Σελίδα 16 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 235 από 235

Θέμα: Πίνακες Ταξινομησεων μοτοσυκλετων

  1. #226
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από runner Προβολή μηνύματος
    Αγορινα ρε συ τερμα δεξια, διπλα απο το απαντηση με παραθεση, υπαρχει ενα εικονιδιακι για πολλαπλη παραθεση. Τα τσεκάρεις ολα τα μηνυματα στα οποια θελεις να απαντησεις και μετα το κομβιον "Απαντηση στο Θεμα" για να μπαινουν ολα σε ένα post.

    Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος!
    Εχεις δικιο...Δεν το ξερα.. Σε ευχαριστω πολυ

  2. #227
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    597
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος

    Το μονο που παρατηρησα στο σκουτερ και αν ξερει καποιος ας μου απαντησει ειναι οτι εντος εγγυησης πριν 15 μερες αυτος που το χε αλλαξε τσιμουχακι βαλβιδων φλαντζα κεφαλης κυλινδρου φλαντζα βασεως κυλινδρου και φλαντζα τεντωρηρα και θα παρω αυριο στην αντιπροσωπεια να μου πουν.. Μονο αυτο ηταν λιγο παραξενο αλλα δεν ξερω γιατι αλλαχτηκαν.. αν ξερει καποιος για ποιον λογο να τα αλλαξεις αυτα ας μου πει

    Πηγα σημερα στην gorgolis και μου ειπαν οτι ηταν ενα θεμα με την συμπιεση βαλβιδας κατι τετοιο δεν καταλαβα καλα γιατι ειμαι και ασχετος . Ρωτησα αν εχανε λαδια η κατι τετοιο μου παν οχι δεν υπηρχε τετοιο θεμα.. εντος εγγυησης το φτιαξαν.. Εχει ακομα εγγυηση καποιους μηνες
    Αυτο λεγεται γενικη επισκευη κινητηρα φιλε μου. Για μια βαλβιδα δεν αλλαζεις ουτε φλαντζα βασεως, ουτε τεντωτηρα. Τωρα τι επαθε μονο ο προηγουμενος κατοχος θα στο πει.

    Σε καθε περιπτωση λιωστο στα χιλιομετρα αν βγαλει κατι να το βγαλει μεχρι να τελειωσει η εγγυηση.

    Σου ευχομαι απροβληματιστο να ειναι και καλοταξιδο!

  3. #228
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Παιδια για να το δει καποιος αυτο πρεπει να παει να το ψαξει αν δεν του το πεις. Ωστοσο δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα. Παραδειγμα εχω ενα medley 125 του 20 εταιρικο μονιμα στην κατοχη μου με το οποιο εχω διανυσει 58.000 χλμ σε 2 χρονια!
    Στα 27.000 χλμ ενω ημουν εθνικη χωρις ιχνος βενζινης αρχισε να ακουγεται μικρο κροταλισμα απο μοτερ..Κανονικα επρεπε να σταματησω και δεν σταματησα αφου μου ειπε ο εργοδοτης να το παω σε συνεργειο (ηταν σαββατο δεν δουλευα το κινουσα για δικες μου δουλειες).
    Μεχρι να παει στο συνεργειο ακουστηκε το ελα να δεις..ενιωθα να σπανε ολα μεσα με παραξενους εκοφαντικους θορυβους. Καπνους δεν εβγαλε. Εν τελη τα σπασε ολα μεσα και το μοτερ ηταν αχρηστο..Πηγαμε στην αντιπροσωπεια να το περασουμε σε εγγυηση και εκανε να φτιαχτει 1 μηνα διοτι οπως μου παν χρειαζοταν η piaggio να εκδωσει κωδικους ανταλλακτικων για το medley που ως τωρα δεν ειχε ξανα χρειαστει.. (ισως ημουν ο πρωτος παγκοσμιως που επαθε αυτο σε medley). Λοιπον με καθημερινη χρηση 6 ωρες την μερα και μπολικο ξυλο στους ελληνικους δρομους εχω κανει απο την ανακατασκευη πανω απο 30.000 χλμ χωρις να παρουσιασει το οτιδηποτε . Κιχ δεν κανει .. Τα σερβις ολα παντα στην ωρα τους.. Οποτε μην προτρεχετε δεν χρειαζεται να ειστε τοσο φοβισμενοι στα καλα επισκευασμενα μηχανακια ειδικα αυτα που φτιαχτηκαν σε αντιπροσωπειες με εμπειρια.
    Χωρίς βενζίνη δεν χαλάνε τα μοτέρ. Από όσο ξέρω
    Χωρίς λάδι ναι . Από όσο ξέρω. Οποτε αν εννοείς οτι συνεχισες Χωρίς λάδι γκουντ λακ με το καινούργιο
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #229
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Χωρίς βενζίνη δεν χαλάνε τα μοτέρ. Από όσο ξέρω
    Χωρίς λάδι ναι . Από όσο ξέρω. Οποτε αν εννοείς οτι συνεχισες Χωρίς λάδι γκουντ λακ με το καινούργιο
    Λαδι απο οτι θυμαμαι δεν ειχε οπως ειπαν αλλα δεν μπορουσαν να πουν το αντιθετο διοτι ειχα κανει ολα τα σερβις στην ωρα τους. Θελω να πω δεν ειναι αμελεια δικη μου.

  5. #230
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.719
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Λαδι απο οτι θυμαμαι δεν ειχε οπως ειπαν αλλα δεν μπορουσαν να πουν το αντιθετο διοτι ειχα κανει ολα τα σερβις στην ωρα τους. Θελω να πω δεν ειναι αμελεια δικη μου.
    ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ΜΑΣΤΟΡΑ;;;;;

    Το να έχει λάδι ο κινητήρας, είναι ευθύνη του οδηγού. Ελεγχος στάθμης και συμπλήρωμα αν χρειάζεται. Είναι ίσως το πιο βασικό τσεκ που κάνουμε σε τακτική βάση, μαζί με τον γενικό οπτικό έλεγχο, και την πίεση των ελαστικών.

    Το αυτό, περιγράφεται στο owners manual του ΚΑΘΕ οχήματος που έχει κυκλοφορήσει από τότε που εφευρέθηκε ο κινητήρας εσωτερικής καύσεως.

    ΑΛΙΜΟΝΟ αν δεν κοιτάμε λάδια, από το ένα σέρβις μέχρι το επόμενο, γιατί ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ότι είναι ευθύνη του service.

    Φαντάζομαι κάτι άλλο ήθελες να γράψεις, και όχι αυτό.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #231
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.337
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	download.jpeg-1.jpg 
Προβολές:	210 
Μέγεθος:	28,1 KB 
ID:	435052
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #232
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ΜΑΣΤΟΡΑ;;;;;

    Το να έχει λάδι ο κινητήρας, είναι ευθύνη του οδηγού. Ελεγχος στάθμης και συμπλήρωμα αν χρειάζεται. Είναι ίσως το πιο βασικό τσεκ που κάνουμε σε τακτική βάση, μαζί με τον γενικό οπτικό έλεγχο, και την πίεση των ελαστικών.

    Το αυτό, περιγράφεται στο owners manual του ΚΑΘΕ οχήματος που έχει κυκλοφορήσει από τότε που εφευρέθηκε ο κινητήρας εσωτερικής καύσεως.

    ΑΛΙΜΟΝΟ αν δεν κοιτάμε λάδια, από το ένα σέρβις μέχρι το επόμενο, γιατί ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ότι είναι ευθύνη του service.

    Φαντάζομαι κάτι άλλο ήθελες να γράψεις, και όχι αυτό.
    Χαχα οχι αυτο ηθελα ν γραψω..Δεν τα κοιταω ποτε γιατι θεωρω απο την στιγμη που κανω συντηρητικα τα σερβις δεν χρειαζεται.. Αλλα θα αρχισω να τα κοιταω γιατι μου χουν σπασει 2 μοτερ απο λαδια στο παρελθον.(το ενα ηταν στο εταιρικο μηχανακι οποτε σκασιλα μου) (το αλλο ηταν παπακι που ειχα και την πατησα γιατι το αγορασα και δεν αλλαξα λαδια γιατι ακουσα αυτον που το πουλησε και μετα απο 2000 χλμ εσπασε το μοτερ και μαλιστα σε διακοπες στην κρητη την ωρα που πηγαινα λιμανι ηρακλειου και ημουν και αφραγκος και χωρις οδικη ασφαλεια) αστα να πανε χαχαχα

  8. #233
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimitris23
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Χαχα οχι αυτο ηθελα ν γραψω..Δεν τα κοιταω ποτε γιατι θεωρω απο την στιγμη που κανω συντηρητικα τα σερβις δεν χρειαζεται.. Αλλα θα αρχισω να τα κοιταω γιατι μου χουν σπασει 2 μοτερ απο λαδια στο παρελθον.(το ενα ηταν στο εταιρικο μηχανακι οποτε σκασιλα μου) (το αλλο ηταν παπακι που ειχα και την πατησα γιατι το αγορασα και δεν αλλαξα λαδια γιατι ακουσα αυτον που το πουλησε και μετα απο 2000 χλμ εσπασε το μοτερ και μαλιστα σε διακοπες στην κρητη την ωρα που πηγαινα λιμανι ηρακλειου και ημουν και αφραγκος και χωρις οδικη ασφαλεια) αστα να πανε χαχαχα
    Δυστυχώς ανήκεις σε αυτούς που δεν σέβεσαι τις ιδιοκτησίες των άλλων. Το εταιρικό που αναφέρεις ίσως την επόμενη φορά που το οδηγήσεις και δεν το τσεκάρεις να μην έχει λαστιχα ή κάποιον μηχανικό πρόβλημα και να έχεις κάποιο τραυματισμό από ατύχημα. Ίσως να αρχίσεις να τσεκάρεις οποιοδήποτε όχημα πριν το οδηγήσεις. Εντελώς φιλικά στα λέω

  9. #234
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.337
    Ή μπορείς να πάρεις ηλεκτρικό
    Το πολύ πολύ να μείνεις από ρεύμα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #235
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.057
    Θυμήθηκα που όταν ζούσαμε σαν άνθρωποι, μοιράζαμε τις δουλειές, εσύ το πρωϊνο* εγώ τις μοτό..
    πριν φύγουμε για κάπου.

    Νίκο μου συγνώμη που σε έκραξα για το λασκαρισμένο μπουζί!

    * είναι πιο δύσκολο

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 84
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2009, 03:16
  2. Απατεώνας έμπορος μοτοσυκλετών!
    από dhzou στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2005, 09:37
  3. Αντικλεπτικη Προστασια Μοτοσυκλετων
    από keyman στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 22:50
  4. Απόσυρση μοτοσυκλετών ....πολύ φασαρία για το τίποτα τελικά...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 13:52
  5. Περι δανεισαμτος μοτοσυκλετων
    από Rezeguet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2005, 14:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF