Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: αδειες κυκλοφοριας.

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839

    αδειες κυκλοφοριας.

    καλημερα στο forum.σημερα το πρωι πηγα στο σταυρο αγιας παρασκευης για ανανεωση διπλωματος.ενω τελειωσα με το διπλωμα λεω!!!!! δεν ρωταω με την αδεια κυκλοφοριας αυτο το κολοχαρτο Α4 που μου εχουν δωσει απο το 2011 και το φυλαω σαν τα ματια μου μη βραχει μη σκιστη και ολα τα μη μη.σε ερωτησει μπορει να γινη κατι με τιν αδεια κυκλοφοριας σε χαρτη Α4, με τιν μια μου λεει τιν εχεις μαζι σου την αδεια ναι του λεω παρτην ,περιμενε 5 λεπτα να σου δοσω την κανονικη.σε 5 λεπτα μου τιν εδωσε και εμεινα μ@λ@κ@ς.τι εχει γινει του λεω του υπαλληλου ο οποιος μου ειπε οτι ειναι προισταμενος και μου δωσατε με τιν μια την αδεια γιατη πολλα εχω μαθει απο φιλους οτι δεν δινουν αδεια κανονικη παρα μονο με στοιχεια οτι θα ταξιδεψεις σε συγκεκριμενες χωρες που δεν το δεχονται το χαρτη Α4.και μου λεει μην ακουτε τιποτα αλλα να ερχεστε η ιδιοι να το διαπιστωνεται.και σε ερωτηση μου μπορουν να ερθουν να αλλαξουν την αδεια Α4 σε κανονικη, μου ειπε, βεβεως να ερθουν. οποτε οποιοι ειναι απο υπουργειο σταυρου αγ.παρασκευης μπορουν να πανε να φιαξουν την αδεια.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 25/11/2016 στις 18:53.

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.
    τι αλλο.πας την παλεια αδεια τους λες οτι εχεις προβλημα με ταξιδια στο εξωτερικο αλλα και να μην τους το πεις μαλλον το ιδιο τους κανει ,περιμενεις 5 λεπτα αναλογα αν εχει ουρα μεχρι τις σκαλες δεν το ξερω απο τωρα.ειδα και αλλους που αλλαζαν αδειες.σου δινουν ενα χαρτι να συμπληρωσεις τα στοιχεια σου και γραφεις στο επανω μερος που θα σου διξουν αυτη ,οτι θελω αλλαγη αδειας απο Α4 σε κανονικη.αυτα μονο.ουτε ταυτοτητα δεν μου ζητησαν.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 25/11/2016 στις 12:40.

  4. #4
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Τέλεια, φίλε. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!
    Life begins at 45°.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Ο ποιό πάνω έπεσε σε φιλότιμους που δεν βαριόντουσαν.

    Τα έντυπα για τις άδειες κυκλοφορίας έχουν έρθει και τα καινούργια οχήματα παίρνουν κανονικά το έντυπο.
    Εγώ είχα πάει πριν 1 μήνα περίπου να αλλάξω το πατσαβουρόχαρτο που είχα και έπεσα επάνω στον μαλάκα. Δεν προβλέπεται μου είπε, ισχύει κανονικά το Α4.

    Αντί να τσακώνομαι με τον κάθε ηλίθιο προτίμησα να μεταβιβάσω την άδεια σε άλλη υπηρεσία. Μου την έβγαλαν αμμέσως σε 5 λεπτά. Το μόνο που χρειάζεται επί πλέον είναι απόδειξη πληρωμής όλων των τελών κυκλοφορίας από την εφορία και ΚΤΕΟ για παλαιότερα των 4 ετών οχήματα.

  6. #6
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nik69 Προβολή μηνύματος
    Το μόνο που χρειάζεται επί πλέον είναι απόδειξη πληρωμής όλων των τελών κυκλοφορίας από την εφορία και ΚΤΕΟ για παλαιότερα των 4 ετών οχήματα.
    ???
    Δεν παίζει αυτό!!
    Δε μπορεί να τερμάτισαν τη μαλακία

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    ???
    Δεν παίζει αυτό!!
    Δε μπορεί να τερμάτισαν τη μαλακία
    Αυτά μου τα ζήτησαν για την μεταφορά της άδειας. Πχ φεύγεις από το υπουργείο συγκοινωνιών της Θεσσαλονίκης και πας στην Δράμα.
    Μου το ζήτησαν και το πήγα.

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Την ίδια βεβαίωση που ζητούν και στη μεταβίβαση δε λες; Μια βεβαίωση από την εφορία ότι δε χρωστάς τέλη, δεν είναι κάτι τραγικό.
    Life begins at 45°.

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    ???
    Δεν παίζει αυτό!!
    Δε μπορεί να τερμάτισαν τη μαλακία
    Δεν πας καλά, φυσικά και είναι λογικό... Κι εγώ πήρα μία τέτοια για εσένα προσφάτως...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    στην Μεσογείων έχει και ΔΟΥ μέσα στο σύμπλεγμα κτιρίων, οπότε μπορείς να την πάρεις και από εκεί.

  11. #11
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Την ίδια βεβαίωση που ζητούν και στη μεταβίβαση δε λες; Μια βεβαίωση από την εφορία ότι δε χρωστάς τέλη, δεν είναι κάτι τραγικό.
    Ok ετσι κατανοητό αν ειναι ένα χαρτί που ζητάς και το εκδίδουν.

    Καταλαβα, λάθος προφανώς, οτι θέλει να προσκομίσεις τις αποδείξεις που πλήρωσες τα τέλη κυκλοφορίας

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Όχι, στη ΔΟΥ βλέπουν ηλεκτρονικώς το πλήρες ιστορικό του οχήματος. Ελέγχουν ότι δε χρωστάς, εκτυπώνουν μια βεβαίωση, τέλος.
    Life begins at 45°.

  13. #13
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όχι, στη ΔΟΥ βλέπουν ηλεκτρονικώς το πλήρες ιστορικό του οχήματος. Ελέγχουν ότι δε χρωστάς, εκτυπώνουν μια βεβαίωση, τέλος.
    Κανονικά βέβαια αυτό θα έπρεπε να είναι μια πληροφορία στην οποία θα είχε πρόσβαση το υπουργείο μεταφορών, να τσεκάρει στο σύστημα αν είσαι κομπλέ και να τελειώνεις, ούτε ο πολίτης θα έχανε χρόνο με το πήγαινε έλα ούτε το κράτος θα ξόδευε χαρτιά μελάνια κλπ για χαζομάρες και θα γλίτωνε και εργατοώρες η εφορία και άρα λιγότερες ουρές. Αλλά μάλλον ζητάω πολλά ε;

  14. #14
    Μονοκύλινδρο μέλος Το avatar του/της nikosmec
    Εγγραφή
    09/09/2015
    Μηνύματα
    335
    Έχουν φέρει πράσινα χαρτιά. Ρώτησα πριν κάνα δίμηνο στο μεταφορών στο Περιστέρι γιατί και εγώ έχω το Α4 και μου είπαν πας σε όποιο μεταφορών θες με το κωλοχαρτο και σου βγάζουν την κανονική.

  15. #15
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Κανονικά βέβαια αυτό θα έπρεπε να είναι μια πληροφορία στην οποία θα είχε πρόσβαση το υπουργείο μεταφορών, να τσεκάρει στο σύστημα αν είσαι κομπλέ και να τελειώνεις, ούτε ο πολίτης θα έχανε χρόνο με το πήγαινε έλα ούτε το κράτος θα ξόδευε χαρτιά μελάνια κλπ για χαζομάρες και θα γλίτωνε και εργατοώρες η εφορία και άρα λιγότερες ουρές. Αλλά μάλλον ζητάω πολλά ε;
    Που ζεις ρε φίλε;!!!;;;
    Χιχιχι

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2016, 10:29
  2. τελη κυκλοφοριας...
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2015, 23:05
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2015, 13:48
  4. Αδειες κυκλοφοριας σε κολλα Α4
    από Pattaya boy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2014, 17:32
  5. Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2011, 12:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF