Σελίδα 13 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 235

Θέμα: Πίνακες Ταξινομησεων μοτοσυκλετων

  1. #181
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.117
    Καλά εκανες και τα άθροισες, είναι πιο καθαρή η εικόνα τώρα.
    Μία ένσταση έχω για τα Β-στρομ,ο πρώτος πίνακας του 2wo το παρουσιάζει 3 φορές ενώ πρόκειται για το ίδιο μοντέλο. Μήπως εννοεί μοντέλα παλιότερης χρονολογία?

  2. #182
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Καλά εκανες και τα άθροισες, είναι πιο καθαρή η εικόνα τώρα.
    Μία ένσταση έχω για τα Β-στρομ,ο πρώτος πίνακας του 2wo το παρουσιάζει 3 φορές ενώ πρόκειται για το ίδιο μοντέλο. Μήπως εννοεί μοντέλα παλιότερης χρονολογία?
    Αν θυμάμαι καλα μεχρι 31/3/21 ειχαν παρει παράταση στην ταξινόμηση τα euro 4. Μπορει να ταξινομηθηκαν τότε.
    Οπως και αν εχει το μοντέλο προτιμήθηκε και πουλήθηκε εντος του '21. Αυτο μετραει.
    Βεβαια πολλα vstrom αγορασθηκαν μαζικα απο την ελασ

  3. #183
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.058
    Ισχύει, παρουσιάζεται δύο φορές ως "DL650" και μία φορά ως "DL650 VSTROM ABS". Ίσως έχει να κάνει με την απλή και την ΧΤ έκδοση. Όπως και το Tracer 9, αναφέρεται "MΤT890" αλλά και "TRACER 9".

  4. #184
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Αν δεν ειχε παρει η ΕΛΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ SUZUKI DL θα ηταν σχεδον στις μισες πωλησεις.
    Θα πρεπει με καποιο τροπο να παρακολουθουμε τον πραγματικο καταναλωτη και οχι νουμερα μονο.
    Θα πρεπει να γινεται και μια αναλυση πισω απι τα νουμερα πιυ μας πετανε.
    Ετσι βγαλανε και το sym symfony st 200 πρωτο στα scooter ( euro 4 και euro 5 συνολο. Που ειναι και το σωστο. Και το beverly 300 τριτο , αλλα μονο το euro5 . Το euro 4 μονο του)
    Μσας κατευθυνουν γι συτο πρεπει να τα διαβαζουμε πιο προσεκτικα.

  5. #185
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.697
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikospiaggio Προβολή μηνύματος
    Αν δεν ειχε παρει η ΕΛΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ SUZUKI DL θα ηταν σχεδον στις μισες πωλησεις.
    Θα πρεπει με καποιο τροπο να παρακολουθουμε τον πραγματικο καταναλωτη και οχι νουμερα μονο.
    Θα πρεπει να γινεται και μια αναλυση πισω απι τα νουμερα πιυ μας πετανε.
    Ετσι βγαλανε και το sym symfony st 200 πρωτο στα scooter ( euro 4 και euro 5 συνολο. Που ειναι και το σωστο. Και το beverly 300 τριτο , αλλα μονο το euro5 . Το euro 4 μονο του)
    Μσας κατευθυνουν γι συτο πρεπει να τα διαβαζουμε πιο προσεκτικα.
    Νομίζω οι διαφορές στα νούμερα τέτοιες καταστάσεις εξηγούν. Δε θα κάτσουν να περιγράψουν ένα κατεβατό για κάθε κωδικό.
    Για μένα η άθροιση είναι λάθος καθώς ακόμη και οι υποκατηγορίες εξηγούν μια τάση. Δεν είναι ιδίου προφίλ πελάτες αυτός που παίρνει το ADV με το απλό BMW, ούτε αυτός που παίρνει απλό Tracer 9 σε σχέση με αυτόν που προτιμά το GT. Ακόμη και αν είναι όμως... είναι ωραίο να διακρίνεις τις τάσεις του κοινού.

  6. #186
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Την αναλυση την περιμενουμε απο τον ειδικο τύπο που και αυτο ειναι στο αντικειμενο τους.
    Το μονο που κανουν ειναι να δινουν ξερα τα νουμερα οπως τα πηρανε απο τα αρμοδια δελτια τυπου.
    Ετσι ξερω κι εγω να κανω τον δημοσιογραφο.
    Αντιγραφες κανουν.
    Απλα μην μας περνανε για χαζους και νομιζουν οτι δεν παρσκολουθουμε την αγορα.
    Γι αυτο τα συζηταμε και εδω.

  7. #187
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.697
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikospiaggio Προβολή μηνύματος
    Την αναλυση την περιμενουμε απο τον ειδικο τύπο που και αυτο ειναι στο αντικειμενο τους.
    Το μονο που κανουν ειναι να δινουν ξερα τα νουμερα οπως τα πηρανε απο τα αρμοδια δελτια τυπου.
    Ετσι ξερω κι εγω να κανω τον δημοσιογραφο.
    Αντιγραφες κανουν.
    Απλα μην μας περνανε για χαζους και νομιζουν οτι δεν παρσκολουθουμε την αγορα.
    Γι αυτο τα συζηταμε και εδω.
    Ναι, δεν έχεις άδικο θα μπορούσαν να ασχοληθούν λίγο περισσότερο στα "περίεργα"στοιχεία. Ας πούμε το 3 φορές DL650 σίγουρα αφορά τέτοιες περιπτώσεις (πωλήσεις σε διαφορετικά target group).

  8. #188
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    741
    Αν το VF είχε πουλήσει 409τμχ δε θα ήταν πρώτη μοτοσυκλέτα σε πωλήσεις γιατί είναι... παπι,αν ήταν το Jaguh 175 θα ήταν πανηγυρικά πρώτο.

  9. #189
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Πρώτο το Honda CB500X και με υπερδιπλάσιες πωλήσεις συγκριτικά με το δεύτερο της λίστας, έχοντας πουλήσει 97 κομμάτια έναντι 37 του Tracer 9(GT) για το πρώτο δίμηνο του 2022.

    13 ταξινομήσεις για το Tiger sport 660.
    Περίπου 2/3 δίτροχα που πωλούνται είναι scooters.

  10. #190
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.585
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Περίπου 2/3 δίτροχα που πωλούνται είναι scooters.
    Αυτό δε χρειάζεται καν να κοιτάξεις νούμερα και λίστες.
    Διαπιστώνεται πανευκολα στο δρόμο.
    Σκουτερζ, αυτή η μάστιγα
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #191
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Αυτό δε χρειάζεται καν να κοιτάξεις νούμερα και λίστες.
    Διαπιστώνεται πανευκολα στο δρόμο.
    Σκουτερζ, αυτή η μάστιγα
    Παιδια και εγω που εχω αγαπω τις μηχανες και ειχα την vstrom ξανα υπεκυψα και για αυτο το διαστημα καταλαβα οτι μου ειναι πιο χρησιμο ενα σκουτερ παρα μια μηχανη.. Ετσι εκλεισα να παρω μεσ στην βδομαδα το πιο διαδεδομενο σκουτερ hd300 της sym...Τιμη καινουργιου 4700.. Τιμη μεταχειρισμενου 3600 με μερικα καλλουδια εξτρα και 15.000 χλμ εχοντας κανει μεγαλο σερβις και σε αριστη κατασταση. Θα γινει τραμπα με το στρομ στην ιδια τιμη! ΤΟ ΣΤΡΟΜ ηθελε λαστιχα αλυσιδογραναζα μεγαλο σερβις χωρις πολλα εξτρα μονο βασικα.. Οποτε ειμαι ευχαριστημενος μιας και ξανα ειχα αρκετα σκουτερ και ξερω τι παιρνω!

  12. #192
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    250
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Παιδια και εγω που εχω αγαπω τις μηχανες και ειχα την vstrom ξανα υπεκυψα και για αυτο το διαστημα καταλαβα οτι μου ειναι πιο χρησιμο ενα σκουτερ παρα μια μηχανη.. Ετσι εκλεισα να παρω μεσ στην βδομαδα το πιο διαδεδομενο σκουτερ hd300 της sym...Τιμη καινουργιου 4700.. Τιμη μεταχειρισμενου 3600 με μερικα καλλουδια εξτρα και 15.000 χλμ εχοντας κανει μεγαλο σερβις και σε αριστη κατασταση. Θα γινει τραμπα με το στρομ στην ιδια τιμη! ΤΟ ΣΤΡΟΜ ηθελε λαστιχα αλυσιδογραναζα μεγαλο σερβις χωρις πολλα εξτρα μονο βασικα.. Οποτε ειμαι ευχαριστημενος μιας και ξανα ειχα αρκετα σκουτερ και ξερω τι παιρνω!
    Το πιο διαδεδομένο δεν είναι. Το συγκεκριμένο είχε πριν κάνα χρόνο 3600 περίπου και μετά τις ανατιμήσεις και το τρακσιον που του έβαλαν πήγε στα 4500.
    Μέτρια ποιότητα και χωρίς ταυτότητα αφού μοιάζει με μπεβερλυ χμαχ sh

  13. #193
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos77 Προβολή μηνύματος
    Το πιο διαδεδομένο δεν είναι. Το συγκεκριμένο είχε πριν κάνα χρόνο 3600 περίπου και μετά τις ανατιμήσεις και το τρακσιον που του έβαλαν πήγε στα 4500.
    Μέτρια ποιότητα και χωρίς ταυτότητα αφού μοιάζει με μπεβερλυ χμαχ sh
    Καθολου μετρια ποιοτητα. Η ποιοτητα ειναι αριστη και σε πλαστικα και μοτερικα μιας και φοραει το μοτερ του citycom ενα απο τα πιο αξιοπιστα συμφωνα με μαρτυριες πολλων τοσα χρονια που κυκλοφορει.. Ειναι πρωτο σε πωλησεις στην Ελλαδα απο οσο ξερω. Επισης η τιμη ειναι 4700 γιατι πολυ απλα πουλαει σαν τρελο! Οσο για ταυτοτητα ειναι πολυ πιο ωραιο απο μπεβερλυ.

  14. #194
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Spar1991 Προβολή μηνύματος
    Καθολου μετρια ποιοτητα. Η ποιοτητα ειναι αριστη και σε πλαστικα και μοτερικα μιας και φοραει το μοτερ του citycom ενα απο τα πιο αξιοπιστα συμφωνα με μαρτυριες πολλων τοσα χρονια που κυκλοφορει.. Ειναι πρωτο σε πωλησεις στην Ελλαδα απο οσο ξερω. Επισης η τιμη ειναι 4700 γιατι πολυ απλα πουλαει σαν τρελο! Οσο για ταυτοτητα ειναι πολυ πιο ωραιο απο μπεβερλυ.
    φίλε καλορίζικο είναι πιο ορθολογική επιλογή για εσένα, είσαι για μηχανάκι 3ετίας μαξ σαν καινούργιο να μη ασχοληθείς πέραν απο την προγραμματισμένη συντήρηση του

    μηχανάκια δεκαετίας και πάνω χρειάζονται φροντίδα, προδέρμ, λεφτά και μεράκι για να ειναι ασφαλες. Είναι για advanced τεχνικά αναβάτες
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #195
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2020
    Μηνύματα
    314
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    φίλε καλορίζικο είναι πιο ορθολογική επιλογή για εσένα, είσαι για μηχανάκι 3ετίας μαξ σαν καινούργιο να μη ασχοληθείς πέραν απο την προγραμματισμένη συντήρηση του

    μηχανάκια δεκαετίας και πάνω χρειάζονται φροντίδα, προδέρμ, λεφτά και μεράκι για να ειναι ασφαλες. Είναι για advanced τεχνικά αναβάτες
    Ναι ειναι ορθολογικη η επιλογη που κανω αλλα πιστεψε με αν δεις πως αγοραζα τις μηχανες και πως τις εκανα με οσα πληρωνα εξτρα θα παθεις πλακα..Φροντιδα προδερμ μια χαρα τα εκανα και ασχολιομουν απλα δεν ασχολιομουν με καποια πραγματα στην μηχανη που δεν ηξερα γιατι φοβομουν μην τα χαλασω.. Τα λεφτα μου ελειπαν η αληθεια ειναι για να ειναι στην εντελεια η μηχανη! Τωρα με το σκουτερ αυτο θα ναι σαν καινουργιο αγρατζουνιστο ομορφο πρακτικο με λαστιχα ετοιμο απο μεγαλο σερβις και με 4 εξτρα πανω.. πραγματικα δεν θα βαλω λεφτα καθολου! θα ναι οτι πρεπει.. σε κανα χρονο πρωτα ο Θεος θα ξαναδω για μηχανη αλλα καινουργια .. θα μαζεψω λεφτα να παρω καινουργια με εγγυηση να μην εχω αγχος και να την εχω για κανα σαββατοκυριακο.. Τωρα δεν με παιρνει!

Σελίδα 13 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 38910111213141516 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 84
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2009, 03:16
  2. Απατεώνας έμπορος μοτοσυκλετών!
    από dhzou στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2005, 09:37
  3. Αντικλεπτικη Προστασια Μοτοσυκλετων
    από keyman στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 22:50
  4. Απόσυρση μοτοσυκλετών ....πολύ φασαρία για το τίποτα τελικά...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2005, 13:52
  5. Περι δανεισαμτος μοτοσυκλετων
    από Rezeguet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2005, 14:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF