα μεσα και το μοτερ ηταν αχρηστο..Πηγαμε στην αντιπροσωπεια να το περασουμε σε εγγυηση και εκανε να φτιαχτει 1 μηνα διοτι οπως μου παν χρειαζοταν η piaggio να εκδωσει κωδικους ανταλλακτικων για το medley που ως τωρα δεν ειχε ξανα χρειαστει.. (ισως ημουν ο πρωτος παγκοσμιως που επαθε αυτο σε medley). Λοιπον με καθημερινη χρηση 6 ωρες την μερα και μπολικο ξυλο στους ελληνικους δρομους εχω κανει απο την ανακατασκευη πανω απο 30.000 χλμ χωρις να παρουσιασει το οτιδηποτε . Κιχ δεν κανει .. Τα σερβις ολα παντα στην ωρα τους.. Οποτε μην προτρεχετε δεν χρειαζεται να ειστε τοσο φοβισμενοι στα καλα επισκευασμενα μηχανακια ειδικα αυτα που φτιαχτηκαν σε αντιπροσωπειες με εμπειρια.

  15. #225
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    227
    Αγορινα ρε συ τερμα δεξια, διπλα απο το απαντηση με παραθεση, υπαρχει ενα εικονιδιακι για πολλαπλη παραθεση. Τα τσεκάρεις ολα τα μηνυματα στα οποια θελεις να απαντησεις και μετα το κομβιον "Απαντηση στο Θεμα" για να μπαινουν ολα σε ένα post.

    Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 84
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2009, 02:16
  2. Απατεώνας έμπορος μοτοσυκλετών!
    από dhzou στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2005, 08:37
  3. Αντικλεπτικη Προστασια Μοτοσυκλετων
    από keyman στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 21:50
  4. Απόσυρση μοτοσυκλετών ....πολύ φασαρία για το τίποτα τελικά...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 12:52
  5. Περι δανεισαμτος μοτοσυκλετων
    από Rezeguet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2005, 13:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF