Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 242

Θέμα: Πίνακες Ταξινομησεων μοτοσυκλετων

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    ΥΓ:Για να μην είμαστε off topic,μήπως να έμπαιναν όλα αυτά σε ένα ξεχωριστό thread για ''Ταξινομήσεις'' ;
    Έτοιμοοοοο...

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Είναι πολύ καλή μοτοσυκλέτα και πραγματικό all rounder αλλά τις πωλήσεις τις κάνει κυρίως λόγω μικροτσουτσουνισμού - κλαρινογαμπρισμού - ξερειςποιοςειμαιεγωδισμού στην Ελλάδα
    οι καφετεριάκηδες ΠΟΤΕ δεν θα παρατήσουν τα GS Κωστή. Και είναι ακριβώς αυτό που με έχει κάνει να τα σιχαθώ πλέον (σχέση λατρείας και μίσους, μιά ομορφιά). Γέλασα πρόσφατα με βίντεο εμπόρου που ανεβάζει όλους τους πελάτες με τα νέα τους αποκτήματα, όπου το γεροκλαρίνο αγοράζει το τριπλ βλαξ, λέει πέντε κουταμάρες στην κάμερα και πάει να φύγει ακράνωτος και ακούς τον καμεραμανατζή "εεεεε που πας φέρτε του ένα κράνος μην φύγει έτσι" (και καλά) και λέει ο ιδιοκτήτης "αχ ναι μωρέ το έχω στο αυτοκίνητο" γιατί όπως και να το κάνεις, όλοι οι σωσίες του Stig εκεί το έχουν.

    και προφανώς μετράει το χρηματοδοτικό αλλά... 25+ θα βγουν από την τσέπη έτσι και αλλιώς εντός δυόμιση ετών, ε; Το ότι το πήρες με δάνειο δεν σημαίνει πως δεν θα το πληρώσεις (καλά, θεωρητικά τουλάχιστον).

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Μα και μενα μου κανει εντυπωση και προσπαθώ να καταλαβω τι γίνεται. Μα 25000 και τόσες πωλήσεις; Στην Ελλάδα της ανεργιας;

    Kαλά τα γεροκλαρίνα μην τα αποπέρνεις, ξέρεις κρίση μέσης ηλικίας κι έτσι Το εχω δει το προμόσιο του γνωστού και αχρείαστου φτου φτου μακρία, έμπορα και είναι εντελώς γελοίο το όλο σκηνικό.




    Πάντως χαίρομαι που αυξήθηκαν γενικά οι πωλήσεις.
    (Είδα χτες ενα πιτσιρικά με ενα ΜΤ7 που του έπινε το αίμα, και τον χάρηκα τον μπαγάσα. Ενας φίλος πήρε το ΜΤ9 μετά από χρόνια σε Ζ750 και τον εχουμε χάσει. )

  4. #19
    Να δω για ποσα χρονια ακομα το Tiger θα μπαινει στην κατηγορία ονοφ...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #20
    Πάντως, αν εξαιρέσουμε τα πολύ ακριβά μηχανάκια, έχουν βγει καλά μηχανάκια σε λογικές τιμές (πχ η σειρά ΜΤ).
    Ετοιμάζονται να σκάσουν και τα νέα 250-300 που θα βγάλουν σχεδόν όλοι και δείχνουν υπέροχα.

    Πάντως, για εμένα, η BMW δικαίως έχει την μερίδα του λεοντος στις πωλήσεις ακριβων μηχανών.
    Είναι η πιο οργανωμένη και με πλάνο εταιρία στην Ελλάδα. Οι άλλοι μοιάζουν με συνοικίακους μπακαλομαναβηδες.

  6. #21
    Και η Ducati πλέον δίνει 30% και 72 δόσεις αλλά δεν γράφουν το επιτόκιο. Με 100% κάλυψη αξίας για κλοπή, όπως η BMW.

    **προσθήκη: έχουν το αντίστοιχο του δανειακού της BMW με ελάχιστα μεγαλύτερο επιτόκιο http://www.ducatifinancialservices.g...iromis-daneioy

    Και νομίζω καλύτερες συνθήκες της τελευταίας δόσης.

  7. #22
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Και η Ducati πλέον δίνει 30% και 72 δόσεις αλλά δεν γράφουν το επιτόκιο. Με 100% κάλυψη αξίας για κλοπή, όπως η BMW.

    **προσθήκη: έχουν το αντίστοιχο του δανειακού της BMW με ελάχιστα μεγαλύτερο επιτόκιο http://www.ducatifinancialservices.g...iromis-daneioy

    Και νομίζω καλύτερες συνθήκες της τελευταίας δόσης.
    Να βγάλει και το 950 σε καλή τιμούλα... :a07:

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    είναι το αποθημενο του ελληνα BMW -mercendes,τωρα αν αλλαζεις ρουλεμάν διαφορικο στα 30χιλ η τρεχουν οι βενζίνες από την αντλια δεν παιζει ρολο
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  9. #24
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Ολα τα μηχανακια ειναι τοσο καλες αγορες οσο το χρηματοδοτικο, η εγγυηση και η μεταπωλητικη τους αξια.
    Ολα τ αλλα ειναι λογια...

  10. #25
    Το αστείο φυσικά δεν είναι οι πωλήσεις μοτοσικλετών, είναι οι πωλήσεις σκούτερ. Γιατί είναι τόσο πολύ περισσότερες που...

    http://www.bikeit.gr/articles/report...0-850-kek.html

  11. #26
    Έκτακτο ανακοινωθέν (καλά λέμε καμμιά ανοησία - ουπς, εννοώ κουβέντα ελαφριά απλώς για μουχαμπέτι), οι πωλήσεις των ΤΡΟΥ αντβέ για το δύο χιλιάδες δέκα έξι.


    Στο σύνολο της επικράτειας και μετά την καταμέτρηση όλων των εκλογικών τμημάτων, η κυβέρνηση των ΤΡΟΥ ΑΝΤΒΕ διαμορφώνεται ως εξής:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Clipboard016.jpg 
Προβολές:	160 
Μέγεθος:	61,3 KB 
ID:	378107



    πηγή

  12. #27
    Ανάλογα την εποχή, είναι εντυπωσιακές οι πωλήσεις στην κατηγορία.

    Η BMW ειδικά, είναι πολύ μπροστά

  13. #28
    μου έκανε επίσης εντύπωση ότι το manual Αφρικα πούλησε περισσότερο από το DCT. Πρέπει να είμαστε παγκόσμια πρώτη σε αυτό.

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    μου έκανε επίσης εντύπωση ότι το manual Αφρικα πούλησε περισσότερο από το DCT. Πρέπει να είμαστε παγκόσμια πρώτη σε αυτό.
    ε , λογικο ειναι μαλλον. ειναι κατι πολυ καινουργιο ,ειδικα στην Ελλαδα.
    παλι καλα που ειναι σχεδον 50 -50

  15. #30
    στο NC700/750 ήταν πιο πολλά τα DCT. Ο κόσμος των true είναι πιο συντηρητικός;
    Για "μισή" χρονιά, με προβλήματα στην παραγωγή, μιά χαρά πήγε.

Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 84
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2009, 03:16
  2. Απατεώνας έμπορος μοτοσυκλετών!
    από dhzou στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2005, 09:37
  3. Αντικλεπτικη Προστασια Μοτοσυκλετων
    από keyman στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 22:50
  4. Απόσυρση μοτοσυκλετών ....πολύ φασαρία για το τίποτα τελικά...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 13:52
  5. Περι δανεισαμτος μοτοσυκλετων
    από Rezeguet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2005, 14:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF